Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man apkart neviena vegitariesa nav un nemacesu spriest kaa vini izskatas,cik agresivi utt. Ir tikai gavetaji, kuri kkadulaiku tur atsakas no noteiktiem produktiem.
Par sevi, edu galu - loti garso,iznemot cucina pee. Pilniba no uztura esmu izslegusi visadas idesas,kupinajumus,cisini utt. arii kkada raidijuma iespaida kas tur tiek sagruzts.
Par tiem dzivniekem esmu skatijusies nu zel jaa, bet neesmu tik stipra rakstura, lai atteiktos no tas galas.
19.04.2015 13:58 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Atteikties no shaslika vasara butu ista katorga man :-D
19.04.2015 13:59 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Apmeram sada forma sievietei ir galejais max natura veidaa - kautkas kulturiski parmuskulots?
http://www.hiwtc.com/products/fitness-wear-for-women-68610-47357.htm

un apmeram sada foram ir galejais naturalais max viriesiem .. ~ 3-4 gadu darbs pie pareiza uztura un treninja un pilnvertiga miega
http://malefitnessmodels.net/update-williamprice-malemodel.html
19.04.2015 14:01 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
sinode
neesu nevienu mirkli teicis ka neest galu ir neveseligi...minejju pat ka bez galas var mierigi iztikt bet tiem kuriem interese sabaalsnets uzturs ir svarigi cik katru uzturvielu uznem jadoam ka aizstat so galju ar citu lidzvertigu obv produktu...
19.04.2015 14:04 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Ei nost.
Keso, Tu mani pārsteidz ar katru reizi ka Tu kkur kko iekomentē. :D
Ko Tu cepies par soju? Pienu vispār nedzeru, mandeļu pienu pati varu uztaisīt sulas spiedē, Tu gribi teikt ka Tu pie gaļas neēd kartupeļus? Tu zini kad nebūtu nemaz tāds cilvēku bads ja mēs būtu vegāni, zini kāpēc? Jo vairāk par 60% graudi ar ko varētu pabarotu cilvēkus ir automātiski norakstīti prieks dzīvniekiem kurus Tu ēd.
It is actually the production of animal-based foods that is one of the leading causes of world hunger.


Imagine, if you would, all the food (mostly grains) that a cow would eat in the course of 18 to 24 months (which is the average age of most cows when they are slaughtered for their meat). Now imagine if you were somehow able the pile all of that food up in front of you. This massive mountain of food is what has sustained this cow for all of these months; giving him energy, allowing cells to regenerate, bones and muscles to grow, his heart to beat and his lungs to breathe. Now imagine that a slaughterhouse worker came and killed that cow, carving his body up into cuts of meat and placing these cuts of meat into a separate pile. Which of these two piles do you think would feed more people: the pile of meat that used to be his body, or the pile of food that went into creating and nourishing it? This is the stark equation that makes the animal farming industry so illogical and unsustainable.


Paši variet izlasīt te
http://gentleworld.org/could-veganism-end-world-hunger/






Luudzu,dziivo,bet ja nedziivo,tad nav ko spreegaat stulbumus par galas kaitiigumu,tajaa pashaa laikaa dzerot ntos daudzumus sojas,kokosa,mandelu pienus un baigi slaveejot savas salaatlapas,kuras tepat vien kaitiigaa zemee augushas un visdriiizaak,ka lielaakaa dala arii peerk visu to veikalos,nevis audzee savos daarzos,kas tikai par dazhiem procentiem ir tiiraaks,nekaa veikalos.



Man likās kad Īrijā tikai tik stūlbi cilvēki dzīvo. Piedod bet tiešām, Tu uzrakstīji ka es nedzīvou un man ir jābeidz sprēgāt stulbumus par gaļas kaitīgumu?
Lūdzu pasaki no kuras pilsētas Tu dzīvo, ja esi uzaugusi pilsētā es tiešām nebrīnīšos.
19.04.2015 14:05 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Apsbriinoju taas klapes uz aciim,sludinaat cik gala ir kaitiiga un vispaar cik apkaunoji to eest
Kur es rakstīju, ka tas būtu apkaunojoši???
ignoreet to,ka tavas salaatlapas un visaadi zhaaveetie augli ir pilni ar kiimiskaam vielaam, E un pesticiidiem. aprobezhotiibas kalngals
Jebkurā pārtikas ražošanas jomā (vienalga, vai audzē salātus, griķus vai vistas) tiek "spiests" uz kvantitāti. Tas nevienam nav jaunums. Ak, kļūdījos, tas laikam ir jaunums Tev, jo kaut kā esi palaidusi garām, ka arī gaļai audzētie dzīvnieki tiek baroti ar visādām draņķībām (hormoni, krāsvielas, apetīti rosinošas vielas), nemaz nerunājot par to, ka pēc nokaušanas gaļa tāpat tiek apstrādāta ar ķīmiskām vielām, lai ilgāk izskatās smuki sārta.
Bet ir tāda lieta, ka gaļai nāk vēl klāt tās indes, kas tur ir pilnīgi neatkarīgi no tā, kur un kā tā iegūta.

luiidzii - atvaino, bet es gan Tev nepiekrītu. Ne pēdējiem komentāriem, bet dažiem diskusijas sākumā - par to, ka ārsti izrakstot medikamentus, par kuriem neviens nezinot, kā tie darbojas, un, ka Tu varot pateikt zāles visām slimībām. Tas ir ne tikai muļķīgi, bet arī kaitnieciski - stāstīt cilvēkiem, ka - lai vai kādas būtu veselības problēmas - viņiem nevajag lietot ārstu izrakstītās zāles, bet tā vietā atteikties no dzīvnieku izcelsmes produktiem uzturā.
Es pieņemu, ka Tu pati tam tici, un gribi labu, bet tas ir galīgs bullshits. Tev vajadzētu saprast, ka Tu aicini cilvēkus uz viņu veselībai un dzīvībai bīstamu rīcību, ja raksti tādas lietas.

Kas attiecas uz atkarību no piena - nē, es to turpinu lietot citu iemeslu dēļ. Ja kāds man garantētu pietiekami daudz naudas un brīvā laika, tad es ļoti labprāt atteiktos arī no piena produktiem.
Alternatīvas pienam ir dārgākas par pašu pienu, kā arī ne katrā piemājas veikaliņā nopērkamas.
Un vairāki produkti, ko pierasts pirkt jau pagatavotus (piemēram, cepumi) satur pienu - tos tad būtu jāgatavo pašam mājās.
19.04.2015 14:05 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
frivolous
nevis tiaki sev vajadzigo un svarigio patiesiibu.. bet katru savu teikto pilnvertigi pamatoju ... ja paskatisies formuma es nejautaju vislaik jautajumus kadel sita un ne savadaak ka to dara piemeram luidzii.... un atskiriba ari tada ka stradaju saja joma un visa saja esu ieksa aju gadiem...
19.04.2015 14:08 |
 
Reitings 114
Reģ: 18.03.2015
sorry kaban, bet

tiem kuriem interese sabaalsnets uzturs

nevienu tas neinteresē :) tu domā, ka kāda no cosmo gaļēdājām balansē savu uzturu? nē. kāda no veģetārietēm? iespējamība lielāka, bet domāju, ka tomēr nē. par tādiem ''uz aci reizi mēnesī nomēru'' variantiem nerunāju. tas, par ko raksti tu, var interesēt tikai ar fitnesu aizrāvušos cilvēkus, tieši svaru cilātājus, nevis cosmieti parasto, kura ja vispār iet uz zāli, tad iet noskriet 10km uz trenažiera un tad apēdīs 2 salātlapas, lai nomestu vairāk svara.
19.04.2015 14:10 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Sinode, kam par pamatu ir tādi spriedumi? :D
19.04.2015 14:12 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
sinode
Ir te tadas kas ietur sabalansetu uzturu... ka jau rakstiju esu pat pats uztura planus vairakam sastadijis un sekoju lidzi..
Ja kadam tas neinterse - pasa izvele... es so vius rakstu atbildot uz luidzi entajiem jautajumiem kurus vina man adrese nepartraukti....un kadam kam tas tomer interses - sis info noderes
starpcitu es jau ~3gadus vius meru uz aci.. bet tas man netrauce izinat cik katru uzturvielu uznemu
19.04.2015 14:13 |
 
Reitings 114
Reģ: 18.03.2015
Apple pie kuri tieši? Par 2 salātlapām? :D Tā ir metafora :D Par uztura balansēšanu, turklāt nopietnā līmenī, nevis ''snikers slikts, salāts labs'' stilā, domā ļoti, ļoti reti kurš. Es personīgi pazīstu 2 tādus puišus, bet viņi abi ir ļoti aizrāvušies ar zāli, un viens no viņiem ir veģetārietis. Sievietes tikai mūžīgi par diētām kladzina, ja vispār par ēdienu aizdomājas.

kaban, ar kādu mērķi viņām tos plānus vajadzēja? sportam?
19.04.2015 14:18 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
sinode
ka nu kuram.. sie merki ir dazaadi.. vienai lai notievetu , citam lai iegutu msukulu reljefinju, citam lai vienkarsi pareizak estu utt.... tapat ir ari loti dazadi cilveku papilddarbibas - viens iet uz zaali, cits vingro majaas, cits parka uz stieniem, vel cits vispar nevingro utt.... nav tads viens merkis visiem.. tapat nav ari tadas 1 daudzfunkcionalas dietas kas deres visiem
19.04.2015 14:23 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sinode
Man gan ir cits novērojums. Gaļēdāji ēd savu gaļu un klusē. Un tieši veģetārieši ir tie, kad ar putām uz lūpām kaut kur sagrābstītus, līdz galam nesaprastus apgalvojumus cenšas sludināt un sacepas, ja kāds pasaka, ka tas ir sviests :D
Piemēram, zaptesburka pat tekstos redz to, kā tur nav-tajā linkā nav norādīts, ka rekomendē atteikties no gaļas. Runa ir par liesu gaļu. Ir arī trekna gaļa, bet par to nav ne vārda. Turklāt paskatieties kādā kontekstā tas links veidots-vides aktīvisti noraizējušies par vides piesārņojumu nevis mediķi par cilvēku veselību.
Un, zaptesburka, āboli arī ļoti daudziem pūš vēderu, bet tas tik un tā nav pierādījums, ka tie ir kaitīgi :D
Neviena komentētāja šajā tēmā-jums veģetāriešiem-neliek ēst gaļu! Diskusijas jautājums ir cits-kāpēc veģetārieši cenšas citiem iestāstīt, ka gaļa ir visa ļaunuma sakne?! Jums kāds par to maksā? :-D Vai tas piederas pie veģetāriešu sektas kultūras?
19.04.2015 14:25 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Shodien vispaar kaitiigi dziivot,bet tad dziivosi vakuuma burbulii? Luudzu,dziivo,bet ja nedziivo,tad nav ko spreegaat stulbumus par galas kaitiigumu
Nu tad varbūt sāc rīt žiletes, ja jau tāpat viss tik kaitīgs? Kā jau rakstīju iepriekš - ļoti daudzas lietas ir kaitīgas, un vairums cilvēku - tai skaitā arī veģetārieši un vegāni - lieto uzturā neveselīgas lietas. Un? Šajā jautājumā veģetārieši izvēlas mazāko no diviem ļaunumiem (varbūt citos jautājumos tie paši cilvēki izvēlas neveselīgas lietas).

Cilvēki izvērtē ieguvumus un zaudējumus kādām konkrētām izvēlēm. Ja ērtība un bauda, ko cilvēks gūst, ēdot gaļu (vai saldumus, vai lietojot alkoholu utt), viņam šķiet pietiekami vērtīga, lai tās dēļ uzņemtos kaut kādu kaitējumu veselībai - tā ir viņa izvēle. Un gandrīz visi cilvēki izvēlas vienu vai citu kaitīgu lietu.
Tikai žēl, ka daži tik kategoriski spītīgi atsakās to atzīt.

Nav normāla, manam opim ir pēdējos 2-3 gadus laikā ir sākušās nopietnas slimības
To sauc par vecumu. Organisms nolietojas. Agrāk vai vēlāk tā notiek ar ikvienu, arī vegāniem.
19.04.2015 14:28 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
no luiidzii joprojam ar nepacietibu gaidu kur var dabut 50 bananus pa 5 eur... esu ieintrigets :-)8-)
19.04.2015 14:30 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Aij. Kad saslimsiet atcerieties manus vārdus, un visu koš šeit rakstīju. viss notiek tad kad tam jānotiek, pirms dažiem gadiem arī es noskatījos dokumentālo un izlasīju grāmatu, teicu viss neēdīšu. Bet alternatīvas nemeklēju, jaucu glutīnu ar Gelatīnu utt. Man ir speciāla klade kur rakstu visus brīnumus.

Kabanova, atkārtoju Tie ir retoriski jautāju, pati zinu atbildes uz viņiem. Obaltumvielas vakar lasīju daudz un dikti, izlabo mani ja ir nepareizi, protams.

Tātad cik cilvēkam vajag obaltumvielas ? Pēdējās reizes kad svēros es svēru no 50-55kg, kā sāku kačāties 55-60kg
Tātad pieņemsim ka tagad es sveru 55kg
Formula esot -> weight in kg * 0.8-1.8gm/kg
Tātad 55 * 0.8= 44 tàtad vai tas nozîmè ka man Vajag dienà minimums 44Gm/kg proteîna?
Ja atbilde ir jā, tad visvairāk saturošie obaltuvielu produkti ir soja, lēcas, kvinoja un seitan.
Vis veselīgākie sojas produkti ir, Miso, tempeh, tofu, sojas piens un edamame, jeb vnk zirņi ar visu pāksti.
Tātad ja jau lēcās un kvinojā ir apm. 20g obaltumvielas uz 100g, tad apēdu kvinojas salātus pusdienās, un lēcās zupu vakariņās. Rekur sakrāšu 40g obaltumvielas. Un ja apēd vēl augļus kuram katram klāt ir pa 0.5-2.0 Gm obaltuvielas rekur viss ir. Vai tomēr es esmu nepareizo formulu ieguvusi?
19.04.2015 14:31 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
luiidzii
kads ir tavs merkis.... sporto lai iegutu muskulu reljefinju-muskulmasu? - lai notieveetu? vai vienkarsi sporto lai izkustetos bez jebkaad cita merka?

kur turgu var nopirkt 50 bananus pa 5 eur?
19.04.2015 14:34 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
zaptesburka pat tekstos redz to, kā tur nav-tajā linkā nav norādīts, ka rekomendē atteikties no gaļas. Runa ir par liesu gaļu. Ir arī trekna gaļa, bet par to nav ne vārda
Jesus, bet Tev neienāca prātā, ka par trekno gaļu tur nav ne vārda, jo tā arī iepriekšējos ieteikto produktu sarakstos nebija iekļauta???
Runa tur ir par sarakstu ar veselīga uztura ieteikumiem, agrāk tajā pie ieteicamajiem produktiem bija iekļauta liesa gaļa, ko tagad ir ierosināts no šī saraksta svītrot!

Neviena komentētāja šajā tēmā-jums veģetāriešiem-neliek ēst gaļu!
Āha, un neviens no smēķētājiem taču nemēģina piespiest nesmēķētājus sākt lietot tabagu, wtf, kāpēc gan visa tā uzbāzība ar brīdinājumiem par smēķēšanas kaitīgumu veselībai? :D Ja gadījumā nesaprati sarkasmu (kas diezgan iespējams, jo daudz ko nesaproti), tad - arī Tev neviens to gaļas gabalu no mutes ārā nerauj.

Diskusijas jautājums ir cits-kāpēc veģetārieši cenšas citiem iestāstīt, ka gaļa ir visa ļaunuma sakne?! Jums kāds par to maksā?
Un, runājot par to, ko tik nepiemēroti pārmeti man - ka tekstos redzot to, kā tur nav - diskusijas jautājums ir pavisam savādāks, kā vari apskatīties šīs lapas augšpusē. Ak, saldā ironija.
19.04.2015 14:39 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Jā, nu tā kā mums te piemājas dārzā visiem aug pomelo, granātāboli un mandarīni, tad veģetārais uzturs mūsu platuma grādos ir kā reize! Es neesmu liela gaļas fanāte, bet mīļā sirds, paskaties, kādus augļus Tu nosauci, kur Latvijā ziemas laikā tādi aug? Vai arī Tev liekas, ka labāk neēst slikto gaļu, bet ēst veselīgos bumbierus no Ēģiptes, kas nebojājušies stāv mēnešiem?
P.S. ja Tu nerakstītu ar miljons kļūdām un tādu liekvārdību, tad būtu vieglāk uztvert domu!
19.04.2015 14:39 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
* tabaku
19.04.2015 14:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!