Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
luiidzii
Nu bet uz preiksu ... dari taa... ja tev no ta skietami labaak..... vairs necentisos visu so skaidrot kas ir kas un ko katar uzturviela dara organismaa
19.04.2015 11:37 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
vienīgais kas man saja visa interesetu - cik sada svaigesana izmaksaa... man skiet ka tur pasam jabut darzam kur so vius audzet un ravet vai ari taja visa jaiegulda milzigas summas... atminos ka youtube vienu dienu redzeju tepat LV svaigesanas blogotaju... bija video ko vins ikdiena edot.... brokastis padsmit banaani ..... pusdienas laiakm bija melone utt... iedomājoties cik tas viss maksā jo tādi augļi Lv neaug.....
19.04.2015 11:41 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Zaptesburka
Pirmkārt, tajā linkā ir runa par dzīvnieku izcelsmes pārtikas SAMAZINĀŠANU nevis izslēgšanu no uztura. Jā, tā ir attīstīto valstu problēma, ka par daudz dzīvnieku izcelsmes produktu, par maz dārzeņu. Bet tur ir aicinājums par proporcijas maiņu.

Attiecībā uz tavu pašsajūtu neēdot gaļu-tā ir konkrēti tava organisma īpatnība. Ja tā jūties labāk, man prieks. Bet tas nepierāda, ka gaļa ir slikta vai kaitīga. Citiem pūšas vēders no āboliem, bet tāpēc taču viņi necenšas visiem skalot smadzenes, ka āboli ir kaitīgi, sapūš vēderu un tos neēdot, cilvēka pašsajūta uzlabojas, un protams jāuztaisa puņķu filmiņa, kā izbadējušies afrikāņu bērni lasa tos ābolus, kā tārpiņi iet bojā āboliem krītot, fonā runājot izmisuši agresīvai balstiņai par to, kādu postu pasaulei nodara ābolu industrija. :-D Tik pat absurdi apgalvojumi par gaļu izklausās neveģetāriešiem.
19.04.2015 11:50 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Ja jau tas būtu tik nepamatoti, tad diez kāpēc gan ASV Uztura vadlīniju konsultatīvā komiteja ierosināja izslēgt gaļu no uzturā ieteicamo produktu saraksta? http://cok.net/blog/2015/01/dietary-guidelines-2015/


Es vispār skatos šķībi uz šiem ASV paziņojumiem... pēc vairāku dokumentālo filmu noskatīšanos, esmu sapratusi, ka tur lielā mērā visu bīda nauda un savas personīgās intereses. Kaut vai paskaties filmu FED UP.

Attiecībā uz tavu pašsajūtu neēdot gaļu-tā ir konkrēti tava organisma īpatnība. Ja tā jūties labāk, man prieks. Bet tas nepierāda, ka gaļa ir slikta vai kaitīga.


+++
Piemēram man ir slikti no olām, bet ne jau tāpēc es iešu un visiem centīšos skaidrot, ka olas ir sliktas. Mums katram ir savas organisma īpatnības un produktu nepanesamības.
19.04.2015 12:00 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Aij, biju atkal savu penteri uzdrukājusi bet internets nobruka, laikam zīme ka nav lemts :D

Sanāk daudzreiz lētāk tā dzīvot, tirgū 50 banāni pa €5 , visdārgākāis produkts mūsu grozā vienmēr ir gaļa, man kādreiz €10 vien aizgāja par mazajām vistas krūtiņām.

Es saprotu no kurienes Tu nāc, kā jau teicu man paziņa arī ir trenere, tajā laikā izbijusi veģetāriete bija, tad nu man stāstīja ka , nu visu to ko gaļasēdāji saka.
Bet lieta tāda ka Tu nevari uzrakstīt cilvēka diētas plānu, ja viņš , ir veģetārietis, vegāns vai arī svaigēdātājs.
Reāli cik Tev klienti ir gājuši prasīt lai uztaisa veselīgu diētas plānu? Un cik daudz Tev sievietes ir nākušas sakot ka viņas grib nomest svaru un palikt tvirtāka bet nekādus pulverus nedzers un smagas hanteles negrib ciltāt, jo bail izskatīties pēc kultūristēm?
Cilvēki kuri neietur nekādas diētas nemaz neskaita cik obaltumvielas vai vai carbohydrates ir iekšā ēdienā,lielākā daļa nemaz nezin kas tas ir un kādos ēdienos tas ir atrodams, daudzi nemaz nezin CIK DAUDZ viņiem vajag tās obaltuvielas un carbs. Nemaz nerunājot par atšķirību kas ir labie un sliktie tauki. Cilvēks izlasa taukus, pie sevis nodomā fuj man jau pietiek ar saviem taukiem uz miesas un to avokādo nometīs atpkaļ kastē.
Cilvēkiem tagad liekas ka kačāties ir veselīgi, un jā, fiziska slodze ir vjadzīga un ir veselīga, bet cik ilgi cilvēks izturēs to Tavu diētu ko Tu viņam uzrakstīji? Kāpēc mums vajag un skaitās veselīgi cheat meals vienu reizi nedēļā?
Kā arī, ļoti daudzi nemaz nezin ka paskatoties uz saviem izkārnījumiem liecina ka kaut kas nav kārtībā, izkārnījuma veidi ir 6 , veselīgi ir, kad ir pa vidu. Kad es Kačājos man bija 1.
Izskaidro kāpēc? Cik daudz ir Šķiedra(fibre) iekšā gaļā? Un ko šķiedra dod?
19.04.2015 13:07 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Pirmkārt, tajā linkā ir runa par dzīvnieku izcelsmes pārtikas SAMAZINĀŠANU nevis izslēgšanu no uztura
Izlasi vēlreiz.

(..) earlier drafts of the Guidelines included “lean meat” on a list of foods that are health-promoting, consistent with the existing 2010 Guidelines. The final report, however, no longer includes “lean meat” on that list of healthful foods being recommended.

Gaļu ierosināts vairs neiekļaut ieteicamo produktu sarakstā. Un - jā, to neviens neaizliedz ar likumu, un skaidrs, ka to joprojām lietos, tikai sabiedrība tiek informēta, ka tā nav ieteicams pārtikas produkts.

tā ir konkrēti tava organisma īpatnība
Ne tikai mana. Tu taču neapgalvosi, ka tā ir tikai tāda pārsteidzoša sagadīšanās, ka gandrīz visi cilvēki, kas kļūst par veģetāriešiem, sāk tā justies? Gandrīz visiem ir tāda īpatnība?? Bullshit. Neesmu es nekāds izņēmums.

tas nepierāda, ka gaļa ir slikta vai kaitīga
toksiskās vielas gaļā to pierāda :P
Protams, nevar noliegt, ka gaļa satur daudz vērtīgu uzturvielu, taču mūsdienās ir pieejami citi produkti, ar kuriem iespējams uzņemt šīs pašas uzturvielas, izvairoties no kaitīgajām vielām, kas ir gaļā. Vismaz vairumam cilvēku tas ir iespējams. Tāpēc izvēle ēst gaļu ir apmēram tas pats, kas, piemēram, izvēlēties ēst čipsus vai dzert enerģijas dzērienus. Tās ir katra tiesības, tikai man šķiet drusku glupi, ka tie, kas ēd gaļu, visiem spēkiem cenšas turpināt noliegt, ka tas ir kaitīgi.
Bišķi atgādina to, ka agrākos laikos cigarešu ražotāji uzstāja, ka nevis smēķēšana izraisa plaušu vēzi, bet gan - tieši otrādi - cilvēki ar vēzi biežāk izvēlas smēķēt.

Es, piemēram, laiku pa laikam atļaujos uzsmēķēt, kā arī uzturā lietoju pārāk daudz saldumu. Ja man kāds teiktu, ka tas ir kaitīgi manai veselībai, tad es to neapstrīdētu, nesauktu par "absurdiem apgalvojumiem". Es labi zinu, ka daļu no lietām, ko apēdu, es varētu aizstāt ar daudz veselīgākām alternatīvām. Kāpēc tie, kas ēd gaļu, tik ļoti spurojas pretī atzīt, ka arī tas ir neveselīgi?
Katrs izvēlas, ar kādiem produktiem un cik lielā mērā sevi "indēt". Nedomāju, ka ir daudz tādu, kas dzīvotu asolūti ideāli veselīgi. Tas būtu drausmīgi grūti.
19.04.2015 13:08 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Es esmu 100 % gaļēdāja! Un to nekas un nekad nemainīs! Man ir žēl, dzīvniekus nogalina, bet atvainojiet - man būs žēl arī tad, ja mans vēders rūks no bada. :D Manā uzturā gaļai ir 1. vieta. Es nejūtos pilnvērtīgi paēdusi, ja nav kaut kas no gaļas. Un tas man arī netraucē ēst tās pašas pupas un citus produktus.
Man nebūt netraucē, ja kāds neēd gaļu! Bet lūdzu! :D Veģetārieši var pārtikt bez gaļas, bet man nav vajadzīgs piesārņot savu prātu. :-D
19.04.2015 13:17 |
 
Reitings 332
Reģ: 07.04.2015
Un cik jūs vegāni iznīcinat savvaļas dzīvniekus, jo jūsu soju kaut kur ir jaaudzē un tām dēļ tiek izcirsti meži un nosusināti purvi.

tāda nu ir šī barības ķēde esam gaļēdāji un ēdam visu, kas kustās :-D
19.04.2015 13:22 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
luiidzi un zaptesburka - te, pārņemtajiem gaļas kā vienīgā sakarīgā pārtikas produkta propogandētājiem, nemaz nav vērts skaidrot, ka VAR savādāk .. un ka ir liela jo liela daļa cilvēku, kam tas dara labu.

Neveselīga uztura patērētāji ir kā starp gaļēdājiem, tā vegetāriešiem. Tikai tie, kas kaut kādu iemeslu dēļ savu diētu padara "specifiskāku", lielākoties, piedomā pie sabalansešanas ... kamēr gaļēdājam vulgaris hotdogs šķiet sakarīga maltīte.

Esmu par šo tēmu izteikusies jau agrāk, un lietotājam kabans nav gluži pilns pulkstenis . Jebkurā tēmā saistītā ar sportu & uzturu pārstāv tikai vienu, sevis piekopto un viņam pašam nepieciešamo "patiesību". Kopts, muskuļots ķermenis, protams, ir forši .. bet prātu - dažādās disciplīnās - arī der pavingrināt ;)
19.04.2015 13:28 |
 
Reitings 239
Reģ: 27.03.2015
Protams, nevar noliegt, ka gaļa satur daudz vērtīgu uzturvielu, taču mūsdienās ir pieejami citi produkti, ar kuriem iespējams uzņemt šīs pašas uzturvielas, izvairoties no kaitīgajām vielām, kas ir gaļā.

piemeeram,kaadi tie produkti?Apsbriinoju taas klapes uz aciim,sludinaat cik gala ir kaitiiga un vispaar cik apkaunoji to eest,bet tajaa pashaa laikaa ignoreet to,ka tavas salaatlapas un visaadi zhaaveetie augli ir pilni ar kiimiskaam vielaam, E un pesticiidiem. aprobezhotiibas kalngals!(t)
19.04.2015 13:35 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
keSo - un gaļa nav ?
19.04.2015 13:36 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Zaptesburka piekrītu visam ko Tu saki, bet pielikšu savus 5centu gudrības.
Lielākā daļa veģetāriešu kas nepāriet uz vegānismu ir tāpēc ka ir atkarīgi no siera, piena.
Kāpēc?
Tad kad mēs paliekam stāvoklī, mums uzbriest krūtis un mēs sākam ražot pienu, uzreiz vai pēc dažām dienām kad mums piedzimst bebis. Tā notiek tāpat arī govīm, viņas ražo pienu priekš sava mazuļa, kā jau mēs visi zinām Gotiņas bērneļi tajā pašā laikā kad piedzimst uzreiz jau sāk staigāt, un pirmais ko teļš darīs ir piesūksies pie govs Pupiem un Sāks zīst. Tākā teļš jau māk skaigāt no pirmās dienas kad piedzimst, lai teļš neaizbēgtu, vai Lai neaizčāpotu prom pienā ir viela Caso - morphine, šī viela neatšķīrās diži no klasiskā morfīna ko mēs zinām, ka addictive drug, šī viela ir govs pienā lai kā jau teicu, jaundzimušais lai neaizklaiņo prom, tāpēc viņam visu laiku prasās to pienu, bet uzreiz ka teļš ir sasniedzis To daudzumu pēc laika govs pārstāj ražot pienu, tāpat kā sievietes, apmēram no 6mēnešiem līdz 2 gadiem ir cik parasti sievietes baro zīdaini ar krūti, vēlāk mēs vairāk neražojam. Tas nozīmē ka mums vairāk pienu nevajag, vienīgais piens ko katram dzïvniekam un cilvēkam vajag ir mātes piens. Protams ka šajos laikos tas vis notiek savādāk, ja gribi palasīt rekur ir informācija ko darīt kad govij piedzimsti teļš http://www.fao.org/ag/agp/AGPC/doc/Publicat/PUB6/P604.htm

Un rekur info, par mūsu garšas kārpiņām


– The tongue coat: Reduction of cravings and an incredible change in your tastebuds

I talk a bit more about this in part 1, but after a few weeks on the new diet, your tastebuds are suddenly exposed to real foods again. Why do I say suddenly exposed? The consumption of animal products, and especially dairy, can create a type of thick coating on your tongue that prevents you from REALLY tasting your foods. I remember having a serious “What the….%^^” moment when 3 weeks into being vegan I tried a slice of tomato while I was cooking breakfast and felt my mouth exploding with flavor. There was nothing different about the tomato, it was the same one I had always bought, but trust me, it was a surreal experience and it happened again at every meal since then. The removal of that coating will also help you get rid of sweet cravings and reduce your desire for overly salty foods. You’ll be craving weird things you never did before like a juicy tangerine or a perfectly crunchy snow pea.


Man tiešām vienīgajai viss kļūst skaidrs un viss liekas tik interesants? Es tiešām jūtos tā itkā atklājusi būtu pasaules lielāko noslēpumu.

Plus, mamma un draugs grib pārstāt ēst gaļu, jo no tā ir smaguma sajūta, bet no piena itkā nav.

Paskaties, googlē, ļoti daudziem bērniem ir alerģija no piena. Neviens ganjau neiedomājas ka bērnam ir caureja dēļ piena, vai arī pumpiņas kkādas sametās. :) interesanti tas viss ir, iesaku visiem palasīt dziļāk, tad jūs sapratīsiet kāpēc vagāni jums liekas agresīvi :)
19.04.2015 13:38 |
 
Reitings 332
Reģ: 07.04.2015
piemeeram,kaadi tie produkti?


Ģenētiski modificēta soja un tās izstrādājumi :-D Tie ir fakti, ka no visas pasaulē izaudzētās sojas 95% ir ģenētiski modificēta :-D vai tiešām ģenētiski modificētas sojas piens būs veselīgāks par parastu govs pienu, nez vai!
19.04.2015 13:40 |
 
Reitings 239
Reģ: 27.03.2015
vai tiešām ģenētiski modificētas sojas piens būs veselīgāks par parastu govs pienu, nez vai!

tiesh taa :D
un gaļa nav ?

arii ir,bet tamdeelj nav jaasliigst galeejiibaas,atsakoties kaut ko eest.Jaaeed ir visu ar meeru,sabalanseeti,nevis kaa zombijiem jaapasludina par visu vaininieku tikai galu.
Shodien vispaar kaitiigi dziivot,bet tad dziivosi vakuuma burbulii? Luudzu,dziivo,bet ja nedziivo,tad nav ko spreegaat stulbumus par galas kaitiigumu,tajaa pashaa laikaa dzerot ntos daudzumus sojas,kokosa,mandelu pienus un baigi slaveejot savas salaatlapas,kuras tepat vien kaitiigaa zemee augushas un visdriiizaak,ka lielaakaa dala arii peerk visu to veikalos,nevis audzee savos daarzos,kas tikai par dazhiem procentiem ir tiiraaks,nekaa veikalos.8-)
19.04.2015 13:45 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
KeSo naids pret dārzeņiem ir fascinējošs! :-D:-D:-D
19.04.2015 13:51 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Keso ,es pēc mēneša uztaisīšu video. Paskaties uz salātlapām kur ir rakstītas piedevas, ja nav pašas audzēti, šiss salātlapas dabū vaniņu, ūdens ar etiķi. Izmērcē kādu laiku laiku 5-10minutem un grauz uz nebēdu :)

Frivolous, saproti, man nekad nav bijis tik daudz enerģijas kā tagad. Izlasīju vegānu blakus parādības

http://littlegreenkettle.com/2013/04/21/what-happened-next-vegan-side-effects/

Takā, reāli pēc tā ko mums rāda TV lauku cilvēkiem jābūt visveselīgākajiem. Man ome taisa pati krējumu, saldo krējumu, biezpienu, rūgušpienu, paniņas , sieru. Dzeram pienu, ēdam sieru, piekožam speķīti klāt, uzreiz domā ka esi svaigs kā rutks. Īstenībā ne vella. Un tā kas iepriekš rakstīja ka vecāki cilvēki kad sāk slimot ir normāla parādība, NAV ! Nav normāla, manam opim ir pēdējos 2-3 gadus laikā ir sākušās nopietnas slimības. Tu gribi teikt ka ir normāli arī viņus iaizvest uz pansionāts? Lai tur guļ 3-5 gadus, dzerot zāles un slimojot? TAS NAV NORMĀLI!!!!!!!!!
19.04.2015 13:52 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
luiidzii
50 banāni pa 5 eur? -kur? es ari velos pa tadu cenu tos nopirkt....
Kas Tev liek domāt ka nevaru uzrakstīt uztura plānu vegetariesiem? - esu pat vairakus tadus rakstijis..... plaans bez pulveriem - nekaada problema... vairakas sii portala apmekletajas varetu to apliecinat ka vinam sadus planus esu izveidojis....
bail izskatities pec kulturisteem? - ja aloti populars sieviesu atbaidos smits vispar ko darit ar kermeni.... lieta tada ka neviena naturalaa veidaa nemaz ne tuvu nevar iegut tadus muskulus ka kulturisteem ko redzam pa tv.... lidzigi ir ari viriesiem - naturali audzeti muskuli cilvekam kurs uzvilcis dzemperi uz ielas pat nepamanisi ka vins vispaar ir kacajies.... visi tie kuriem no t-krekla izteikti izpiezas lauka krutis, bicepsi utt ir steroidu lietotaji....
par taukiem - vienalga cik tev uz miesa ir tauki - tas nenozime ka tie uztura nav vajadzigi.. iesaku palasit par tauku nozimi uzturaa un pie reizes ari par olbaltumvielu nozimi uzturaa....
19.04.2015 13:54 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es jau kaut kad iepriekš minēju, pie tā arī pieturos - ja neēd gaļu, tad ir uzmanīgi jāmeklē, ar ko to aizstāt, jābūt tiešām sabalansētam uzturam, lai uzņemtu tos vitaminus un uzturvielas, kas ir gaļā, bet tie veģetārieši, ko es pazīstu, to nedara, viņi ieciklējušies uz to, ka gaļu neēdīs, bet alternatīvas nemeklē, tāpēc arī rij tikai saldumus, balto miltu izstrādājumus utt. Protams, tas nav attiecināms uz visiem, arī šajā diskusijā lasīju sakarīgus komentārus, kur meitenes tiešām meklē veidus, kā aizstāt gaļu, tos arī atrod, bet ļoti daudzi "veģetārieši" to nedara.
19.04.2015 13:55 |
 
Reitings 114
Reģ: 18.03.2015
Esmu veģetāriete, bet šādas diskusijas man šķiet smieklīgas...

Viena puse sludina, ka gaļa ir bez maz vai visu problēmu cēlonis, un ja gaļu neēdīsim, jutīsimies kā dievi Apoloni, dzīvosim mūžīgi utt. (t) Otra puse sludina, ka neēst gaļu ir ārprātīgi neveslīgi un viņi to nekad nedarītu, jo redz gaļā ir vairāk dzelzs nekā citur, vēl tur tāda lieta un cita lieta, kas nav citur... tajā pašā laikā paši noteikti nekādas analīzes nav veikuši, bet pēc statistikas datiem lielākajai daļai sieviešu LV ir dzelzs trūkums un tā asins aina kopumā nav nemaz tik laba. Gaļēdāji gan automātiski pieņem, ka tāpēc, ka viņi ēd gaļu, viņiem viss ir ideāli, viņu uzturs ir ideāls, veselība ideāla, un veģetāriešus iedomājas kā cilvēkus bildēs no Aušvices (t) Vēl viens stāsta, ka bodībilderi ēd gaļu, tātad neēst gaļu ir neveselīgi (t) Pilnīgs sviests.

Atbildot uz sākotnējo tēmas jautājumu - par veģetārieti kļuvu dzīvnieku tiesību dēļ. Receptes var dabūt no dažādiem youtubes gatavošanas kanāliem, daudz ko garšīgu esmu iemācījusies taisīt (l) Ideāli jau būtu kļūt par vegānu, bet man tas šķiet pārāk sarežģīti... Ļooti daudz produktu nāktos izslēgt no ēdienkartes, jo lai gan olas nepērku un pienu nedzeru, ļoti daudz kam sastāvā šie produkti tomēr ir.
19.04.2015 13:56 |
 
Reitings 239
Reģ: 27.03.2015
luiidzii daleeji piekrist var,bet tas,ka tu saki,ka redz lauku labumi vecus cilveekus neglaabj no slimiibaam ir utopija! Tikpat labi citaas saadzaas ar lauku labumiem visi dziivo pa 100 gadiem.Slimiibu esiiba atkariiga no geeniem visvairaak un vaajaam vietaam organismaa dziives laikaa. Shodien jebkuram vecaaka gadagaajuma cilveekam ir probleemas ar veseliibu,neatkariigi no uztura un dziivesveida.
19.04.2015 13:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits