Vaig skatijumu no malas,un laikam to visu izlikt...

 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Būs gari..
Lieta tāda,kka kopš manam brālim palika 12 gadi,es viņu esmu paņēmusi dzīvot pie sevis. Mamma mum s dzīvo ārzemēs,tēvs hronisks mājās sēdētajs-bezdarbnieks.
Mamma sākuma cik nu varēja,tik finansēs palīdzēja. Man pašai ir meitiņa. Labi,ir gājis visādi pa siem gadiem. Šobrīd brālis joprojām dzīvo pie manis,gadi-19. Es biju tā,kas uztāja,ka ir jāmācās un strādāt var arī pēc skolas,vai brīvdienās. Visus šos gadus esmu viņu praktiski uzsturējusi,meklējusi skolas,vedājusi,pirkusi utt. Jo nav jau žēl savam miesīgam brālim. Bet šobrīd vidēji viņa skola man mēnesī izmaksā 200,- + vēl iedodu naudu ,ja grib kaut kur aizbraukt. Ir sācis brīvdienās strādāt,bet visu ,ko nopelna iztērē uz savu draudzeni utt. Tagad visam klāt ir autoskola. Tādat šiem 200,- nāk klāt vēl pamatīga summiņa. Viss būtu strunts,bet tuvojās tā viņa dzimšanas diena un es piedāvāju viņam nosponsorēt viņu,b et tātad nekādas mega dāvanas no manas puses nebūs. Nē,neko viņam no dāvanām nevajag. Labi,vakar atkal naudas prasīšana,jo grib aizbraukt atpūsties. Es pa jokam izmetu,ka šomēnes visa tēriņu nauda atrēķinās no dzimšanas dienas tusiņa. Es saku,re- tagad kūkas nauda aizgāja. Šis tā ļoti aizvainoti man saka,ka kapēc es uz savas meitas vārda dienu varēju izmest pamatīgu summu,bet viņam ne. Jopcik,pasaku,ka tā galu gala ir mana meita,un viņai nav patsmit gadi!!! (e)
Tagad viņa draudzene pačukstēja,ka viņš domā,ka mēs ar viņu sametīsimies un nopirksim viņam mašīnu! Jopcik!!! Viņš labi redz,cik es maksāju par dzīvokli,par ēšanu un tā jau viņu uzturu.. Es labi saprotu,ka esmu pati pamatīgi izlaidusi,laigan visu laiku esmu atkārtojusi,ka ir jāstrādā kaut tikai tās brīvdienas,bet ir!!! Jo es netaiso9s segt viņa izdevumus.
Lieta kapēc viņu netriecu strādāt pēc skolas,ir tapēc,ka retu reizi man vaig ,lai viņs vakarā paliek ar meitu,jo man kādreiz līdz vēlam vakaram jāstrāda. Bet sitas jau to visu neattaisno..
Žēl man viņu ir tapēc,ka tomēr esmu viņam prqaktiski vienīgā.l Nē,ar vecakiem kontaktējās,bet tas arī viss.. Viss pilnība uz maniem pleciem.. Un apsalūti nekas netiek novērtēts..
Pat nezinu,ko gribu no jums,laikam jautomēr prasijās šo izlikt.. Visu ar prātu saprotu,bet nu... Viši sie gadi. Tapēc visiem parasti smejoties apgalvoju,ka man ir divi bērni nevis viens..
29.03.2015 16:12 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Visstulbākais ka tādi aug vīrieši, pardon šajā gadījumā puika :-(
29.03.2015 16:34 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Aij ,paldies meitenes. Vaidzēja man šo visu izlikt. Šo9dien ar viņu runāšu,un tiešām pārtraukšu dot tēriņiem naudu,lai iet sestdienās ,svētdienās strādāt. Šodien viņš tāpat jau mani ir piečakarējis,tākā- būs saruna.
29.03.2015 16:35 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tā bieži ir, ka, gribot kā labāk, izdaram stulbu kļūdu. Tagad vainot sevi, mammu, tēvu, puiku - vairs nav vērts, jādomā, kā labot situāciju.

Pluss ir tas, ka viņam IR kur citur iet (pie tēva).
29.03.2015 16:37 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Nu pasaki, ka ar tādu uzvedību un izrunāšanos tev vispār nav vēlme rauties uz visām pusēm, lai palīdzētu viņam. Pasaki, ka tu tomēr neesi mamma, lai apietos ar viņu kā ar bērnu un viņam tas jau sen būtu jāsaprot.
Skaidru un tiešu valodu saki, lai neizaug par memļaku. Šis ir tāds vecums, kad pēdējais laiks būtu puisi audzināt, pēc tam vispār neklausīs un nemainīs savu attieksmi.
Lai veicās! :-)
29.03.2015 16:37 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Visstulbākais ka tādi aug vīrieši, pardon šajā gadījumā puika
- nevaru atbildet par visiem,bet konkrēti viņš itkā iet uz to,lai varētu nedaudz vēlak nodrosināt savai draudzenei pilnībā dzīvi. Tas viņam ir radināts jau no agras bērnības un ar tādu domu tiek runāts. Bet tiklīdz es viņam pasaku,ka ir jāmācās,tad man atpakaļ atmet,ka viņš ietu strādāt,nevis mācītos,un pats sevi uzturētu,kas protams ar viņa pieredzi,kuras nav,neiespējami.
29.03.2015 16:37 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Grāfiene Tavam brālim jāmeklē darbs un Tev jāpārstāj sponsorēt viņš, tas ko Tu dari nav novērtējams, un beigās saņemsi vēl pārmetumus ka bijis par maz... es vairāk esmu dzirdējusi sev apkārt, ka savys vecākus vairāk novērtē un tiem palīdz, tiem kuriem tie nav devuši tādu palīdzību dzīvē...
29.03.2015 16:38 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Ok,aizies pie tēva,bet tur ilgi nepaliks, jo tur nebūs,kas viņu sponsorē un rūpējās par visu!
29.03.2015 16:38 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Vai zini, kā putni iemācās lidot? Tos izgrūž no ligzdas pašu vecāki. Ja tu ar brāli auklēsies visu mūžu, tad viņš pats neiemācīsies apgādāt sevi un savas vajadzības.
29.03.2015 16:39 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Grafiene, tad lai ņem akadēmisko gadu, sāk strādāt un iet uzturēt draudzeni.
29.03.2015 16:40 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
ko tavs viirs par to visu saka? vins nevar ar vinju kaartiigi aprunaaties?
29.03.2015 16:41 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
nevaru atbildet par visiem,bet konkrēti viņš itkā iet uz to,lai varētu nedaudz vēlak nodrosināt savai draudzenei pilnībā dzīvi. Tas viņam ir radināts jau no agras bērnības un ar tādu domu tiek runāts


Tu to spried pēc tā, ka Tev liek maksāt par autoskolu un cer, ka saņems mašīnu?:-D


Ja viņš ietu uz to,lai varētu nedaudz vēlak nodrosināt savai draudzenei pilnībā dzīvi, tad jau tagad pats pelnītu viņas puķēm un kino biļetēm.
29.03.2015 16:41 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Es arī noteikti kārtīgi izrunātos, pateiktu, ka mīlu un gribu viņam visu to labāko, bet viņam arī jāpanāk pretī un nevar tik daudz no tevis gaidīt. Ja nesaprot, tad tiešām lai paņem akadēmisko un saprot kā ir pašam sevi uzturēt un apmaksāt visus rēķinus.
29.03.2015 16:45 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Viņš man ir teicis,es iešu strādāt,nesēdēsu tev uz kakla,bet aiziešu no skolas. Jo viņam nepitiks ar puslodzes darbu. Ja aizies pie tēva,tad skolu pametīs,jo tur pat nekursē sabiedriskais,tur pat brīziem manliekas nav ,ko ēst.
Man pat mājās brīziem pārmet,ka es uzturu brali,dodu viņam naudu,auklējos. Es to visu saprotu,un apzinos. Bet mana vienīgais uztrauc,lai viņš nepamet skolu. Ja viņš nepabeigs autoskolu,jo es viņam nedošu naudu,viņš aizies prom. Un ja aizies prom no skolas,tad protams ar mantām tiks izlikts no manām mājām. Viņš būtu ar mieru strādāt,bet ne pēc skolas..
29.03.2015 16:46 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Viņš man ir teicis,es iešu strādāt,nesēdēsu tev uz kakla,bet aiziešu no skolas.


Iebaida Tevi, lai Tu dotu naudu, cik vajag, ka tikai skolu nepamet.

Viņš būtu ar mieru strādāt,bet ne pēc skolas..


Ja pēc skolas nevar strādāt, tad nevar arī iet izklaidēties ar meiteni, kur nu vēl autoskolu.
29.03.2015 16:50 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nu tad ir fantastisks veids kā manipulēt ar Tevi - skola, tā turpini.
Es nekādi neredzu jēgu kāpēc investēt cilvēkā kas atļaujas vēl manipulēt. Bet Tev ieteikt nevaru neko citu kā turpināt ļauties manipulācijai, jo citu arī tu neko negribi.
29.03.2015 16:52 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Grāfiene, Tev noteikti neviens nevar pārmest nepareizu audzināšanu. Gan jau pati vēl bija ļoti jauna, paņemot brāli pie sevis? Bērnus ir jāaudzina vecākiem, māsas un brāļi var dažādos veidos palīdzēt, bet viņu pienākums nav nodrošināt to, ko bērniem parasti nodrošina vecāki.

Grāfiene, cik jūs paši bieži dodaties izklaidēties, cik bieži ceļojat ar vīru un bērnu/-iem? Vai nav tā, ka visus brīvos ģimenes ienākumus novirzi brālim? Ko Tavs draugs/vīrs par to saka? 19 gadi ir pietiekami liels vecums, lai brālis sāktu strādāt. Ja viņš tiešām daudz mācītos, ietu uz skolu utt., tad saprotams, ka iespēju robežās viņu vajadzētu nodrošināt. Bet, ja runa iet par to, ka Tev jādod nauda, lai viņš var izklaidēt savu draudzeni, Tev jāapmaksā autoskola, lai viņš var vizināt savu draudzeni - tas ir absurds. Es droši vien noliktu viņu fakta priekšā un pateiktu, ka varu nodrošināt pajumti (pašlaik), nodrošināt ar ēdienu, samaksāt par kaut kādiem mācību materiāliem, sab.transportu u.tml, bet naudu ne autoskolai, ne auto iegādei, ne meitenes uzturēšanai es vairs nedotu - ne centa.
29.03.2015 16:53 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Pati esmu piedāvājusi viņam puslodzes darbus pēs skolas,bet redz,tur maz maksās utt.. Es jau teicu,ka vismaz tad būs pašam nauda saviem izdevumiem utt...
Aij,brīziem tiešām gribās atvērt viņam durvis un pateikt,lai iet. Lai iet prom no skolas,strādā,kur pagadās un dzīvo teltī..
Laikam vienkārsi morāli esmu pārgurusi.
29.03.2015 16:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
mīļā sirds viņš Tevi reāli šantažē !
Es darītu tā :

Pateiktu konkrētu summu par 1/2 gadu , cik man viņš izmaksā , tad pateiktu ko par šo summu var izdarīt, teiksim aizbraukt ceļojumā, nopirkt kažoku vai hvz ko vēl un tad palūgtu nosaukt argumentus kuri nav bastīti uz radniecības pamata,kapēc man būtu jāatsakās no šīm ekstrām un ,ka principā es nevēlos no viņām atteikties , tapēc - apsveicu - haļava beidzās !
29.03.2015 16:54 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Kāpēc, Grāfiene, tu nevari nokārtot, lai ņem akadēmisko un dzīvo kaut vai neēdis pie tā tēva? Domā, ka pēc gada neatskries priecīgs pie tevis un nebūs mainījis kaut kādu skatījumu uz dzīvi?
29.03.2015 16:55 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Aij,brīziem tiešām gribās atvērt viņam durvis un pateikt,lai iet. Lai iet prom no skolas,strādā,kur pagadās un dzīvo teltī..
Šis man liekas pats izglītojošākais variants. Pagrauzīs barankas, tad sapratīs, kā naudiņa nāk un iet, būs pavisam cits skatījums uz dzīvi. Dažreiz tā arī vajag, cilvēks atgūst skatījumu uz dzīvi, tad māk pēc tam i darbu atrast, i izmācīties.
29.03.2015 17:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!