25 gadi un vecaki vel daudz kritizee personiibaa

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Sveikas meitenes!

Ko jus domajat par to, ka vecaki megina savus bernus perfekcionizet?
Man ir 25 gadi, studeju, virzos uz prieksu sava dzive un esmu ari attiecibas, liekas ka dzive viss rit loti labi, ja vien vecaki mani tik biezi nekritizetu mana personibaa.
Dzive loti biezi domaju par saviem plusiem un minusiem un vienmer uzsveru ka cinos ar saviem minusiem, man tie ir apzinati.
Bet man apnik vecaku kontrole, izeticieni "nu jau esi palikusi labaka, bet vel ir dazas lietas jamaina".
Esmu jau taa sava dzive sevi mainijusi, parveidojusi...liekas vai tiesam viss griezas tikai ap to ka man sevi daudz kas ir jamaina.
Es saprotu ka vecaki grib ka labak, bet man tas jau sak attisities ka mazvertibas komplekss ka neesmu pietiekama nevienam.

dazkart skatos uz citiem cilvekiem, daziem nu tadas rakstura ipasibas kuras ir nepatikamas...bet vini smaida, vinus liela, vini bauda dziivi tik un taa un vecaki neko nesaka.

Varbut kadai te ir lidziga situacija? Vai jus vecaki megina perfekcionizet, mainiit, parveidot, jus kritize jusu personiibaa?
Vai jus ta dariitu ari pret saviem berniem, kad tie ir 20 un vecaaki?

Velos dzirdet jusu domas, :-) varat ari privati rakstiit, mani tiesam interese vai vel kaadam ir taapat.
patiikamu dienu ! :-)
23.05.2015 13:59 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Šitais niķis ir manam brālim ar sievu. Nejutīsies īsti labi, ja netiks apspriest mana dzīve, izskats uzvedība un viss cits. Tas nāk no viņa sievas mātes, jo tā tāda pati. Neņemu galvā.
Mazāk stāsti savējiem. Mazāk zinās labāk gulēs. Kad runā, tad uzcel sev apkārt iedomātu sienu vai arī viņus domās ieliec kādā trauciņā.
23.05.2015 14:56 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Ja tev ir 25 gadi, neuSkatu, ka ir normali zvanities katru dienu ar vecakiem un stundam runat. Es ari dzivoju arzemes, bet sazvanos 1x ned vai divaas ned. Dalos ar to, ko uZskatu par nepieciesamu. Ari man ir 25 gadi, manuprat esi pietiekami veca, lai domatu par par savu gimeni un nav jaatskaitas par savam gaitaam. Varbut vini tev dod padomus tik saudz, jo pati zvanot chiiksti par to, ka kait kas nav labi, pati radi tadu iespaidu. Neesi mazs berns, parrauj nabassaiti :)
23.05.2015 14:58 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
nu kapeec tu aizmirsi? pasaki man ludzu, kapec citi neaizmirst? kapec citiem taa negadaas?


Tā jau gan tikai bērnudārza vai agro padsmit gadu vecumā saka :D Bet nu.. vecāki mums ir vieni, jāmīl un jāpacieš, kādi nu ir.
23.05.2015 14:58 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
samba

Es censos ar visu tikt pati galaa. Bet ar vecakiem tas ta vienkarsi ir iegajies biezi sazvaniities. Protams ir normalas sarunas utt. man ar manu mammu ir interesanti parunaat, bet nu ir situacijas kad man liek justies kaa mazam beernam kuram vel daudz ir jamacaas.
23.05.2015 15:03 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Mani tā lauza mamma līdz 16 gadu vecumam, katru dienu es nebiju gana laba, gana gudra, gana centīga, gana tieva. Rezultātā aizgāju dzīvot pie tēta (viņi šķīrušies) un ar mammu vairs kontakta nav nekāda. Ā, nē, pagājušajā vasarā satiku tirgū, viņa man tās 3 minūšu pieklājības sarunas laikā paguva pateikt, ka es esot baigi resna palikusi (62 kg uz 170, nu principā 4.pakāpes aptaukošanās, right), ka es pilnīgi nepareizi dzīvojot, un ka neviens mani nekad neapprecēs, jo es neesot tik laba kā tā, tā un vēl tā meitene un kas tā par karjeras izvēli un ak dievs, cik viss ir slikti ar mani.
Lai arī kā es gribētu sev apgalvot, ka tas nav nekādu iespaidu uz mani atstājis, bet šad tad pieķeru sevi pie domas "nu ko tad es tur to un to mēģināšu, es taču tāpat neesmu tik laba kā tas cits cilvēks, nav nemaz vērts mēģināt, nesanāks tāpat".
Tāpēc uzskatu, ka no tādiem cilvēkiem vienkārši vajag attālināties. Ja neesi gatava pārraut nabassaiti, tad necel telefonu kādu dienu, bet pati piezvani pēc 3 dienām. Liec viņiem aptvert, ka tevi pazaudēs, ja nepieņems tevi kā cilvēku - jo, nu cik ilgi tu atļausi viņiem sev pārmest, ka tev ir kaut kādas īpašības/iezīmes/raksturs? Līdz 30 gadiem? Līdz 40? Līdz viņu kapa malai ļausi sevi zāģēt un vēl ar vainas sajūtu apglabāsi? Varbūt skarbi, bet nu no tēmas pieteikuma ir skaidrs, ka tu pati viņiem ļauj to darīt kaut kādā mērā..
23.05.2015 15:33 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Man jau tulīt 22, bet mamma arī joprojām cenšas diktēt pēc saviem noteikumiem/ieskatiem kā man būtu dzīvē kas jādar. Ja pašai ir kādas domas, vēlmes( ja vēlos iet citu ceļu dzīvē, darīt kaut ko savādāk), tad uzreiz saņemu pārmetumus. Un līdz ko viņa nav panākusi savu pat nekontaktē ar mani. Ja zvanu, un nēesmu vēl piekritusi viņas viedoklim, tad dusmīdi atbild, vienmēr nikna, nevēlas runāt vai ko tādu. Bet līdz ko pāreju viņas pusē, uzreiz cits cilvēks. Tā tagad laikam ir viņas taktika, jo zina, ka man tīri morāli vajag viņas atbalstu, tādēļ dusmīgu attieksmi no viņas puses ilgi necietīšu un piekāpšos. Vienīgais ko varu ieteikt, ja esi stipra, tad nostādīt viņu fakta priekšā, ka Tu tā jūties labi, un Tevi tas apmierina. Dot viņai laiku samierināties, nevis kā es apžēlojos, un piekāpjos. Tad varbūt arī kas mainīsies. Ceru, ka domu saprati!:-)
23.05.2015 15:41 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Es no tadiem vecakiem attalinatos. Pateiktu,'ka par sho temu nevelos runat, ja velas sarunu turpinat. Esmu sen jau novilkusi skaidras robezhas. Visi lieliski zina, ka mani labak nekritizet, savadak uzzinas daudz ko jaunu par sevi..es vnk dodu preti. Nu vecakus jau nenolamashu u.tml., bet varu noradit ari uz vinu trukumiem.
23.05.2015 19:40 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Kops dzivoju kopa ar viru, vecaki mani nekritize. Ja mani saktu kritizet tagad, es vnk kadu laiku ar viniem nekontaktetos pa tel., lai nomierinas.
23.05.2015 19:43 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Aa tad vel ieteikru-mazak visu stastit un mazak runat pa telefonu. Sazvanies, kad tiesham gribi parunaties un pastastit jaunumus. Ne jau jums tur katru dienu ko plapat stundam ilgi. Tadelj jau tie kaski rodas. Es ari nestastu visu vecakiem. Ir lietas, kuras viniem nav jazina. Un ta visi veiksmigi izvairamies no parmetumiem, konfliktiem. Ieteiktu nestastit katru sikumu un nedaudz retak kontakteties. Manuprat, pilnigi normali butu,'ja sazvanitos reizi nedela, varbut vecakiem pashiem tad nebutu domas tevi kritizet
23.05.2015 19:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits