Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
19.04.2015 16:31 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Esmu ievērojusi, ka daudzi, arī latvijā dzīvojošie, kuri uzveikuši vēzi, tagat ir vegāni un pat svaigēdāji, jo nevēlas atkal savā ķermenī šīs šūnas, kas var izraisīt vēzi. Tas vien liek padomāt pirms pasūtīt gaļas ēdienus.
19.04.2015 16:38 |
 
Reitings 239
Reģ: 27.03.2015
sunset kaut kaadas sagraabstiitas mulkiibas,man pat rados onkulis,kursh bija slims ar kunga veezi un vinu izaarsteeja, atgriezaas jau pie normaala eediena un uzturaa lieto galu kaa liidz shim.Un tavai zinaashanai, vaariita gala kaut vai vistas fileja vaariita ir loti veseliiga!
19.04.2015 16:53 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Gaļa izraisa vēzi? hahahaha :D

Labāk paskaties vai bērnībā azbestu neesi spārdījusi, ko uz sejas liec un ko ikdienā dari, nevis gaļai lūpi virsū!
19.04.2015 17:12 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
es nesaku, ka gaļa izraisa vēzi, es saku, ka zinu cilvēkus, kuri izārstējās no vēža un kopš tā brīža ļoti mainījušī savu uzturu. vnk ja kādam gribas kašķēties tad viņš kašķējas :D
19.04.2015 17:18 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
daudzi, arī latvijā dzīvojošie, kuri uzveikuši vēzi, tagat ir vegāni un pat svaigēdāji, jo nevēlas atkal savā ķermenī šīs šūnas, kas var izraisīt vēzi
Var jau būt, bet tas (viegls, veselīgs uzturs) profilaktiskos nolūkos... ne jau vēzi viņi uzveica ar to, ka kļuva par vegāniem. Gan jau tāpat kā visi pārējie lietoja zāles, taisīja operācijas vai gāja uz ķīmijterapiju.
19.04.2015 17:18 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
sunset nekašķējos, vienkārši sapratu to kā apgalvojumu :) viss ok.
19.04.2015 17:21 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
ja mēs bez emocijām un kašķiem atgriežamies pie temata sākuma, tad uz jautajumu kāpēc veģetārisms? es vnk atbildu, ka veģetāriešus nesaprotu, jo neredzu tam jēgu. labāk ir vegans uzturs un es, personīgi, to daru nevis tāpēc, lai kāds nedarītu cūkai pari (pasarg dies, man vienalga ko tu savā kūtī ar savu cūku dari), es savu uzturu izvēlos savas veselības dēļ un tikai savējās, ne tavējās vai kāda cita, jo mana pieredze un zināšanas ir devušas man informāciju, ka manam organismam dzīvnieku ēšana nenāk par labu :) Tie, kas pēc vistas ēšanas jūtas labi, lai ēd, acīmredzot viņiem tas ir vajadzīgs.
19.04.2015 17:22 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
veģetāriešus nesaprotu, jo neredzu tam jēgu. labāk ir vegans uzturs
es Tev uz šo jau atbildēju (diskusijas 7. lpp, komentārs plkst. 11.35), tiešām joprojām nesaproti?? Vai vispār nepievērsi uzmanību?
19.04.2015 17:59 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
kabans, vēlreiz uzsvēršu, ka būt "ar izteiktu muskuļu reljefu" un "acīmredzamiem muskuļiem" (par tik tiešām muskuļu kalniem nemaz nerunājot) nav dabiski! Cilvēkam nav paredzēts tā izskatīties, daba to nav tā domājusi. ;) Ceru, ka beidzot uztversi to, ko mēģinu pateikt.
Es lieliski saprotu, ka muskuļu audzēšanai un tauku procentu samazināšanai vajag specifisku uzturu ar konkrētām uzturvielu proporcijām, bet tā ir cilvēku brīva griba, tā nav dabiska vajadzība (būt veselam, radīt veselus pēcnācējus ir). Tādēļ, manuprāt, nu nevar salīdzināt tādu cilvēku uzturu ar to, ko veģetārieši un vegāni (un viņus atbalstošie zinātnieki) uzskata par veselīgu un sabalansētu.
19.04.2015 19:01 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
izlasīju, neuztraucies, bet tas nemaina manu viedokli. vispār šī diskusija nekad nebeigsies, jo strīdēties par uzturu ir tā pat kā par reliģiju, kas ir viena no cēloņiem šīm visam. pareizi te meitenes bija citējušas to bībeli, jā, tur ir teikts, ka dzīvniekus var izmantot sev par barību, ir tikai tāds sīkums - dzīvnieku barība bībelē tiek atļauta tajā vietā, kur sākas iznīcība un lielie plūdi.... līdz tam paradīzē, neviens nevienu nekāva. bet tā kā es neesmu reliģioza, tad turpinu ēst dārzeņus un augļus, jo tie vnk ir garsīgi un gatavošanas procesā nesmird pēc līķa. dārzeņi un augļi ir vislabākais fastfood, jo nekādi nav jāgatavo, vnk paņem augli un ēd. jā, ar visu mizu, jā bez uztraukumiem, ka nebūsi gana labi izcepis āŗā lenteņus un citus parazītus, kas gadās gaļā.
19.04.2015 19:11 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
no otras puses, es priecājos, ka ik pa laikam, pat sādos pusaudžu forumos kads uzsāk šīs tēmas, jo krasāk par to diskutē, jo vairāk uzmanības tiek pievērsts šim jautājumam, jo lielāka iespējamība, ka kāds mainīs savus uzskatus, saks lasīt, domat, pētīt un uzlabos savu un apkartējo dzīvi. ne par velti žurnālisti bieži ceļ skandālus par dažādām tēmām, lai vnk liktu cilvēkiem domāt, pievērstu uzmanību! Jo man bērnībā arī mācīja, ka govs piens ir veselīgs... protams, pagaja laiks, kamēr tiku pie informācijas, grāmatām un pētījumiem, jo standarta skolā un mazpilsētas bibliotēkā, kur pat interneta nebija neko tādu vnk tu neiedomājies meklēt...
19.04.2015 19:13 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
ne par velti žurnālisti bieži ceļ skandālus par dažādām tēmām, lai vnk liktu cilvēkiem domāt, pievērstu uzmanību!
To dara tāpēc, lai novērstu sabiedrības uzmanību no patiesi svarīgajām lietām. Neesi taču tik naiva. Žurnālisti ir nopirkti.
19.04.2015 19:26 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Endivs
Kaktusa bumbiers
Artišoks
Persimons
Cherimoya
Kastaņi
Colard greens
Dateles
Greipfrūti
Virziņkāposti
Kiwi
Puravi jeb leeks
Pasifloras augļi
Saldie kartupeļi
Mandarīni
Apelsīni
Granātābols
Pomelo
Rāceņi

