Par HIV - ļoti nopietns jautājums mediķēm.

 
Reitings 6
Reģ: 28.04.2015
Labdien.

Šī ir tēma, kurā jebkādi liriski ievadi ir lieki, tāpēc ķeršos govslopam pie ragiem un novelšu no sirds kaut daļiņu savu pēdējo dienu bažu/ baiļu/ sāpju.

Sestdien bija sekss. Pusnedrošs. Tas izpaužas šādi: orālais bez prezervatīva, pāris ieiešanas reižu bez prezervatīva, pārējais ar. Mutē/ vagīnā nebeidza. Cik liela ir iespēja inficēties. Mati jau ir sirmi, alkoholu nelietošu vismaz tuvākajā piecgadē, pamats zem kājām ik pa laikam pazūd, tāpēc pikto "Mauka tāda!" drīkstat nerakstīt, ar šo titulu sevi ik pa laikam vēl vairāk panerroju pati.

Drošticamu testu iespējams veikt vien pēc 3- 6 mēnešiem, tāpēc arī tapa šī diskusija.

Nekādu pazīmju pirmajā periodā, ja inficēšanās notikusi, var arī nebūt, vai ne tā?
28.04.2015 19:47 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kā Jums šķiet, jaunieši ir pietiekami informēti par izsargāšanos sts sakarā?
Par to skolā tiek runāts, tieši sts sakarā? Atceros skolas laikā rādija filmu par izsargāšanos un dzimumdzīvi. Manuprāt, vairāk jārunā par slimībām,hm


Informēti jau jaunieši ir(cik nu detalizēti protams tas ir individuāli katram), bet problēma ir tādā ka viņi to neuztver tai vecumā vel nopietni un kā lielu risku veselībai. Viņi zina ka tāds briesmonis ir un ar to tas arī beidzas. Es domāju ka ne tikai skolai tas ir jāstāsta, bet arī vecākiem ir jāstāsta, ne tik ļoti kontekstā ka tas var notikt tieši ar viņu bērnu, bet gan vienkārši detalizēti pastāstīt kādas var būt sekas ja saķer šādu slimību utt.

Tak cik jaunieši vispār kaut vai pirmo reizi kad nodarbojas ar seksu aizsargājas? Cik no jums pirmajā reizē aizsargājās? Cik jūs daudz zinājāt tai laikā par to visu?
29.04.2015 00:39 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
bet par risku tikt pie sts netiek tik ļoti uzsvērts..


Latvijā vispār par sts un hiv tiek ļoti maz stāstīts, ne tik skolās bet vispār sabiedrībā, tāpēc jau pirmīt tika teikts ka tas ir tik pat kā tabo.
29.04.2015 00:40 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Informēti jau jaunieši ir(cik nu detalizēti protams tas ir individuāli katram), bet problēma ir tādā ka viņi to neuztver tai vecumā vel nopietni un kā lielu risku veselībai. Viņi zina ka tāds briesmonis ir un ar to tas arī beidzas.

+++
Nereti meitenes uzsākot dzimumdzīvi paļaujas uz partnera ieteikumu.. tajā brīdī droši vien visas mācītās gudrības paliek 2. plānā. Pēcāk var rakstīt iekš cosmo - kas nu tagad būs?
29.04.2015 00:41 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009

Tak cik jaunieši vispār kaut vai pirmo reizi kad nodarbojas ar seksu aizsargājas? Cik no jums pirmajā reizē aizsargājās? Cik jūs daudz zinājāt tai laikā par to visu?


Manuprāt, meitenes par to vairāk piedomā,nevēloties palikt stāvoklī.
Bet,ja kas tāds notiek alkoholisko dzērienu ietekmē, iespējams par to netiek piedomāts.
Man izsargāšanās vienmēr bijusi ļoti svarīga, es vienkārši uz tādām lietām bailīga.
29.04.2015 00:44 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
cormeum +++
Kad mācījos pamatskolā lasīju visādus tīņu un jauniešu žurnālus, kuros par sts rakstīja katrā numurā. Mammas sieviešu žurnālos kuros mēdzu ieskatīties par sts biezi rakstīja.
TV pārraides bieži par sts stāstīja, poliklīnikās vienmēr ir bukleti, uz skolu no dažādām organizācijām nāca stāstīt par sts, referātus skola rakstījām par sts.

Savos skolas gados labi zināju kas ir sts, kā un kur to dabūt un kā no tā izvairieties. Informācija tiešām ir visur. Nezinu kādā mucā ir jāaug lai nezinātu kā ar HIV var inficēties.

P.S. Homoseki ir gan lielaka riska grupa tāpat kā intravenozo narkotiku lietotāji. Lasīju to Oksfordas medicīnas grāmatā. Vienkārši LGBT propaganda ir izplatījusi mītus, kurus biezi absurdi politkorekta pasaule uzņem ar atplestām rokam.
29.04.2015 00:53 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
gazele Man aizsargāšanās tagad ir ļoti svarīga, bet pirmajās attiecībās ar pirmo partneri lai gan tas bija svarīgi un izraisīja stresu tomēr netika pielietots, kas protams bija aplami, bet tai laikā tas tiešām kaut kā tika nolikts otrajā plānā, pat nevaru izskaidrot kāpēc. Pēc tām atiecībām protams pēc tam pilnībā pārgāju uz to ka ir jaizsargājas, bet pirmajās attiecībās pat runājot par to tā ar nekad līdz tam nenonācām.
Paldies dievam ka man nav vismaz bijusi tāda pieredze ka dzērumā ir sekss ar svešinieku, tas vispār nervu sistēmu man nobeigtu :D

Tajās pašās diskusijās kur runa ir par aizsargāšanās veidiem es esmu pārsteigtas ka tik daudzas ir par kontrocepcijas tabletēm, jo lai gan viņas aizsargā no grūtniecības no slimībām tomēr nepasargā.
29.04.2015 00:57 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Quince ja tev nav neerti tad vari pateikt cik tev gadi? Man interesē kurā laikā tik daudz info par hiv bija pamatskolā.
29.04.2015 00:59 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es no skolas atceros, ka būtu jāizdzer spainis ar siekalām, lai inficētos no tām ar HIV.
Bet nepiekrītu tam, ka par to runā par maz. Es domāju, ka runā daudz. Tikai vienmēr jau šķiet - mani tas neskar.

Bet neķer kreņķi, tas tāpat neko nemainīs. Pārbaudies!
29.04.2015 01:06 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Tas ir 90o beigas un 00' pirmā puse.

Visi noteikti nebija īpaši informēti. Reiz kad no papardes zieda bija atnākusi pārstāve stāstīt par sts, viena meitene viņai neizpratnes pilna uzjautāja "vai tad spirāle no sts neaizsargā?" Biju jaunāka par so meiteni turklāt nepieredzējušāka, paliku uz mutes :-O cilveks vnk jauca izsargāšanos no sts ar izsargāšanos no grūtniecības. Ja cilvēkam nav smadzeņu tad nav.
29.04.2015 01:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nu tad citiem laikam ir vairāk informācija gājusi apkārt pa skolām nekā manā skolā tai laikā.Protams bija pāris lekcijs par HIV utt, bet salīdzinoši maz. Nezinu vai tas tā tiešām ar bija, vai vienkārši tai laikā tas nelikās aktuāli jo pamatskolā sekss nemaz nebija prātā, tas tik nāca vēlāk. (Man īstermiņa atmiņa :D)

Quince

Varbūt meitenei ar bija smadzenes, viņa vienkārši nebija painteresējusies vairāk par šo aizsargāšanās metodi. Pamatskolā vispār ir nācies muļķības dzirdēt šādās lekcijās, kaut vai par tām pašām MR kad stāstija par paketēm, viena meitene visu laiku prasīja a kā tad uz tualeti var aiziet ar tādu un lai kā viņai teiktu, viņai nepieleca līdz viena skaļi iebļāvās ka ne tai caurumā jābāž :D

Vispār man liekas ka tiešām vajadzētu kā tavā skolā likt rakstīt referātus par šo tēmu, tad tiešām arī būtu jāiedziļinās tajā un arī saprastu cik tas patiesībā ir bīstami un kā var saķert. Manā skolā diemžēl tādi nebija jāraksta par to gan es esmu pārliecināta.
Un vajag arī lai vecāki tomār pastāsta vairāk par šo tēmu nevis tik visu to smago darbu vienmēr uzgrūst skolām, jo skolas jau nav atbildīgas par bērniem kamēr viņi tajā nav, bet vecāki ir.
29.04.2015 01:16 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Jā, pie mums arī kaut kādi gudrinieki nāca, dāvāja prezervatīvus ar iztecējušu derīguma termiņu un stāstīja gan par to cik sex bez prezervatīviem slikts, gan par to, cik narkotikas sliktas. Beigās sanāca viens liels juceklis un skola piemētāta ar piepūstiem prezervatīviem. Lielākais ieguvums šķita nenotikušās stundas.
29.04.2015 01:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Inga88

Es ko līdzīgu atceros mums tik vel iedeva banānus uz kuriem trennēties likt prezervatīvu :D Gardas pustdienas bija :D
29.04.2015 01:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
kad stāstija par paketēm,
Ups domāju tamponiem :D
29.04.2015 01:20 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Mums to demonstrēja priekšā. Skolotājas mulsa ne pa jokam... Es gan joprojām nesaprotu, ko viņas visas tur tajā lejcijā toreiz darīja... :D
29.04.2015 01:24 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Bet nepiekrītu tam, ka par to runā par maz. Es domāju, ka runā daudz. Tikai vienmēr jau šķiet - mani tas neskar.

+++ Es atceros, ka mums par to runāja gan pamatskolā, gan vidusskolā. Gan audzinātāja, gan nāca kaut kādi jaunieši-brīvprātīgie no jauniešu organizācijām un tiešām daudz par to runāja. Bet problēma jau ir tajā, ka reti kurš to uztver nopietni. Arī es, pamatskolā, tad uzmanību nepievērsu. Jā, dzirdēju ko viņi tur runā, bet tā, lai teiktu, ka mani tas baigi aizķēra - noteikti nē. Un zinu, ka es tāda nebiju vienīgā. Vidusskolā jau nedaudz savādāka domāšana, bet arī ne lielākajai daļai tas likās nenormāli svarīgi, jo "ar mani tas taču nenotiks un es visu zinu".
29.04.2015 01:26 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Inga88 Izklausas ka jums skolā bija līdzīgs daudzums ar informācijas sniegšanu kā manā skolā :D

Vispār man liekas ka to vajadzētu uztaisīt skolās kā likumu ka vismaz reizi gadā vajadzētu prezentāciju rādīt un sniegt lekcijas par visām šīm tēmām pēc kārtas. un arī reizi gadā likt piemēram rakstīt to pašu referātu. . tā kādus pāris gadus paklausīsies un viss būs zināms no galvas jau. To no kaut kādas 5-6 klases vajadzētu?

Redz ka šeit meitenei ir pat skolas laikos stāstīts par spirālēm, es tādu lietu ka tāda spirāle pastāv uzzināju tikai pirms pāris gadiem :D bet nu es ar neesmu viņā reāli interesēta, gumija tomēr labāka :D
29.04.2015 01:30 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Miss Joker, varbūt tā meitene labi zināja kura cauruma tampons jāliek, bet gribēja zināt vai pa lielam var nokārtoties ja tampons ir iekšā.
P.S. Tehniski jau var , bet nedaudz traucē kustību un var izslīdēt podā.
29.04.2015 01:35 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Tagad būs tikumiskā audzināšana. Manuprāt šobrīd cenšas panākt tieši pretējo... Diemžēl...
29.04.2015 01:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Quince tai meitenei tika teikts ka tas nesagādā nekādas problēmas nokārtoties kamēr tas tampons ir iekšā, viņai jau centās maigi pastāstīt tā ārste(vai kas nu viņa bija), bet meitenei lūk nepieleca līdz kāda ar nepateica kā ir. Pieņemu ka tā meitene vienkārši nelietoja tamponus tāpēc ar nezināja, lai gan es ar toreiz nelietoju, bet zināju, tas jau kā kuram ir, vai nu mājās kāds pastāsta, vai ar mājaš tu vienkārši redzi ka mammai ir tādi tamponi un tad uzzini kam tie domātu, citi atkal internetā visu uzzin kas interesē.

Tagad būs tikumiskā audzināšana. Manuprāt šobrīd cenšas panākt tieši pretējo... Diemžēl...


Ai cilvēki ar aiziet pa sviestu reizēm, kāds pamats ir tam lai to nemācītu? Bērniem ķipa traumas būs?
29.04.2015 01:40 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Nu es domāju, pie tā nonāks, ja pieņems to likuma grozījumu par tikumību... Tur visu apakšā varēs labāzt... Un kā zināms, liels ir vecā kaluma skolotāju īpatsvars skolās no laika kad sexa nebija un viņām patiešām nebija un nav joprojām...
29.04.2015 01:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits