kaimiņu būšana

 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Sveiciens svētdienā.
Man jau kâdu laiku ir sasāpējis kaimiņu jautājums. Kaimiņi virs mums ir vienkārši neciešami. Šajā dzīvoklī dzīvojam 4. mēnesi. Viņus ievērojām jau 1. dienā, kad sākām dzivot. Protams, bloku māja un sadzīves trokšņi ir dzirdami, tas normāli. Bet skaņas no viņiem ir vienkārši neciešamas.. Pirmais konflikts bija nedēļu pēc ievākšanās. 2 sievietes dzēra, tas bija dzirdams virtuves caur ventilacijas trubu. Tikmēr 2 sīkie leca, tā ka sajūta ka virs galvas sporta zāle. Protams, visu var saprast, bērni, svētdiena.. gribas atpūsties... bet kad tas ilga no 15.00 un tuvojās jau 22.00 tas kļuva par pārbaudījumu nerviem. Piesitām pie trubas. Dāma ilgi nedomādama piesita atpakaļ.. tracis turpinājās līdz 1 naktī, berni kāvās, kliedza, sievietes tik hihina.... neko, norijām un kaut ka iemigām...
Tad pagāja nedēļa, svētdiena 17.00 augšā sākās kaut kads tracis. Smejas skuķi, lec, skan mūzika, kliedz.. nu var saprast ka pusaudži. 3h no vietas cietāmies, lidz mans vecis uzgāja augšā. Tur 2 patsmitnieces svinot jubileju. Manējais noaudzināja, ka apakšā cilveki, ka ir svetdiena, ka ir pa skaļu bla bla... nu ta normali, paludza uzvesties klusāk. Nekas nemainījas, tieši pretēji, sākās vel trakak....viņš gaja velreiz augšā, bet nekas nemainījās.. viss beidzās ta, ka izsaucam policiju, mas tad 15 gadīgās dāmas nolika pie vietas.

Vēl apmēram pēc nedēļas, trešdiena, gājām gulēt 22.00. Sākās kaut kādas jocīgas skaņas. Izradas dāmas remontē virtuvi. Atkal gāja runāt...

Kādu laiku bija miers, vismaz vakaros, jo pa dienu 15 gadīgā skuķe atnák no skolas un kā minimums no 14.00- 16.00 lec kā zirgs...kliedz, dauzās...

piektdien sākās atkal, nenormāla lekšana virs galvas, kas turpinās arī šobrid. Izradas atkal ir atbraukuši 2 sīkie, 5 un 6 gadus veci. Un tad nu tie dauzās. Sieviete vnk nedara neko, lai piemēra izšķirtu strìdus vai ierobežotu viņu aktivitātes. Kultūras nav nekādas.. ik pa laikam tik dzirdu, kâ sieviete no baurojas un viss...

Protams, gāja runāt. Sieviete tik ņirdz, ka tie tak esot sadziviski trokšņi, berni skrien un neko tur nevarot padarīt.. murgs. Mēs jau tā lielāko daļu dienas cenšamies pavadīt arpus mājas, bet vienalga atbraucot mājās galva plīst pušu.
Iesakiet, ko mums darīt, kā cīnīties. Vai iesniegums policijā ko dos. Reizēm liekas, ka mēs vienīgie, kam kaut kas traucē, bet tas tiešām vairs nav izturams.
Pati esmu pedagogs un mani vnk tracina, ka nevar iemācīt kultūru bērniem, ir savas robežas. Vienīgais labums, ka šie bērni tur nedzivo, ciemojas. Bet, kad nav bērnu tad vienalga iet uz urra tur..
(s)
03.05.2015 20:02 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
jā, jā - manā mājā visi bomži, katram iedodu pa aļukam, lai atbrīvotos no kaimiņa? Ok, kaut vai katram pa 5čukam normālam iedzīvotājam... Kur loģika?
03.05.2015 21:12 |
 
Reitings 101
Reģ: 07.04.2015
jā, jā - manā mājā visi bomži, katram iedodu pa aļukam, lai atbrīvotos no kaimiņa?


ja bomži ir dzīvokļu īpašnieki( neloģiski) tad tādus kas trauce visiem un tikai iŗe dzīvokli ja.
03.05.2015 21:13 |
 
Reitings 101
Reģ: 07.04.2015
http://m.lvportals.lv/visi/e-konsultacijas/6595-par-irnieku-uzvedibu-atbild-dzivokla-ipasnieks/
Pārējie mājas iedzīvotāji var savākt pierādījumus par īrnieku uzvedību koplietošanas telpās un aicināt policiju, kas pārkāpējiem var uzlikt administratīvo sodu.

Ja tas nelīdz, attiecības ir jākārto nevis ar dzīvokļa īrnieku, bet izīrētāju – dzīvokļa īpašnieku. Tieši viņš ir atbildīgs, lai īrnieki ievērotu sabiedriskās kārtības normas un pienācīgi izturētos pret kopīpašumu.

Likuma „Par dzīvojamo telpu īri” 28.1pants „Dzīvojamās telpas īres līguma izbeigšana, ja tiek bojāta dzīvojamā telpa vai māja vai citādi pārkāpti dzīvojamās telpas lietošanas noteikumi”:

„Izīrētājs var izbeigt dzīvojamās telpas īres līgumu, izliekot īrnieku kopā ar viņa ģimenes locekļiem un citām personām bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas, ja īrnieks, viņa ģimenes locekļi vai citas personas, kuras dzīvo kopā ar viņu:
03.05.2015 21:15 |
 
Reitings 101
Reģ: 07.04.2015
) bojā vai posta dzīvojamo telpu (arī dzīvokļa iekārtu), citas būves un telpas, kas īrniekam nodotas lietošanā saskaņā ar dzīvojamās telpas īres līgumu, vai arī dzīvojamās mājas koplietošanas telpas, komunikācijas un iekārtas;

2) izmanto dzīvojamo telpu, dzīvojamo māju, citas būves un telpas, kas īrniekam nodotas lietošanā saskaņā ar dzīvojamās telpas īres līgumu, mērķiem, kādiem tās nav paredzētas;

3) citādi pārkāpj dzīvojamās telpas lietošanas noteikumus, padarot pārējām personām dzīvošanu ar tām vienā kopējā dzīvoklī vai vienā mājā neiespējamu.”

Šā panta pirmajā daļā minētajos gadījumos prasību tiesā par dzīvojamās telpas īres līguma izbeigšanu var celt arī citas tajā pašā mājā dzīvojošās personas.

Šā panta pirmās daļas 1. un 3.punktā paredzētajos gadījumos dzīvojamās telpas īres līgums izbeidzams bez īrnieka iepriekšējas brīdināšanas, bet 2.punktā paredzētajā gadījumā izīrētāja pienākums ir mēnesi iepriekš rakstveidā brīdināt īrnieku par dzīvojamās telpas īres līguma izbeigšanu.
03.05.2015 21:15 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Venēcija - jā, 1.dienā sākās 22.00, pec tam kad parādijām likumu, citas dienas remontējās no 19,00 - 21.00.
03.05.2015 21:16 |
 
Reitings 101
Reģ: 07.04.2015
kādu likumu? :D Remnts veicams ar sasakņošanu un laiku saskaņšanu. Darba laikā. Visu neteiksu. Gribu dzirdt kadu likumu tad parādījāt:D ja neko nezinat pasi.:D
03.05.2015 21:17 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Sany, dzīvokļa remonts vismaz kaut kad beigsies, grīdas kaut kad noslīpēs un viss. Bet bērni trokšņos vēl vairākus gadus, ja netiks audzināti!!!
Artemzija, ar bērniem var tikt galā - īpaši jau blank, kura ir pedagogs :)
blank, es ieteiktu tev izvērtēt situāciju vēl pāris mēnešu un ja nolem, ka tas nav izturams, tad tomēr meklēt citu dzīvesvietu. Pirms sākt īrēt, vēlams apjautāt sava stāva kaimiņus par augšējiem/apakšējiem kaimiņiem un otrādi.
Bet man liekas, ka mūsdienās ir grūti atrast kādu dzīvesvietu, kur neviens netraucēs, jo - būsim godīgi - lielai daļai cilvēku nerūp, ka viņi traucē citiem, viņiem ir tikai - mans, es, gribu, daru.
03.05.2015 21:17 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Venēcija, ej izgulies. Ja es būtu ko demolējusi vai traucējusi mani varētu gribēt izlikt... tu velti tagad centies meklet bezjedzigus likumus...
03.05.2015 21:18 |
 
Reitings 101
Reģ: 07.04.2015
ja gribēs pierādīs. Tu esi nupat ievākusies un izklausās ka tracē dzīvot. Likumā tas ir minēts. VID Ari ir no liela svara. :-P
03.05.2015 21:19 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Tas gan - prasa padomus, bet liek priekšā pilnīgi muļķīgus likumus!
03.05.2015 21:20 |
 
Reitings 101
Reģ: 07.04.2015
Trokšņot ari pa dienu tagad nevar. Remontu ir jāveic ar saskaņõšanu un konkrēos laikos. Tādi ir likumi. Bet jums visie tur par daudz briva laika, karš tāds normāls klausos. Dabs+ atpūta + miegs jus neinteresē? Tikai lieki kašķi? Baigi pareizā jūties laikam?
03.05.2015 21:22 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
sunscreen - diemžēl taisnība tev ir. Šobrīd vispār ir ļoti grūti atrast dzīvokli, kur nu vēl ar labiem kaimiņiem. Šo dzīvokli arī meklējām ilgi, pietam izgājām milzīgu atlasi, bija ļoti daudz īrēt gribētāji. Dikti jau negribās meklēt ko citu, tuvāko 2 gadu laikā. Gribējām 2 gadus īrēt, līdz mazais paaugsies un tad domāt par ko savu. Redzēs kā mums ies.
03.05.2015 21:23 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Venecija-beidz parspilet. Tapat vien ar parakstiem uz sitiena izlikt nevar no majas. Tam vajag tiesas spriedumu. Un, lai ari butu tie majas iedzivotaju paraksti-tiesa izvertes visus apstaklus objektivi, nevis tikai- man trauce, bet nevaru pateikt, kada veida tieshi. Un par to,'ka irnieks nav deklarejies jaunaja dzivesvieta-beidz, neviens tur neies cakareties. Pabridinas varbut un viss.. Tu maz zini,'cik daudz cilveki nedzivo deklaretajas dzivesvietas?
Nu mana gadijuma jau neder, ka kaimini taisa remontu konkreta laika,'jo man berns negulj pec pulkstena...bet vismaz vienojamies, ka tad, kad berns gulj, tad ir klusums. Nu ar vieniem ta sarunajaj beigas. Ar otriem tik labi vis vairak neiet...aj viena kara ar tiem kaiminiem. Sodien kaiminiem atlavu visu dienu troksnot, jo mes bijam lauka ilgi..
03.05.2015 21:30 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Sunscreen-dzivokla remonts kaut kad jau beigsies-ja, pec gadiem...it seviski, ja dzivokli liek parketu un slipe visus puteklus,'ko ierauga....man atrak meita sasniegs skolas vecumu,'neka vini tur pabeigs ko...
03.05.2015 21:32 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Sany, nu tā nevar būt - kuram ir tik daudz naudas, lai dzīvokli gadiem turētu tukšu un vilktu garumā remontu?!
03.05.2015 21:33 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
Ja nevelies tik agri izvakties un dzivoklis tiesam labs un doma ka tik atri labaku neatradisi, tad ieteiktu nesteigties ar tadu lemumu pienemsanu. Ka jau teicu, neticu ka tur nevar neko sarunat. Ja tu vai tavs virs runajat agresiva vai pavelosaa tonii, tad nav brinums ka vini nenem jus galvaa...
03.05.2015 21:45 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Saskaņot vēl laikus, kad bērns iet gulēt ar kaimiņiem? Kaut kas neticams, a viņi neprotestē, kad bērns kliedz un raud?
Autore, samierinies, saprotu, ka grūtnieču hormoni plosās, varēsi atspēlēties, kad tavs sīkais brēks. :D
03.05.2015 21:45 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Vispirms skaties autore pati uz sevis, tādai kašķu vecenei kā tev es vēl speciāli mūziku liktu skaļāk un rīkotu tusiņus, kamēr sapratīsi, lai nejaucies citas ģimenes dzīvē. Kas tev par daļu, viņi to vismaz dara savā dzīvoklī. :D
03.05.2015 21:47 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Starp citu, tiešām varētu būt tā, kā saka Artemzija - kad mazais brēks (un dodu 98%, ka brēks "bez iemesla" pirmajos mēnešos), tad nāks pie jums un teiks, lai netrokšņojat :D
03.05.2015 21:48 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Man dzīvoklī aiz pretējās sienas dzīvo veca omīte, kurai visu dienu iet Fatmagulas, Dzīvītes un vēl nezin kas. Zinu viņas dienas režīmu no galvas un ikdienas sarunas ar māsu, meitu un draudzenēm pa telefonu. Un tās ir gan skaļākas, gan klusākas. Man nekādi iebildumi pret to nav, jo saprotu situāciju. A te nevar pieņemt troksi, kas tāpat beigsies. Atslābinies, autorīt nedaudz, neesi nekāda naba te.
03.05.2015 21:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)