Es nebūt neesmu pret vegānismu vai svaigēšanu, bet būsim reālisti. Mēs dzīvojam ziemeļu valstī (spriežot pēc tā, ka luiidzii nezin daudzus vārdus latviski, viņa acīmredzot gan dzīvo citur). Es uzskatu, ka pie mums ziemā augļu un dārzeņu piedāvājums veikalā ir visai skops un drausmīgas kvalitātes (es nesaku, ka nevar atrast ko normālu, bet grūti!). Un ēst tikai dārzeņus un augļus, kas tika novākti zaļi, sapičkāti ar pesticīdiem un citiem draņķiem, es nu dien neuzskatu par labu alternatīvu. Siltajās valstīs, vai pie mums vasarā jā, superīgi.
19.04.2015 19:27 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Nav jau tik traki ar to dārzeņu un augļu piedāvājumu arī Latvijā. Protams, dārgi ir, bet ja tic, ka tas ir veselībai, tad galīgi nav traki.
Ir gan eko veikali, kur vairākas reizes nedēļā ir pievedums, gan tiešā pirkšana no Spānijas un Itālijas, kad starpnieki atved eko augļu kastes. ;) Un arī tajā pašā Rimi nu jau sāk parādīties eko dārzeņi un augļi, lēnām, bet tas kļūst pieejamāk.
19.04.2015 19:33 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nu ja ir pa ceļam kāds eko veikals, kam uzticies, tad vēl varētu būt. Rimi nu dien izvēle skumīga. Labāka situācija ir veikalos, kur ir nodaļa ar vietējiem zemnieku produktiem "Klēts", bet tas nebūt nav katrā Rimčikā. Un, ja dārzeņus ved no tālām ārzemēm (Spānija un Itālija), tas nozīmē kā vienalga novāc zaļus.
19.04.2015 19:44 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Par pesticīdu pilnajiem dārzeņiem, interesants skatījums - https://youtu.be/gJVDz4x-nwk

Un tie, kas saka, ka augļi un dārzeņi slikti, jo tajos ir pesticīdi - gaļā ir vēl vairāk, papildus vēl antibiotikas (pasaulē lielākā daļa antibiotiku tiek izmantota tieši lopkopībā) un dzīvnieki tak arī ēd un ēd bieži vien lielākus apjomus nekā cilvēki un nav tā, ka tiem dod eko pārtiku, bet gan sliktāko pārtiku, arī GMO (EU arī).
19.04.2015 19:51 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Lielākā daļa veģetāriešu kas nepāriet uz vegānismu ir tāpēc ka ir atkarīgi no siera, piena.


Lai neaizčāpotu prom pienā ir viela Caso - morphine, šī viela neatšķīrās diži no klasiskā morfīna ko mēs zinām, ka addictive drug, šī viela ir govs pienā lai kā jau teicu, jaundzimušais lai neaizklaiņo prom, tāpēc viņam visu laiku prasās to pienu, bet uzreiz ka teļš ir sasniedzis To daudzumu pēc laika govs pārstāj ražot pienu, tāpat kā sievietes, apmēram no 6mēnešiem līdz 2 gadiem ir cik parasti sievietes baro zīdaini ar krūti, vēlāk mēs vairāk neražojam.


Kaut ko tik stulbu es sen nebiju lasījusi. Atkarīgi? Morfijs? :D :D :D Tad jau mēs visi būtu no tā atkarīga... nez kāpēc man no piena produktiem ir viegli atteikties tā pat kā daudziem maniem paziņām. Un, ja tu nezināji, tad laikā, kad govs baro teliņu, piens netiek ņemts pārtikai... vismaz normālās saimniecībās, jo tajā laikā govs pienam ir specifiska garša no kuras atkarība nu noteikti nerodas. Ja tavi draugi, kā tu pati saki, ir atkarīga no piena un siera, tad tas ir tikai tāpēc, ka viņiem trūkst kāds vitamīns un organisms to pieprasa.
19.04.2015 19:58 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Aksioma, ja vēl nesaprati, es uzticos dārzeņiem un augļiem no mammas dārza :D Nav ta, ka es nepērku augļus un dārzeņus ziemā, bet negrasos pārtikt tikai no tie. Nebūt nav tā, ka viss, kas ir "neorganisks" ir ĢMO. Un ĢMO "sliktums" arī nav pierādīts. Tā pati selekcija vien ir, tikai ātrāka.
19.04.2015 20:06 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Esmu ievērojusi, ka daudzi, arī latvijā dzīvojošie, kuri uzveikuši vēzi, tagat ir vegāni un pat svaigēdāji, jo nevēlas atkal savā ķermenī šīs šūnas, kas var izraisīt vēzi.


Muļķības! Mana mamma tika galā ar krūts vēzi, bet nav pat domājusi atteikties no gaļas. Kancerogēnas vielas atrodas arī atsevišķos traukos, ko lietojam, eļļā un citos produktos, kas nav gaļa. Piemēram, ja vegāns follijā ceps dārzeņus un pievienos tai citrona sulu, ēdienā arī parādīsies kancerogēnas vielas.
19.04.2015 20:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!