Smago narkotiku lietošana

 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Labvakar.

Tēma smaga, pārdomu daudz, jautājumu vēl vairāk.

Nevēlos iedziļināties detaļās, bet pēdējā laikā šī lieta ir aktualizējusies, kaut arī, varētu sacīt, neklātienē. Man nav jautājumu par pazīmēm sekām un pieturvietām ceļā, kura galapunkts ir drīza nāve. Es gribētu zināt (un saprast? vai arī saprast var tikai caur savu pieredzi, kuras man nav un nebūs?), kas ir tas, kas liek atkal un atkal atgriezties tiešā un pārnestā nozīmē renstelē. Iemainīt siltu gultu pret noskrandušu dzīvokli sociāli nelabvēlīgā rajonā? Kas liek mīļus, atbalstošus, joprojām nenovērsušos draugus mainīt pret mūžam apdullušu un neuzticamu kompāniju? Vai tiešām kārtējās devas meklējumi un to piešķirtais ritms, režīms, regularitāte ir izeja no šķietami bezjēdzīgas dzīves, nepamanītām iespējām, bēgšana no grūtībām?

Mans narkomāns ir kluss kā zārka vāks, varbūt Jūsējie ir runīgāki?
Es gribu iemācīties redzēt cauri šai bezveidīgajai sienai, kas ir neredzama (jo nav pazīstama), bet tomēr šķir un attālina arvien neatgriezeniskāk.

Sātana ballītē piedalās dažāda kalibra draņķi, bet namatēva lomā heroīns.
20.04.2015 00:49 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Jā, īpaši jau slavenības aiz savas grūtās dzīves..

Un kā tu vari spriest par to, kā citi cilvēki jūtas? Nauda un slava uzreiz nozīmē, ka dzīvē viss ir ok, cilvēks ar sevi ir apmierināts un jūtas laimīgs? Diemžēl, tā nepavisam nav. Visstulbākais ko cilvēks var darīt ir iedomāties, ka viņš labāk zina, kāda dzīve ir otram.
20.04.2015 18:24 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Pilnībā piekrītu wee komentāriem. Tā milzīgā šaurpierība, kas šeit dažos ''kāpēc viņi paši izvēlas nāvi, kāpēc nevar tā vienkārši ņemt un pārtraukt lietot narkotikas, kāpēc jāturpina???'' tipa komentāros parādās ļoti kaitina.
Pirmkārt, cilvēks nesāk lietot smagās narkotikas aiz vieglas dzīves. Tur apakšā ir smagas problēmas, gan ar ārējiem, gan iekšējiem cēloņiem, psiholoģiskas novirzes un grūtības, utt.


Nu, lai apgalvotu, ka kādam piemīt tā šaurpierīga, gribu norādīt, ka būtībā savos komentāros darat to pašu, uzstādot diagnozes citām. Ja pašas nebijāt tādā situācijā, tad Jūsu spriedelēšana arī paliek tikai spriedelēšanas līmenī.

Jā, īpaši jau slavenības aiz savas grūtās dzīves..



+++

Otra lieta, vai kāda no visgudrajām ir kaut nedaudz painteresējusies, kā šīs narkotikas ietekmē smadzenes un nervu sistēmu? Tur nav tikai psiholoģiskā atkarība no narkotiku sniegtās eiforijas un spējas aizmirsties, tur notiek spēcīgas ķīmiskās reakcijas un sekas no tā NAV kontrolējamas vien ar gribasspēku un motivāciju.



Skaisti skan, protams. Neviens jau neapgalvo citādāk, BET.. Ja vēzis vai kāda cita nāvējoša slimība izvēlas sev upuri, tad lietot un atrofēt savas smadzenes izvēlas tikai un vienīgi narkomāns pats. Daudziem dzīve ir grūta, bet ne visi lieto narkotikas.
20.04.2015 18:27 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Un kā tu vari spriest par to, kā citi cilvēki jūtas? Nauda un slava uzreiz nozīmē, ka dzīvē viss ir ok, cilvēks ar sevi ir apmierināts un jūtas laimīgs?


Neinteresē kā citi cilvēki jūtas. Arī mana dzīve nav rozēm kaisīta, bet neesmu iedomājusies, ka man vajadzētu sākt nest mantas uz lombi, zagt mammai naudu un sākt rīt narkotikas.

Jo vieglāka dzīve, jo vairāk sūdus vāra. Cilvēka daba. :)
20.04.2015 18:31 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Nu, lai apgalvotu, ka kādam piemīt tā šaurpierīga, gribu norādīt, ka būtībā savos komentāros darat to pašu, uzstādot diagnozes citām. Ja pašas nebijāt tādā situācijā, tad Jūsu spriedelēšana arī paliek tikai spriedelēšanas līmenī.

Daļēji piekrītu, iespējams nevajadzēja tā izteikties, bet nu ja cilvēks mētājas ar apgalvojumiem par lietām, par kurām nezina aptuveni neko, un cenšas mācīt citus, tad... maigāku apzīmējumu negribas piemeklēt.

Daudziem dzīve ir grūta, bet ne visi lieto narkotikas.

Un atkal ''es zinu labāk par citiem, nekā viņi zina paši par sevi'' sindroms. Cilvēki ir ļoti dažādi. Tieši tāpat, kā visiem atšķiras sāpju slieksnis - kāds pacietīs lielas sāpes, kamēr cits sabruks un nespēs panest mazākas mokas, tāpat arī atšķiras dzīves uztvere, spēja uzņemt problēmas, cīnīties ar tām un pārciest visas savas sāpes. Ir cilvēki, kas padodas un meklē vieglāko ceļu, un ir, kas nē. Šeit vēlreiz jāiestarpina par to, ka diez vai pilnīgi vesels cilvēks izvēlēsies aizbēgšanas ceļu narkotiku veidā. Atkal - tā nav lieta, kuru var pats izvēlēties, mainīt un diktēt.
20.04.2015 18:36 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Atkal - tā nav lieta, kuru var pats izvēlēties, mainīt un diktēt.

Vismaz ne tik vienkārši, kā dažas te domā. Ja jums ir lieliska dzīve un spējat tikt galā ar savām problēmām - tas ir tiešām labi un apsveicami. Bet ne visiem tā ir, un, protams, ka tāda izvēle ir ļoti slikta un nosodāma, taču vajadzētu pacensties saprast. Es arī nespēju iedomāties situāciju un stāvokli, kurā parādītos vēlme sniegties pēc šļirces vai kaut kā tamlīdzīga, taču tāpēc nesaku, ka visiem obligāti ir jājūtas tieši tāpat.
20.04.2015 18:41 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Alexxa, smeldzīgs stāsts.
Neatbalstu narkotikas, narkomānus un nekad to nedarīšu, es pat negribu iedziļināties viņu "sāpēs".
20.04.2015 19:12 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Neatbalstu narkotikas, narkomānus un nekad to nedarīšu, es pat negribu iedziļināties viņu "sāpēs".

Tieši tāpat ir ar mani.

Diskusijai varu padalīties ar to ko reiz teica kāda narkomāna māte manai omītei:
"Varētu viņš vienreiz nomirt un beigt mani mocīt. Labāk ietu raudāt pie viņa kapa, nekā katru dienu redzēt tās šausmas!"
20.04.2015 19:20 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
peec izteikuma par slaveniibu vieglo dziivi, izklausaas, ka dazai te galvu rotaa materiaalisma kronis un dziive tiek vadiita peec moto nauda=laime. Gribeetos atgaadinaat par piemeeram Robinu Viljamsu, luudzu, cilveeks slavens, bagaats, talantiigs un apkaarteejo miileets, bet vai laimiigs? Nereti ievadiit organismaa kiimiju, liek taa kiimija, kas tur bijusi vienmeer. Aarsteet vajag ceelonus, nevis sekas un ir gadiijumi, kad sekas ir pati atkariiba, nsvis puustoshais kermenis, bet ceelonis visam - depresija.
Es protams nesaku, ka narkomaanu viduu nav vienkaarsu kaifa tiikotaaju, tacu skatiities uz to no tikai vienas puses ir diezgan aprobezoti.
20.04.2015 19:54 |
 
Reitings 883
Reģ: 29.01.2009
mjaa... so laikam reti kurs saprot, ja domā racionāli. Atmetot jebkuru atkarību, ķermenim ir ar laiku jāatgūst savs ritms un jāattīrās. Pēc smēķēšanas ir vieglāk.. Bet ar narkotikām ir 100 x smagāk un tur vajag ilgu laiku un daudz kas nemaz vairs neatjaunojas. Ļoti bieži šī laimes un labo sajūtu stimulācija ir iztukšojusi pilnībā dabisko procesu norisi smadzenēs, kas ir rezultējies smagā depresijā uc smagās sajutas fiziski, atmetot narkotikas. Gribasspēks ir laba lieta un es domāju daudzi labprāt atmestu, tāpat kā smēķēšanu, tikai ne visi var izturēt tās mokas pēc atmešanas, kas ir tiešām spēcīgas.
20.04.2015 20:10 |
 
Reitings 344
Reģ: 27.10.2014
Starp citu, varbūt kāda zin, kur angliski lv vai eng noskatīties šo filmu (Mēs, Zoostacijas bērni) ieinteresēja, bet nevaru atrast (t):-D
20.04.2015 20:29 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
AivijaLea

ja saproti vācu valodu, diemžēl ne tā labākā kvalitāte
https://www.youtube.com/watch?v=ACZ5cbcOnoI
20.04.2015 20:38 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Vai man tagad viņi būtu jāželo par to, ka viņiem piemīt kāds talants un viņi ar to pelna naudu? Ak Dievs, cik tiem nabadziņiem grūta dzīve, ne?

izklausaas, ka dazai te galvu rotaa materiaalisma kronis un dziive tiek vadiita peec moto nauda=laime.

Patiesībā domāju, ka liela nauda cilvēku ved postā, nevis dara laimīgu. Runāju par tādu naudu, kas ir tik liela, ka cilvēks pats īsti nezin, cik viņam tās ir, nevis par pāris tūkstošiem mēnesī, kuri jāprot nopelnīt un visu dzīvi tev tāpat nenodrošinās.
Vot, kad cilvēkam zūd jēga strādāt, pelnīt, attīstīties, tad arī parādās visādi zajobi.


Un es nesaku, ka tikai slavenības nonarkojas. Pilnībā piekrītu Bonecutie paustajam viedoklim par to, ka veseli cilvēki tāpat neiet špricēties.
Kaitina vienkārši tās tukšās runas par to, ka bagātajiem un slavenajiem šausmīgi grūta un sērīga dzīve.
Neviens viņiem neliedz noziedot savus miljonus bērniem Āfrikā vai karā cietušajiem. Lai iet iegūst kādu izglītību, atrod darbu un tad sapratīs kas ir grūti viņiem bijis. :)
20.04.2015 20:52 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
man gan liekas, ka nauda var sniegt ļoti daudz laimes, tikai tā ir jāprot ieguldīt tajā laimē :)
20.04.2015 21:23 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Nu tādas Mātes Terēzas, ka pat asara nobira. :D Nevajag jau nu te tik cēlas tēlot, nabaga narkomāni! Kas tad viņiem liek iet durties un šņaukties? Man jau liekas, ka tikai vājais gribasspēks un nekāda vēlme cīnīties ar problēmām! Galvenais ir piedurt pilnas rokas un gaidīt kad sāks rēgoties rozā vienradži un visa pasaule būs skaista. Nu sviests kaut kāds. Un tās viņu šausmu ciešanas un lomkas mani galīgi neuztrauc.
20.04.2015 21:31 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
man gan liekas, ka nauda var sniegt ļoti daudz laimes, tikai tā ir jāprot ieguldīt tajā laimē

Protams, ka nauda sniedz daudz laimes, ja vien tās nav tik daudz, lai tai zustu vērtība.
20.04.2015 21:42 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Galvenais ir piedurt pilnas rokas un gaidīt kad sāks rēgoties rozā vienradži un visa pasaule būs skaista.

Es agrāk domāju tieši tāpat, līdz uzzināju, ka man kāds tuvs cilvēks ir iebridis šajā purvā. Pēc tam gribas izprast kaut ko vairāk par - nemācēšanu tikt vaļā no problēmas savādākā veidā vai visu novelt uz vājo raksturu, kas, protams, spēlē savu lomu, bet iemesli ir jāmeklē vēl dziļāk.

Es joprojām neizsakāmi priecājos un pateicos visiem augstākiem spēkiem, ka izdevās tikt laukā no tā purva un cilvēks pats saprata, ka tā dzīvot vairs nevar. Kamēr cilvēks pats neatzīs, pirmkārt, jau sev, ka ir problēma un tā ir jārisina, nekas nenotiks. Var kaut plēsties pušu, bet tas ir jāgrib pašam narkomānam, nevis tikai viņa draugiem un ģimenei.
20.04.2015 22:05 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Neatbalstu narkotikas, narkomānus un nekad to nedarīšu, es pat negribu iedziļināties viņu "sāpēs".

Tie ir īsti cilvēki un īstas sāpes. Fiziskas sāpes, kurās Tu ar asarām acīs turi savu draugu, jo viņai tiešām sāp. Viņa netēlo. Viņa cenšas izlikties, ka tā nav. Viņa bija cilvēks, kas centās izdarīt visu pareizi un tas bija tas, kas viņu nogalināja. Viņa nespēja pateikt nē mātei, kura teica, ka viņa var vēl labāk...
Katram ir sava robeža. Kāds aidzerās, kāds nonarkojas, kāds nospļaujas un iet citur. Viens to izdara pēc pirmajām problēmām, otrs pēc trešajām, ceturtais pēc desmitajām....
Ja sabiedrībā būtu tikai tādi cilvēki, kas cenšās citus iedrošināt citus kļūt labākiem, nevis, kā ir šobrīd - stāsta, kāds sūds Tu esi un cer, ka Tu spītēsies, nevis padosies... Ne visi spēj spītēties... Ja viņai būtu pateikši, ka viņa ir lieliska un var rādīt citiem piemēru, ko es viņai centos rādīt, nekā tāda nebūtu.. Bet viņa vienmēr pelnīja par maz, vienmēr bija kopā ar nepareizo vīrieti, vienmēr izvēlējās nepareizo ceļu. Jūs varat teikt, ka cilvēkam ir jābūt stipram, bet tas sagrauj. Narkotikas nāk pēc tam, kad Tavi tuvie cilvēki Tev ieborē, kāds sūds Tu esi. Jūs domājat, ka jūs par gribasspēku kaut ko zināt, jūs domājat, ka jūs zināt, kā cilvēks lemj pār savu dzīvi? Ja cilvēks aug vidē, kur viņa vietā lēmumus pieņem citi. Jā, cilvēks var lēmumus pieņemt pats, bet, ja viņam no dzimšanas ir stāstīts, ka nevar... Ka viņa ir mātei parādā, jo tā dzemdībās 9h mocījās? Piedemdējiet bērnu, borējiet to viņam 20 gadus un tad sakiet, ka gribasspēks... Tā vainas sajūta, ka ak nabaga māte - nē, to tā nevar izravēt. Un tas pulverītis glāzē ļauj par to aizmirst. Te ir meitenes, kas par to gaužās. Ka māte nosaka dzīvi un viņas nespēj iebilst. Jā, viņas visas nesniedzas pēc narkotikām. Visas nē. Bet, ja Tu neesi tā, kas var, bet tas sūds, kas maitā dzīvi.. Narkotikas ļaujot to aizmirst, atšķirībā no alkohola, kas sajūtu pastiprinot...
Mēs lielā mērā esam tādi, kādus mūs audzina vecāki. Bērns piedzimstot, nezina, kādam viņam ir jābūt. Un, ja māte uzskata, ka nav gana labi būt vadošā amatā labā uzņēmumā, mēdz būt bērni, kam tas tā sāp, kā Initai...
Smeldzošs stāsts? Jūs te par zvaigznēm, kam ir nauda. Nauda Initai bija. Viņa kļuva par vēl vienu stāstu par to, ka nauda cilvēku nedara laimīgu...
20.04.2015 22:42 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Protams, ka nauda sniedz daudz laimes, ja vien tās nav tik daudz, lai tai zustu vērtība.

Nauda ir vērtība tiem, kam citu vērtību nav. Es esmu augusi bez naudas un pabijusi tur, kur tās ir ļoooti daudz.
Ja Tev iedos 500€ - Tu būsi priecīga par domu, ka Tev ir šī banknote, vai par to, kā Tu varēsi to lietot?
Inita nebija tas cilvēks, kas nezināja, ka naudā nav laimes. Tāda bija viņas māte. Viņas mātei likās, ka dārgāks ir labāks un, ka ja mājās nav vismaz 50Ls, tad viņa nomirs badā. To viņa prasīja no Initas. Iespējams, arī mātei bija problēmas. Bet, pat ja Inita būtu miljonāre, tas mammai neko nemainītu, viņai vienmēr būtu par maz.
Tām, kas no stāsta nesaprata.. Ne visi uzskata, ka tas papīrs makā kaut ko dos.

nekas un neviens nespēs mani pārliecināt, ka viņi paši netika ar sevi galā

Es pati ar sevi gandrīz netiku galā. Patrāpījās blakus pareizais cilvēks. Man prieks par tām, kas pašas var, kuras vecāki ir audzinājuši drošus par sevi, nevis vecākiem parādā par to, ka ir dzīvi. Ēdis neēdušu nesapratīs. Es sapratu Initu, bet pati tā nedarītu. Mana mamma pateica, ka man ir jābūt tik perfektai, cik es vēlos būt. Tas mani izglāba gan no tiem pulveriem, gan alko, gan visa cita. To nesaprast var tikai tie, kam nekad nav iedzīta sajūta, ka viņi kādam ir kaut ko parādā. Laimīgi cilvēki jūs esat. Kur šajā visā ir iejaukta nauda kā nauda?
20.04.2015 23:00 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ko lai saka, zeel. Visbiezjaak taadiem cilveekiem ir apakshaa uz robezjliinijas kaada psihiska kaite vai addictive personality, taapeec arii meegina atrast pozitiivas sajuutas kur citur (shoreiz nerunaaju par pusaudzjiem, kuri uzsaak stulbuma un sliktas ietekmes deelj). Gruuti taadus apstaadinaat. Nekad neaizmirsiishu viena cilveeka vaardus, kursh kaareiz bija nogaajis liidz heroiinam, tiesa, vecaaki izvilka laukaa peec paaris meeneshu seedeeshanas uz smagajaam narkotikaam. Vinjsh teica, ka peec taam intensiivajaam sajuutaam vairs neviena cita sajuuta dziivee nestaav klaat. Jau 10 gadi pagaajushi, bet peec vinja vaardiem, veel nekas nav aizmirsts un dazkaart uzrodaas kaardinaajums.
Par narkomaanu aarsteeshanu un pabalstiishanu - nepabalstiisi, saaks zagt, slepkavot utt. Kanaadaa ir narkomaaniem savi centri, kuri ir tieshi samazinaajushi narkomaanu noziegumu skaitu un slimiibu izplatiibu. Ideaalaais buutu aptureet narkotiku tirznieciibu, bet tas ir diezgan utopiski.
20.04.2015 23:14 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Man, taisnību sakot, maz interesē kas viņai lika sabrukt un aizmirst pašai par savu bērnu. Pati taču bija māte.
Tā vietā, lai uzmestu vidējo pirkstu, savāktu savu bērnu un dzīvotu pati savu dzīvi - viņa atrod Igoru un narkotikas. Nu, jauki. Šajā stāstā man žēl tā bērna, nevis cilvēku, kurš pats sevi iznīcina.
Te cosmo arī tādas ir, kuras 25 gados mātēm ļauj sevi sist un saukāt par sliktām mātēm. Vai tad nav acis pierē un cilvēks neredz, kā citi apkārt dzīvo un, ka tam tā nav jābūt? Nu, ja vieglāk paņemt naudu, aiziet ielaist kaut ko vēnā un dir*t krāsainu varavīksni.
20.04.2015 23:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits