Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kaimiņu būšana

 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Sveiciens svētdienā.
Man jau kâdu laiku ir sasāpējis kaimiņu jautājums. Kaimiņi virs mums ir vienkārši neciešami. Šajā dzīvoklī dzīvojam 4. mēnesi. Viņus ievērojām jau 1. dienā, kad sākām dzivot. Protams, bloku māja un sadzīves trokšņi ir dzirdami, tas normāli. Bet skaņas no viņiem ir vienkārši neciešamas.. Pirmais konflikts bija nedēļu pēc ievākšanās. 2 sievietes dzēra, tas bija dzirdams virtuves caur ventilacijas trubu. Tikmēr 2 sīkie leca, tā ka sajūta ka virs galvas sporta zāle. Protams, visu var saprast, bērni, svētdiena.. gribas atpūsties... bet kad tas ilga no 15.00 un tuvojās jau 22.00 tas kļuva par pārbaudījumu nerviem. Piesitām pie trubas. Dāma ilgi nedomādama piesita atpakaļ.. tracis turpinājās līdz 1 naktī, berni kāvās, kliedza, sievietes tik hihina.... neko, norijām un kaut ka iemigām...
Tad pagāja nedēļa, svētdiena 17.00 augšā sākās kaut kads tracis. Smejas skuķi, lec, skan mūzika, kliedz.. nu var saprast ka pusaudži. 3h no vietas cietāmies, lidz mans vecis uzgāja augšā. Tur 2 patsmitnieces svinot jubileju. Manējais noaudzināja, ka apakšā cilveki, ka ir svetdiena, ka ir pa skaļu bla bla... nu ta normali, paludza uzvesties klusāk. Nekas nemainījas, tieši pretēji, sākās vel trakak....viņš gaja velreiz augšā, bet nekas nemainījās.. viss beidzās ta, ka izsaucam policiju, mas tad 15 gadīgās dāmas nolika pie vietas.

Vēl apmēram pēc nedēļas, trešdiena, gājām gulēt 22.00. Sākās kaut kādas jocīgas skaņas. Izradas dāmas remontē virtuvi. Atkal gāja runāt...

Kādu laiku bija miers, vismaz vakaros, jo pa dienu 15 gadīgā skuķe atnák no skolas un kā minimums no 14.00- 16.00 lec kā zirgs...kliedz, dauzās...

piektdien sākās atkal, nenormāla lekšana virs galvas, kas turpinās arī šobrid. Izradas atkal ir atbraukuši 2 sīkie, 5 un 6 gadus veci. Un tad nu tie dauzās. Sieviete vnk nedara neko, lai piemēra izšķirtu strìdus vai ierobežotu viņu aktivitātes. Kultūras nav nekādas.. ik pa laikam tik dzirdu, kâ sieviete no baurojas un viss...

Protams, gāja runāt. Sieviete tik ņirdz, ka tie tak esot sadziviski trokšņi, berni skrien un neko tur nevarot padarīt.. murgs. Mēs jau tā lielāko daļu dienas cenšamies pavadīt arpus mājas, bet vienalga atbraucot mājās galva plīst pušu.
Iesakiet, ko mums darīt, kā cīnīties. Vai iesniegums policijā ko dos. Reizēm liekas, ka mēs vienīgie, kam kaut kas traucē, bet tas tiešām vairs nav izturams.
Pati esmu pedagogs un mani vnk tracina, ka nevar iemācīt kultūru bērniem, ir savas robežas. Vienīgais labums, ka šie bērni tur nedzivo, ciemojas. Bet, kad nav bērnu tad vienalga iet uz urra tur..
(s)
03.05.2015 20:02 |
 
10 gadi
Reitings 3483
Reģ: 05.08.2013
Nu virs manim arī bērni skrien un dauzās, man netraucē, jo TIE IR BĒRNI! :D
Varbūt kādreiz uzdod pa nerviem, kad tur videospēles ļooti skaļi spēlē, bet nu es netaisos sūdzēties.

Mani vairāk uztrauc - man vairāk problēmas sagādā kaimiņš-ments.. tāds čalis ap 20-25 un taisa ballītes. Man tak nav ponts saukt mentus vai ne ?
05.05.2015 12:18 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Manuprāt, blank, pārāk saasināti uztver, jo, kā jau minēts, augštāva kaimiņus mājā, kuras skaņas izolācija slikta, vienmēr labi var dzirdēt. Ko tad mazam bērnam darīt? Uz pirkstgaliem staigāt?

Mana draudzene pirms vairākiem gadiem arī žēlojās par augšstāva kaimiņu, kurš naktī traucē gulēt - nemitīgi staigā, kaut ko stumda. Tagad viņa ir iegādājusies savu dzīvokli un ieguvusi kaimiņus aiz sienas, kas ik pa brīdim taisa ģimenes skandālus un apakšstāva kaimiņieni, kas nu pārmet viņai, ka pārāk skaļi vakaros staigājot... Ironiski.
05.05.2015 11:26 |
 
Reitings 101
Reģ: 07.04.2015
http://calis.delfi.lv/forums/tema/18295641-karteja-tema-augsstava-kaimini/


līdziga problēma ar būtībā tādiem pašiem ieteikumiem.:D
05.05.2015 00:36 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Sunscreen-tie kaimini tur dzivo un paraleli taisa remontu.

Un nee, es netaisos pielaut,'ka berns delj citu remontdarbiem celas no miega kliegdams. Sorry, man vairak zhel berna neka sabojatas attiecibas ar kaiminiem,..un ne jau remontdarbus vispar nevar veikt. Mes sarunajam, ka vinitos veic laika, kad berns negulj..sorry, ja dzivo dzivokli, ir jarekinas ari ar kaiminiem.
Tai pasha riga ir noteikumi, ka remontdarbus var veikt tikai darbdienas no plkst.9-17. Nekadas brivdienas un svetku dienas. Un ari tikai tad, ja no parejiem majas iedzivotajiem ir rakstiska atlauja par konkretajiem laikiem. Ta ka tas, kuras parmet-beidziet lekt augstak par savu d....
Man berns biezi neraud. Ari, ja paraud-tas nav ilgak par 5 min. Nedomaju,'ka to vispar var salidzinat ar stundam ilgu urbshanu, slipeshanu utt. Ta ka beidziet parspilet...
04.05.2015 20:09 |
 
Reitings 477
Reģ: 08.04.2015
Lai slavētas privātmājas!


Vo,vo...+++ :D
04.05.2015 19:47 |
 
Reitings 111
Reģ: 03.07.2013
2 sievietes dzēra, tas bija dzirdams virtuves caur ventilacijas trubu.


Tu nopietni slapstījies gar virtuves trubu, klausījies un ošņāji, ko viņas dzēra?
04.05.2015 19:42 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Lai slavētas privātmājas! :D
04.05.2015 19:37 |
 
Reitings 6
Reģ: 04.05.2015
Ja es būtu tās kaimiņienes vietā pasūtītu tevi ar visu veci ratā un uzdāvinātu tev ausu aizbāžņus. un vienmēr var īstenot savu ideālo audzināšanas politiku ar pašas bērnu, lai sabiedrībai būtu par vienu ideālo vairāk ...

+

Cik labi, ka man nav tādas kaimiņienes, kas visu laiku pukst ikreiz, kad es uzgriežu skaļāk mūziku. :D saprotu, ka var traucēt nakts stundās skaļa mūzika, bet trokšņojoši bērni dienas laikā - pfff.. es pat uzmanibu nepievērstu :)
04.05.2015 19:29 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ja es būtu tās kaimiņienes vietā pasūtītu tevi ar visu veci ratā un uzdāvinātu tev ausu aizbāžņus. un vienmēr var īstenot savu ideālo audzināšanas politiku ar pašas bērnu, lai sabiedrībai būtu par vienu ideālo vairāk ... A kamēr esi kašķīga mājsaimniece pagriez skaļāk radio skonto ;)
04.05.2015 19:18 |
 
Reitings 1337
Reģ: 19.05.2009
Es vienkārši katru reizi sauktu policiju, kaut kad norimtos, jo diez vai būtu sajūsmā par regulāru policijas apmeklējumu.
04.05.2015 19:15 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
kā man kretinē šādi kaimini, kas visu zin (kas ar ko dzīvo, cikos ko dara , kad aizbrauc, kad atbrauc) kuriem katrs troksnis ir pārspīlēšana! vienkarsi riebjas. Tak izejiet ari kadreiz no dzivokla, nevis 24/7 sezat 4 sienas, tad ari nākas bus lietas kursā par visu, kas notiek! es no ritiem ceļos, eju dienas darisanas un vakaros atnaku majas gulet, eju gulet ap 23, 24 un viss, kas notiek lidz tam laikam man nerada nekadas problemas. naktīs , ja ari kads kko remonte, es to vienkarsi nedzirdu :D mums ari ir viens slims kaimins, kuram trauce, ka mes pa dienu majas staigajam - vinjs redz dzirdot musu kaju troksnus, man diskusijas autore biskin izklausas pec lidziga gadijuma :-D
04.05.2015 19:06 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Tāpēc man tik ļoti nepatīk dzīvokļi... Un diemžēl augustā uz tādu būs jāiet.Biedē pilnīgi viss,nezinu kādi tur ir kaimiņi,tas kādreiz bija manas omes dzīvoklis,tad tur visrinķī dzīvoja vieni vienīgi pendžas,viena,kas virs viņas izteikti kašķiga.Ome sešos no rīta pamodosusies necēļās pat uz tualeti iet,gulēja līdz septiņiem,jo citādi kaimiņiene sūdzējās,ka nevarot gulēt.Bail kā dzīvoklī uzvedīsies suņi.Te viņi ir klusi,nu pa retam mēdz ierieties,bet pamatā tomēr ir mācīti,ka istabā riet nedrīkst,bet nu tie ir suņi.Bet tur būs pirmais stāvs vai neries katru reizi kā kāds aizcirtīs koridora durvis...Laikam jau būs jāliek kāda skaņas izolācija,lai nav jāuztraucas par to vai kādam netraucē,ka suņi ir suņi.
04.05.2015 17:05 |
 
Reitings 171
Reģ: 15.12.2013
Mees dziivojam peec principa,ka ar kaiminiem jaasadziivo draudziigi:-)Muusu vienas sienas kaimini remonteeja savu dziivokli apm pusgada garumaa,arii man ir mazs beerns,kurs no tiem urbjiem kliedza vaajpraataa un sleepaas virtuvee zem galda.Bet es tacu negaaju un neteicu kaiminiem,ka viniem deel mana beerna buus jaapaartrauc remonteet dziivokli.Jo,ko tad viniem dariit,neremonteet??Otra lieta,ka vienu mometu kaiminu pusaudze bija pasaakusi naakt loti veelu no tusiniem un ap 3jiem naktii iet dusaa,kas mums atrodas tiesi aiz sienas.Es katru nakti biju staavus augsaa,jo taa uudens slaaksana bija pamatiiga.Bet nu tak arii negaaju un nesuudzeejos.
autorei
var jausaprats tavu saapi.bet atceries,ka mees katrs varam dziivee nokluut dazaadaas situaacijaas.Arii tev buus beerni,un iespeejams breeks pa naktiim,ka maz nemetaas(kaa maneejaa piem,kas naktii modaas pa ntaam reizeem un blaava taa ,ka domaaju arii pirmaa staava kaimini bija lietas kursaa)vai piemeeram panemsiet suni,kas ries cauraam dienaam,vai izdomaasiet remontu taisiit.Nu tak jaasadziivo mieriigi.Ja nevar,tad jaapeerk sev privaatmaaja un jaadziivo meza viduu:-)
04.05.2015 13:40 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nav tur runa par to kurā dzīvoklī īpašnieki, kurā īrnieki, bet gan par cieņu pret kaimiņiem.

1) meklē citu dzīvokli (bet labāk māju nekurienē), bet ņem vērā, ka tā ir dzīvokļu specifika, ka augšējos kaimiņus VIENMĒR dzird labāk. Katru soli, katru vārdu-tā vienkārši ir. Katru tavu soli, vārdu dzird apakšējie kaimiņi.

Normālās mājās tā nav un tā tam nebūtu jābūt, ja vien nekliedz pilnā balsī un nedauza kājas ar visu spēku pret zemi. Paneļu mājas ir tās ar kartona sienām, kur tiešām var visu dzirdēt? Atliek nākošreiz meklēt ne-paneļu māju, lai nebūtu jādzird katrs solis un vārds.

