Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vaig skatijumu no malas,un laikam to visu izlikt...

 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Būs gari..
Lieta tāda,kka kopš manam brālim palika 12 gadi,es viņu esmu paņēmusi dzīvot pie sevis. Mamma mum s dzīvo ārzemēs,tēvs hronisks mājās sēdētajs-bezdarbnieks.
Mamma sākuma cik nu varēja,tik finansēs palīdzēja. Man pašai ir meitiņa. Labi,ir gājis visādi pa siem gadiem. Šobrīd brālis joprojām dzīvo pie manis,gadi-19. Es biju tā,kas uztāja,ka ir jāmācās un strādāt var arī pēc skolas,vai brīvdienās. Visus šos gadus esmu viņu praktiski uzsturējusi,meklējusi skolas,vedājusi,pirkusi utt. Jo nav jau žēl savam miesīgam brālim. Bet šobrīd vidēji viņa skola man mēnesī izmaksā 200,- + vēl iedodu naudu ,ja grib kaut kur aizbraukt. Ir sācis brīvdienās strādāt,bet visu ,ko nopelna iztērē uz savu draudzeni utt. Tagad visam klāt ir autoskola. Tādat šiem 200,- nāk klāt vēl pamatīga summiņa. Viss būtu strunts,bet tuvojās tā viņa dzimšanas diena un es piedāvāju viņam nosponsorēt viņu,b et tātad nekādas mega dāvanas no manas puses nebūs. Nē,neko viņam no dāvanām nevajag. Labi,vakar atkal naudas prasīšana,jo grib aizbraukt atpūsties. Es pa jokam izmetu,ka šomēnes visa tēriņu nauda atrēķinās no dzimšanas dienas tusiņa. Es saku,re- tagad kūkas nauda aizgāja. Šis tā ļoti aizvainoti man saka,ka kapēc es uz savas meitas vārda dienu varēju izmest pamatīgu summu,bet viņam ne. Jopcik,pasaku,ka tā galu gala ir mana meita,un viņai nav patsmit gadi!!! (e)
Tagad viņa draudzene pačukstēja,ka viņš domā,ka mēs ar viņu sametīsimies un nopirksim viņam mašīnu! Jopcik!!! Viņš labi redz,cik es maksāju par dzīvokli,par ēšanu un tā jau viņu uzturu.. Es labi saprotu,ka esmu pati pamatīgi izlaidusi,laigan visu laiku esmu atkārtojusi,ka ir jāstrādā kaut tikai tās brīvdienas,bet ir!!! Jo es netaiso9s segt viņa izdevumus.
Lieta kapēc viņu netriecu strādāt pēc skolas,ir tapēc,ka retu reizi man vaig ,lai viņs vakarā paliek ar meitu,jo man kādreiz līdz vēlam vakaram jāstrāda. Bet sitas jau to visu neattaisno..
Žēl man viņu ir tapēc,ka tomēr esmu viņam prqaktiski vienīgā.l Nē,ar vecakiem kontaktējās,bet tas arī viss.. Viss pilnība uz maniem pleciem.. Un apsalūti nekas netiek novērtēts..
Pat nezinu,ko gribu no jums,laikam jautomēr prasijās šo izlikt.. Visu ar prātu saprotu,bet nu... Viši sie gadi. Tapēc visiem parasti smejoties apgalvoju,ka man ir divi bērni nevis viens..
29.03.2015 16:12 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
nelasīju visus komentārus.

Būtībā tu brālis jau tev ir kā dēls. Tu visus šos gadus esi viņu audzinājusi, mācījusi... pati viņu tādu esi izaudzinājusi ar lielo ucināšanos. Ja tava meita sāks spuroties pusaudžu vecumā, sāks prasīt naudu tusiņiem un jaunām kurpēm, tu arī viņu metīsi ārā no mājas vai sūdzēsies forumā?
Viņam taču neviena nav. Tēvs alko, māte pametusi un tagad vēl tu, viņa vienīgā ģimene, gribi uzgriezt viņam muguru. Padomā par to. Saki lai palīdz mājas darbos vairāk, pieskata otru bērnu, iet uz veikalu utt.. Un lai brīvdienās piestrādā uz pusslodzi kaut kur. Būs nauda meitenei un tusiņiem.

māti gan neņem pie sevis dzīvot.
30.03.2015 12:10 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
57 days, protams, brālis ir ģimene, bet es biju domājusi vīru un meitu.
30.03.2015 11:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Un jā, neaizmirsti par sevi, savu ģimeni...


Brālis IR viņas ģimene.
30.03.2015 10:43 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Lielos vilcienos piekrītu Teikai Spolītei, San ta, Elizabetei.
Atceries, ka mēs esam atbildīgi par to, ko pieradinām;-)
Man šķiet, ka puisis nemaz nav tik slikts savos gados, apstākļos kā ir audzis utt.
Ņem kā gribi, taču tu viņam tuvākais cilvēks, audzinājusi viņu, esi viņam kā mamma.
Un tādi jau tie bērni ir, nepateicīgi:-D
Meitenes ir daudz labus ieteikumus rakstījušas, sāc gatavot viņu pieaugušo dzīvei:-)
Es domāju, ka viņš vēlāk ļoti novērtēs to, ko esi devusi.
Žēl tik, ka nav vīrieša, kas viņam būtu kā paraugs...
Starpcitu, kādas attiecības ir tavam vīram ar brāli?
Un jā, neaizmirsti par sevi, savu ģimeni...
30.03.2015 10:31 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Izlasīju visu diskusiju...diezgan sarežģīta situācija, bet tomēr visu cieņu Tev par pūlēm un finansiālajām iespējām! ;-)
Neko jaunu neieteikšu, jo daudzām te bija prātīgi padomi un idejas...vienīgi piekrītu par to, ka pamest autoskolu viņam nevajadzētu, ja jau tur viss ir finiša taisnē, tā prasme noderēs turpmāk.
Un es uzskatu, ka viņa meitenes mammas pieeja pamatīgi glābj to ģimeni no tā, ka viņš sēdētu tur uz kakla... (t)

Katrā ziņā veiksmi Tev sakārtot šo situāciju!

P.S. Patika Jollie_Angie pieredze :-)
30.03.2015 10:30 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Situācija ir sarežģīta... Viņš vienkārši ir pieradis, ka viss ir, viss tiek iedots. Viņš nesaprot kāpēc pēkšņi visam būtu jāmainās, un sanāk, ka tu esi ļaunā - tev ir nauda, bet tu vienkārši VAIRS negribi dot. Kurš gan grib sajust dzīves līmeņa pazemināšanos, it īpaši, ja viņš domā, ka viņa dzīves līmeņa pazemināšana ir tikai tava iegriba.
Es darītu tā - pateiktu, ka visas runas par naudu pēdējā laikā ir bijušas tāpēc, ka juti, ka ar darbu kaut kas var drīzumā neiet tā kā gribētos, bet nu tas brīdis ir pienācis - alga ir samazināta un kas zin kas vēl būs nākotnē. Tātad naudas ir tik cik ir un papildus ekstrām vienākrši viņas NAV nevis tu vienkārši nedod. Un tad varēs redzēt patieso attieksmi gan no brāļa, vai kaut ko darīs, lai atgūtu iepriekšējo dzīves līmeni. Ko darīs draudzene, mudinās pašam attīstīties vai attiecības sašķobīsies naudas trūkuma dēļ? Nu tā kaut kā... un tad no novērotās attieksmes (it kā) situācijā, kurā arī tev arī nemaz tik viegli vairs neiet, vērtētu ko un kā darīt tālāk.
30.03.2015 09:47 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tu neesi varone, tev ir nopietni mazvērtības kompleksi. Tāpēc tev ir tik liela vēlme "palīdzēt" citiem. Tev liekas, ka neesi citu cieņas un mīlestības vērta tāpēc vien, ja esi, ja tev šī mīlestība un cieņa ir "jānopelna". Un mazvērtības sajūta noteikti nāk no bērnības, jo tev ir ļoti svarīgi, lai mamma novērtē, ko dari. Ja man nebūtu taisnība, tu neļautu, ka brālis kāpj tev uz galvas un pat prātā neienāktu ielaist savā mājā vēl vienu parazītu (māti).
Ko darīt? Pirmkārt, atzīsti pati sev savu problēmu. Sakārto sevi iekšēji, vērsies pie speciālista, ja nepieciešams. Otrkārt, tev nav tiesību izmest brāli no mājas vai kaunināt. Profesionālā skola parasti ir 4 gadi, sāk no pamatskolas. Tas nozīmē, ka viņam nākamais laikam ir pēdējais mācību gads. Vienojies ar brāli, ka nākošgad jūnijā viņam būs jāsāk pašam sava dzīve-jāiet strādāt, jāmeklē sev pajumte, pašam sevi jauztur. Lai viņš veiksmīgāk to varētu izdarīt, viņam mazliet jāuzkrāj nauda. Tev nav iespējams to viņam iedot, tāpēc jāstrādā viņam vasarā un ja, iespejams, nakamgad pec skolas. Pēc gada tiešām izliec viņu no mājas.
Treškārt, pasaki mātei, ka nevari viņu lie sevis uzņemt, jo tev ir pašai sava dzīve, vīrs, kurš negrib dzīvot komunālajā dzīvoklī ar nemitīgiem piedzīvotājiem. Lai brauc uz LV, kad pati sapelnīs naudu dzīvošanai vai lai gaida, kad dēls iekārtosies dzīvē un varēs viņu uzņemt.

Tā ir tava dzīve, tava izvēle, dari ka vēlies. Mēs nevaram piespiest tevi rīkoties saskaņā ar šo plānu, bet atceries, ka arī vīram ir pacietības robeža. Rīkojoties tā, kā esi sākotnēji domājusi, rezultātā paliksi par vientuļo māti, jo vīram būs vieglāk ar kādu citu dzīvot normālu dzīvi.
30.03.2015 07:22 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Vispār liekas, ka galvenā problēma ir draudzene. Būtu draudzene parastā - bez lielām prasībām, čalim neko nevajadzētu. Ļauj viņam pabeigt viņam skolu bez stresiem, zem tilta viņš nedzīvos, kā te Gurri un daudzas gribētu.


Man gan liekas, ka tas ir labi, ka meitene, kas zin, ko grib. Varbūt puisis sapratīs, cik muļkīgi no malas izskatās dzīvošana pie māsas 19 gados un nekā nedarīšana..
30.03.2015 02:24 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Vāu.. man īstenībā ļoti asinis uzdzina šī ''problēma''. Puisim ir 19 gadi! Kāda vēl auklēšanās?
Dzīvoju ārzemēs un te var ļoti labi redzēt atšķirību, kā tiek audzināti bērni. Ja Latvijā 19 gadīgi "puikas" vēl pie mammas dzīvo un nestradā, tad te izvākšanās no vecāku mājas sasniedzot 18 gadu vecumu tiek uzskatīts kā normāls solis pretī pieaugšanai.
Ja tā paskatās - ir tik daudz memmīšu un lupatu Latvijā. Tas laikam no padomju laikiem vēl palicis, kad vecis varēja atļauties visu..

No malas noteikti izklausos rupja, bet nu ,autore mīļā. Tu esi brāli izaudzinājusi līdz pilngadībai- par to viņam ir jābūt pateicīgam. 19 gados viņam pašam ir jāsaprot, kā pelnīt naudu. Jo ilgāk lutināsi, jo lielāka iespēja, ka izaugs par memmīti un tādu pat vīrieti, kā (piedošanu) Jūsu tētis, kam patīk sēdēt otram uz kakla.
30.03.2015 02:21 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Vispār liekas, ka galvenā problēma ir draudzene. Būtu draudzene parastā - bez lielām prasībām, čalim neko nevajadzētu. Ļauj viņam pabeigt viņam skolu bez stresiem, zem tilta viņš nedzīvos, kā te Gurri un daudzas gribētu.
30.03.2015 01:52 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Un vēl gribēju piebilst - nedaudz oponēt viedoklim, ka "Tu neesi viņam mamma, Tu esi tikai māsa un Tavs pienākums nav ..."
Bieži gadās, kad dzīvē bērnu audzina vecmamma, tante, māsa vai kāda cita persona. Tas nenozīmē, ka tagad sasniedzot pilngadību, šī loma pazūd. Tagad viņam sakot "Es neesmu Tava mamma, bet māsa", formāli viņš to sapratīs, bet nesapratīs pēc būtības, jo būtībā Tu viņu pati esi audzinājusi, skolojusi, cēlusi uz kājām, kam vajadzētu būt vecāku ziņā. Līdz ar to, šajā gadījumā, personīgi es uzskatu, ka vienkārši jāpaliek nedaudz stingrākas mammas lomā attiecībā uz visām naudas lietām, mašīnām, dz/d kūkām un nedaudz atvērtākai māsas lomā - pabīdīt viņu kā savu brālu, atrast risinājumus darbam un brīvajam laikam.

Daudz daudz Tev veiksmi, pacietību, izturību un nezaudē sevī šo ticību!
29.03.2015 23:01 |
 
Reitings 87
Reģ: 10.04.2014
Tiešām dažreiz brīnos, kā šiem džekiem tā veicas. Nē, nopietni.
CIk šādus esmu variantus redzējis -kaklāsēdētājus un uzdzīvotājus, vienmēr viņi labi iekārtojas, izgrozās, atrod labu labu vietu utt.
Tiešām ,pasaule ir negodīga. Plus vēl sev meiteni atradis, kas viņu tādu pieņem.
Ehh...
Nav dzīvē taisnības
29.03.2015 23:00 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Paldies Meitenes mils.
pastisos ievietoto linku. Un par so ar vinu parunasu. Ticu,ka vinam bus bail braukt,bet centisos vinu iedrosinat.
29.03.2015 22:54 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
"Strādā tikai lūzeri" ir mana brāļa lozungs. Grafiene, dari ko vari tagad, jo kad čalim ir jau 24 un mammītes sagādāts dzīvoklis ar plazminieku pa visu sienu, opīša nopirkta mašīnīte un omīte, kas sponsorē izklaides, tad jau par vēlu. Tad ir riktīgi grūti no tā troņa novelties un nav vispār nekādas nojēgas par realitāti.
Un es domāju, ka tu esi bijusi baigais malacis, bet tagad parādot bišķi tough love un kur ir robeža, tu būsi vēl lielāks malacis.
29.03.2015 22:51 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Grāfiene, padomā par to nopietnāk, es ļoti iesaku. Šīs Eiropas programmas Latvijā vada Erasmus+, tur ir visu laiku aktuāli projekti, kuros jaunietis var braukt. Šeit ir links uz viņu fb lapu https://www.facebook.com/OTILatvia/timeline?ref=page_internal

Ja draudzene nav nekāda nopietnā un attiecības nebūtu šķērslis, lai dotos uz ārzemēm, es silti ieteiktu to darīt. Protams, atkarīgs no brāļa rakstura, citiem bail doties uz ārzemēm vai tas šķiet neinteresanti, bet izlasot visu diskusiju, domāju, ka viņš labprāt izrautos no šīs stagnācijas, kas ir smaga ne tikai Tev, bet tici man - iekšēji arī viņš cieš un mokās, jo nerod sevi. Lai mēģina vismaz šovasar, ja septembrī atkal jābūt mācībās. Atbrauks ar jaunu skatu uz dzīvi.
29.03.2015 22:47 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Man patika ideja par sūtīšanu prom.
Zini, citreiz palīdz domāšana, ka tas otrs cilvēks (ja vien nav galīgi jocīgs) tomēr arī jūtas slikti. Es domāju, ka arī Tavs brālis gribētu izrauties no, piedod, Tevis, pats gribētu visu visu, bet kā jau jauns cilvēks grib visu uzreiz.
Sūti prom, kas zin, varbūt, ka tas būs life changing viņam :-)
Daudzi cilvēki tik ļoti aizraujas un atrod savu vietu ar visām šīm apmaiņām.
29.03.2015 22:43 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Strada tikai luzeri-par laimi neesmu no vina dzirdejusi.
Ah,paldies meitenes. Es visu apdomaju,un vel apdomasu. varbut pat palika nedaudz vieglak,kad seit to uzrakstiju. Tiesam paldies par ieteikumiem un padomiem. Paldies!
29.03.2015 22:42 |
 
10 gadi
Reitings 4036
Reģ: 02.01.2011
zini, tgd šķiet, ka tev vispirms vajadzētu tikt bik galā ar sevi- tev visu laiku gribas dot, gribas palīdzēt citiem (šaja gadījumā brālim), bet ir jāsaprot, ka šādi it kā palīdzot tu viņam izdari lāča pakalpojumu un padari viņu par lupatu.
tas jau būtībā nav slikti un domāju, ka daudzi priecātos par tādu māsu/meitu, bet skatoties uz to visu ilgtermiņā, tas neko labu nedos brāļa patstāvībai un spējai tikt pašam galā ar savu dzīvi, kā arī, manuprāt, tāda radu uzņemšana uz ilgāku laiku savā miteklī var slikti ietekmēt tavas partnerattiecības (varbūt vīrietis īstenībā gribētu dzīvot tikai ar tevi un jūsu bērnu nevis taviem radiem?)
29.03.2015 22:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Varbū ne gluži realitāti ieraudzītu, bet vismaz to, ka dažādi cilvēki dazādās vietās dzīvo dazādi. Un to ieraudzīt arī nebū nav slikti.

"Strādā tikai lūzeri" ir idiotiska filosofija.
29.03.2015 22:39 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
arzemes ir bijis. Bet nu tiri ta,atpusties.
Bet par tadu lietu,ka aizsutisanu pastradat jauniesu programma,nebiju iedomajusies. Tas vinam atvertu acis,un liktu ieraudzit realitati.
29.03.2015 22:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits