Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nevaru novaldīt emocijas.

 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
Sveiki!
Man atkal ir pienākusi tāda diena, kad nevaru novaldīties un visu dienu raudu. Nekādi neizdodas aizmirst un nomierināties. Lieta tāda, ka brālis mani ar vecākiem pie sevis uz Zviedriju dažas dienas paciemoties. Man atkal būs jāskatās kā viņš tur skaisti dzīvo, kad man mājās pie vecākiem nekā tāda nav. Runāju par tādām lietām kā duša un tualete istabā, mēs tā diezgan trūciīgi bez nekādām ekstrām eksistējam. Es negribu braukt un atkal bojāt sev nervus, bet mājās palikt neļauj. Atceros kā iepriekšiējā reizē tur biju un dienu no dienas raudāju. Vienkārši bija tāda sajūta - kāpēc man ir jācieš, bet viņš brālis tāds priecīgs. Protams visi mani centās mierināt, bet veltīgi, kā biju iesākusi raudāt tā vēl kādu nedēļu pēc atbraukšanas mājās nevarēju nomierināties. Vienā brīdī, kad es raudāju, brālis pat sāka smieties, teica ka arī man tā pat kā viņam šis dzīves posms ir jāpārdzīvo. Saprast es saprotu, bet emocijas novaldīt nevaru. Tagad atkal mani spiež tur braukt un skatīties cik labi viņš tur dzīvo. Es jau daudzas vasaras tā ciemojos gan pie brāļa, gan māsas, atgriešanās atpakaļ vienmēr ir bijusi smaga. It kā vēl viens gads ir jāiztur, tad aukstskolā iestāšos un cerams būs labāk. Biju jau nomierinājusies un atkal apradusi ar apstākļiem, bet tagad atkal tāds atgādinājums, ka mēs kā nabagi brauksim uz Zviedriju un gaidīsim, lai tik bagātais grālis kaut ko nopērk, mamma jau gatavojas viņam prasīt, kai pērk man botes. Tas ir pazemojoši, es negribu neko no brāļa prasīt un lūgties, lai pērk. Tā kā kaut kādas žēlastības dāvanas pēdējiem nabagiem.
26.04.2015 17:33 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Asaru vietā varētu padomāt arī nedaudz konstruktīvāk.. ja Tevi interesē Zviedrija, lūdz brālim, lai palīdz valodas apguvē. Iespējams, viņš varēs aizlikt mammai labu vārdu mācībām ārzemēs..

Priecājies, ka ir iespēja ceļot, redzēt savādāku kultūru un dzīveslīmeni.. Citi cilvēki par to var tikai sapņot..
27.04.2015 01:21 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Agrāk cilvēki sēdēja alās un sildījās pie ugunskuriem. Un viņi bija priecīgi, ka varēja sasildīties un paglābties no plēsīgiem zvēriem. Visi karaļi skrēja savus dabiskos atkritumus nolikt kādā pils dārza kaktā. Un neraudāja par to. Bet pietiek cilvēkam parādīt kko labāku, un viņš uz savām vecajām ērtībām vai mantām vairs negribēs skatīties virsū. Tgd bieži dzirdams jautājums: "Kāda būtu jūsu dzīve bez mobilā telefona un interneta?" Atbilde: "Ārprāts! Šausmas!" Bet vēl pirms 20 gadiem lielākajai cilvēku daļai pie mums nekā tāda nebija, un neizskatījās, ka viņiem būtu šausmas.

udenskritums! Nedzenies pēc mantas, dzenies pēc saticības un garīgām vērtībām. Tad arī tiksi pie labākiem dzīves apstākļiem. Un ko tad lai bomži saka? Viņiem vispār nav jumta virs galvas. Un neuzskatu, ka izlietnes, tualetes un tamlīdzīgu lietu trūkums mājoklī būtu pasaules gals. Šādos apstākļos pie mums dzīvo daudzi cilvēki.

Ja ir vēlēšanās braukt mācīties uz ārzemēm, tad dari to. Visticamāk, tava mamma negrib tevi izlaist no acu skata. Vrb nebūs labi, ko tgd pateikšu, bet tādā veidā viņa, egoistisku tieksmju dzīta, var tev tikai sabojāt dzīvi.
27.04.2015 01:13 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
būs tev iemesls dzīvē ko sasniegt kā arī palīdzēt vecākiem izremontēt māju:) nevajag skaust !
27.04.2015 00:55 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ļoti grib, lai vismaz viens bērns dzīvo LV, tā kā esmu jaunākā, tad tai ir jābūt man.

Gribeet var daudz ko. Dazkaart ir jaabuut egoistei un jaadomaa tikai un vieniigi par sevi, ja vien negribi tajaa atejaa pavadiit visu atlikusho dziivi. Maate paraudaas un tad apradiis ar domu. Galu galaa, ja jau vinjai pensijas nebuus, kaadam taa nauda ir jaanopelna un diez vai laukos bez izgliitiibas to nopelniisi. Vari tachu vienmeer apguut izgliitiibu, arodu, iekraat nedaudz naudas un tad atgriezties dzimtajaa galaa, bet taadaa gadiijumaa vismaz buus lielaaka iespeeja ka nebuus jaaskataas uz sauso WC.
27.04.2015 00:34 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Es tavaa vietaa parunatu ar braali pat studiju iespejaam Zviedrijaa. Kada nozime, ko grib vecaki. Jabut gudrai un jaaizmanto iespejas, ja ne, tad varesi turpinat sedet savaa lauku WC. Vispar izklausies pec chikstules, ari studejot augstkolaa Riigaa saskarsies ar 100 problemam. Brauc pa vasaru kaut zemenes lasi uz Zviedriju, ganaju bralis palidzes un uz diivaana atlaus gulet. :-D
26.04.2015 23:42 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
vispirms jau ar brāli būtu jāparunā vai viņš vēlas māsu sev līdzās ,kamēr viņa mācas Zviedrijā.
26.04.2015 23:25 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja meitai ir tik vāja nervu sistēma.. iespējams, mamma satraucas, ka ārzemēs viņai jumts aizbrauks.. dzīve svešumā arī prasa nervus reizēm :)
26.04.2015 23:21 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
začeits, nevaru nepiekrist. Egoistiska māte. Nepietiek ka dzīves pirmie 18 gadi būs pavadīti ellē, vēl sava dzīve jāupurē. Kur tur laukos meita ko iemācīsies, kur strādās un ko nopelnīs? Un beigu beigas kādu viņa vispār tur vīru dabūs? Man savai meitai gribētos ko labāku dzīvē, lai ir citas iespējas izglītoties un pelnīt un lai vīrieti apprec izvēloties no daudziem nevis starp diviem lauku žūpām kur viens dzer bieži un otrs vēl biežāk.
26.04.2015 23:18 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tev tas viss tā nebūtu jāuztver. Mana bērnība arī bija pieticīga, bet atšķirībā no Tevis es priecājos par izdevībām , ja otrs vēlas iepriecināt.
Otram nav pienākums obligāti palīdzēt ģimenei, palicējiem Latvijā. Tas ir atkarīgs no paša, viņa vēlmes palīdzēt.
Nav jau tā,kad viņš neko nedara. Izmaksā ceļojumu, gan jau ,kaut ko aizved parādīt. Es apvainotos,ja izmaksātu ceļojumu un otrs atbrauktu un dienu raudātu, ta kā es būtu izdarījusi ,ko sliktu! Vajag novērtēt arī mazos nieciņus, ko viņš dara Tavā labā.
Vispār jau mamma nevar uzspiest braukšanu ,ja pati to nevēlies. It kā jau stulbi,kad Tev nopirkta biļete, samaksāts un Tu nebrauktu..Tādā gadījumā vari rēķināties,kad nākamo reizi Tev var nemaz nepirkt biļeti. Neesi jau nekāda mazā, lai kādu nedēļu nevarētu viena palikt un parūpēties par sevi, bet vai tad atkal nenāks apskaidrība- viņi tur izklaidējas, bet es viena sēžu mājās?
26.04.2015 23:15 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
quince
tādā gadījumā nedotu tiem senčiem naudu uz rokām, bet sapirktu vajadzīgos materiālus, beigta balle.
un man vispār tāds nepatīkams pārsteigums, ka mūsdienās cilvēki, kuri pieņemu, ka ir vēl spēka gados, dzīvo šādos apstākļos, kad mazgājas bleķa vanna 1x nedēļā... tiešām šķiet, ka nolaidīgi un slinki cilvēki. un spiest, ka jaunākajam bērnam ir jāpaliek dzīvot šādos apstākļos savtīgu nolūku dēļ ir vēl briesmīgāk.
26.04.2015 23:12 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
začeits, varu Tev piekrist tomēr ir iespējams ka viņas brālim pašam daudz nepaliek pāri no nopelnītā. Turklāt lai autore man piedod bet viņa vecāki izklausās tadi no kuriem gribas mukt pec iespējas tālāk. Varbūt viniem iedota nauda izkust nezin kur pirms kada truba tiek nopirkt.
26.04.2015 23:02 |
 
Reitings 55
Reģ: 16.04.2015
p.s. es laikam arī bik piekrītu, ka brālis būtu varējis bik palīdzēt un vecākiem tos apstākļus kaut nedaudz uzlabojis, nu tur sūknis akā, izlietne virtuvē, kanalizācija... mūsdienās tas viss ir iespējams arī lauku viensētām.

Tiešām, tāda sajūta, ka tajās mājās nav neviena vīrieša. Ja tēvam nekas netraucē un neuztrauc, kas varētu būt, ja jau pie šādiem apstākļiem ir pieradis, tad kāpēc brālis nevarēja pieķerties tam klāt kaut vai tajos savos padsmit gados, kad auga, vai vēl labāk - tagad? Būtu nevis aicinājis ģimeni uz Zviedriju, bet gan atbraucis uz Latviju un veicis ģimenes mājās vīrieša darbus padarot labākus apstākļus.

Man nesaprast šādus ģimenes modeļus..

Stiprais dzimums ar savu pieredzi nav īsti tēmā, skaidrs, ka ģimenēs, kur mātes pametušas vai nerūpējās par saviem bērniem, ir pavisam kas cits.
26.04.2015 23:02 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
joselyn, neaizmirsti ka autore ir nepilngadīga. Vai tad jebkurš cilvēks nav pelnījis uzaugt cilvēcīgos apstākļos ?
26.04.2015 22:58 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
Vai tad mamma Tev piestādīja rēķinu par pirmo dzīves gadu barošanu un autiņu mazgāšanu?


ne vinja mani barojusi ne autinjus mazgaajusi.
26.04.2015 22:57 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
maini attieksmi- izbaudi, ka kamēr esi tur, varēsi katru dienu iet siltā dušā/vannā, pakaļa nesals pie poda malas, jo wc mājā :) domā pozitīvāk, gūsti no tā ceļojuma kādu labumu, izmanto to!!!

p.s. es laikam arī bik piekrītu, ka brālis būtu varējis bik palīdzēt un vecākiem tos apstākļus kaut nedaudz uzlabojis, nu tur sūknis akā, izlietne virtuvē, kanalizācija... mūsdienās tas viss ir iespējams arī lauku viensētām.
26.04.2015 22:57 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
parunaa ar brali avrbut ir iespejas kadu laicinu tur padzivot un sakt sevi attistit kaadaa jomaa?:) Kaut vai uz neilgu laiku? Tomeer maasa esi. Ar raudasanu nekas nebus lidzeets.
26.04.2015 22:56 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Edgars, mātes mēdz būt visādas, ne visiem ar viņām ir paveicies tāpat kā ar tēviem. Kops pati esmu māte, esmu loti kritiska pret citiem vecākiem. Latvijā diemžēl sliktu māšu ir daudz. Nesaprotu kā var tā pret saviem bērniem izturēties. Tāpēc es nebrīnos ka kāds tā var pateikt kā stiprais dzimums. Ko sēsi to pļausi. Kā redzama stiprais dzimums māte neko labu neiesējā, tāpēc arī tāds rezultāts.
26.04.2015 22:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
mana maate tagad arii izdomajusi,ka man vinju jaauztur. es vinjai ne centa nedoshu, lai dzivo uz ielas, ja pati nejeedz nopelniit.
Vai tad mamma Tev piestādīja rēķinu par pirmo dzīves gadu barošanu un autiņu mazgāšanu? :D :D
26.04.2015 22:53 |
 
Reitings 55
Reģ: 16.04.2015
Tev veci ar rokām vajag nocopēt
No akas ievilkt ūdeni paša spēkiem izmaksā ļoti lēti 70 eiro hidrofors (sūknis-automāts) plastmasas truba ap 1 eiro metrā 32 mm diametrā, izlietne 20 eiro un krāns 10 eiro, sifons 3 eiro, 50 cm diametrā kanalizācijas trubas 2 eiro metrā. Ja nešiko domāju, ka var ielīst zem 200 eiro lai majās būtu izlietne ar krānu izlietnes kanalizāciju var novadīt sausajā tualetē vai kadā notekgrāvī (tur jau tik ziepjūdens) Vajag tik ņemt lāpstu rokās un rakt

Valdniek, tu izklausies pēc veča ar rokām, varbūt palīdzēsi meitenei šajā jautājumā? :P :D
26.04.2015 22:52 |
 
10 gadi
Reitings 3176
Reģ: 29.01.2009
Man paliek sevis žēl, jo esmu pelnijusi kaut ko labāku nekā man ir

Ko tad tu tādu esi darījusi, ka esi pelnījusi kaut ko labāku nekā tev ir?

Pirmkārt, beidz pinkšķēt. Brauc pie brāļa un izbaudi brīvdienas. Ja jau dzīvo tik briesmīgos apstākļos, tad izbaudi, ka nedēļu pavadi labos apstākļos.
Otrkārt, neapskaud brāli, bet priecājies. Ja pats izcīnijies tik tālu, tad tev ir lielisks paraugs, ko darīt, lai būtu labāk nekā tagad ir.
Treškārt, pabeidz vidusskolu un cīnies. Dzīve nav rožu dārzs un tava raudāšana turpmāk nekur nepalīdzēs. Nekas uz paplātes netiek pasniegts un ar aizraudātām acīm neko daudz nepanāksi ;)
26.04.2015 22:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!