Vaig skatijumu no malas,un laikam to visu izlikt...

 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Būs gari..
Lieta tāda,kka kopš manam brālim palika 12 gadi,es viņu esmu paņēmusi dzīvot pie sevis. Mamma mum s dzīvo ārzemēs,tēvs hronisks mājās sēdētajs-bezdarbnieks.
Mamma sākuma cik nu varēja,tik finansēs palīdzēja. Man pašai ir meitiņa. Labi,ir gājis visādi pa siem gadiem. Šobrīd brālis joprojām dzīvo pie manis,gadi-19. Es biju tā,kas uztāja,ka ir jāmācās un strādāt var arī pēc skolas,vai brīvdienās. Visus šos gadus esmu viņu praktiski uzsturējusi,meklējusi skolas,vedājusi,pirkusi utt. Jo nav jau žēl savam miesīgam brālim. Bet šobrīd vidēji viņa skola man mēnesī izmaksā 200,- + vēl iedodu naudu ,ja grib kaut kur aizbraukt. Ir sācis brīvdienās strādāt,bet visu ,ko nopelna iztērē uz savu draudzeni utt. Tagad visam klāt ir autoskola. Tādat šiem 200,- nāk klāt vēl pamatīga summiņa. Viss būtu strunts,bet tuvojās tā viņa dzimšanas diena un es piedāvāju viņam nosponsorēt viņu,b et tātad nekādas mega dāvanas no manas puses nebūs. Nē,neko viņam no dāvanām nevajag. Labi,vakar atkal naudas prasīšana,jo grib aizbraukt atpūsties. Es pa jokam izmetu,ka šomēnes visa tēriņu nauda atrēķinās no dzimšanas dienas tusiņa. Es saku,re- tagad kūkas nauda aizgāja. Šis tā ļoti aizvainoti man saka,ka kapēc es uz savas meitas vārda dienu varēju izmest pamatīgu summu,bet viņam ne. Jopcik,pasaku,ka tā galu gala ir mana meita,un viņai nav patsmit gadi!!! (e)
Tagad viņa draudzene pačukstēja,ka viņš domā,ka mēs ar viņu sametīsimies un nopirksim viņam mašīnu! Jopcik!!! Viņš labi redz,cik es maksāju par dzīvokli,par ēšanu un tā jau viņu uzturu.. Es labi saprotu,ka esmu pati pamatīgi izlaidusi,laigan visu laiku esmu atkārtojusi,ka ir jāstrādā kaut tikai tās brīvdienas,bet ir!!! Jo es netaiso9s segt viņa izdevumus.
Lieta kapēc viņu netriecu strādāt pēc skolas,ir tapēc,ka retu reizi man vaig ,lai viņs vakarā paliek ar meitu,jo man kādreiz līdz vēlam vakaram jāstrāda. Bet sitas jau to visu neattaisno..
Žēl man viņu ir tapēc,ka tomēr esmu viņam prqaktiski vienīgā.l Nē,ar vecakiem kontaktējās,bet tas arī viss.. Viss pilnība uz maniem pleciem.. Un apsalūti nekas netiek novērtēts..
Pat nezinu,ko gribu no jums,laikam jautomēr prasijās šo izlikt.. Visu ar prātu saprotu,bet nu... Viši sie gadi. Tapēc visiem parasti smejoties apgalvoju,ka man ir divi bērni nevis viens..
29.03.2015 16:12 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Viens no retajiem sakarigajiem komentariem no pavelnieka.
Bralim jau tagad lidz dz.d. pateiktu savu nostaju par auto.
Mati es neuznemtu par vinas nekaunibu un ka pamet savus bernus vienus..nopietni
Autores vira vieta sen jau ar vinaa brali butu parunajusi ka virs un noliktu pie vietas, lai protaas.
29.03.2015 18:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Būtībā te viss jau ir pateikts. Īpaši piekrītu šim:
Mati es neuznemtu par vinas nekaunibu un ka pamet savus bernus vienus..nopietni

Tā arī godīgi pateiktu - meklē kur apmesties (var pie sava vīra, piem.,) un kulies pati, es tev, cik varēšu, tik piemetīšu kādu "kapeiciņu", ja man būs, ko tev iedot... Ne vairāk, ne mazāk.
29.03.2015 19:05 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Par auto esmu jau laiku atpakaļ pateikusi,viņš zin.
Ar māti man ir labgas attiecības,jā,ir aizvainojums un nosodijums. Brīžiem tiešām liekās,ka viņa vairak tēlo cietēju ,nekā ir. Labi,ir viņai samēra slikti ar veselību,bet tur ir tik daudz punkti.. Nu nav ma iekšā,viņu neuzņemt.. Bet es pastīsos kāds būs viņas risinājums,kad viņa būs LV. Jo te viņai brīziem veselība parādās tada,ka atgriežās otrā jaunība.. Eh..
29.03.2015 19:07 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Vēl ir tā,ka mamma īsti neaizbrauca aiz labas gribas,tad situācija viņu spieda. Protmas,ir pagajuši gadi un viņa diži neko mav mainijusi. Ja sākumā es viņu sapratu,tad šobrīd es domāju,ka viņai vienkārši tur ir labi. 10000 km attaluma,nav par bērnu jauztraucās,dzīvē japiedalās. Pietiek jau ar to ,ka divas reizes gadā atbrauc ciemos.
Šobrīd es viņai piedavāju atbraukt uz Lv un šeit iekārtoties darbā un pēc vasaras viņa varēs braukt atpakaļ,ja gribēs. Jo es tomēr vēlos no viņas palīdzību,kaut vai moralu. Man pašai pietiek par ko domāt,vel papildus jauzsklausa brāļa sirds kratīšana par skolu ,attiecībām. Un no mammas tik teksts- Ak, nabadziņu atkal apvaino draudzene,nu parunajies meitin ar viņu,viņam grūti. Jūs pat nespējat iedomāties kā tas uzdod par nerviem citreiz..
29.03.2015 19:12 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Grāfiene, es gribēšu zināt, kā Tev gāja ar to brāli, kā ies. Es izlasīju visu no 1. lapaspuses un man tik žēl Tevis palika :-/ Droši vien, ka tur tik daudz dažādu niansu, ka tikai Tu pati zini galu galā, kā būs vispareizāk. Jo, ja jau kopš 12 gadu vecuma... :-/ Tik daudz kopā droši vien esat piedzīvojuši.

Bet nu droši vien, ka Tev sevi jānopoziconē kā PALĪGS un nevis kā UZTURĒTĀJS. Lai brālis zin, ka palīdzēsi un atbalstīsi, bet, ka VAIRĀK jāsasniedz pašam. Nu žēl par to autoskolu, bet, ja jau sāki maksāt, tad jau... Bet nu principā man tiešām šķiet, ka ir pareizi, ka viņam ir kur dzīvot un ir ko ēst. Pārējais katram jāsasniedz pašam.

Turies! (t)
29.03.2015 19:52 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Tu vispirms neļauj vinam strādāt, jo uzskati ka tas nav savienojams ar skolu un Tev ērti ka viņš meitu pieskata un tad sūdzies ka viņš Tev par daudz izmaksā. Viņš ir pieaudzis vīrietis, logiski ka viņam negribas pec skolas tikai majas sēdēt, bet iet ar saviem draugiem.
Lai pabeidz autoskolu un iet strādāt pa darba dienām ne tikai nedēļas nogalē. Tu par daudz visu sarežģī.
29.03.2015 19:54 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Jo vairāk zirgs spēj pavilkt, jo vairāk viņam krauj virsū..
Lai arī pati notiekošajā esi vainīga, es tomēr ļoti vēlu Tev izcīnīt tiesības uz personisko brīvību. Pašlaik esi radinieku jūgā.
Pārāk daudz par citiem domā un uztraucies. Nu nav Tev par visām vārītēm jānodrošina dzīve visiem apkārt. Redz, pieaudzis puisis nevarot reizē strādāt un mācīties! Nu nē, tad nespied! Izvirzi savus noteikumus - lai mācās un strādā, cik var, jo apmaksāsi tikai skolu. Ja viņš nepiekrīt, tad lai meklē pilnas slodzes darbu, iet prom no skolas un uzsāk patstāvīgu dzīvi. Tad lai peras kā grib, sadomās atsākt mācības - viņa problēmas, kā visu nodrošināt un savienot. Māti pieklājīgi noliec pie vietas, ja viņai dēla izglītība ir svarīgāka kā pašam dēlam, tad lai pati tiek galā. Savādāk jūs divatā audzināt tēvu Nr.2. Draudzenes priekšā viņš cenšas tikai pagaidām, jo uz sveša rēķina. Ja nekas nemainīsies, ģimenes dzīvē tas izlīdīs, pat bērni nelabos. Jau Tavai meitai gatavs gabalu atņemt savām vajadzībām.
Autoskolu lai pabeidz, nāks par labu darba meklējumos.
Vēlu veiksmi un ziņo, kā attīstās notikumi! :)
29.03.2015 19:58 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
es izlasīju tikai dažus komentārus, tapēc atvainojos, ja šis jau n-tās reizes prasīts :D Ja mamma ārzemēs dzīvo, vai tad viņa nepalīdz ar finansēm nemaz? Pēc lasītā šķiet, ka tu visu apmaksā. :-/
29.03.2015 20:09 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
ar to es domāju..ko viņa tur dara?!?
29.03.2015 20:10 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Godīgi sakot nesaprotu kāpēc Tev jāapmaksā viņa autoskola un jāpērk kūkas dzimšanas dienai ? Tava vieta būtu čali aizdzinuši strādāt pa vasaru jau no 16 gadiem lai pats krāj autovadītaja tiesibam un mašīnai. Ja mamma strāda ārzemes tad varēja pie mammas braukt pa vasaru strādāt sezonas darbus.
Tas ka tīnis ir cilvēks kuram nepieciešams pieauguša atbalsts vel nenozīmē ka viņš ir jātur par bernu.
Pati izaudzināji pilngadīgu bernu un tagad žēlojies ka viņš Tev uz kakla uzsēdies. Pati Tu viņu tur uzsēdināji.
29.03.2015 20:14 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Un jā, nekad vairs nepiedāvājies viņam kko nosponsorēt. Pieradis, ka mutē visu liec bez viņa prasīšanas.
Dod tad, kad palūdz. Izrunājaties un nospraudiet mēneša/nedēļas naudas limitu.
29.03.2015 20:17 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Nu es arī esmu par to, ka jauneklis nav jādzen no mājas ārā, bet skaidri jānosaka tēriņu robežas- tu nodrošini viņam dzīvesvietu, pārtiku, skolu, apmaksā autokursus, mēnesī dod, nezinu-varbūt 70 eiro viņa izklaidēm. Viss. Ja viņam nepietiek, lai plāno pats,kur dabūt vairāk. Pats nepieciešamais viņam būs nodrošināts. Es vispār nestādos priekšā, tas taču maksā miljonu - apmaksāt izklaides, draudzeni, apģērbu, gan jau negrib staigāt second hand.
29.03.2015 20:17 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Grāfiene, padomā no tada skatupunkta, ka tu puisim izdari lāča pakalpojumu-viņš ir jau pieaudzis cilvēks, viņam pašam būtu jāvēlas nostāties uz savām kājām, jāiet cauri grūtībām, pašam kaut kas jasasniedz utt.
Cilvēks pēc būtības ir vājš/slinks radījums, tu ar savu apgādību viņu padari vēl vājāku, neambiciozu.. nodrošini viņam vieglu dzīvi, bet jaunam cilvēkam tas neko labu nedod..
Un "skolas atmešana" darba dēļ ir labs manipulācijas veids, lai turpinātu šādu bezrūpīgu dzīvesveidu.
29.03.2015 20:22 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nu, ja jau cer uz auto no māsas, tad jau māsa labi pelna un naudas pietiekoši. Tā kā māsa bez ierunām visu mutē likusi, tad, protams, puikiņs nesaprot kāpēc tagad žmotojas, ja nauda skaistai dzīvei ir.
ka viņš domā,ka mēs ar viņu sametīsimies un nopirksim viņam mašīnu!

un kas ir ar šo? tu un viņa draudzene sametīsieties priekš izlutināta nulles vērta puikas?
ok, tu esi māsa, bet viņai to priekš kam? vai arī brālis tāds veiksminieks, ka ne tikai māsa bagāta, bet arī draudzeni turīgu nocopējis?
29.03.2015 20:22 |
 
Reitings 544
Reģ: 29.01.2009
Tūliņ jau būs vasara - nav ilgi jāgaida, kad pabeigs skolu un varēsi sūtīt viņu strādāt. Ja vēl nebūs pabeidzis autoskolu, tad tai varēs pats sākt krāt naudu, jo es neticu, ka viņš pēc autoskolas nokārtošanas nečīkstēs, ka viņam nav mašīnas un tavējā tiks lietota kā labiņā.
Bet tagad - turpini apmaksāt skolu, cik nepieciešams, iedod pārtikai un miers. Nekādas apmaksātas izklaides, nekādas dzimšanas dienas svinības (vari nopirkt kādu dāvanu viņam un miers). Kā arī pastāsti to, ko esi izdomājusi viņa draudzenei arī, lai varbūt viņa var kkā palīdzēt turpināt šo lietu kustināt.
29.03.2015 20:42 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Brālis ta brālis, bet normāli uzsedies tev uz kakla. Tagad nāk vasara, lai iet strādā un nopelna naudu autoskolai. Cik saprotu, tad viņs mācās vēl kādā skolā. Cik gadi vēl palikuši? Domāju, ka nevajag aizrauties ar izklaižu finansēsanu. Vai tad skolās nav stipendijas? Labs stimuls, lai nopelnītu. Bet kāpēc vinam censties, ja var visu tàpat dabūt.
29.03.2015 20:45 |
 
10 gadi
Reitings 3059
Reģ: 09.10.2009
Tad pārstāj apmaksāt ekstras. Nav jēgas runāt, ja Tu turpini maksāt, jo viņš labi saprot, ka tās ir tikai runas.
++++
29.03.2015 20:52 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Pirmkārt, respect Tev!

Bet, manuprāt, nebūtu laba doma šovakar to visu gāzt laukā. Kaut vai tikai tāpēc, ka visticamāk salasoties visu šito, tev emocijas sit augstu vilni un tādā stāvoklī jums abiem būs nevis runāšana, bet bļaušana vienam uz otru..

Un kopumā..pati jau saki, ka:
1) Negribi, lai viņš pamet skolu
2) Negribi, lai viņš vakaros strādā, jo dažreiz ir jāpieskata tava meita
3) Esi devusi līdz šim naudu, cik var saprast, īpaši neko neierobežojot.
Tāpēc uzreiz grūst viņu ārā no mājas, būtu sviests. Protams, ir dafiga meitenes, kas pašas ķepurojušās, bet šinī gadījumā jau pati esi viņu izlutinājusi.
Un būsim reāli, ko čalis turpmāk dzīvē darīs ar nepabeigtu vidusskolu???

Tāpēc, manuprāt, vienu vakaru tev vnk ir jāapsēžas un ar viņu normāli jāizrunā, kādi ir jūsu tēriņi un ko varat atļauties un ko ne.
Pie tam uzsver to, ka esi māsa nevis viņa māte. Pašlaik kā normālu variantu redzētu to, ka palīdzi ar skolas tēriņiem, dzīvošanu un ēšanu. Plus vienojaties par konkrētu summu mēnesī vai nedēļā kabatas naudai. Pārējo, lai nopelna pats.
Un par mašīnu- tā arī pasaki, ka esi māsa un liekas naudas nav, ja vēlas, tad, re ku, vasara nāk, lai sapelna naudu.

Un jā, ieteiktu parunāt ar draudzeni un tā arī pateikt, lai mazliet piezemē viņu..

Un par mātes uzņemšanu..tev tiešām vajag vēl vienu cilvēku uz kakla? Ja jau viņa projām esot kaut ko strādā, tad takš atbrauks uz LV un var sev vismaz sākumam dzīvokli atrast.. Citādi pat sevi nostādi pasaules glābējas lomā, bet pēc tam raudi, ka nevari vairs izturēt..
29.03.2015 20:55 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Meitenes,es skaidri apzinos,ka ES esmu viņu izlaidusi.
Par mammu minēju,la viņa ir palīdzējusi,tik cik varējusi.
Par izklaidēm runājot-es nesponsorēju klubus vinam,par laimi,nav tusetajs. Ja,bet ir citas izklaides. Summas nav nezeligas,bet tapat par menesi savacas.
Par masinu,neesmu nevienu bridi teikusi,ka pirksu,pat nepiemetisu. Masinas vertiba ir tik smiekliga un stavoklis,ka izdevigak butu nopirkt tačku. :)
La siem gadiem esam dzivojusi visadi. Ir bijusi periodi,ka notika man liela nelaime,un visa pasaule apkart man sa ruka. Mes taja laika partikam no makaroniem,kas maksaja 30 santimus. Ir gajis tik dazadi,un tik daudz kas ir parciests,ka laikam zemapzina domaju,ka tagad gribu paradit,ka viss ir labak. Es parspileju laikam..
Man pat nav izskaidrojams kape ieprieksejas vasaras neteicu,lai iet stradat..
Vins ir ar mieru stradat, bet ar puslodzi vinam esot par maz,par maz atalgojums.. (kada te jautaja,tapec atkartojos). Es neesmu liegusi stradat,es esmu mudinajusi to darit pec skolas.
Sodien visu atceroties un padomajot pat darba izraudajos! Paldis Jums meitenes. Daudzas man atvera acis. Paldis par laba velejumiem un ierosinajumiem,tiesam paldies! (t):-)
es atvainojos par kludam,rakstu no telefona.
29.03.2015 20:59 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Man jau liekas,ka pusslodzes darbs ir labāk nekā nekāds...( ja jau nevar vēl strādāt pilnu,kas ir saprotams,ja ir skola)
29.03.2015 21:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits