Vaig skatijumu no malas,un laikam to visu izlikt...

 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Būs gari..
Lieta tāda,kka kopš manam brālim palika 12 gadi,es viņu esmu paņēmusi dzīvot pie sevis. Mamma mum s dzīvo ārzemēs,tēvs hronisks mājās sēdētajs-bezdarbnieks.
Mamma sākuma cik nu varēja,tik finansēs palīdzēja. Man pašai ir meitiņa. Labi,ir gājis visādi pa siem gadiem. Šobrīd brālis joprojām dzīvo pie manis,gadi-19. Es biju tā,kas uztāja,ka ir jāmācās un strādāt var arī pēc skolas,vai brīvdienās. Visus šos gadus esmu viņu praktiski uzsturējusi,meklējusi skolas,vedājusi,pirkusi utt. Jo nav jau žēl savam miesīgam brālim. Bet šobrīd vidēji viņa skola man mēnesī izmaksā 200,- + vēl iedodu naudu ,ja grib kaut kur aizbraukt. Ir sācis brīvdienās strādāt,bet visu ,ko nopelna iztērē uz savu draudzeni utt. Tagad visam klāt ir autoskola. Tādat šiem 200,- nāk klāt vēl pamatīga summiņa. Viss būtu strunts,bet tuvojās tā viņa dzimšanas diena un es piedāvāju viņam nosponsorēt viņu,b et tātad nekādas mega dāvanas no manas puses nebūs. Nē,neko viņam no dāvanām nevajag. Labi,vakar atkal naudas prasīšana,jo grib aizbraukt atpūsties. Es pa jokam izmetu,ka šomēnes visa tēriņu nauda atrēķinās no dzimšanas dienas tusiņa. Es saku,re- tagad kūkas nauda aizgāja. Šis tā ļoti aizvainoti man saka,ka kapēc es uz savas meitas vārda dienu varēju izmest pamatīgu summu,bet viņam ne. Jopcik,pasaku,ka tā galu gala ir mana meita,un viņai nav patsmit gadi!!! (e)
Tagad viņa draudzene pačukstēja,ka viņš domā,ka mēs ar viņu sametīsimies un nopirksim viņam mašīnu! Jopcik!!! Viņš labi redz,cik es maksāju par dzīvokli,par ēšanu un tā jau viņu uzturu.. Es labi saprotu,ka esmu pati pamatīgi izlaidusi,laigan visu laiku esmu atkārtojusi,ka ir jāstrādā kaut tikai tās brīvdienas,bet ir!!! Jo es netaiso9s segt viņa izdevumus.
Lieta kapēc viņu netriecu strādāt pēc skolas,ir tapēc,ka retu reizi man vaig ,lai viņs vakarā paliek ar meitu,jo man kādreiz līdz vēlam vakaram jāstrāda. Bet sitas jau to visu neattaisno..
Žēl man viņu ir tapēc,ka tomēr esmu viņam prqaktiski vienīgā.l Nē,ar vecakiem kontaktējās,bet tas arī viss.. Viss pilnība uz maniem pleciem.. Un apsalūti nekas netiek novērtēts..
Pat nezinu,ko gribu no jums,laikam jautomēr prasijās šo izlikt.. Visu ar prātu saprotu,bet nu... Viši sie gadi. Tapēc visiem parasti smejoties apgalvoju,ka man ir divi bērni nevis viens..
29.03.2015 16:12 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Ārprāts,es ka tagad padomāju,ko tik es neesmu domājusi. Apsurds..
Paldies meitenes,man laikam vaidzeja no malas vēl viedokļus.
29.03.2015 17:23 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nu nav garantija, ka novērtēs.
Tas viss tik aatri aizmirstaas peec gadiem...Varbuut arii nevajag domaat par to.
Graafiene-tu esi cilveeks ar lielo burtu-tas gan!Es speeju iedomaaties,kaa esi ciinijusies visus sos gadus!Tagad ieteiktu tev tomeer mazliet piebremzeet,jo prasiibas augs-cilveeks ir pieradis sanemt no tevis un arii turpmaak jutiisies labi,prasot tev naudu!Taa dosana ir jaasamazina,citaadi tu kluusi neirotiska,jo tu nespeesi vairs izdabaat ...
Mammai jau vajadzeeja paliidzeet braalim vairaak,bet es nezinu juusu attieciibas...Turies!Paardomaa visu!
29.03.2015 17:25 |
 
Reitings 30
Reģ: 25.03.2015
Man žēl Tevis..gribēji kā labāk, bet esi sev ļāvusi uzkāpt pamatīgi uz galvas.


+



Iztiks viņš bez tām izklaidēm. Skola, ēdiens utt. pamatvajadzības puslīdz pieņemami, bet tas pārējais gan nē. Un viņam nav tiesību tev neko pārmest. Saprotu, ka mīli savu brāli, bet neļauj manipulēt viņam ar sevi. Viņam pašam jāapzinās, ka skola ir svarīga un tikai viņš ir atbildīgs par to, vai viņš to pabeigs. Puisis jau ir gana pieaudzis un spējīgs pats atbildēt par sevi, tev neko nepārmetot.

TU neesi viņa mamma, TU esi tikai viņa māsa. Rūpējies par savu bērnu, ne svešu. Tu viņam vari tikai piepalīdzēt, ne pilnībā uzturēt. Tas nav tavs pienākums. Liec viņam to saprast.
29.03.2015 17:25 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Visu nelasīju, bet es Tavā vietā aprunātos ar brāļa meiteni. Pati pēc pieredzes zinu, ka ieklausīties tuviniekos ir grūti, jo liekas, ka viņi vienmēr visu pasniedz sev par labu, grūti viņus uztvert nopietni. Bet meitenes priekšā viņa varēu būt kauns būt lūzerim. Ja meitene ik pa laikam ieminētos par to, ka būtu forši, ja viņš atrast darbu, tad tas varētu brāli vairāk "iedvesot" uz attīstību.
29.03.2015 17:26 |
 
Reitings 39
Reģ: 22.03.2015
Te valda pārspīlējumi. "Vīrietis 18 gados nemet paikai naudu, kauns" - cmooon, "vīrietis" 18 gados mācās apmēram 11. klasē, tas nav nekāds vīrietis, lai gan pilngadība oficiāli sasniegta, tomēr skolas solā sēž un normālu darbu tādēļ strādāt nevar.

Es uzskatu, ka ja pieņēmi kā pašas dēlu, tad tagad atsacīties no viņa un teikt "es viņa dēļ tik daudz ko palaidu garām" ir lielākajā mērā nekaunīgi. Domāju, ka viņš pret tevi pārmetoši izturās, jo tiešām uzskata tevi par sev vistuvāko cilvēku, kā mammu un pašlaik labi redz, cik tava attieksme kļuvusi pret viņu sveša (vismaz no rakstītā to var ļoti labi redzēt, kā tu centies atkratīties un pārmest viņam par visiem šiem gadiem). Jā, tev nav viņu jāuztur, bet nevajag arī žēloties un raudāt par izmesto naudu, iespējām un laiku. Pamēģini cilvēcīgi izrunāties un nonākt pie kompromisiem, tu esi pieaugušais (brālis tāds vēl nav gan pēc gadiem, gan pēc attieksmes, kā izklausās), tad tā arī rīkojies.
29.03.2015 17:27 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Sorry par kļūdām :)
29.03.2015 17:27 |
 
Reitings 39
Reģ: 22.03.2015
Visu nelasīju, bet es Tavā vietā aprunātos ar brāļa meiteni. Pati pēc pieredzes zinu, ka ieklausīties tuviniekos ir grūti, jo liekas, ka viņi vienmēr visu pasniedz sev par labu, grūti viņus uztvert nopietni. Bet meitenes priekšā viņa varēu būt kauns būt lūzerim. Ja meitene ik pa laikam ieminētos par to, ka būtu forši, ja viņš atrast darbu, tad tas varētu brāli vairāk "iedvesot" uz attīstību.

Labs ieteikums.
29.03.2015 17:29 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Un jūsu māte? Aizlaidās no Lv pametot mazo brāli tev un arī ne santīma nedod? Tu uzturi brāli kā dēlu, bet šī zvana un spiež uz to, lai par visām varītēm noturi skolā? Kauna viņai nav?
Briesmas. Gan māte, gan brālis normāli iekārtojušies uz tava kakla.
29.03.2015 17:33 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tomēr skolas solā sēž un normālu darbu tādēļ strādāt nevar.

nu kas nav strādājis ,laikam jau nevar arī , strādāju visu vidusskolu pēc skolas . Visu var ja grib :)
29.03.2015 17:33 |
 
Reitings 39
Reģ: 22.03.2015
Es domāju, ka par mešanu ārā no ligzdas vajadzētu domāt pabeidzot vidusskolu/arodskolu vai kur tur viņš mācās. Agrāk izmest, manuprāt, nav cienīgi, jo tad bērnam tiešām nekas cits neatliek kā pamest skolu, jo darbu savienot ar vidusskolu nav nemaz tik vienkārši. Protams, te saradīsies tagad kaudzēm ar ex apkopējām, kas berza grīdas paralēli latviešu valodas stundām, bet, manuprāt, tas nav nekas tāds, ar ko lepoties.
29.03.2015 17:36 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Ar brāļa meiteni ir runāts. Vēl šodien. Viņa labi zin,ka viņš dzīvo tikai no manas naudas. Viņa ir viņam teikusi,ka būtu jāmeklē darbs,un pēc skolas jāstrādā. Bet viņa pati ir ļoti prasīga pret viņu.
Es vienkārši redzu,ka viņam nezin aiz kādiem iemesliem ir sakāpis galvā,jo viņš nestrādās puslodzes darbu,jo viņam tur pietiekoši nemaksās. Logiski ,viņs neapzinās naudas vērtību,un cik tomēr grūti viņa nāk.
Es pieņemu viņu kā pašas dēlu,jo citu variantu nebija. Vienīga iespeja palikt pie tēva bezdarbnieka, 12 gados. Es saprotu,ka viņam arī ir grūti gājis utt,bet es visam jābūt robežās. Jūs man devāt daudz padomus un ieteikumus,sapurinājāt,es izrunāju un izliku savi sāpi. Paldies Jums par to!
29.03.2015 17:37 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Dažās lietās piekrītu San ta, nevajag visu kā ar nazi nogriezt - galu galā tu esi viņa dzīvē vienīgais stabilais ģimenes loceklis, viņam nav pat priekšstata par to, kā iztikt vienam pašam. Nav tas labākais, kam likt iet cauri skolēnam. Un ne tik daudz materiāli, cik emocionāli, ja reiz vecāki viņu ir tā teikt "atdevuši".

Es palieku pie tā, ka izrunājies ar viņu kā ar pieaugušu cilvēku, ne vairs bērnu. Pastāsti, ka tev ir grūti un vajag palīdzību.
29.03.2015 17:37 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Ticiet man ,meitenes,es tik daudzpar visu šo tēmu gribētu izlikt,.lai beidzot paliek vieglāk.
29.03.2015 17:38 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Un par siem gadiem es viņam neesmu neko pārmetusi,jo viņš nav vainīgs,ka tā dzīve viņam sanāca.
29.03.2015 17:42 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Pirmais, ko es gribēju pateikt, ka Tu esi ļoti labs cilvēks! Visu cieņu!

Par situāciju: liec brālim saprast, ko nozīmē pieauguša cilvēka dzīve. Citādi te izveidojusies situācija, ka izklaidēties, kā patstāvīgs un pieaudzis vīrietis (draudzene, izklaides, tiesības un auto), bet, kad jāuzņemas kādi apgrūtinoši pienākumi tā sevi pozicionē kā bērnu.

Es baidītos, ka viņš tā arī paliks par egoistu, kuram būs sveša izpratne par to, ko nozīmē mīlestība, labestība, rūpes un pateicība.
29.03.2015 17:56 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Rgoistisks viņš ir tagad jau. Vispār palicis arī diezgan riebīgs uzvedībā.
29.03.2015 18:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Visām palīdzēšanām ir savi limiti. Dzīvošana, ēšana, izglītība, kursi, izklaides.... tas jau ir VIRS iztikas minimuma. Pie tam, neizskatas, ka puika prot to (pagaidām) novērtēt.

Te pat ir vecis naudas, bet puikas rakstura audzināšanas jautājums.

Nu nevar dzīvot ar tādu attieksmi, pat ja tu BŪTU viņa mamma, arī mammai var gribēties kaut ko arī SEV.
29.03.2015 18:09 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
Japasaka bralim, ka tu nevari un negribi atlauties visus vina "es gribu", ka tu esi vina masa nevis mamma un ka tu atlausies tikai vina vajadzibas nevis gribesanas, ja velas sev vairak naudu, lai mekle kur piepelnities. Un ka pie tevis vins dzivos tikai tik ilgi kamer macisies, jo ja aizies no skolas tad uzskata sevi par pieaugusu virieti un tad ari dzives vietu vares atrast.
29.03.2015 18:31 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Pati jau vainīga :-D Patīk labo mammu tēlot :-D šitik daudz nedod pat miesīgas mātes saviem bērniem cik tu.
19 gadi nozīmē ka ir pilgadīgs, ja negrib saprast cik nauda grūti tev nāk un nevari visu atļauties, lai iet savā dzīvē strādā kaut gaterī un ja būs vēlme lai mācās pa savām naudām. kaut kādas izklaides vispār apmaksāt ir stulbums.
29.03.2015 18:33 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
1.visu cienu tev!!!
2. Es laikam sava atraja daba brali varbut pat butu izmetusi lauka, bet ta nav isti pareizi.
3. Uzturi vinu tik ilgi, kamer beidz skolu. Izklaidem naudu nedotu kaut vai tamdelj,'ka nekaunigi izturas.
4. Iesaistitu majas darbos.
29.03.2015 18:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits