Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bebiks

 
10 gadi
Reitings 526
Reģ: 05.01.2013
Cik gados, jūsuprāt, būtu pieņemami dzemdēt vai būt gaidībās? 19, 25, 30?
27.03.2015 16:03 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Ari savos 24 gados es sava zina vel baidijos par savu personigo telpu, par izgulesanos/neizgulesanos, tusiniem utt. Viss, pilnigi viss mainijas bridi, kad bernins piedzima. It nekas vairak no ta nav svarigs. Svarigaka lieta man ir, lai reizi diena varu laiku veltit sev. Un nedalit uzmanibu nearvienu citu. Tagad pat nesaprotu,'kaa es vareju agrak taa domat..bet, manuprat, ir aplami domat, ka 40 gados gribesi mazak laika veltit sev, neka 30 gados. Mulkibas, tirakas mulkibas. Protams, padsmit gados gribas vel trakot un berns tiesam var but vairak slogs, bet ne visam... Taja laika, manuprat, sieviete tikai sak sevi apzinaties kaa sievieti, bet te atkal hormoni, veders, neguletas naktis utt.
30.03.2015 11:09 |
 
10 gadi
Reitings 465
Reģ: 09.04.2009
Ceru, ka vecuma posmā no 26 - 28 izdosies tikt pie bērniņa. Man šobrīd 24. Nesen ir beigtas maģistra studijas, pirmo gadu tikai strādāju pilnas slodzes darbu, līdz ar to atalgojums pietiekami labs ir sasniegts tikai aptuveni kādu pusgadu! Šobrīd ar draugu esam ceļā uz sava mājokļa iegādi, vēl priekšā remonts un iekārtošana. Nevaru iedomāties, kā varētu sanākt ātrāk tikt pie bērna, lai nebūtu jāmitinās ar bērnu vecāku mājās utt...Jāpiebilst, ka ar draugu esam vienaudži - karjeras un dzīves līmeņa pozīcijas mums ir līdzīgas.
30.03.2015 10:57 |
 
Reitings 6
Reģ: 30.03.2015
Kā kurai...

Bet tā domāju, sākot no divdesmit līdz trīsdesmit, vēlāk arī var, bet nu tas tā. Agrāk par tiem 20 gan nevajadzētu.
30.03.2015 10:51 |
 
10 gadi
Reitings 4022
Reģ: 02.01.2011
meitu dzemdēju , kad man bija 26, žēl, ka to neizdarīju, kad bija 20.

šo esmu dzirdējusi no sievietēm, kam šobrīd ap 40 un vairāk, daudzas ir sapratušas, ka būtu bijis daudz gudrāk un vieglāk, ja visi bērni būtu dzimuši ap 20-25 gadiem, negaidot tur 4-6 gadus starp pirmo un otro un tad trešo.
30.03.2015 10:47 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Katram tas īstais laiks bērnam ir savs. Es jau agrā jaunìbā biju izdomājusi, ka gribu 1. bērnu līdz 25. gadiem. Man šobrīd 24, esmu gaidībās, mazais piedzims īsi pirms 25. Dzimšanas dienas.
Līdz domam par bērnu ir jasaved kārtība sava dzive - stabilas attiecìbas, darbs, izglītība, dzivesvieta.. Manuprāt muļķìgi domāt, ka sievietes, kas izvēlas dzemdēt līdz 25 vai 30.. nebauda dzīvi, bet to vien dara kā maina pamperus! Cik aprobežotam ir jabut, lai ta domatu. Kempingi, koncerti, sporta pasākumi... tik daudz un dažadu iespeju ka pavadit laiku. Protams, dzīve mainās, ir jārēķinas ar vel vienu cilveciņu, bet noteikti tas neierobežo.
Turklāt līdz tiem 40 gadiem, var daudz mas mainīties - pazaudēt labi apmaksāto darbu, izšķirties no ilgam attiecibam utt.. Labak esmu jauna mamma un savu jaunibas enerğiju izlieku lecot kopa ar bernu, neka kad mani bernudarza nodeve par vecmamiņu!
30.03.2015 10:36 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Šinšila, Tev gadsimtu agraak vajadzēja piedzimt, tajaa diskusijaa par to vibratoru atvilknee kaut kaada slima spriedeleeshana, tagad veel viena peerle - peec 30 esot biistami dzemdeet. Zini, uz kapiem jaabrauc kapavietu nopirkt 30. dzimshanas dienaa.

Zini, man ir tie shausmiigie 30, bet kapavietu sev neesmu nopirkusi, kaa arii dzemdeet tuvaakos paaris gadu laikaa netaisos. Veel atljaushos piebilst, ka gan mana veseliiba, gan figuura ir labaakaa staavoklii kaa vairumam plus/miinus 20 gadiigos meiteniishu.

Taadus uzskatus, kaa Šinsila pauzh, parasti var dzirdeet manas vecmaaminjas vecuma kompaanijaas. Kaa Tu vispaar atljaavies nevainiibu zaudeet, neesot preceeta? Fiksi labo sho kljuudu.
29.03.2015 19:45 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un tad jau diezvai tie -21 tīņi arī paliks kopā visu mūžu un audzinās bērnu.


Pilnīgas muļķības! Esmu kopā ar nu jau vīru no 17gadiem, meitu dzemdēju , kad man bija 26, žēl, ka to neizdarīju, kad bija 20.
29.03.2015 13:43 |
 
Reitings 209
Reģ: 21.03.2015
vai tad pec 30 gadiem dzemdet nav bistami?
29.03.2015 13:02 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Tad, kad satikts īstais vīrietis, ar kuru ir stabilas attiecības un gribas kopīgu bērnu.


Piekrītu.
Pašai gribētos bērnu līdz max 30 gadiem, vēl pāris gadi līdz tam, cerams, ka viss izdosies. Esmu gana jau izbaudījusi dzīvi, sasniegusi izglītībā, karjerā, ko vēlējos, ceļojusi, dzīvojusi sev. Pirmie bērna dzīves gadi noteikti būs grūtāki, nāksies atteikties no tik pierastās dzīves, bet vēlāk varēs bērnu iesaistīt aktivitātēs vai palūgt kādam pieskatīt, ja būs vēlme aiziet uz teātri vai kur citur. Man tieši patīk tā doma, ka, kad man būs pēc 40, ap 50, bērns jau būs pietiekami patstāvīgs, un varēšu atsākt dzīvot sev. Būs tā labi padarītā darba sajūta. :) Negribētu ap to vecumu tikai visu uzsākt. Neesmu arī no sievietēm, kuras grib daudz bērnus. Vēlētos 1, maksimums 2.
Pazīstu vienu dāmu, kurai pieteicās "vēlais bērns", pārējiem viņas bērniem jau savi bērni. Viņai tagad ap 50, bērns iet sākumskolā. Pati godīgi atzina, ka pirmos bērnus bija vieglāk audzināt, jo bija enerģija vairāk un entuziasms.
Bet nekādā gadījuma nesaku, ka nepareizi ir dzemdēt vēlu, katram savs.;-)
29.03.2015 12:52 |
 
Reitings 1337
Reģ: 19.05.2009
Tad, kad gribi kļūt par māmiņu un vari nodrošināt savu bērniņu ar visu nepieciešamo, un vienalga vai Tev tai brīdī ir 20 vai 30 gadi.
29.03.2015 12:44 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Jā, piektdienas vakaram te daudzām nav nekā labāka darāma kā sēdēt un bezjēdzīgi komentēt. :D
28.03.2015 17:14 |
 
10 gadi
Reitings 4022
Reģ: 02.01.2011
Šobrīd esmu sapratusi, ka gribētu visus plānotos piedzemdēt līdz 30 gadiem, lai tad, kad man būs jau 50, visi bērni būtu pilngadīgi.
28.03.2015 11:22 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Īstais laiks ir tad, kad sieviete jūtas pārliecināta, ka ir īstais laiks. Par to, kad ir īstais laiks bioloģiski, lai spriedelē ārsti.
Mēs pieaugam dažādi. Kādai jau 18 gados ir nobrieduša cilvēka domāšana, citai jau 35 un vēl liekas par agru.
Ja šķiet, ka bērns ir traucēklis, lai baudītu dzīvi, tātad vēl ir par agru. Tām, kam miegs līdz pusdienas laikam katru dienu ir svarīgs, ir par agru, arī no tā ir jāizaug. Kamēr nespēj priecāties par to dzīvībiņu, ko esi radījusi un to, kā mazais priecājas par katru sīkumu, ko viņam iemāci, bet redzi tikai pamperu kaudzi, negulētas naktis un neapmeklētu teātra izrādi, jo mājās ir bērns, neesi gatava.
Bērns nekam netraucē. Jā, lai ietu uz teātri vai klubu, ir jāizdomā, kam bērnu atstāt, taču, ja esi bērnam gatava, tad jau proti saplānot savu dzīvi un zini, ka iesi uz koncertu tajā un tajā datumā, uz teātri attiecīgi citā un laicīgi vari ieplānot, kas mazo šajā laikā pieskatīs. Vienīgais, no kā ir jāatsakās, kad uzrodas bērns, ir spontānas idejas. Arī ne visas, bet daļa. Vairs nevar nakts vidū izdomāt iet ballēties, taču apmeklēt kādu izstādi ar ratos guļošu bērnu, jo pēkšņi tā sakārojās var. Viss atkarīgs no tā, cik sakārtota ir pašas dzīve.
Tas, kāds blakus ir vīrietis, arī ir svarīgi. Ja šķiet, ka nevarēsi atstāt vīrietim bērnu, lai aizietu uz manikīru, jādomā, vai šis vīrietis ir piemērots ģimenes veidošanai.

Ticu, ka tām, kas uzskata, ka bērni ir tikai problēmu kaudze, ir šāda pieredze no draudzenēm. Tas nozīmē, ka draudzenes nav bijušas gatavas bērnam. Var jau teikt, ka bērniņš bija gribēts un plānots, taču pati attieksme jau norāda uz to, ka tā nav. Pat tad, ja tiešām plānots, lēmums nav bijis pārdomāts.

Bērns ir kas tāds, kam nav tāda pareizā/nepareizā laika. Viss ir vienkārši - ja liekas, ka bērns ko atņems, nevis dos, tātad vēl nav laiks. Ir sievietes, kurām šis laiks nekad nepienāks, bet tas viņas nepadara par sliktākām vai nevērtīgākām. Pirmkārt mēs katra esam cilvēks un tikai tad mātes/uzņēmējas/skatuves zvaigznes/jebkas cits. Dzīvojot pēc stereotipiem, laimīgs nekad nebūsi. Ja neredzi savā dzīvē vietu bērnam, nedzemdē. Nemaitā dzīvi ne sev, ne tam mazulim. Un nospļauties, ko saka draudzenes, radi, kaimiņi un kolēģi, nav viņu dzīve, nav viņu darīšana.

Man ir 27. Ir izglītība, darbs, lielisks vīrietis un superīgs bērna tēvs. Man ir labi. Manai māsai ir 31, bērna nav un nav plānā, bet arī viņa ir laimīga.
Kaut kādā mērā piekrītu tām, kas saka, ka daudz maina tas mirklis, kad rokās iedod to mazo brīnumiņu un vienīgais, kas viņu interesē, esi Tu, bet arī tas ne visām nostrādā, tā, ka - nav pareizā laika, ja nav pareizās attieksmes.
28.03.2015 01:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Manuprāt, vecumā no 25 - 35 ir tas ideālākais laiks. Pirms tam un pēc tam jau ir ļoti daudzi strīdīgi momenti, kuri negatīvi var iespaidot gan pašu vecāku dzīvi, gan bērna dzīvi.
28.03.2015 00:31 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Man jau liekas, ka meitenei vispirms jāpabeidz skola, kā minimums vidusskola pirms dzemdē. Pati labprāt gribētu bērniņu 25 gados, ar cerību, ka jau būs nostabilizējusies dzīvē, darbs un tml.
28.03.2015 00:24 |
 
Reitings 684
Reģ: 19.02.2014
Man ir 22 un esmu 2 bērnu mamma. Vai es kaut ko nožēloju? :) -Nē, ar smaidu uz lūpām saku nē. Nelasīju visus komentārus, bet pirmos gan ar smīnu lasīju.. Tik tā vien teikt, ka norok dzīvi pamperos.. nu, absurds, smiekli nāk. Man bērns nekad nav bijis traucēklis, jo, ja grib, tad visu var :) Tieši par mani - gan es mācos, gan ceļot paspēju, gan satikt draugus, gan ar vīru tikai attiecības ir uzlabojušās..
Es vienmēr esmu gribējusi būt saviem bērniem jauna mamma.. Dzemdēt bērnu 40 gados nekad nav šķitusi ģeniāla ideja. Bērnam 20, mammai - 60. Nu, nē, nē.. Bet nu, katram savs, nevienu nenosodu! :)
28.03.2015 00:03 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Normāli, manuprāt, ir no 20 - 30 pirmo bērnu laist pasaulē, otro varbūt līdz pat 40.
Ja nu agrāk es domāju, ka gribu bērnu tagad un tūlīt, tagad domāju, ka būtu labāk nogaidīt līdz kādiem 24, 25 gadiem. Vispirms jātiek pašai vaļā no savām kaprīzēm :D
27.03.2015 23:29 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Galvenais, lai pats butu gatavs bernam!
Nu nedomaju, ka ar bernu ir viegli. Esmu laimiga, ka ir berns, tacu ta ir liela atbildiba. Ne jau pamperu mainisana ir tas grutums, bet ir jaizaudzina par kartigu cilveku, kas nemaz nav tik viegli.
Iespejams, butu jaunaka, nemtu visu vieglak.
Es domaju, ka jauniem ir vairak energijas ieksa nemties ar mazo, speleties, veikt dazadas aktivitates, skriet kaut kur...
Jo vecaks cilveks paliek, jo lielaks egoists paliek, mil komfortu...
Man tomer butu bail atlikt bernu uz 40+, ja nu nesanak? Citi it ka veseli pari gadiem censas ienemt bernu.
27.03.2015 23:20 |
 
Reitings 76
Reģ: 29.07.2014
Un tad jau diezvai tie -21 tīņi arī paliks kopā visu mūžu un audzinās bērnu.
27.03.2015 22:27 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
sansa- pieredze rāda, ka arī 40+ sievietes savus bērnus ir piegulējušas ar visādiem tikko satiktiem tēvaiņiem. Bet viņa iedomājas, ka nu tik lielā mīla pienākusi, bet diemžēl tajā vecumā vairs par patiesu mīlu tikai retos gadījumos var runāt. Un arī tajā vecumā daudzas(pat lielākā daļa) audzina vienas, jo viņu vienaudži jau ir jaunāko meklējumos, tā teikt otrā jaunība, kas jau visiem zināma vīriešu vidū.
27.03.2015 22:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits