Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Piedod kaban aizmirsu, Dublinā ir iela, saucās Moore street.vienkārš tirgus, un uz banāniem katram stallim ir cenu zīme 7 banāni pa €1 , tad 8 banāni pa €1 atradu arī 10 banānus pa €1 , tos arī paņēmu, laimīga ka vells, tikai kamēr tiku mājās zaļie banāni 1h laikā manā sasutušajā sporta somā nogatavojās :D tie kuri jau pavisam sprāga vaļā uztaisīju maģisko dziru, kkur pāri 10banāniem aizgāja normāla lieluma, priekš 3 cilvēkiem, burkā kas ir kkur no 500-1L ietilpības, sablenderētu zemenes ar žāvētām plūmēm, garšo labi, gataviem banāniem kad sablenderē konsistence kā puņķi :) ja pielej vairāk ūdeni ir labāk. Pārējos banānus kuri bija gatavi sagriezu šķēlēs un ieliku saldētavā, ja nu kādreiz sagribēsies saldējumu, sablenderēšu banānus ar zemenēm vai ar cabbob pulveri, ņama, dateles vēl vari piemest klāt. Pārējie banāni ir izkaisīti pa visu virtuvi, bet tāpat ir milijons :D
19.04.2015 14:43 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Kad saslimsiet atcerieties manus vārdus, un visu koš šeit rakstīju
Es ceru, ka Tu ne ar ko nopietnu nesaslimsi, bet, ja nu tomēr, tad - met malā visas šīs new age muļķības un tomēr ej pie ārsta un lieto izrakstītās zāles. Jo tas, ko Tu te rakstīji, ir galīgas muļķības.
Mēs nedzīvojam mums ideāli piemērotā pasaulē, un mums nav ideāli ķermeņi. Cilvēki saslimst, cilvēki mirst. Medicīna palīdz novērst vai mazināt veselības problēmas un paildzināt cilvēku mūža ilgumu.
19.04.2015 14:46 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
luiidzii
par to obv apjomu.. kads ir tavs merkis?
19.04.2015 14:49 |
 
Reitings 114
Reģ: 18.03.2015
Man gan ir cits novērojums. Gaļēdāji ēd savu gaļu un klusē.

Pati noteikti neesi veģetāriete. Pamēģini sākt teikt apkārtējiem, ka gaļu neēd un kādu mēnesi publiski arī to neēst, ticamībai. Manā pieredzē ilgi nav jāgaida, kamēr cilvēki sāk klārēt, cik neveselīgi ir neēst gaļu, kā visas tavas problēmas rodas no gaļas neēšanas, ka rekur garšīgs gaļas gabaliņš utt. Es piemēram vienmēr esmu bijusi ļoti tieva, par veģetārieti kļuvu vecumā virs 20, kad ķermenis jau ir pilnīgi izveidojies. Un tagad cilvēki stāsta (aiz muguras, protams), ka tieva esmu tāpēc, ka būt veģetārietei ir neveselīgi. Nevis tāpēc, ka visa mana ģimene ir tieva un es tieva biju arī tad, kad ēdu gaļu līdz pat 20+ gadu vecumam. Protams, tas arī atkarīgs no sabiedrības, kurā uzturies, bet general public ir ar daudz stulbiem uzskatiem, kuri tiks bārstīti pa labi un kreisi. Gan gaļēdāju, gan veģetāriešu vidū.

Turklāt paskatieties kādā kontekstā tas links veidots-vides aktīvisti noraizējušies par vides piesārņojumu nevis mediķi par cilvēku veselību.

Mediķi jau sen ir atzinuši, ka gaļas neēšana nav neveselīga, par to vairs pat nediskutē. Nu nav tā, ka jebkurš ieteikums gaļu neēst ir konspirācija, lai iznīcinātu tavu veselību. Linki mani neinteresē. Tam, ka mediķi ieteiks gaļu neēst pilnīgi ne gramu, tam gan neticu. Kāda maza grupiņa varētu to ieteikt, mazas mediķu grupiņas daudz dažādu lietu atbalsta, bet mediķi kopumā un tā pa nopietno - nē.
19.04.2015 14:50 |
 
Reitings 70
Reģ: 19.05.2011
Kā veģetāriete ar 25 gadu stāžu (ne zivis, ne gaļa), ar pilnīgu pārliecību varu teikt, ka veģetārisms mūsu platuma grādos ir ne vien neieteicams, bet pat kaitīgs. Tikai nesen sāku mācīties uzturā lietot zivtiņu un, paldies Dievam, ka tā.
Labi, varat neēst gaļu, ar putām uz lūpām publicēt publicēt asiņainos video un augstprātīgi uzskatīt, ka esat labāki/-as par tiem, kas atļaujas to ēst. Kas attiecas uz meitenēm, kas vēl nav dzemdējušas bērnus un kurām vēl agri domāt par osteoporozes riskiem, nu sāciet kaut nedaudz ēst zivis. Laba, trekna zivs ir ne vien fosfors smadzenēm, omega taukskābes (nē, kapsulu kurss nebūs tik efektīvs kā dabīgs uzturs), bet arī daudz labāks D vitamīna avots par pilieniem- kā zināms, kalcija vielmaiņā ļoti būtisks ir D vit., bez tā tas neuzsūcas. Būsit gados vecākas un sāksiet just kaulu trauslumu, matu izkrišanu, zobu bojāšanos. Ne velti daba mums paredz daudzveidīgu uzturu, cilvēks ir medījis kopš seniem laikiem.
Veģetāriešiem nereti trūkst dzelzs un B12, un ja jums, bērniņi gaidot, būs pazemināts hemoglobīns, bērnam trūks skābekļa.. sekas var būt ļoti bēdīgas. Mūsu veselība ir mūsu pašu rokās.
Nevienu nemācu, kā dzīvot, bet, ja jums nav izcilas asins analīzes un pašsajūta, ir vērts aizdomāties!
19.04.2015 14:53 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Jūs visi laikam lasiet pa diagonāli vai arī vispār laidiet pāri ausij vai acīm visu ko rakstu.
klaviatūra -
Man teica ka ir jāskatās uz cilvēka izglītību kur runā vegāns, jo ja nav diploms tad Tavs viedoklis ir lieks. Un šeit es atbildēju ka vēsturē es dabūju atzïmi C , bet vai tas nozīmē ka es zinu kas notika kādreiz. Visas stundas nogulēju, ja nenogulēju tas solā pētīju sāvus sabojātos matu galus. Kā arī Latviešu valodā, augstākajā līmenī dabūju A2 , bet man tāpat piekasās ka es nerunāju pareizi, ja gribu veidot video Latviešu valodā man vajag iziet kursus un tam nopietni pieķerties, TIKai tāpēc ka gribu aizvietot savu brīvo laiku darot kko, kas ir mans hobijs. Bet ne, man ie kursi jāiziet. Bet neviens nesaprot kaut vai rakstu bet saka ka mācījies Latvijā tikai 3klases nav nekāds attaisnojums rakstīt pareizi, es pagāšogad pabeidzu 12to klasi, man draudzene kad ir tikai vienu gadu ilgāk par mani, knapi var pateikt skaidru teikumu.
Plus, mūsdienu tehnoloģija, auto-correct, bieži vien ir uz angļu klaviatūras un nepārlasu ko esmu uzrakstījusi.
19.04.2015 14:56 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Nav man mērķa, kustos daudz skrienu diezgan bieži ja neskrienu patīk garas pastaigas 4h kkur.
Vnk gribu zināt vai tā formula ko uzrakstīju ir pareiza? Cik parasti cilvēkam vajag obaltumvielas? Neskatoties un mērķiem bet balstoties uz sabalansēto uzturu.
19.04.2015 14:59 |
 
Reitings 114
Reģ: 18.03.2015
Veģetāriešiem nereti trūkst

Gaļēdājiem arī nereti daudz kas trūkst un daudz kas ir par daudz. Kamēr cilvēks pats personīgi nav aizgājis uztaisīt analīzes un nav pārliecinājies, ka ar veģetāru uzturu ir neiespējami asins ainu uzlabot, vai arī tas būtu pārāk sarežģīti, tikmēr šādi vispārīgi izteikumi ''veģetāriešiem trūkst tas un tas, es veģetāriete neesmu, tātad man viss ir ideāli'' ir pilnīgs farss. Var dzīvot gan ēdot gaļu, gan neēdot, abām grupām par uzturu jādomā, nevis jātic, ka jau defaultā viņu izvēle un rīcība būt perfekta līdz pēdējam sīkumam. Nu vai arī nav jādomā par uzturu ja negrib, katra paša izvēle.
19.04.2015 15:04 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
luiidzii
te jaskatas cik ari ir fiziska noslodze ikdienaa... pienemsim ka esi vienkarsi sportiska un par muskulmasu nedomaa - tad videji butu jauznem ~1,5g OBv uz katru liesas masas kg.... attiecigi ja Tavs svars ir 55-60kg tad ikdiena butu velams uzņemt ~85g OBV...
Kvinoja ir 14% OBv.. lēcās 23-24% obv
19.04.2015 15:05 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
meitenēm, kas vēl nav dzemdējušas bērnus un kurām vēl agri domāt par osteoporozes riskiem, nu sāciet kaut nedaudz ēst zivis. Laba, trekna zivs ir ne vien fosfors smadzenēm, omega taukskābes (nē, kapsulu kurss nebūs tik efektīvs kā dabīgs uzturs), bet arī daudz labāks D vitamīna avots par pilieniem- kā zināms, kalcija vielmaiņā ļoti būtisks ir D vit., bez tā tas neuzsūcas
Man bērnu nebūs. Kas attiecas uz omega taukskābēm - ēdu linsēklas, dzeru kaņepju eļļu (linsēklu eļļu gan grūti dabūt iekšā, dikti rūgta). Laiku pa laikam palietoju kādus uztura bagātinātājus.
Kādā veidā zivju eļļa ir labāks D vitamīna avots par vigantolu?
nereti trūkst dzelzs un B12, un ja jums, bērniņi gaidot, būs pazemināts hemoglobīns, bērnam trūks skābekļa..
Apzinīgas sievietes grūtniecības laikā veic analīzes, un tad jau redz, kā ar to hemoglobīnu. Un ne jau nu gaļa vienīgais dzelzs avots.
19.04.2015 15:06 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
tomēr ej pie ārsta un lieto izrakstītās zāles. Jo tas, ko Tu te rakstīji, ir galīgas muļķības.



Zaptesburka. Lūdzu paplašini savu teikumu.
Es nēsmu slima un man zāles nav nekādas izrakstītas. Kāpēc Tu mudini mani dzert zāles ja es nemaz neesmu slima? Aizgāju pie kosmetoloģes, jo pēdejā laikā ļoti sausa sejas āda ir. Uz vietas nebija pietiekoši naudas lai nopirktu visus produktus, bet izrakstīja man 3 krēmus un katrs maksā virs €30, nopirku to ko viņa teica man ir vissobligātais, ka nu čista ir jālieto katru dienu utt, tas ir aizsarga krēms pret sauli, spf30 , speciāli izrakstīja hydrating, speciāli mitrina ādu. Bet man pēc 1h viss iesūcas iekšā un atkal zvīņas uz sejas, bet tagad pat trakāk nekā pirms tā krēma.
Vienīgais produkts kad mitrina manu sejas ādu līdz +5h ir kokosriekstu eļļa. Nekas cits.
19.04.2015 15:08 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Vienkārši iedomājieties situāciju, ka kkas notiek un viss kas Tev apkārt ir dažādi koku, dažādi augi , dārzeņi pupas utt. Plus tur pat vien gaiņājas cūka, Tev ir cirvis. Tev nav ne plīts kur izvārīt gaļu ne Tev ir pana nekas. Tikai viens vienīgs lauks un tālumā arī viss ko redzi ir lauks. Tātad, iedomājies sevi, vai Tu pati varētu cūku nokaut? Vai Tu zinātu kas ir jākauj pirmais lai cūka uzreiz nomirst? Vai Tu zini ka cūkas arī svilina ? Pa lielam viņu spalvas nosvilina. Pati nezinu īsti kas ir jādara, bet atceros bērnībā, uzreiz kā dzirdēju skaņu pa visurieni smaka bija, uzreiz zināju ka cūku tiko nokāva. Bet ja Tu nezināsi kas Tev ir par augiem apkārt, ķiršu koks, ābolu koks, bumbieru koks, vai vari atšķirt paskatoties tikai uz koka lapām kas tas ir par brīnumu? Ja atbilde ir nē, Tu nevarētu nokaut pati ar savām rokām cüku, un jēlu arī neēdīsi. Un ja nezināsi kas Tev ir apkārt, Tu vari atšķirt piem, ķiršu koku no bumbiera , bet Tev viss lauks ir pilns ar daž ne dažādajiem augiem. Vai Tu varēsi izdzīvot tādā stadijā?
19.04.2015 15:19 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Lūdzu paplašini savu teikumu.
Es nēsmu slima un man zāles nav nekādas izrakstītas. Kāpēc Tu mudini mani dzert zāles ja es nemaz neesmu slima?
- izlasi vēlreiz, ko es rakstīju. Šoreiz pievērs uzmanību arī nosacījuma apstākļa palīgteikumam. Tad vairs nevajadzētu būt tādiem neadekvātiem jautājumiem.

Aizgāju pie kosmetoloģes, jo pēdejā laikā ļoti sausa sejas āda ir
Štrunts par Tavu sauso ādu, es runāju par nopietnām veselības problēmām. Ja Tu raksti tādus apgalvojumus
Bet paskatieties kādas zāles viņi lieto, gan asins zāles, sirds zāles, nieres , plaušām un vnk zālēm kuras izrakstīja dakteri, paši nemaz nezin priekš kam, UN KAS TUR IR IEKŠA, izdzer vienas zāles, atveseļosi vienu, saslimsi atkal ar kaut ko citu.
(..)
Lielākais bizness visā pasaulē ir MEDICĪNA, ja Tu neesi slims Tev nevajag nekādas tabletes. Tāpēc visaa ēdienā ir mazumiņa sūdi iekšā ko grūti kuņģim sagremot.
Es Tev varu pateikt noslēpumu kas var izārstēt visas pasaules slimības. Bet tāpēc ka dakteris saka ka nav izārstējams Tu viņam ticēsi un nemaz nemeiģināsi ieklausīties citos.

Tu iesaki cilvēkiem ar, piemēram, sirds slimībām nedzert ārstu izrakstītās zāles, jo ārsti paši nezinot, kam tās domātas, bet tā vietā sekot kaut kādam mistiskam noslēpumam, kas varot izārstēt visas slimības? Ļauj minēt - tas noslēpums ir dzīvot dabiski un veselīgi, vai ne? Tas strādātu, ja mēs dzīvotu pasaulē, kas būtu mums ideāli piemērota, un paši būtu ideāli. Tā nav! Un, ja cilvēkam ir patiesi nopietnas veselības problēmas (nē, sausa āda neskaitās), tad prātīgākais, ko darīt, ir klausīt ārstu un lietot, ko tas izraksta.
19.04.2015 15:25 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Vienkārši iedomājieties situāciju
Kam tieši Tu to jautā?
Ja man, tad es gaļu neēdu, bet tad, kad ēdu, tad ēdu arī jēlu. Vectēvs ļoti feini mācēja sataisīt - baltmaizes šķēle, malta cūkgaļa, sīpolu šķēles un vēl sāls pa virsu. Ja tas tiešām būtu izdzīvošanas jautājums, pieļeuju iespēju, ka ne tikai cūku varētu nokaut.
Vai Tu varēsi izdzīvot tādā stadijā?
Kāda tā varētu būt situācija? Sāktos karš, zombiju apokalipse, mani nolaupītu un neapdzīvotā vietā atstātu nezināmi ļaundari? Domāju, ka jebkurā no scenārijiem būtu vēl daudz citu faktoru, kas ietekmētu manas izdzīvošanas iespējas, ne tikai tas, vai es izvēlētos grauzt koku mizas vai uzbrukt cūkai ar cirvi.
19.04.2015 15:34 |
 
Reitings 55
Reģ: 16.04.2015
luiidzii - tu esi ļoti aizrāvusies ar šīm idejām. Es uzmetu aci taviem krāsošanās video, saki, vai tu izmanto kosmētiku, kas nav testēta uz dzīvniekiem?
19.04.2015 15:35 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
:D Mīļā sieviete, es jau rakstīju ka medicīna ir viens no lielākajiem biznesiem. Tas nenozīmē ka tas attiecas tikai medikamentiem,paskaties uz cilvēkiem kam ir drausmīga sejas āda, Akne utt. Ārsts izraksta kontracepcijas tabletes, Nejau lai nepaliktu stāvoklī bet lai seja izārstētos. Tās sievietes kas ir lietojušas kontracepciju, un ir pārstājusi zin, cik kaitīgas ir šīs tabletes. Paskaties cik daudz cilvēku ir izārstējuši ādu tikai tāpēc ka ir pārstājuši lietot piena produktus.

Iesaku, ja negribi lai Tev tāds pats liktenis ir ēst veselīgi. Takā mēs visi zinām ka mums ir jāēd salāti un augļi mēs visi zinām ēdienas to piramīdu, bet ja redzi ka nedarbojas. Tādas zāles nemaz nebūtu jālieto, paskaties kā vecvecāki gatavo kartupeļus piem, manējās buļbas slīkst eļļā! Pamodāmies dažreiz ja tā tiešām ir kā es saku, skaties ko liec galdā un cik produktu aizstāj dārzeņus un graudus
19.04.2015 15:44 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Fanija, es tikai esmu sevi informējusi šajā mēnesī, ka mums ģimenē kaut kas nav ar ēdien karti.
Nekad neiedomājos iemest google teikumus kā, human extinction un palasīt kāpec tas notiek. Palasīju dziļāk un tas ka vegāni neēd gaļu jo ir žēl dzīvnieku pat ir mazākais, daudziem pie dirsas tie dzīvnieki,kaķis , suns, cūka, aita pie kājas viņam, bet tikai tad kad sākas kkādas problēmas reti kurš izdomā vnk nomainī dzīves veidu. YouTube paskaties pirmo linku ko ieliku 5-7 lapā bija jābūt, pameklē reversing diabetes in 30days, youtubā pilno versiju var noskatīties.
19.04.2015 15:52 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
es jau rakstīju ka medicīna ir viens no lielākajiem biznesiem
Jā, un es jau norādīju uz to, ka šie Tavi apgalvojumi ir kaitnieciski, jo mudina cilvēkus ar nopietniem veselības stāvokļiem atteikties no medicīniskās palīdzības

paskaties uz cilvēkiem kam ir drausmīga sejas āda
Uz ko tieši man jāskatās? Jā, ir cilvēki, kam draņķīga sejas āda. Un?

Tās sievietes kas ir lietojušas kontracepciju, un ir pārstājusi zin, cik kaitīgas ir šīs tabletes
Tu esi lietojusi? Jā?

Iesaku, ja negribi lai Tev tāds pats liktenis
Kāds tieši liktenis? :D Drausmīga sejas āda, vai? Vienreiz liecies mierā ar to sejas ādu! OK, saprotu, Tev ir sausa sejas āda, tāpēc tas Tev šķiet visuma centrs. Štrunts par Tavu ādas sausumu, citiem cilvēkiem ir īstas veselības problēmas! Tāpēc zieķē to kokosriekstu eļļu vesela, bet neraksti te, ka cilvēkiem vajadzētu atteikties no medikamentiem, ko ārsti viņiem parakstījuši sirds, nieru, asinsspiediena un citu nopietnu slimību ārstēšanai!
19.04.2015 16:05 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Par pienu man liekas šis ir lielisks video - https://youtu.be/toZ7Mr-ClCE
19.04.2015 16:05 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Burvīga filma ir Forks over knives
Cilvēki atsakoties no dzīvnieku produktiem kļūst veselāki, spēj atteikties no zālēm.
19.04.2015 16:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits