Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
es neesmu veģetāriete, bet pēdējā laikā esmu "atkarīga" no lēcām un turku zirņiem, ja garšo pākšaugi, tas, manuprāt, ir izcils veids, kā optimālā veidā iegūt sāta sajūtu.
18.04.2015 22:02 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Piedodiet, bet šī diskusija ir jautra :D Lai vēl kāds veģetārietis man kādreiz teiktu, ka gaļēdāji ir agresīvi un uzspiež savu viedokli. Te es redzu tikai pretējo...
Neviens taču nenoliedz, ka pārtikt tikai no karbonādēm un čipsiem nav veselīgi. Neviens nenoliedz, ka dārzeņi satur vitamīnus un tos ir jālieto uzturā - tas tiek attēlots arī uztura piramīdā. Bet kāpēc netiek pieminēts, ka gaļa ir ne tikai olbaltumvielu avots. Arī vitamīni tajā ir, dzelzs. Ja runā par nekvalitatīvu pārtiku, tad tik pat lielā mērā slikti ir veikalā pirktie dārzeņi. Brīnīties par slimībām veciem cilvēkiem man vispār šķiet absudi. Veģitārieši nekad neslimo un nemirst? Vai arī mirst veseli? Un par vitamīniem - cik ir pazīstami vegetārieši, praktiski visi papildus lieto kādus vitamīnus. Un tad aktīvajai aizstāvei man jājautā viņas pašas jautājumu, kāpēc tad neuzņem to visu ar pārtiku? Varbūt tieši tādu pašu iemeslu dēļ kā gaļēdāji, kuri aizmirst dažādot savu uzturu?
Par sevi - gaļu ēdu, bet atbalstu arī veģetārismu. Pati pagaidām neesmu gatava tam pievērsties sava slinkuma dēļ, bet dzīvnieciņu ir žēl ,tas gan...
P.s. Cūka nav zālēdājs, vistas arī ne, šķiet, ka kaut kas tāds pavīdēja tekstos.
P.s.s. Zinātnē pastāv tāds atklājums, ka cilvēki informācijas gūzmā vienmēr saskata argumentus, kas sakrīt ar viņu viedokli, bet pretējos nepamana un uzskata par meliem, lai arī izcelsmes uzticamība ir vienāda.
18.04.2015 22:03 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Paskatījos video. Izskatās, ka tas speciāli ir veidots, lai veģetārieši spētu pievērst vairāk cilvēku savai pārliecībai.
Skatījos nesen uzņemtu dokumentālo filmu, kā tiek veikta masu gaļas sagatavošana, bet tas gan notiek Eiropā... no apaugļošanas līdz nokaušanai. Neviens tur mazus sivēnus nedauza pret zemi un neliek cūkām mocīties agonijā.

Jā, jo veģetārieši pelna ar to ka pievērš citus civēkus veģetārismam, bet gaļas uzņēmumiem, kas veidoja filmu noteikti nav nekāda materiāla interese. :-D Visticamāk veģetārieši bija tie, kas spidzināja dzīvniekus fermās, lai varētu parādīt to pēctam filmā.
18.04.2015 22:08 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Salomē
Redzu ka isti nepasrzini kulturistu uzturu ka taadu.... tas nearko pasa pamat neatskiras no parasta cilveka velama uztura - mainas tikai prporcijas starp uzturvielaam... bet pasi pamati ir vieni.... un katrs kulturisst kur velas ko sasniegt ir sava zinja spiests so visu zinaat ... cik katra uzturviela nepieciesama, ko katar uzturviela sniedz organismam, cik piemeram obv katrs produkts ilgi uzsucaas, cik katram OH produktam glikeniskai indeks, ka iedalit tauku produktus, kadi vitamini nepieciesami un cik utt.... te nav nekas specifisks kas neder paarstam cilevkam - atskiriba tiaki ka mineju apjomos un proporcijaas atsrp uzturvielaam....
par nedabigu kulturismu runajot - par nedabigu saja sporta veida var uzskatit tiaki steroidus - bet pie nepareiza uztura ari pat steroidu lietosana nedos iespeju tapt lielam un muiskulotam... grozies ka gribi bet uzturs te butiba ir pats pamats ar ko jasaak lai ko vispar sasniegtu....
Turklat par steroidiem runajot - te ari varetu vel gari diskutet cik tie dabigi vai nedabiigi... jo gandriz visi steroidi ir zaales-medikamenti kadam slimibaam.. kultiristi tos tiaki izmanto citiem merkiem un citaas devaas... piemeram popularakie preperati tiek izmantoti - aids slimniekiem, apdeguma upuriem utt.... bet sis viss gan butu jau atkal pilniba cits stasts un diskusija
18.04.2015 22:16 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Aksioma, tici vai nē, bet ir arī apmāti veģetārieši, kas cenšas gan safabricēt dažādus pētījumus, gan veikt izmaiņas valstiskā līmenī. Runājot par video, es gan biju domājusi, ka nevajag uzskatīt, ka tas dzīvnieks, kas atrodas uz tava galda, ticis nokauts tieši tādā veidā kā tas parādīts dotajā video. Pie mums, Eiropā, ir visai strikti noteikumi attiecībā uz pārtiku un tās ieguvi, ko gan nevarētu teikt par ASV (kas arī tika attēlota video) un citām valstīm, kas neietilpst ES.
18.04.2015 23:57 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Kaapeec novaajinaas organisms? Ne tikai paartikas deelj, bet arii citu slimiibu deelj, organisma paarslodzes, stresa gadiijumaa. Kur tu redzi kaut kaadu sakariibu sheit ar pienu un galju, nezinu.


Nekomentēšu bet ļaušu izlasīt Tev šo vēlreiz.


Kristīne, skaties tālāk par soju. Tas nav vienīgais ēdiens no kā pārtiek veģetārieši un vegāni. Pašai nav sojas un neplānoju to arī pirkt.

Alondra. Jā, ir tāds teiciens ko man patīk atgādināt sev un citiem. Mēs dzirdam to ko gribam dzirdēt, lasām to ko gribam lasīt un redzam to ko mēs gribam redzēt :)

Krista, tie bija retoriski jautāju. Atbildi pati esmu atradusi.


Stāsts kas man lika aizdomāties, runāju ar brāli par reliģiju. Teicu ka viss forši, vari jau ticēt bet cilvēki jau tiek iegrūstu sektās. Brālim bija draugs, ķipa reperis, tāds diezgan nelaimīgs. Gandrīdz jau pie 30, sievieti atrast nevar, tāds drūms cilvēks. Cilvēks ar pelēku mākonīti virs galvas. Un pēkšņi, viņš sāka likt draudzes video draugiem.lv, sāka rakstīt dienassgrāmatā par Dievu, visādas lūgšanas utt. Sūtīja vēstules arī par dievu, lūgšanām visu visu, klāt vēl video pielika. Pēc kāda laika atkal vēstule no viņa, liels garš penters sarakstīts, bet īsumā, viņš grib kļūt par mācītāju, lūdz lai cilvēki ziedo naudiņu jo kļūt par mācītāju nav lēts prieks.
Teicu brālim ka nu baigi traki, ka viņš noteikti sektā iestājies kur viņam mazgā smadzenes. Brālis jautā, kāpēc uzreiz sekta? Cilvēks ir juties slikti, depresīvi, un vienīgais kas viņu iekustināja tikt vaļā no tā pelēkā mākonīša virs galvas ir Dievs. Viņš vairs nejūtas slikti. Tāpēc arī viņš ir tik ļoti slavē Dievu. Jo tas bija vienīgais kas viņam lika atkal sākt priecāties. Viņš dalās ar šo informāciju jo viņš grib lai visi citi arī ir laimīgi, lai tie kas jūtas slikti, lai viņi sāktu lūgties.



Pirms visi sāk čīkstēt un mainīt tēmu, dalījos ar šo stāstu jo es jūtos tāpat, mamma vienmēr ir bijusi kā uz adatām, kad stāvi blakus jūti viņas enerģiju, liekas ka viņa nekad neatslābst, visu laiku ka tik kaut ko ne tā pasaki dabūsi atpakaļ vēl trakāk. Ja sākam runāt vairāk par 2 teikumiem, tas noteikti bija strīds kas beidzās ar asarām. Nekad neklausījās ko es teicu, runāja man pāri un ir tikai un vienīgi tas ko viņa ir ieņēmusi galvā.
Šodien pirmo reizi jutos komfortabli būt viņas klātbūtnē, aizgājām iepirkt ēdienu. Un nebija nekādi asie teksti, un liekas ka pirmo reizi viņa ieklausās ko viņai saka. Likās pat forši, un gribas pat pavadīt vairāk laiku kopā, nevis vienmēr bez maz vai izvairīties, ka tik tūlīt nesāk kko kluklstēt.

Mamma un viņas draugs paši negrib ēst gaļu, kad pajautāju kā viņi justos ja es būtu tā kas taisa ēst, uztaisa sarakstu ko vajag nopirkt utt. Abi divi pateica OK. Mamma vienmēr grib ieturēt gavēni, bet nekad nesanāk jo ja uztaisa tad jau jāēd.
Esmu vienīgā kas skatās dokumentālās, piem. Pačekojiet YouTube, reversing diabetes in 30days. Klausos runas un meklēju cilvēkus kas neēd gaļu, kāds ir bijis iemesls šim utt. Tāpēc no rīta jautāju , kāpēc jūs gribas pārstāt ēst gaļu, mamma saka ka vienmēr ir smaguma sajūta, un nāk miegs uzreiz. Viņas draugs to pašu pateica, bet tā kā viņam bija vēzis, viņš jau pateica ka processed meat ir vissliktākais kas var būt, mēs jau neējam un nemeklējam cilvēkus kas paši audzē dzīvniekus. Dzīvoju pilsētā un nemaz nezinu kā tādu var atrast, ieeju tuvākajā veikalā un nopērku nedomājot neko. Viņš saka ka ļoti grūti cilvēkiem ir pārstrādāt to gaļu, tāpēc arī ir smaguma sajūta un miegainība. Atļauj man rušināties pa virtuvi jo paši nezin ko citu taisīt. Man vienmēr ir paticis rušināties pa virtuvi, visi man teica ka esmu baigi izvēlīga ēdienā kad biju mazāka, bet izsvītro gaļu, un paskaties cik paši esiet izvēlīgi, viena aukstāk teica ka pārtika tikai no sojas. Kur ir burkāni, gurķi, salātlapas, tomāti, bakležāni , redīsi utt.?
Vakar uztaisīju lēcu zupu. Pati nekad nebiju lēcas ēdusi. Pirmo reizi vārīju un skatījos kas tad šie ir par brīnumu. Mamma un draugs apēda ka man pašai tik bišķīt palika, visiem ļoti garšoja, a pašai nu taaa. Es jau no ovācijām domāju ka nu tik būs :D
Saderējām ka līdz septembrim neēdīsim. Izredivējām visu ledusskapi no kaitīgajiem jogurtiem un draugs ar mammu paši izmeta laukā palikušo gaļu kas bija saldētavā. Ja arī prasīsies, nebūs viņas.

Lai vēl kāds veģetārietis man kādreiz teiktu, ka gaļēdāji ir agresīvi un uzspiež savu viedokli


Skaties plašāk. Tieši tie ģimenes locekļi kas ir viss agresīvākie, ēd vissvairāk gaļu. Vismaz manā ģimenē tā ir, kādreiz jau nedomāji, likās ka viņiem ir tikai tāds raksturs. :)



Tās kas piemin to piramīdu... Mēs visi zinam viņu, mums visiem viņa ir mācīta. Skaties pati savā šķīvī, ko ēd brokastīs, pusdienās un vakariņās. Nevajag man te tekstus ka zin jau zin, ir uztura kursi un kas vēl ne. Visi pīpmaņi zin ka tas ir kaitīgi. Zin ka tas bojā plaušas un ka var no tā nomirt. Bet kāpēc viņš pīpē? Pati arī savos trakajos tīņu gados pīpēju, reāli tikai tāpēc ka man tas likās kruti, man bija draugi kas ir daudz vecāki par manīm un viņi pīpēja, man likās ka to dara pieaiguši cilvēki. Es arī gribēju būt kruta un pieaugusi. :)
19.04.2015 01:31 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Atvainojos par maniem garajiem penteriem. Man ir daudz ko teikt un pirksti tik drukā tālāk :)
19.04.2015 01:32 |
 
Reitings 55
Reģ: 16.04.2015
Liekas - kāds drukā tekstus ar pudeli rokās. :D
19.04.2015 03:12 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Viduslaiku tumsonības uzvaras gājiens! :D :D
Tolaik arī cilvēki balstīja savu viedokli uz "viena tante teica". Un arī šajā diskusijā daudzas no jums nekritiski pieņem nekompetentu, bez speciālas izglītības cilvēku viedokli kā aksiomu (paskatieties, kas ir autors tiem video, rakstiem, kāda tiem cilvēkiem izglītība, vai viņiem vispār ir nopietni pētījumi vai tikai daudz daudz emocijas).

Pārtikas produkti (rūpnieciski nepārstrādāti) paši par sevi nav slikti. Tā ir jūsu izvēle, pirkt lielo fermu, lauksaimniecību produkciju vai audzēt pašiem.
Uzjautrinos par "veselīgajiem veģetāriešiem", kas ziemā pilnām mutēm stūķē sev iekšā nitrātiem un ar ķīmiju apstrādātos zaļumus, mākslīgi (īpašā gāzē un apgaismojumā) nogatavinātus augļus un dārzeņus.
19.04.2015 08:32 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Teika_spolite tikai tāpēc ka cilvēks sevi sauc par veģetārieti vai vegānu, nenozīmē ka viņi ir veselīgi, tieši tāpat kā ja cilvēks ir gaļēdājs viņš nav veselīgs. Es varu ēst orio cepumus, vakariņās makaronus un dzert kolu.


Nemeklē cilvēka autoru un nevērtē cilvēku zināšana tikai dēļ kāda viņam ir izglītība. Vēsturē es dabūju C atzīmi kaut visas stundas nogulēju, ļoti reti kad man kkas ieinteresēja ko skolotājs stāstīja, bet tas nenozīmē ka es baigi daudz saprotu no tā. Latviešu valodas eksāmenā dabūju A2 bet man meitenes komentē un saka ka lai es vispār nerunāju pa Latviski jo es nepareizi izsakos, nepareizus priedēkļus lielu un ko vēl tur.

Bet ko Tu vari izpētīt ir kāpēc cilvēki izdomā pārstāt ēst gaļas produktus? Liela daļa to darīs dēļ dzīvniekiem bet ir arī daļa kas papēta tālāk un atrod informāciju kur raktīts ka mums ķermenim ir ļoti grūti pārstrādāt gaļas produktus. Vai zināji ka paiet no 3-6 mēnešiem līdz tā gaļa ko Tu vakariņās apēdi izūd no Tavas sistēmas pavisam?
19.04.2015 10:01 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
luiidzii
Nepārproti mani-man nav nekas pret veģetāriešiem, es saprotu cilvēkus, kam gaļu negribas ēst vai tā negaršo. Katrs dzīvo ka vēlas un dara tā, ka jūt. Iespējams, tiem, kam gaļa izraisa jebkādu diskomfortu vai nepatiku, tiešām to nevajag ēst. Katrs taču esam atšķirīgs.

Bet tas, kas man nepatīk, ka nereti veģetārieši musina tautu ar visādām muļķībām. Nu, piemēram, ka var salīdzināt līmeni CE ar studijām specialitātē?! Turklāt cilvēkam ir jābūt pētniekam, kas tiešām nodarbojas ar zinātni, nevis pabeidzis bakalaurus, jūtas baigais eksperts.

Nav nozīmes, KĀPĒC cilvēks atsakās no gaļas- tas nevienu neinteresē. Svarīgi ir, KĀPĒC veģetārieši nepamatoti apgalvo, ka gaļa ir kaitīga vai nevēlama. Ja tādu apgalvojumu kāds izsaka, tad tas ir zinātniski jāpamato.
Vai vari izskaidrot, ko tu domā ar "izzūd pa visam no tavas sistēmas"? Kas tieši izzūd un no kurienes? Un kurā zinātniskā publikācijā (autors, valsts, gads, nosaukums) tu to izlasīji? No gremošanas trakta gaļa tiek pilnībā izvadīta pāris dienu laikā, bet olbaltumvielas, dzelzs, u.c. uzturvielas, protams, organismā paliek ilgāk. Bet tāda jau ir tā ēšanas jēga-uzņemt uzturvielas :D
19.04.2015 10:17 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Kabans , pārlasīju vēlreiz ko Tu rakstīji iepriekš. Paskaties šo sievieti, kas ne tikai ir vegāns bet arī svaigēdātāja. Kā ieraugi viņu, pajautā vai viņa ir aptaukojusies? Paskaties ko viņa ēd vienā dienā , vasaras laikā.

https://www.youtube.com/watch?v=EaypjavYQi8


Pirms Tu saki ka nevar ilgi tādu uzturu, uzturēt. Viņa šādi jau dzīvo no 2005 gada :))
19.04.2015 10:21 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
19.04.2015 10:21 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
luiidzii, un tagad pastāsti man ko tā Kristīna ēdīs ziemā Latvijā? Spāņu gurķus, vai pārtiks no ķirbjiem un bietēm?
19.04.2015 10:23 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
luiidzii, teikšu atklāti... man tā sieviete izskatās nedaudz nogurusi... ir redzēti pēc izskata veselīgāki cilvēki.
Par agresivitāti... viss ir galvā. Zinu agresīvus cilvēkus, kuri tādi ir arī ēdot gaļu reizi mēnesī vai vēl retāk, un zinu cilvēkus, kas ir mīļuma iemiesojumi un ēd gaļu vairākas reizes dienā. Domu spēkam ir ļoti liels spēks, ne velti daudzi ārsti mēdz dot cilvēkiem cukura tabletes, kas, brīnumainā kārtā, palīdz. Ja cilvēks ir sevi iegalvojis, ka gaļas neēšana padara cilvēku mierīgāku un laimīgāku, un tas viņam palīdz - ļoti jauki, bet nevajag teikt, ka gaļa ir visa ļaunuma iemiesojums, bet veģetārisms/vegānisms ir atslēga uz laimīgu dzīvi. Mēs katrs dzīvojam savu dzīvi un nevajag savus paradumus uzspiest citiem.
19.04.2015 11:20 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Lai vēl kāds veģetārietis man kādreiz teiktu, ka gaļēdāji ir agresīvi un uzspiež savu viedokli. Te es redzu tikai pretējo...
Fanātiķi atrodami "abās frontēs". Un - jā, sasodīts, ir "gaļēdāji", kas ļoti uzspiež savu viedokli (piemēram, ka neēdot gaļu nomiršot un citas riebeklības).

Uzjautrinos par "veselīgajiem veģetāriešiem", kas ziemā pilnām mutēm stūķē sev iekšā nitrātiem un ar ķīmiju apstrādātos zaļumus
Uzjautrinies, cik gribi, bet es pēc savas personīgās pieredzes (bērnībā ēdu gaļu, pamatskolas laikos kļuvu par veģetārieti, pēc kādiem 2 gadiem radu nemitīgā psiholoģiskā spiediena rezultātā atsāku ēst gaļu, bet tagad vairākus gadus jau atkal izvairos no tās) varu pavisam droši apgalvot, ka kā veģetārietis jūtos nesalīdzināmi labāk. Nu, tieši fiziskajā ziņā, - nav smaguma sajūtas (ko tad, kad ēd gaļu, uztver par normu un tāpēc nemaz nepiefiksē).

KĀPĒC veģetārieši nepamatoti apgalvo, ka gaļa ir kaitīga vai nevēlama
Ja jau tas būtu tik nepamatoti, tad diez kāpēc gan ASV Uztura vadlīniju konsultatīvā komiteja ierosināja izslēgt gaļu no uzturā ieteicamo produktu saraksta? http://cok.net/blog/2015/01/dietary-guidelines-2015/
19.04.2015 11:23 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Es nesaprotu kapēc veģetārisms? Kāda jēga būt veģetārietim, ja turpini ēst olas un pienu. Esmu vegāne un miers, ja kaut ko dara, tad dara kartīgi :)
19.04.2015 11:24 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
luiidzii
Es beigsu ar so vius cinities... redzu ka tev nav izpratne un zinashanas par pasu pamatu... tas ka si sieviete nepaliek resna no ta avisa ko aped nebut nenozime ka pardozejot OH nevar aptaukoties.... katram sii robeza kur saksies aptaukosanaas ir atskiriga - tas atkarigs no vielmainjas + ikdienas kustibu apjoma.... vienam si aptaukosanas var sakties pat pie 3 000 kcal diena un otram 10 000 kcal dienaa.... piemeram viena intervija viens ritenbraucejs teica ka vins dienaa kura ir sacensibas aped pat 15 000 kcal bet vaitad vins aptaukojas no taa? - nee....
Piemeram kulturismaa OH ir tiesi ta uzturviela uz kuras tiek panakta "bulking" - audzesanas faaze.... kad aug muskuli + tauki....
nakosais - sis piemers ko iemeti pat ja to pienemtu ka vertiigu - realaja dzive vismaz Lv ir nereals... iedomajies cik tas viss maksatu ... cik ilgi pavaditu laiku edot ... cik reizes diena skrietu uz wc .... un ka aju te mineja ziemaa naktos pirkt arzemju auglus un zalumus kuri labs jautajums cik migloti utt... jo lv augli, darzeni utt reti kurs staves lidz ziemai
19.04.2015 11:25 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Nezinu ko viņa ēdīs Latvijā. Kas tas pa jautājumu, prasi man ko cits cilvēks ēdïs citā valstī :D viņa dzīvo houston texas, ziemas tur tur ir no 6-17grādiem celcius . Tev ģimene nekad nav saldējusi zemenes, zirņus? Piem, spināti vispār aug tieši aukstajos gadalaikos, rudenī un pavasarī.

Tieši ziemas augļi un dārzeņi, no decembra līdz februārim aug:
Mazie kāpostiņi, pa angliski saucās Brussel sprouts
Gundega skvoša? Nezinu vai iztulko pareizi buttercup squash
Endivs
Kaktusa bumbiers
Artišoks
Persimons
Cherimoya
Kastaņi
Colard greens
Dateles
Greipfrūti
Virziņkāposti
Kiwi
Puravi jeb leeks
Pasifloras augļi
Saldie kartupeļi
Mandarīni
Apelsīni
Granātābols
Pomelo
Rāceņi


Nu, kaut ko jau atradīs ko apēst...............
19.04.2015 11:33 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
nesaprotu kapēc veģetārisms? Kāda jēga būt veģetārietim, ja turpini ēst olas un pienu
Kā jau rakstīju iepriekš, personīgi es izvēlos būt par veģetārieti, jo tā es jūtos fiziski labāk. Ļoti iespējams, ka kā vegānam veselība vēl uzlabotos, tomēr neesmu gatava ieguldīt tik daudz laika un līdzekļu, lai meklētu, ar ko aizvietot tos produktus, ko lietoju ikdienā. Varbūt kādreiz izšķiršos par tādu soli, taču šobrīd tas šķiet pārāk sarežģīti.
Mana attieksme nav "visu vai neko". Pēc līdzīgas loģikas, kā Tavējā (ja lieto pienu, tad kāda jēga nelietot gaļu) - ja kāds reizi mēnesi atļaujas izdzert pāris alus pudeles, tad arī jautāsi, kāpēc gan viņš atsakās lietot kokaīnu, ja jau lieto jebkādas apreibinošas vielas, tad lai lieto visas pēc kārtas?
19.04.2015 11:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!