Šķiet, ka autorei nav paveicies 2x - ar māju un kaimiņiem vienlaicīgi. Jāmēģina paciest, sadzīvot, normāli sarunāt vai tomēr meklēt citu mitekli, īsti citus variantus neredzu, ja gribas dzīvot normālos apstākļos nevis savu miegu un mieru pakārtot augšas kaimiņu dienas kārtībai.
04.05.2015 11:47 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Spolīt, nepārspīlē. Nav mežā jādzīvo. Kamer nav pašàm tāda situācija, grūti iedomaties kā tas ir.
04.05.2015 11:23 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Yasmin- un ko dara policija? Zini cik tadus iesniegumus vajag? Es pati reiz biju nekauniga- svetdien, 1 diena, vajadzeja gridas listes noraut- atnaca pie manis kaimini un caur atvainojiet, pateica, ka mazais chuch. Protams- sarunajam viniem piemerotu laiku un palika super attiecibas. Visu var sarunat. Protams, ja pie manis naktu un runatu, lai 9 vakara neskatos TV vai tml. mulkibas- sutitu rata, bet ta apzinos, ka kopipasuma dzivojot ir jaievero pieklajiba.
04.05.2015 10:31 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Dziivojot dziivoklii ir jaapiedomaa pie taa,lai netrauceetu kaiminjiem,tas ir cilveeciigi. Nevis likt miiksto,mans dziivoklis,ko gribu to daru. Vieniigais,ko varu ieteikt,atrast veel kaadu kaiminju kam vareetu trauceet vinji un rakstiit divataa iesniegumu policijaa. Tad tam ir lielaaka jeega,ja raksta jau divi kaiminji.
04.05.2015 10:21 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Venecija- nu nekramesies ar to parakstu vaksanu un tiesa sudzesanu... Autore nerada tik lielas problemas, lai skraiditu pa tiesam.
Autorei- tu vari tikai meginat sarunat pa cilvecigo, ja sauksi policiju un citadi nepatikami nemsies, vari izprovocet kaski. Tev to vajag?
04.05.2015 08:24 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
:-O blank!
Tu visu mūžu līdz šim dzīvoji dziļos laukos meža vidū?! Pirmā pieredze dzīvoklī?! No kurienes tāds uzskats, ka cilvēkiem dzīvoklī jāstaigā uz pirkstu galiņiem un jāsarunājas pusčukstus?! Tu pavisam jocīga?! :-O Cilvēki atrodas MĀJĀS!!! Viņi var un drīkst rīkot ballītes veikt kosmētisku remontu, viņiem var un drīkst nākt ciemiņi un mazi bērni. Tur cilvēki DZĪVO!!!
Ka tev traucē sadzīves trokšņi, ej dzīvot mežā, jo pat ciematu privātmājās kaimiņi ballītes mēdz rīkot pagalmā :-D
Tev ir trīs risinājumi:
1) meklē citu dzīvokli (bet labāk māju nekurienē), bet ņem vērā, ka tā ir dzīvokļu specifika, ka augšējos kaimiņus VIENMĒR dzird labāk. Katru soli, katru vārdu-tā vienkārši ir. Katru tavu soli, vārdu dzird apakšējie kaimiņi.
2) Pērc savu dzīvokli un remontējot savlaicīgi parūpējies par skaņas izolāciju. Tā ir efektīva un nav nemaz baigi dārga.

Attiecībā uz likumiem-ar kaimiņu parakstiem jūs izmest nevar, jo tas likums attiecas uz koplietošanas telpu bojāšanu vai neparedzētu izmantošanu. Jums ar to nav nekāda sakara.
Bet jūsu izīrētāju var nosūdzēt VID, bet tālākais ir atkarīgs no tā, kas rakstīts jūsu īres līgumā attiecībā uz īres līguma laušanu.
04.05.2015 07:10 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Tas, ka autorei kādreiz bērns arī visdrīzāk uzvedīsies skaļi, nozīmē to, ka viņai šobrīd nav tiesību uz klusumu un mieru vakara stundās?
04.05.2015 06:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits