Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Gurri1 nekur nerakstīju ka ir jāēd gaļas gabals. Pati ļoti reti ēdu gaļu, un ja ēdu tad pārskaitot cik olbaltumvielas es biju ieguvusi no ēdieniem ko apēdu tajā dienā un ieklausīšos sevī vai man viņu vajag. Rekur Palasi augšā, ēdienus kas satur daudz olbaltumvielas.
21.04.2015 11:33 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
luiidzii, bet reti kurš cilvēks katru dienu ēd gaļu un uzņem Tevis minētās olbaltumvielas, es personīgi esmu tas cilvēks kas gaļu katru dienu neēd, un ēd salīdzinoši maz, jo man gaļu negribās un ēdu tikai drauga dēļ, man vienkārši negribās, kāpēc man sevī spiest iekšā gaļas gabalu, ja negribu. Un neesmu es veģetāriete, un nebūšu, jo no kaut kā pilnīgi atteikties nespētu.
Olbaltumvielas var uzņemt arī ar zivīm un jūras produktiem, tāpt riekstos un sēklās ir ļoti augsts OB saturs.
21.04.2015 09:13 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Vīrieši parasti ir daudzreiz agresīvāki nekā sievietes. Un vīriešiem ir iekalts no bērna kājas ka puisim vajag ēst daudz gaļu.
21.04.2015 03:55 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Sesilla, olbaltuma saturošie ēdieni : Kvinoja, Lēcas, Rieksti, Pupas(visādas pupiņas ko tik vari iedomāties,tai skaitā arī zirņi un brūnie rīsi.
Atceries ka dienā vidējam cilvēkam ir jāuzņem no 50-80gm/g dienā. Normāla lieluma , 1 vistas krūtiņa satur no 20-50gm/g olbaltumvielas.
Izvāri tas 100g lēcas satur 9gm/g olbaltumvielas, tātad izreiķni pati cik dienā vajag apēst šos produktus lai uzņemtu dienas vajadzīgās olbaltumvielas.
21.04.2015 03:53 |
 
Reitings 237
Reģ: 11.05.2014
Hmm. Nekad sevi neesmu uzskatījusi par veģitārieti, kgan ēdu to gaļu labi ja 1x pa diviem mēnešiem. Nav jau tā, ka negaršo- vienkārši neprasās.:)Lieta ko esmu pamanījusi un ne tikai es, kad cilvēks ēd gaļu viņš paliek agresīvāks. Pašlaik ģimenē aug puika, to ļoti labi var redzēt.
21.04.2015 03:52 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Es vēlos atteikties no gaļas , bet nevaru sadomāt, ko lai ēdu vietā. Ieteikumi?:-D
20.04.2015 22:41 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es nezinu, kā jūs, bet es esmu latviete, un mani senči šai klimatiskajā zonā ēda gan gaļu, gan zivis, gan olas, tātad mans organisms ir tam predisponēts un to ignorēt būtu neprāts. Bet katrs izvēlas pats, kā dzīvot. Veģetārieši lai dara, kā grib, bet lai nesauc gaļēdājus par līķēdājiem - tas ir nicinoši!
20.04.2015 15:23 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
luiidzii tevi gadījumā uz zemes nenometa kāds, kad tu biji maziņa? :D
20.04.2015 13:08 |
 
Reitings 47
Reģ: 19.10.2014
Da kads vegetarisms..veganisms.... vislabak ir partikt tiaki no Herbalife pulveriem.... ideala sajuta.. skaista.. energijas pilna.... veseliiga
20.04.2015 12:57 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
luiidzii, kad Tu pievērsīsies vegānismam, tad uztveršu nopietni tavus murgus. Tev ir pārskalotas smadzenes, jēziņ. :D
Es pati esmu bijusi visās frontēs - vegānu,veģetāriešu un tagad gaļēdāju un visu laiku esmu jutusies ļoti labi. Nekad neesmu fanātiski borējusi citiem savus uzskatus, jo vegāns nesapratīs gaļēdāju un otrādi. Lai ēd katrs ko grib, tāpat mūsdienās viss ir pilns ar ķīmiju.
20.04.2015 08:53 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Kristīne... iemeta ļoti daudz labu info.... vienīgais ko vēlos vēl piebilst par to procentuālo sadalījumu - tas Kristīne... minētais ir +- parastam nesportojošam cilvēkam... tiem kuri sporto šī prporcija var mainīties
20.04.2015 08:52 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Par etiķeti jāsāk runāt, kad kāds stāst cik pļukšķos kakām jākrīt podā :D
20.04.2015 08:08 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
luiidzii, informāciju, kuru es uzrakstīju ieguvu no kvalificēta speciālista nevis apšaubāmiem interneta resursiem. % ir no dienā uzņemtajām uzturvērtībām. Kā jau tu noteikti zini, tie visiem cilvēkiem nav vienādi.
Lai Tev būtu vieglāk rēķināt, lūk:

1g olbaltumvielas = 4 kcal
1 g tauku = 9 kcal
1g ogļhidrāti = 4 kcal

Tad nu izejot no tā, cik daudz kcal tu pati patērē vai tev vajadzētu patērēt, vari izrēķināt ko un cik daudz tev vajag uzņemt.

Šķiedrvielas nemaz nizskaidroji


Tāpēc ka tās netiek izdalītas kā galvenās uzturvielas. Labi, paņemšu pierakstu kladi un izskaidrošu arī tās.
Šķiedrvielas ir uzturvielas, kas tievajā zarnā nesadalās un neuzsūcas. Tās veido augu struktūras (koksni, lapu u.t.t.), ir augu enerģijas rezerves un veido augiem gļotādu, piemēram, kokiem sveķus. Organismā tās saista daudz ūdens, sašķidrina zarnu saturu, veicina zarnu darbību un kalpo kā gremošanas baktēriju pārtika. Nozīmīgākie uztura avoti: rupja maluma milti, dārzeņi, augļi, ogas, rieksti, sēnes, pākšaugi.

Ūdenī, nozīmē ka mums nav pietiekami ūdens ķermenī.


Ūdeni, kas palīdzēs izvairīties no aizcietējuma, cilvēks var uzņemt arī to dzerot, ne tikai ēdot augļus un dārzeņus. :) Vēl aizcietējumam var palīdzēt skābēti piena produkti, piemēram, kefīrs.

Nezinu gan, ko tu ar šķiedrvielu uzsvēršanu centies panākt. Domā, ka mēs, gaļēdāji, pārtiekam tikai no dzīvnieku izcelsmes produktiem? Kā ieraugam kādu dārzeni vai augli, metam pāri krustu un ejam ar līkumu?

bet kāpēc es jautāju par to etiķeti ir jo bērni zem 18 nezinās ko tie nozīmē.


Man sen jau nav 18, bet man šķiet, ka šo visu sauc uzturzinātne nevis etiķete.
19.04.2015 23:48 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
luiidzii
Iesaku tev izlasīt Starch solution
19.04.2015 23:40 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B12#Sources

Arī gaļēdājiem ir jāpārbauda vai dabūn B12 palasi Wiki, diezgan interesanti īstenībā, nebiju iedomājusies izskatīt b12 un b5. Tagad gan vairs nav spēka lasīt vēl lietas, no rīta paskatīšos kas tie par brīnumiem.

PS. Baigi garlaicīgi visu izstāstīji, pārējie negribēs domāt. :D

Īsti nesaprotu ko Tu ar tiem % domāji, es mēru uz gramiem. Šķiedrvielas nemaz nizskaidroji, bet tās ir vissvarīgākās vielas lai mums uz poda ir viegli pakakāt :) ja izkārnījumi nāk ārā ar grūtībām, dzirdam vairākus pļunks! Ūdenī, nozīmē ka mums nav pietiekami ūdens ķermenī.
Tad kad pieturējos pie fitnesista diētas, aizbraucot uz Latviju gribēju garšīgos Ādažu čipšus. Bet man kuņģis jau bija pieradis jau bez tiem čipšiem. Visu laiku ēdu bija ok, bet tad kad apēdu. :D kuņģis vnk nesaprata kas notiek, vakarā nevarēju nogulēt, tā nu visu vakaru sēdēju uz poda pusaizmigusi :D nav patīkami, bet kāpēc es jautāju par to etiķeti ir jo bērni zem 18 nezinās ko tie nozīmē.
19.04.2015 23:21 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Sugar kāpēc Tu uzspiedi uz šīs diskusijas ja tēmu Tu izlasi, uzreiz zini par ko tur būs.
Tu vispār LASI KO ES RAKSTU?,visu laiku jautā jautājums vai dod kkādus faktus par kuriem es jau sen izrunāja un izstāstīju visu.

Neko darīt. Informācija jums ir tici vai netici tas ir uz Taviem pleciem. Vismaz pamats jums ir. Nezinu kāpēc mums skolā nemācīja kas ir ēdiena etiķete un kā viņu saskaitīt kopā. Pirmo reizi pati izdomāju ka moš jāpameklē informācija par šo, klade pilna ar pierakstiem un iemācos ko jaunu ik stundas.
PS. Slavenā Beyoncé ar Jay-Z ir vegāni, bet paskatiities cik maz informācija par to. Tāpēc ka viņai ir ļoti daudz sekotāju kuru tas var ietekmēt, ļoti neizdevīgi sanāk visām tām fermām un kā ne.
19.04.2015 22:55 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
luiidzii, par škiedrvielām vispār pirmo reizi sāka runāt pirms pāris desmitgadēm, lai mudinātu cilvēkus vairāk pirkt noteiktas grupas pārtikas preces.

Lūdzu atbildēt man, un netikai par šķiedrvielām bet arī kas ir ogļhidrāti, no kurienes mēs viņu varam dabūt kā arī cik dienā jums vajag viņu ēst?
Atbildiet uz tiem pašiem jautājumiem par pārējām uzturvielām
Olbaltumvielas(daudzi vēl joprojām domā ka proteīns un olbaltumvielas ir divas dažādas lietas)


Ogļhidrāti

Uzturvielas, kas tiek patērētas enerģijai. Lūdzu nejaukt ar taukiem, kas ir uzkrājošā enerģija.
Vienkāršie (uzreiz uzsūcas asinīs) atrodas cukuros - glikozes un fruktozes, un miltos, bet saliktie (lēni uzsūcas asinīs) dārzeņos un pilngraudu produktos. Arī kartupeļos esošie ogļhidrāti uzsūcas ātri.

Olbaltumvielas

Uzturvielas, kas būvē mūsu organismu. Atbild par ādu, matiem, šūnām, hormoniem, muskuļiem, imūnvielām u.t.t.. Visvairāk atrodas sierā, liesā gaļā, olās, zivīs, biezpienā, riekstos, pākšaugos, sojas pupiņās.

Tauki

Organisma enerģijas rezerves. Arī aizsargā un balsta iekšējos orgānus, palīdz uzsūkties taukos šķīstošajiem vitamīniem u.t.t..
Izšķir divus tauku veidus - dzīvnieku izcelsmes (gaļa, piena produkti, zivis, jūras produkti) un audu izcelsmes (eļļas, rieksti, sēklas, avokado).

Ieteicamais uzturvielu sadalījums:

Olbaltumvielas 10 - 15%
Tauki 25 - 30%
Ogļhidrāti 55 - 65%

Atbilde par to, kāpēc dzīvnieku izcelsmes produkti IR nepieciešami ikdienā, ja cilvēks ilgstoši grib būt vesels, nelietojot papildus uztura bagātinātājus un neēst kaudzēm augu izcelsmes pārtikas produktus.. Spilgtākie piemēri:

B12 vitamīns. Nepieciešams šūnām un folijskābes pārveidošanai tās aktīvajā formā. Visvairāk atrodas dzīvnieku izcelsmes produktos - gaļā, zivīs, olās, subproduktos, sierā. Īsti pat neesmu pārliecināta vai ir kādi citi labi analogi.

B5 vitamīns. Atrodas olās, gaļā, zivīs.

Fosfors. Savienojumā ar kalciju veido kaulu un zobu struktūru. Galvenie avoti - gaļa, zivis, maize, siers.


Gaļā ir nulle vai ļoti tuvu nullei šķiedrvielas. Tāpēc, mums ir grūti viņu pārstrādāt, un tāpēc viņa guļ mūsu zarnas sienās no 3-6 mēnešiem.


Neesmu informēta par šķiedrvielām gaļā, tāpēc neko neteikšu. Baltajos rīsos, ātri vārāmajās auzu pārslās, brokastu pārslās un daudz kur citur ir ļoti maz šķiedrvielas, bet nez kāpēc tevi tas gan nesatrauc.
19.04.2015 22:55 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
luiidzii, man prieks, ka esi tik gudra :D Turpini mainīt pasauli!
19.04.2015 22:30 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Iekopē kur es rakstīju ka banāni aug Latvijā

luiidzii, banānus Latvijā neaudzē Un no kurienes tāda informācija? Kā tas ir labāk nogatavojas?


Ja būtu lasījusi ko es rakstu nevis bezdarbības dēļ, tikai lai nosistu laiku glupi rakstīt lietas kuras es jau atpakaļ izskaidroju Tev nenāktu šādi jautājumi, kabanam atrakstījusi no kurienes es dabūju 50 banānus par €5 un arī stāstu ka augļi nedrīkst būt tur kur ir sutīgs gais, atstāj maisā nektarīnus piemèram, viņi ātrāk nogatavosies nekā tie kuri nav maisā.
19.04.2015 22:24 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Tagad pilnīgi nopietni.
Noteikti visas esat redzējušas video kur cilvēki kuri uztur gluten free diēta tiek izjautāti, kas ir glutēns?

Jautājums, vai jūs zināt kas ir šķiedrvielas (FIBRE) no kurienes viņu var dabūt un cik daudz jums vajag viņu ēst? Lūdzu atbildēt man, un netikai par šķiedrvielām bet arī kas ir ogļhidrāti, no kurienes mēs viņu varam dabūt kā arī cik dienā jums vajag viņu ēst?
Atbildiet uz tiem pašiem jautājumiem par pārējām uzturvielām
Olbaltumvielas(daudzi vēl joprojām domā ka proteīns un olbaltumvielas ir divas dažādas lietas)



tauki (fat)
Piesātināti tauki(of which saturates)
Ogļhidrāti (carbohydrates)
Ogļhidrātu cukurs ( of which sugars)
Šķiedrvielas ( FIBRE)
Olbaltumvielas ( protein) (PS. Mani draugi vegāni, vai neliekas Amizanti, kad olbaltumvielas pa latviski, ir OLAS-BALTUMI-VIELAS :D )
Sāls (salt)

Rakstu blakām anglisko, jo parasti Ēdiena etiķete ir pa angliski.

Tātad vai vari atbildēt uz visiem ?

Vēviena laba štelle ir - ĶERMEŅA MASAS INDEKSS, vai Tu zini ko tas nozīmē?
Body mass index (BMI) is a measure of body fat based on height and weight that applies to adult.

Nomēri savu šeit,
https://www.nhlbi.nih.gov/health/educational/lose_wt/BMI/bmi-m.htm

Man vajadzēja piespiest mammu uzkāpt uz svariem, kāpēc? Jo viņa zin ka ir pieņēmusies svarā un negrib redzēt cik daudz. Ja sieviete ir pārliecināta ka viņa izskatās labi gan iekšēji gan ārēji , jautājums, cik Tu sver, NAV DOMĀTS KĀ UZBRAUCIENS, UN NAV ARĪ TĀDAS LIETAS KĀ NEPIEKLĀJĪGS JAUTĀJUMS. Ja Tu vari skatīties spogulī un PRIECĀTIES par to ko Tu redzi, sieviete neapvainosies un viņai nebūs kauns teikt cik viņa sver.

Tagad domājiet, ja jau viņa ir tik bēdīga par to, kāpēc līki svērties?
Jo ir svarīgi uzzināt ķermeņa masas indeksu, un tas Tev pateiks vai esi UNDERWEIGHT, NORMAL WEIGHT, OVER WEIGHT! OBESITY.

Nomēriju gan mammas, gan mammas drauga Ķ.M.I gan arī manējo, draugs ir obese, mamma ir over weight un es esmu gandrīz underweight, man ir 18.9 un UNDERWEIGHT skaitās zem 18.5.
Nē es neēsmu vegāne cik tur tos gadus, pagāšnedēļ tik sajutu kkādu klikšķi un domāju izdarīt kko noderīgāku nekā lasīt Cosmo diskusijas,: kā neveicas ar vīriešiem vai Vai es varu nomest svaru ja ēdīšu tikai olas un dzeršu ūdeni un pārējos šķidrumus divās nedēļās. JA CILVĒKS ĒD PILNVĒRTĪGU,SABALANSĒTU UZTURU VIŅAM NEKAD DZĪVĒ NEIENAAKSIES DOMA GALVĀ lai uzzsēstos uz diētas. JO JA ĒD SABALANSĒTU UZTURU LIEKIE TAUKI PAŠI NO SEVIS NOIES NOST, KAUT VAI TU SĒDI MĀJĀS UN NETRENĒJIES. BET LIETA TĀDA KA TEV ENERĢIJA BŪS TIK DAUDZ KA NEMAZ NEGRIBĀS SĒDĒT MĀJĀS, kad paēd vakariņas kā Tu jūties? Es apēdu savu lēcas zupu un gribēju skriet pa sienām, nekad tāds emerģijas pieplūdums nav bijis appēdot vakariņas. Parasti pasaku paldies un tāda bumba ievelkošākajiem gūltā, slinkums iet dušā, mazgāt seju pucēt zobus, liekas aij es jau vēl neiešu gulēt.

Padomā cik šodien svaigus augļus un dārzeņus esi apēdusi, un varbūt iespējams padomā ka tas ir vienīgais veselīgais ēdiens ko šodien apēdu.

Es kaut kur 4h skaitīju kopā cik mammas draugs ir saņēmis kalorijas šodien.
Uzmininiet cik kalorijas, proteīna un Fibre ir šajās brokastīs.
5slices of whole meal Bread
Un no divām no tām maizēm, bija virsū tuncis.

Izlasot to kā jums liekas cik daudz tur ir tās vielas, apmēram vismaz?


PS. Gaļā ir nulle vai ļoti tuvu nullei šķiedrvielas. Tāpēc, mums ir grūti viņu pārstrādāt, un tāpēc viņa guļ mūsu zarnas sienās no 3-6 mēnešiem. Tie kuri sāk dzert visādatas detox tējas arī sēž uz poda ar caureju un bieži vien arī arī izraisa vemšanu. Jo ķermenis laiž ārā visus toksīnus.
19.04.2015 22:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!