Dzivosana pie vecakiem

 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
Lidz kadam vecumam jusuprat ir normali dzivot kopa ar vecakiem? Mans uzskats, ja cilveks strada un ir bez attiecibam,tad ari 30 gados dzivot pie vecakiem ir normali.
26.04.2015 22:43 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja taa ir maaja, nevis vienistabas dziivoklis un viirietis maksaa savu dalju reekjinus, peerk eedamo un pats aiz sevis novaac, taa ir viena lieta. Bet ja ir memmiitis, kursh seezj vecaakiem uz kakla 30 gados vienistabas dziivoklii, tad tas ir briesmiigi.
27.04.2015 00:07 |
 
Reitings 194
Reģ: 26.03.2015
Tūlīt būs 26, dzīvoju kopā ar tēvu. Mums uzskati sakrīt - kāpēc man būtu jāmaksā un jāmitinās kaut kādos dzīvokļos, jāuztur ar savu īres naudu sveši cilvēki, kas no tā pat nemaksā nodokli valstij, ja es varu dzīvot ģimenes īpašumā, palīdzēt to apkopt, uzturēt, varu nākt, iet un izvākties, kad es gribu, kā arī nav jādomā, kur palikt, ja visi striķi plīst. Ome šogad no pasaules aizgāja, atstāja šo īpašumu manam tēvam, līdz ar to sanāk, ka mans tēvs vispār līdz 50 gadiem dzīvoja "ar savu mammu" jo izblandījies pa pasauli, 22 gados arī atgriezās uz dzīvi te. Es tēvam neko nemaksāju, tik vien kā pārtiku piepērku, kas man pašai garšo, un savu interneta rēķinu nomaksāju. Nu, veicu šādus tādus sieviesu darbiņus, jo dāmu manam tēvam nav izdevies atrast pagaidām, vismaz atrādījis nevienu nav.

Nezinu, man tas liekas normāli, šis risinājums visus apmierina un maniem bērniem arī manās mājās vienmēr atradīsies vieta. Laikam neesam "normāli", jo mums neprasās bēgt vienam no otra, ka arī ne man būtu kauns lūgt palīdzību vai pieņemt to no tēva, ne manam tēvam mani uzturēt arī 30 gados un vairāk. Un otrādi. Protams, kad izveidosies attiecības, es izvākšos.
27.04.2015 00:23 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
pie vecākiem dzīvot uzskatu var līdz jebkuram vecumam.
27.04.2015 00:38 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
p.s bet ne vecākiem uz "kakla"
27.04.2015 00:39 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
no tā gala, no kura nāku es, tas ir tā diezgan normāli, jo visi pārsvarā dzīvo privātmājās. abpusēji izdevīgi, bet nu pie nosacījuma, ka tas 30gadīgais piedalās mājas darbos un māksājumos, nevis ir vienkārši liels bērns :D
27.04.2015 08:08 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Es priecājos katru reizi, kad mamma ciemojas pie manis vai es pie viņas, dzīvot kopā arī nebūtu slikti, tikai domāju, ka mana nervu sistēma to neizturetu :-D
27.04.2015 08:15 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Dzīvoju pie mammas ar visu savu ģimeni :D :D :D

Viss forši, bet nedaudz privātumu vairāk visiem gribas, lai gan dzīvojam atsevi''skos stāvos un tā tomēr kaitina nedaudz ka ir koplietošanas telpas. Nu mums risinājums, noruna, ka 3 gadu laikā atdalamies un mēs savā pusē būvešim otro stāvu papildus ar balkonu :) Sanāks dzīvot mammai kaimiņsos :D
27.04.2015 08:43 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
kāpēc man būtu jāmaksā un jāmitinās kaut kādos dzīvokļos, jāuztur ar savu īres naudu sveši cilvēki, kas no tā pat nemaksā nodokli valstij,


nekad nesapratīšu šitādus izteikumus. Nav jau gluži tā, ka maksājot īri, tu vienkārši dod cilvēkam naudu. Tu naudu dod par to, ka izmanto viņam piederošu dzīves platību, kas drošvien ir labiekārtota utt.

Iepriekšējās attiecībās gan dzīvojām atsevišķi, bet puiša vecāki dzīvoja pavisam netālu un viņiem bija dzīvokļa atslēgas (dzīvoklis piederēja viņa vecākiem, bet tajā divatā dzīvojām mēs) un regulāri, dažas reizes nedēļā viņa tēvs brauca tad uz tēju, tad kaut ko pieremontēt. Laigan man ar viņa tēvu bija fantastiskas attiecības, tomēr nenormāli kaitināja tas, ka ne plikai pa māju pastaigāt, kad vasarā karsts, ne var atslābt par gultas priekiem un skaņām utt. Tagad, īslaicīgi varētu pie vecākiem padzīvot arī ar puisi, ja vajadzētu, bet nu dažus mēnešus max, un arī tikai tādeļ laikam, ka liela māja.
27.04.2015 08:55 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Ja platība atļauj un viens cits citam netraucē, tad jau droši vien arī tā arī ir ok.

Es pie vecākiem nedzīvotu arī tad, ja būtu viena, bez attiecībām, platība tur atļauj, bet ar savu mammu zem viena jumta...nu nē! Viņa ir kā kamīns, viss baigi forši, kamēr rokas ugunī nebāz.
27.04.2015 08:59 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nav pareizi uzsākt kopdzīvi ar mīļoto pa taisno no vecāku ligzdas. Tas rada lielas problēmas. Nekad nevienā mājsaimniecībā katrs tās loceklis nedara VISU, VISU. Darbi tiek sadalīti-kāds mazgā logus, kāds veic remontu salūzušajam krānam, kāds pērk spuldzītes, utt. Līdz ar to 30 gadnieks ir pieradis pie zināmas kārtības, ka viņa pienākumos ietilpst tas, tas un tas. Uzsākot kopdzīvi ar mīļoto, tik sagaidīts, ka otra puse izdarīs pārējos darbus. Vai otra puse būs ar mieru darīt tieši tos darbus? Jo īpaši, ja otra puse arī nāk no savas ģimenes, kur darbi bija savādāk sadalīti?
Pieredze rāda, ka visveiksmīgāk viens otram pielāgojas tie, kas ir kādu brīdi padzīvojuši vieni paši-kad katram pašam ir jādara VISI, VISI darbi, arī tie, kas nepatīk vai nepadodas. Tikai tad tā pa īstam spēj novērtēt otra ieguldījumu.
27.04.2015 09:27 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
Kadel tik daudzam seit ir tik sliktas attiecibas ar mateem?!

teika_spolite- Bet ir jau taa saucamie "viriesu" un sieviesu darbi, kuri vienkarsi nebutu savadak jadara.Nekad neesmu redzejis ka virietis gludinatu drebes vai mazgatu tas, tapat neesmu redzejis ka sieviete labotu masinu pati savam rokaam.
27.04.2015 13:49 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es pārvācos 19 gados. Likās pareizi un es neko nenožēloju. Nevau tagad iedomāties, ka es tagad dzīvotu pie vecākiem (21-22g). Savukārt, mana māsa ar vīru, bērnu un tūlīt jau vēl vienu bērnu, 31 gada vecumā dzīvo pie vecākiem. Labi, māja ir liela, vietas it kā pietiek. Tā kā tas ir kā kuram. Kā ērtāk, laikam.
27.04.2015 13:55 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ja cilvēks dzīvo pie vecākiem, bet ne uz vecāku rēķina, tad neredzu problēmu vispār.
27.04.2015 13:56 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Protams, ir forši dzīvot vienam, bet ja neplāno dzīvot ar vel kādu kopā, tad maksāt par dzīvokli, kurš lielāko dienas/nedēļas daļu tāpat stāv tukšs, ir samērā neracionāli. Īpaši, ja alga tāpat nav īpaši liela + ir mācības, tad neredzu lielu jēgu mocīties un knapināties tādā patstāvībā. Kamēr nav ar ko dzīvot kopā, izmestos līdzekļus par rēķiniem var ieguldīt labākos veidos - ieguldīt savā attīstībā, lai nākotnē pelnītu vairāk, vai arī sākt krāt sava mitekļa pirkšanai.
27.04.2015 13:59 |
 
Reitings 194
Reģ: 26.03.2015
nekad nesapratīšu šitādus izteikumus. Nav jau gluži tā, ka maksājot īri, tu vienkārši dod cilvēkam naudu. Tu naudu dod par to, ka izmanto viņam piederošu dzīves platību, kas drošvien ir labiekārtota utt.

Nekad nesapratīšu cilvēku, kas atsakās izprast lasīto. Vai tad es noniecināju "cēlo" izīrētēju, kas savu "labiekārtoto" (un arī lieko, jo īzīrētājs jau pats nedzīvo zem Salu tilta, un gan jau arī ne īrētā dzīvoklī) dzīvojamo platību iznomā? Nē. Man vienkārši MANĀ situācijā liekas absurdi maksāt par to, kas man ir pieejams bez maksas un neapšaubāmi augstākā kvalitāte nekā vidējais aritmētiskais īrei pieejamais dzīvoklis. Izraut kaut ko no konteksta neprasa īpašas prāta spējas.
27.04.2015 15:09 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Rays
Tur jau tā problēma, ka dzīvojot mammai klēpī, puikiņš arī 30 un 40 gados nesaprot, ka trauki paši nenomazgājas, krekli-neizgludinās, ēst - nesagatavojas un māja nesakopjas. Tikai memmītim var ienākt prātā sadalīt darbus-sieviešu un vīriešu, ka rezultātā sieviete rukā visu brīvo laiku, bet vīrietis savus vīriešu darbiņus-reizi gadā nomainīt spuldzīti vai salabot krānu, paveic 5-10 minūtēs :) Ļoti "taisnīgs" darbu sadalījums. Vīrietis, kas dzīvojis viens un bijis spiests darīt VISUS darbus viens pats, nekad tik muļķīgi nedalīs darbus sieviešu un vīriešu, kā arī parūpēsies, lai sievietei nav par daudz un novērtēs sievietes pūles.
27.04.2015 15:19 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Rays
Mans padoms tev-pirms uzsāc kopdzīvi ar sievieti, padzīvo gadu viens pats. Tad spogulī redzēsi kā vīrietis gludina drēbes un veic citus "sieviešu" darbus :D
27.04.2015 15:22 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Es laikam negribētu joprojām dzīvot kopā ar vecākiem. Man mamma ir superīga, attiecības ir ļoti labas, bet viņa ir no tām mammām, kas bērnam grib tikai to labāko, t.i., vienmēr cenšas visu izdarīt viņu vietā. Kad braucu ciemos pie viņas, tieku briesmīgi izlaista, nevaru iedomāties, kas būtu tad, ja dzīvotu kopā. Ar privātumu gan nekādu problēmu droši vien nebūtu.

Nodzīvoju daļēji atsevišķi visus vidusskolas gadus, ar draudzeni īrējām (nu, tajā laikā tomēr mammas maksāja :D ) kopā dzīvokli, mājās braucu no sākuma katras brīvdienas, tad katras otrās, katras trešās... Iestājoties augstskolā, sāku īrēt viena pati dzīvokli (un nu jau pati par savu naudu :D ), iemācījos gan budžetu plānot, gan gāzesplīti pieslēgt vai skapi kopā salikt :D Tas viss nāca tikai par labu. Toties draugs nekad netika dzīvojis viens, ko ļoooti labi var redzēt, daudz ko mācās tikai tagad, dzīvojot kopā ar mani. Jā, jā, arī sieviešu darbus. 8-)
27.04.2015 15:35 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Un kaadi tad buutu tie viirieshu darbi? Vareetu domaat, ka viirieshi to vien dara kaa labo kraanus un mashiinas, taadam noluukam ir santehnikjis un autoserviss. Muusdienu auto ir pietiekoshi sarezhgjiiti, lai tiem neliistu klaat bez specifiskaam zinaashanaam un instrumentiem, nav vairs tie laiki, kad viiri bakstiija savus Moskvichus garaazhaa. Cik ir tos viirieshu ar automehaanikja zinaashanaam un autoservisa apriikojumu maajaas? Savukaart tos pashdarbniekus, kuri maajas apstaakljos greizi shkjiibi notonee logus vai greizi shkjiibi piekraaso noskraapeetu bamperi, paldies par kuukam, taa nav jaasauc par auto laboshanu. Taa ka nevajag par tiem auto. Savukaart ieskruuveet spuldziiti pat beerns prot.

Un nez kaapeec vienmeer tiek piesaukta taa dreebju mazgaashana. Kursh viirietis ir tik infantils, lai neprastu saspiest veljasmashiinas podzinjas pareizajaa seciibaa? Te joprojaam ir kaads, kursh piemaajas upee ar rokaam mazgaa? Kas attiecas uz gludinaashanu, ja darbaa ir lietishkjais stils, tad savas panckas pasham jaaiemaacaas izgludinaat, nevis nest maaminjai un veelaak sievietei.
27.04.2015 16:08 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nekad nesapratīšu cilvēku, kas atsakās izprast lasīto. Vai tad es noniecināju "cēlo" izīrētēju, kas savu "labiekārtoto" (un arī lieko, jo īzīrētājs jau pats nedzīvo zem Salu tilta, un gan jau arī ne īrētā dzīvoklī) dzīvojamo platību iznomā? Nē. Man vienkārši MANĀ situācijā liekas absurdi maksāt par to, kas man ir pieejams bez maksas un neapšaubāmi augstākā kvalitāte nekā vidējais aritmētiskais īrei pieejamais dzīvoklis. Izraut kaut ko no konteksta neprasa īpašas prāta spējas.


+++

Reti kurai te patīk analizēt teikto un izlasīt līdz galam, kā tik savus gudros domugraudus iebāzt :)
27.04.2015 16:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits