Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Depresija ģimenes loceklim

 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Būs gari...

Man ģimenē jau daudzus gadus ir viena bēdīga situācija, ko mums nekā nesanāk atrisināt. Ceru šeit kādu interesantu ieteikumu izlasīt.

Man ir tante. Bija super aktīva, riktīgi sevi kopa, dzīvojās pa ārzemēm un gandrīz arī tur ieprecējās. Apbrīnoju viņu bērnībā (viņa ir 15 gadus vecāka). Taču pirms 18 gadiem viņa nejauši satika savu šī brīža dzīves biedru un samīlējās akli. Viņš izrādījās nenormāli, super slimi greizsirdīgs un arī problēmas ar alkoholu nebija svešas. Tante bailēs no tā, ka greizsirdības dēļ viņš kādas scēnas laikā viņu pametīs, pārstāja par sevi rūpēties, izbeidza kontaktus ar pilnīgi visiem draugiem, nekādu vairs ceļojumu un mācību ārzemēs, nekādas kāpšanas pa karjeras kāpnēm. Kļuva par pelēku peli un no stresa nenormāli notievēja.

Vēl problēma tāda, ka viņiem tā arī nesanāca tikt pie bērniņa, lai gan abi veseli. Mākslīgo apaugļošanu un adopciju vīrietis pat neizskata kā variantu. Taču manai tantei saka, ka, t akā viņa viņam nedzemdē pēcnācēju, viņs viņu nekad neprecēs. Vīrieša vecāki pateica, ka viņiem neatstās ne centa mantojumā, visu atdos vīrieša māsai, jo tā ir mantinieku sagādājusi.

Tante aizvien vairāk un vairāk ieslīga sliktā garastāvoklī, ik pa laikam klusībā lieto alkoholu (šeit esmu lasījusi izteicienu "inteliģentais alkoholiķis", laikam tas bez maz vai ir par viņu). Darbā visi kolēģi, ar ko uzsāka biznesu, ir kļuvuši par turīgiem vadītājiem, bet viņa atteica visiem piedāvājumiem, sēž uz mazas algas un baidās kaut ko iesākt. Vīrietis daudz dzer, roku pret viņu nepaceļ, bet morāli terorizē. Zvana reizi 10 minūtēs (nepārspīlēju) viņai, ja viņa nav blakus. Pat izvadīšanas laikā baznīcā! Un viņai jāceļ (jā, viņa arī baznīcā ceļ klausuli, savādāk norausies un būs scēna).

Vairāk un vairāk attālinās no mums. Kad satiekamies, viņa nerunā, nodūrusi acis tiešām stāv stūrī un skatās pa logu. Negrib, lai runājam par to. Bet mums visiem ģimenē sirds plīst pušu!! Cilvēks mūsu acu priekšā nodziest, bet mums nekā nesanāk neko mainīt. Ja sākam par to runāt, tad viņa vnk noignorē un aizbrauc projām. Vīrietis viņu bieži nelaiž uz vecāku mājām. Bet viņa ir tiiiiik ļotj vīrieša pusē. Principā tā arī pateica, ka drīzāk atteiksies no ģimenes, nekā no šī vīrieša.

Pirms divām nedēļām mēs viņu nolēmām kārtīgi "paknābāt". Pirmkārt, mēģinājām aizvest uz skaistumkopšanas salonu, bez rezultātiem, protams. Esmu viņai dāvinājusi kleitas un rotas lietas, bet viņa velk savas nelaimīgās džinsas ar pusaudžu topiņiem. Un viņa tiešām ir skaista sieviete. Ne nelaimīgais skatiens un cenšanās nevienam nelekt acīs, lai viņu liek mierā un nav scēnu, viņu nogalina. Pati viņai mums dienas beigas pateica: "Lieciet mani mierā! Jūs neredzat, ka man jau sen ir depresija?" Radzam, bet ko darīt?????

Esmu tā apjukusi un man tiešām sāp sirds par to, ka sieviete, kas bija mans paraugs, piemērs un apbrīnas objekts, ir izdzisusi.

Ceru, ka esmu skaidri uzrakstījusi... Varbūt ir kādi ieteikumi? Es ļoti ceru izlasīt šeit kādas labo piemēru par līdzīgu situāciju... Viņa vēl ir jauna sieviete (42), vēl var paspēt i bērnu dzemdēt, i apprecēties, i karjeru uztaisīt, kā viņa kādreiz ir sapņojusi, tapēc tas viss ir vēl sāpīgāk..
01.04.2015 16:58 |
 
Reitings 28421
Reģ: 11.02.2015
Es to šoka terapiju no tāda apsvēruma..
Savulaik arī gadiem dzīvoju ar ne pārāk pozitīvu cilvēku, un visi vienmēr caur puķēm runāja: "vaii, tev gan pacietība viņa izgājienus izturēt..", "kāpēc viņš tā pateica/izdarīja?".. Nu cip pauda nosodījumu, bet visu laiku it kā garāmejot. Lūk, nu tādā brīdī toč ieslēdzās lauvenes sindroms un šķita, ka lielā mīla jāaizstāv un visi pret mums sazvērējušies.

Ja kāds būtu atklāti pateicis - tu taču katru dienu besies, raudi, viņš tevi reāli gremdē un ir izdzēsis daļu tava dzīvesprieka, brīnišķīgā rakstura, - stipri pieļauju, ka varbūt arī pati ātrāk būtu apjēgusies un patriekusi viņu ratā.

But that's just me, protams ;) Tāpēc pirmais ieteikums - jā, konsultācija ar psihologu, kā labāk rīkoties. Varbūt viņš pat vēl pavisam citu pieeju ieteiktu.
02.04.2015 20:10 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Padomi nav slikti, bet iesaku padomāt arī par to, kas būs pēc tam, kad viņa šķirsies (ja nu Jums izdodas) no vienīgā cilvēka, ko viņa redz ikdienā un kuru mīl? Vai Tu spēsi uzņemties tādu atbildību un Tev pietiks laika,lai vismaz pirmos mēnešus būtu viņai blakus un neļautu ieslīgt vēl dziļākā depresijā? Kas nokontrolēs,ka viņa vientulībā nenodzersies, jo sapratīs, ka nav vajadzīga pat savam ne tik ideālajam vīritim? Teātris vai SPA reizi nedēļā nevar salīdzināt ar katru mīļu dienu, kad viņa būs viena ar savā depresīvajām domām. Un neviens nevar apsolīt, ka viņa atradīš citu otro pusīti, kuru precēt un ar kuru kaut vai adoptētu bēŗnu audzināt. Vai viņa nesāks Jums pārmest, ka visas vecumdienas būs spiesta pavadīt viena?
Es zinu kā ir skatīties, ka Tev tuvs cilvēks lēnām iznīkst. Diemžēl es sevī neatradu spēku pamest visu savu dzīvi un veltīt visu laiku būt par auklīti. Manā gadījumā gan problēma bija alkohols, bet lasu, ka arī Tavai tanei šis netikums iet "bonusā" ar dzīves situāciju.
Ko ieteikt pat nezinu, jo teorētiski un vārdos viss izklausās daudz vienkāršāk, nekā realizējot dzīvē...
02.04.2015 20:06 |
 
Reitings 254
Reģ: 22.07.2013
Man domāt, ka tavas tantes dzīvesbiedrs ir vistīrākais manipulātors ar dažnedažādām emocionālās vardarbības metodēm ir salauzis viņas psihi. Diez vai tur līdzēs mēģinājumi aizvest uz salonu vai kas taml. Te visticamāk tikai psihoterapeits var kaut ko darīt lietas labā, un tikai ar nosacījumu ja pati sieviete to gribēs un apzināsies. Ideālā variantā abiem būtu jāizšķiras, bet tas diez vai ir iespējams (kaut gan, ja manipulātoram sagribēsies jaunu upuri, ko mocīt, visticamāk aizies).
Pameklē ko vairāk par manipulāciju tēmu attiecībās, domāju, ka tas palīdzēs izprast, kas īstenībā notiek.
02.04.2015 14:51 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Iespējams, ka ir problēma vīrietī un kaut kas jāmaina, bet paskatoties cik ļoti uzsvērts mantiskais stāvoklis, lielākā problēma ir nauda un ja tā būtu neviens no jums snobiskajiem radiem pat ausi nekustinatu, ka vecis ir ar putniem galvā un greizsirdīgs :-D
02.04.2015 14:34 |
 
Reitings 39
Reģ: 04.01.2015
Pēc Rosenrot komentāra sāku justies vainīga.. Laikam kaut ko darām nepareizi, liekam viņai justies tikai sliktāk..

Vainīgai tev justies pilnīgi nav iemesla, ne jau tu ar citiem radiem esat izveidojuši šo situāciju. Mēģinājumi palīdzēt ir tikai apsveicami. Diez vai liekat viņai justies sliktāk, drīzāk jau tieši pretēji, bet nav arī izslēgts, ka ar pāris lietām tomēr šaujat greizi.
02.04.2015 14:32 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Pieļauju, ka, parunājot ar vīrieti, viņš vēl sataisīs mājās skandālu - re kā.. visi grib mūsu ligzdiņu izjaukt!!! Nelieši!
02.04.2015 14:29 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
mans draugs arī man saka, ka vienīgais iespējamais variants, ir runāt ar vīrieti. Ka ar tanti neko vairs nevar iesākt... Negribas tam ticēt :(
02.04.2015 14:22 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
uzreiz tad arī liktu priekšā sagatavotas kandidatūras: no pazīstamo vidus vai piem. interneta, ar ko viņai iepazīties.

Nu ja tikai tāds vienā eksemplārā pārēijie Latvijas, ārzemju vīrieši miljonari vai vismaz turīgi vadītāji :-D

Tik nez kāpēc, 40% prasīgo kosmiešu pēcāk sit, kā boksa maisu :-D (tas atklājās diskusijās par vardarbību) tak vecis veiksmīgs, mērķtiecīgs tādam tak jābūt maija saulītei :-D
02.04.2015 14:22 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man drīzāk liekas, ka nevis sievieti būtu jāaizved prom, bet gan vīrieti. Man liekas, ka vispār nav vērts darīt visādas darbības sievietes virzienā, jo viss ir novests jau tik tālu. Labāk domāt kā apstrādāt vīrieti, bet kā tieši... tas gan man īsti nenāk prātā, jo nezinu tos apstākļus.
02.04.2015 14:21 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
tavs vīrs ir monstrs, šķiries


nē, mums tāds piegājiens nav bijis. Tāpat nezākājam arī viņu pašu, neskām, ka agrāk bija forša, bet tagad nē. Mēģinām apdāvināt, izvest sabiedrībā, paslavēt un tml. Nesakām, ka jāiet pie psihiatra, ta viņa ir slima utt.

Bet varbūt jāpamēģina būt vēl maigākiem un atbalstošākiem. Neskatīties uz viņu kā uz upuri, varbūt tad viņa sajutīsies labāk un aizdomāsies, ka kaut kas dzīvē jāmaina.

Pēc Rosenrot komentāra sāku justies vainīga.. Laikam kaut ko darām nepareizi, liekam viņai justies tikai sliktāk..
02.04.2015 14:09 |
 
Reitings 39
Reģ: 04.01.2015
Diezgan dīvaina tēma, gaidīju kādā 2. vai 3. lapā ''april april'' ierakstītu. Visu laiku, bez maz vai katrā komentārā tiek uzsvērts, cik tā sieviete kādreiz bija skaista, bet tagad nekrāsojas, tieva, staigā džinsās, kleitas atsakās ģērbt utt. Tiešām tas ir tik ārkārtīgi svarīgi šajā situācijā? Tāda sajūta, ka pietiktu viņai labāk saģērbties, un radu acīs nekādu problēmu vairs nebūtu.

Pirms divām nedēļām mēs viņu nolēmām kārtīgi "paknābāt". Pirmkārt, mēģinājām aizvest uz skaistumkopšanas salonu, bez rezultātiem, protams.

Bet ko jūs citu gaidījāt? Ka viņa ieraudzīs savus jaunos nagus un pēkšņi nāks apskaidrība, ka vīrietis jāpamet, jākļūst par uzņēmuma viceprezidenti, jāadoptē 5 mazuļi? Es varu iedomāties, ka viņai jūsu rīcība šķiet ļoti aizvainojoša. Viņai jau (kā no rakstītā saprotu) ilgus gadus ir depresija, bet neviens par to nekad neko nav ieminējies (ja jau viņa domā, ka jūs neredzat), tikai dāvināt kleitas un vedat uz saloniem.

Varētu sākt ar to, ka visi izmetat domas par viņas izskatu no savām galvām un nekad, nekādā veidā par to vairs nerunājat.

Otrkārt, diez vai viņa grib šķirties. Tur ir vai nu mīlestība, vai psiholoģiska atkarība, vai abi, un ar tādiem cilvēkiem runāt par šķiršanos ir lieki. Problēma ir vīrieša kontrole, acīmredzams, ka viņš ir vismaz tik pat atkarīgs no sievietes, cik viņa no vīrieša. Tas arī ir jārisina, palīdzēt var speciālists. Diez vai vīrietis gribēs pie tāda iet, tādēļ mēģiniet runāt ar sievieti, lai iet viņa, tikai lūdzu ne iepriekšminētajā veidā ''no skaistules esi pārvērtusies neglītenē, aizej mīļā pie laba psihiatra!'' Mēģiniet teikt, ka vīrieša rīcība ir pēdējā laikā mainījusies uz slikto pusi, agrāk taču tā nebija, bet to var mainīt un speciālists var ieteikt labu metodi, turklāt arī palīdzēt viņai ar depresiju utt. Nezinu, ko jūs līdz šim esat viņai teikuši, bet ja tās ir lietas kā ''tavs vīrs ir monstrs, šķiries,'' tad skaidrs, ka viņa būs vīra pusē un aizstāvēsies. Bet reālistiski domājot, viņai pašai noteikti ir skaidrs, ka vīra rīcība pēdējos gados ir tālu no ideāla, un gan jau viņa gribētu, lai vīra attieksme mainās. Ar to arī vajadzētu mēģināt viņu motivēt iet pie speciālista. Es tāda neesmu un diagnozes nemēģināšu uzstādīt, bet aprakstītā situācija man izklausās pēc standarta gadījuma psihoanalīzē, kas nebūt nav neatrisināma. Tas var beigties arī ar viņas vēlmi šķirties, taču to varbūt arī nevajadzētu viņai uzsvērt.

Dažādas šoka terapijas un viņas saukšanu par lupatu tomēr vajadzētu kārtīgi apdomāt, jo gan jau viņa saņem pietiekami pārmetumu no vīra, lai varētu iztikt arī bez pārmetumiem no malas.
02.04.2015 13:58 |
 
Reitings 28421
Reģ: 11.02.2015
Piekrītu ieteikumiem pašai izrunāties ar speciālistu, kas varētu ieteikt pareizāko rīcības modeli. Manuprāt, lielisks būtu Lapin pieminētais variants, ka psihologs slēptā veidā iedraudzējas.

Parunāt ar pašu vīrieti.. nūuuu..ja cilvēkam ir TĀDI putni galvā, nedomāju, ka tam būs ilglaicīgs rezultāts. Uz brīdi varbūt kaut ko pierausies, pateiks, jā, jā, un pēc laika atkal būs vecā dziesma.

Tas noteikti nav pareizi un to saku tikai kā savu subjektīvo viedokli. Es laikam tieši pretēji - tanti nevis mierinātu, mudinātu (jo uz to, kā redzams, nereaģē), bet gan atklāji skarbi izrunātos ar viņu par to, ka vecis taču viņu ir padarījis par lupatu un ka viņa sēž bedrē. Bez izskaistinājumiem. Varbūt viņai vajag šoka terapiju?
Ja lielākās bailes viņai ir palikt vienai, uzreiz tad arī liktu priekšā sagatavotas kandidatūras: no pazīstamo vidus vai piem. interneta, ar ko viņai iepazīties. Varbūt pat viņas vietā reģistrētu kontu internetā, lai ir jau pirmie interesenti. Varbūt kāds viņai iekristu acīs un būtu tāda pozitīvāka alternatīva, uz ko novērst uzmanību...
02.04.2015 13:28 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Turklāt jāsaprot, kas tad īsti to sievieti pie tā vīrieša tur??? Un kas viņai pašai galvā darās!
02.04.2015 13:17 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
P.s. Nav jau pusaudze uz koloniju labošanas darbos neaizsūtīsi.
02.04.2015 13:14 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
4. Un nekādi : paskaties cik labi citiem r te nelidzēs. Gluži pretēji.
Laikam individuāli.. man savulaik citu laime plašāk atvēra acis. Savukārt pārmetumi, negācijas.. tikai ļāva ieraksties dziļāk problēmās.. jo ''viņi jau nesaprot..'' :)
02.04.2015 13:14 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Es pat nezinu ko ieteikt.
1. Tantei pašai ir Jāsaprot, kad ar to vīrieti viņai nebūs nekāda skaistā nākotne un jābeidz dzert!
2. Vīrietis ir psiholoģiskais terorist ir izsūcis viņu pilnībā un izklausās, kad viņa ģimenē vīriešiem kaut kas nav labi ar galvu. Arī vīrietim pie novirsēm jāpārtrauc dzert. Ja vinš ir dzērājs, tad smadzenes sen ir atteikušās saprātīgi funkcionēt, bet darbojas tikai uz viņa mirkļa, pašsajūtas iegribām.
3. Tante morāli sagrauta, iebiedēta un pazemota bez viņas pašas vēlēšanās vina no tā visa ārā netiks! Vienīgi iespundēt kādā klīnikā, bet nu nezinu. Slepus noorganizēt kādu semināru vai nodarbību ar " smadzeņu ielikšanu atpaķaļ ", tā ka viņa nenojauš kur aizvesta :-D

4. Un nekādi : paskaties cik labi citiem r te nelidzēs. Gluži pretēji.
02.04.2015 13:10 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Man tantes vietā nepatiktu, ka jūs vēl vairāk norādītu uz izveidojušos situāciju. Ļaujiet, lai viņa pati pieņem lēmumus, bet izskatās, ka abiem galviņā zāģu skaidas ir, ja ļauj izniekot savu dzīvi un būt par upuri. Bērnu šādiem nenovēlu.
02.04.2015 12:12 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Es censtos ar radinieci neuzbāzīgi parunāt un piedāvāt reālu atbalstu, ja viņa izlemj ko mainīt - dzīvesvietu, kopīgu laika pavadīšanu, finansiālu atbalstu jaunas dzīves uzsākšanai utt.
02.04.2015 12:11 |
 
Reitings 278
Reģ: 04.07.2014
Man palīdzēja dziednieks diezgan līdzīgā situācijā, kad nevarēju saprast, ka tieši nelaimīgas attiecības ir tas, kas mani gremdē.
Varbūt vajag viņai piedāvāt ko tādu, bet ne ar domu, ka palīdzēs atbrīvoties no vīra vai vēl ko, bet to, ka paliks labāka pašsajūta pamazām. Gaišāka pasaule liksies. Vai arī antropozofija, tas arī der. Bez medikamentiem.
02.04.2015 11:36 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
paldies par ieteikumiem, meitenes!
02.04.2015 11:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits