Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jautājums par darbu

 
Reitings 206
Reģ: 07.02.2015
Vēlos ar jūsu palīdzību saprast,kas ir kas.

Kādu laiciņu esmu uz slimības lapas (šobrīd jau ir B lapa). Saprotu,ka esošais darbs nav man.Sīkākās niansēs neizplūstot,gribas noskaidrot:

1.Vai slimības laiks skaitas iekšā darba stāžā?
2.Vai var tā,ka slēdzu B lapu un uzreiz darbā uzrakstu atlūgumu? Vai darbs man var likt atstrādāt mēnesi vai ilgāku laiku, par pamatu ņemot to,ka esmu slimojusi?
27.05.2015 13:54 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Cik tev kopējais darba stāžs? Ne šajā darba vietā, bet vispār?
27.05.2015 15:51 |
 
Reitings 206
Reģ: 07.02.2015
57days,bet te no citu teiktā sanāk,ka es pēc 8 mēnešu darba laika nesaņemtu bezdarbniekus.

Darbinieks darbā esmu labs un tāpēc pie štatu samazināšanas mani neatlaida. Gribētu,lai es palieku,bet man nav vēlmes...
27.05.2015 15:45 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
CV tu vari sūtīt arī uz B lapas sēžot. Un atlūgumā nav nekas par atvaļinājuma naudu jāraksta-tas automātiski piederas pie lietas visiem un visos gadījumos. Visu, kas tev pienākas, izmaksās tavā pēdējā darbdienā-tad arī pārliecinies vai izmaksāta atvaļinājuma kompensācija, vai samaksāta alga par visām nostrādātajām dienām līdz darba attiecību pārtraukšanai.
27.05.2015 15:43 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja tu jau pailgu laiciņu esi "slima", tad, ja godīgi, maz ticams, ka darb devējs gribēs, lai tu to likumā paredzēto mēnesi atstrādā, visdrīzāk paši piedāvās parakstīt abpusējo vienošanos, lai tu uz darbu vari nenākt jau no nākamās dienas.

Citi darbinieki jau ir pieraduši izdarīt tavu darba daļu, nu saki, ko vinne darba devējs, ja tevi vēl mēnesi marinē? Viņiem labāk tikt no tevis vaļā un meklēt normālu darbinieku. Nu, vismaz citu darbinieku :)

Slēdz lapu, un ej runāt ar priekšnieku! Pat ja to otro darbu nedabūsi, varēsi vasarā izmantot valsts apmaksātu bezdarbnieka atvaļinājumu, domāju, uz rudeni točna atradīsi kaut ko jaunu vietā.
27.05.2015 15:40 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Bet,ja jaunajai darba vietai norādīšu,ka šobrīd strādāju,varbūt uz tā pamata mani negribēs ņemt,jo domās kā es apvienošu abas vietas?! (jā,saprotu,ka pārāk daudz domāju...)

šis gan kaut kāds muļķīgs arguments tev! vai tad tikai bezdarbnieki, tavuprāt, sūta savus cv kaut kur un meklē darbu? arī tādi, kam ir darbs, meklē ko labāku.
cik ilgi jau esi uz B lapas?
27.05.2015 15:35 |
 
Reitings 82
Reģ: 07.05.2012
Sveika!

Cik gan labi es tevi saprotu.Man bija visai līdzīga situācija, izņemot slimības lapu/ jo tur vsp slimot nedrīkstēja!!Arī pusdienas laika nebija pat uz min.10/ bet jāstrādā 13h. Par atvaļinājumu aizmirstam_

Tad nu lūk, es arī sapratu, ka tur viss kaitina, ka ātrāk gribu prom.
Man pat toreiz šķita, ka pat atvaļinājums neko neglābtu pie visas šīs sistēmas.

Konsultējos ar juristu un uzrakstīju atlūgumu ar sev vēlamo aiziešanas datumu, vēl atlūgumā ieraksti, lai Tev pie aiziešanas dienas tiktu izmaksāta atvaļinājuma nauda. Obligāti!!

Bet viss arī atkarīgs vai privātajā vai valsts sektorā strādā.
Korektāk jau būtu to mēnesi nostrādāt, bet ne visur jaunajā amatā tik ilgi gaidīs.

Ja būs izvēle, tad pastāv iespēja, ka paņems tieši to, kas gatavs stāties darba attiecībās uzreiz.
Un CV norādi gan, ka šobrīd strādā.

Lai veicas!!;-)
27.05.2015 15:34 |
 
Reitings 206
Reģ: 07.02.2015
Nē,nē,tagad arī,kamēr nav noslēgta B lapa,es savu CV uz jauno darba vietu nesūtītu. Tas nu ir skaidrs!
27.05.2015 15:28 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un nesēdi vaira uz slimības lapas-jaunais darba devējs var sazināties ar esošo darba devēju, lai dabūtu par tevi atsauksmes. Tas patiešām tiek praktizēts. Esošais neko labu par tevi pateikt nevarēs, ja ilgi būsi uz B lapas vai ja visādi citādi nesmuki darīsies.
27.05.2015 15:27 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Atvaļinājumu vari ņemt jau tagad (tās divas nedēļas), jo to nosaka darba likums. Ja gribēsi bezdarbnieku pabalstu, jānostrādā pilni 9 mēneši (to arī nosaka likums). Prātīgākais būtu atgriezties darbā un strādāt lidz atradīsi jaunu darbu. Jo ņem vērā, ka potenciālajam darba devējam ne pārāk simpatizēs kandidāts, kas maina darbu ātrāk par gadu. Uzskatīs, ka neesi nopietna, pati nezini, ko gribi.
Visi lielākoties darbu meklē strādājot vēl iepriekšējā, tāpēc darba devējam ir pašsaprotami, ka iesi prom no esošā.
Neiesaku laicīgi teikt darba devējam par saviem plāniem, jo īpaši, ja darbā sliktas attiecības. Ko darīsi, ja netiksi pie jauna darba vēl pusgadu? Drošāk darba devēju informēt, kad saņemšu apstiprinājumu tam, ka tevi ņem citur un tad ar to jauno darba devēju vienoties, cik ilgi viņš ir gatavs gaidīt tevi. Parasti darba devēji zina, ka esošam darbiniekam jāatstādā tas mēnesis, tāpēc sarunāt gaidīt kaut 3 nedēļas nav problēma.
27.05.2015 15:24 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ātrāk izrunāsies ar esošo priekšnieku, ātrāk tiksi projām (tiks sameklēts darbinieks tavā vietā) un varēsi meklēt jaunu darba vietu un nesatraukties. Viss aizņem laiku - CV izskatīšana (citur ir norādīts, kad beigsies iesūtīšanas laiks un kādā laika posmā sazināsies ar potenciālajiem darbiniekiem) + interviju kārtas. Kā arī - parasti ir norādīti kontakti, kā var sazināties un pajautāt, ar kuru datumu būtu jāsāk strādāt, nu tā, lai zini ar ko rēķināties un vai vispār ir vērts sūtīt CV.
27.05.2015 15:11 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Bāc, ko īdi? varbūt tevi nemaz nepaņems tajā noskatītajā darbā! varbūt būs kāda 100x labāka priekš viņiem.
Sūti CV. Tad jau redzēs kā sanāks.
27.05.2015 15:08 |
 
Reitings 206
Reģ: 07.02.2015
It kā jau varētu vēl piespiesties un nostrādāt mēnesi (vai pat vairāk) esošajā darba vietā, bet nu atceroties to atmosfēru, kolēģus,vnk uzreiz organisma'iestāja skaut kāda pretreakcija!
Un otrs punkts - 8 mēneši tikai nostrādāti, tad laikam bezdarbniekus nedabūt?:-/

Eh..esmu kādu laiciņu bijusi uz B lapas,ka teikšu godīgi,man pat drusku kauns ir atgriezties darbā,ka visi skatīsies virsū,ka tik ilgi neesmu bijusi...
27.05.2015 15:05 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Samonija, tāpēc taču ir motivācijas vēstules un teksts, ko norādi ārpus motivācijas vēstules e-pastā.. Un, ja būsi atbilstošs darbinieks, kaut uzzvanīs, lai pajautātu, vai darbu vēlies apvienot, vai ej projām.
Vēl vari norādīt arī darba vietai beigu datumu iekš CV, ja tik ļoti gribās.
27.05.2015 15:05 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Esmu no darba aizgājusi uzreiz pēc B lapas noslēgšanas, vienojoties ar darba devēju. Man gan bija diezgan nopietns iemesls, kādēļ atrados un lapas un kādēļ nevarēju turpināt darba attiecības. Domāju viss ir atkarīgs kādas tev ir attiecības ar darba devēju un kāda tu biji kā darbinieks. Bet sēdēt uz lapas un neko neteikt darba devējam par taviem turpmākiem nodomiem ir diezgan nepareizi. Labāk laicīgi brīdini, ka darba attiecības neturpināsi, lai nu kāds būtu iemesls. Ka nesanāk tā, ka aizsūtīsi savu CV uz noskatīto vakanci un tie sazinās ar tavu patreizējo darba devēju, tas nebūtu smuki..
27.05.2015 15:00 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ja jaunajā darba vietā izdomās palūgt atsauksmes iepriekšējam priekšniekam, noteikti būtu jauki, ja atbildētu, ka meitene uzrakstīja atlūgumu un vienkārši pazuda? Katra darba devēja sapnis - darbinieks, ar kuru nevar rēķināties.
27.05.2015 14:54 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tā atstrādāšana darbojas tikai uz papīra. Uzraksti atlūgumu un vienkārši neej uz darbu. Divreiz taču tevi nevar atlaist, ja jau vienreiz esi aizgājusi prom

Cik debīli.
27.05.2015 14:52 |
 
Reitings 206
Reģ: 07.02.2015
Vispār esmu vienā lielā juceklī.

Bet,ja jaunajai darba vietai norādīšu,ka šobrīd strādāju,varbūt uz tā pamata mani negribēs ņemt,jo domās kā es apvienošu abas vietas?! (jā,saprotu,ka pārāk daudz domāju...)

teika_spolite, kāpēc es jau 2 nedēļas varu ņemt atvaļinājumu?

Ar slimības lapu ieskaitot, esošajā darba vietā strādāju 8 mēnešus. Jūnijs būtu kā 9.
27.05.2015 14:48 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Norādīt esošo darba vietu laikam ir tavās interesēs-gan darba pieredze, gan grāmatvede tik un tā to redzēs. +sākt darba attiecības ar meliem nav tas labākais variants.
27.05.2015 14:46 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es norādītu. Nav ko slēpt. Ko tad teiksi darba vietā, kad būs jāpalūdz pagaidīt?
27.05.2015 14:44 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tā atstrādāšana darbojas tikai uz papīra. Uzraksti atlūgumu un vienkārši neej uz darbu. Divreiz taču tevi nevar atlaist, ja jau vienreiz esi aizgājusi prom :D
Bet padomā, vai vērts uz B lapas sēdēt-tu jau tagad vari ņemt 2 nedēļas atvaļinājumu.
Un vēl par bezdarbnieka pabalstu-to var saņemt tikai tad, ja būsi esošajā darbā nostrādājusi vismaz 9 mēnešus.
Bet iesaku vispirms saņemt apstiprinājumu no nākamā darba devēja, ka tevi tur ņem un tikai tad rakstīt atlūgumu.
27.05.2015 14:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits