Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
kabans
Nepilnvertīgās olbaltumvielas ir tik sens mīts http://www.forksoverknives.com/the-myth-of-complementary-protein/
Ja neēdot dzīvniekus nevarētu izaudzēt muskuļus, tad jau nepastāvētu vegānu bodybuilderi kā suga. Sportisti arī pievēršas vegānismam/veģetārismam, lai uzlabotu savus sportiskos rezultātus

Kaitinoši lasīt,dzirdēt kā cilvēki, kas par veģetārismu/vegānismu vispār nav interesējušies, bet izliekas par speciem. Pati agrāk biju aizrāvusies ar bodybuilding, esmu gandrīz visu mūžu ēdusi gaļu, bet laika gaitā lasot,dzirdot zinātniekos pētījumus, lekcijas grāmatas esmu nonākusi pie slēdziena, ka vegānisms ir pats labākais gan priekš cilvēka, gan dzīvniekiem, gan pasaules.
18.04.2015 19:33 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
NordicBelle, cik Tu taktiska. (t)

Par tēmu esmu pietiekoši izteikusies, bet tiešām nesaprotu, kāpēc mūsdienās joprojām tik daudzi cilvēki izvēlas dzīvot pagātnes pieņēmumos un stereotipos..
18.04.2015 19:37 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Aksioma
Mazāk lasi bet skaties realitātē.. paskaties video no pro kultūristu ikdienas... ko viņi ēd un cik... tas ka kāds kultūrists kas nav neko iapsu ssaniedzis ir vegāns - nebrīnos... ka jau mineju ar uztura bagatinatajiem var so lietu labot... bet par uztura bagatinatajiem jau bus uzreiz cits temats kas atkal daudziem nepatiks... turklaat daudzi sportisti - ipasi kulturismaa kas ir dargs sporat veids un 95% viss notiek no sava maka nevis sponsorets sporat veids - ja vien kads maksasa sie kulturisti visko var propogandeet.... tepat Lv zinu dazus pazistamus censonjus kuri reklame da visko ka tik sanem pa to naudinju ...
bet ka jau teicu - paskaties uz so vius reali... tepat youtube ir atrodami entie videi "1 diena ar kadu pro kulturistu" + intervijas ... visi ka viens ed galju un daudz galjas....
18.04.2015 19:41 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
gaļu neēdu, jo mūsdienās pie mūsdienu dzīves ritma un iespējām mums vienkārši tā nav vajadzīga. Jūtos ļoti labi.
Neēdu gaļu, bet piena produktus, olas, zivis ēdu.
Ir milzu daudz superīgu un garšīgu veģetāru recepšu.
Biju mēģinājusi gaļu, bet nu pēc tam ļoti ilgi mocījos ar kunģa&vēdera sāpēm
18.04.2015 19:41 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Aksioma - bet kabans neteica, ka tas būtu nereāli - vegānam uzaudzēt muskuļus. Tikai, ka tas ir daudz sarežģītāk - priekš vidusmēra cilvēka - sabalansēt pārtiku, tāpēc parasti tad ir nepieciešams lietot uztura bagātinātājus, jo ļoti grūti no parasta ēdiena uzņemt visu nepieciešamo. Tu taču nedomā, ka tie vegānu bodybuilderi iztiek bez uztura bagātinātājiem?
Ja to neskaita, tad - protams, protams
18.04.2015 19:45 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc bodybuilding pēkšņi tiek uzskatīti par ideālā uztura rādītāju? Respektīvi, ja jau var sasniegt tāāādu formu, tad tas ir labs uzturs? :D Tiešām? Būt lielam galīgi nav vīrieša naturālā vajadzība, spēcīgam un izturīgam gan. Un to vegāns uzturs ļoti labi sniedz... ;)
18.04.2015 20:12 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
ir muļķīgi teikt- mēs ar uzturu visu uzņemam. Arī ar vitamīniem, mēs to nespējam izdarīt. Ir jau pierādīts- ar katru paaudzi dzimst ar vien vājāki un vājāki cilvēki (tieši kaulu sistēmas ziņā).
Mums nav ne normāls uzturs, ne arī normālas fiziskās aktivitātes (ar super retiem izņēmumiem)
18.04.2015 20:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es Tev varu pateikt noslēpumu kas var izārstēt visas pasaules slimības. Bet tāpēc ka dakteris saka ka nav izārstējams Tu viņam ticēsi un nemaz nemeiģināsi ieklausīties citos.


Gribēju kaut ko iekomentēt, bet NordicBelle jau uzrakstīja visai trāpīgi, manuprāt.. :)
18.04.2015 20:23 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Salomē
Tadel jo bodybuildings ir viens no tiem sporta veidiem klur uztura pareiziiba ir noteicosaa lai vispaar ko ssaniegtu... bez sabaalnseti pareiza uztura nav iespejams ko ieveribas cienigu ssabiegt saja sporta veidaa - vienal;ga cik pareiiz un daudz trenetos

bet nesaku ka kulturistu uzturs ir vienads ar paarstu cilveku uzturu.. te ir paris atkapaes
18.04.2015 20:24 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Salomē - neviens neteica, ka tas būtu objektīvs ideāls, uz kuru visiem vajadzētu tiekties, - nebūt nē, vnk te panesās sarunas tieši par muskuļu audzēšanu.
Bet tas džeks, kura bildi es ieliku, gan ir sasodīti spēcīgs un izturīgs. Bet, lai to panāktu, lieto proteīna pulverus. Nevis tikai tos pārtikas produktus, ko var lielveikalā nopirkt.
18.04.2015 20:25 |
 
Reitings 39
Reģ: 01.04.2015
Gaļu, zivis needu jau kopš 2-4 gadu vecuma, pati atteicos, vecāki nespieda. :-) Tagad ļoti maz ēdu arī piena produktus (olas, piens - izslēgts, biezpiens, krējums - ir ok). Ēdu daudz dārzeņus, pākšaugus un visus citus veģetāriešu labumus :-D papildus lietoju visādus dabīgos vitamīnus,lai varbūt kaut ko iztrūkstošo kompensētu, arī spirulīnu utt.:-)
18.04.2015 20:27 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Slikti bija tāpēc ka man baroja ar pīrāgiem, končām vissādiem jogurtiem utt. Parasti ka braucam izbraukumos, čipši utt. Bet neviens nesaprata kāpēc man paliek slikti,es nerunāju par tikai gaļu un dzīvnieku produktiem, es runāju par visiem sūdiem ko liekam māgā nedomājot nemaz un nemaz neskatamies kas ir iekšā sastāvdaļās. TV reklāmās parāda smaidošu , lēkājoša govi kas ir uz lauka un pasaka mmmm siers ir labs blablabla, un mums nedomājot tā arī liekas ka siers ir labs un viņu vajag. Realitātē tā nemaz nav.
Skolā pēc pusdienām vienmēr visi ir hiper aktīvi, kaitina visu un visus, neļauj mācīties citiem skolniekiem, skolotāji nesaprot. Lielākā daļa skolnieku ( es salīdzinu savu skolu protams, nezinu kā bija Tavā) brokastis neēd, launagu arī neēd, bet skolnieki ceļas 7-8 no rīta, līdz 12 neko neēd, un tad pusdienlaikā izdomā apēst baltmaizi ar nutellu, un piedzert klāt kolu vai enerģijas dzērienu. Es reāli pa visu skolu (7klase-12klasei) biju vienīgā kas ņēma savus tvaicētus kartupeļus un vistu, un kkādiem burkāniem.. Visi man deva balto aci un skatījās uz mani takā uz ciplanētietis, man jautā wauuu, kāpēc Tu ēd tik veselīgi? :D kāpēc visiem liekas ka ja Tu ēd veselīgi = neēsi kruts, kkāds mīkstais esi, kamēr pats aiziet uzpīpēt.. Nav runa tikai par gaļu, bet ēdienu kā tādu.
18.04.2015 20:40 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
luiidzii, bet nu visiem cilvēkiem nepaliek slikti no pīrāgiem un čipšiem.. ja Tev paliek slikti, tad, protams, labāk mieloties ar tvaicēto vistu :)
18.04.2015 20:47 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
luidzii, nepareizajā forumā cepies.. :D
18.04.2015 20:48 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nezinu, vai smieties vai raudaat no daziem komentaariem.
Un tad kad pārvācos uz pilsētu dzīvot man likās ka tā arī tas viss notiek, bet kāpēc garšo savādāk nekā omes piens un olas? Kāpēc krāsa citādāka? Nezinu, neviens nezin

Taapeec, ka masveida razoshanaa maajlopiem un vistaam dod nekvalitatiivu paartiku, lai buutu lielaaka pelnja.
Jā, opīši un omītes liekas priši un liekas ka sporto daudz vairāk nekā pilsētas skuķis,(kā jau lauku cilvēki(kara bērni) ) nevar nosēdēt mierā visu laiku kko grib darīt. Bet paskatieties kādas zāles viņi lieto, gan asins zāles, sirds zāles, nieres , plaušām un vnk zālēm kuras izrakstīja dakteri, paši nemaz nezin priekš kam, UN KAS TUR IR IEKŠA, izdzer vienas zāles, atveseļosi vienu, saslimsi atkal ar kaut ko citu.

Nebuutu to zaalju, buutu jau sen kaa zem zemes. Mees esam maaksliigi paildzinaajushi dziives ilgumu.
Salīdzini Gaļēdāja dzīvniekus, kādas viņiem ir zarnas un kādas ir govīm, cūkām vistām utt. Paskaties vai mums iir ilkņi tādi paši kā Lauvām, kaķiem , suņiem. Un salīdzini kādi ir zobi govīm, cūkām, aitām un visiem zālēdājiem.

Cilveeks ir viseedaajs, taapeec nav ne govs zobi mums, ne lauvas zobi.
Ja jau mēs ēdam pareizi, kā man vienmēr likās, kāpēc vecvecākiem ar gadiem ejot sākas visādas veselības problēmas? Viņi visu laiku taču ēd gaļu dzer pienu olas utt.

Taa ir normaala paraadiiba. Neviens nedziivo muuzjiigi. Peec dabas likumiem, arii nedriikst dziivot muuzjiigi, savaadaak buus paaradziivotiiba. Taads termins kaa nomirt deelj vecuma nepastaav. Visi nomirst vai nu negadiijumaa/tiek nogalinaati jebshu slimiibas vai organisma nolietojuma deelj. Tostarp cilveeki, savvaljas lauvas, taarpi etc.
Visu nedēļu meklēju informāciju no abām pusēm, bet jo vairāk lasu jo vairāk saprotu ka mums visiem ir izskalotas smadzenes! Govs Piens nekādu kalciju needod nemaz.

Aizej luudzu uz kaadu laboratoriju un padarbojies. Un arii aizej uz kursiem par to, kaa pareizi lasiit un skjirot research articles. Ne viss, kas ir uzrakstiits, ir patiess. Lai kaut kam vareetu ticeet, ir jaabuut pietiekami lielam peetiijumu skaitam, peer-reviewed, unbiased, un ir jaabuut lielam daudzumam testa rezultaatu, lai to vareetu saukt par evidence based practice, nevis savaarstiijumu un hipioteezi.
Vai esiet redzējuši kur kādu ieliek slimnīcā tādēļ kad nepietiek obaltumvielas? Esiet? Ir tikai divi cilvēki pasaulē kas ir, viena daļa ir tā kas mirst aiz bada. Un otra ir anoreksiķi.

Izdziivot tikai no galjas jau var, jo organisms speej pielaagoties, bet ilgsoshi sagaadaa veseliibas probleemas. Analiizes runaa par sevi. Un jaa, esmu redzeejusi pie kaa noved ekstreemas dieetas bez olbaltumvielaam ar savaam aciim.
Kāpēc neviens nemaz nezin, kas tas ir sabalasēts uzturs? Cepti kartupeļi ar karbonādi un štovētiem kāpostiem piem. Pamats ko vnm aizbraucot uz Laukiem dod ēst, kāpēc mums ir smaguma sajūta un mēs gribam iet gulēt pēc tādas maltītes? Jo pārēdamies? Nav nekas svaigs, ne salāti svaigi pilnīgi nekas. Kāpēc?

Zina gan, domaaju, ka vari arii pierakstiities uniitii kaados uztura kursos.
Es Tev varu pateikt noslēpumu kas var izārstēt visas pasaules slimības. Bet tāpēc ka dakteris saka ka nav izārstējams Tu viņam ticēsi un nemaz nemeiģināsi ieklausīties citos.

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D Bez komentaariem. Pati tieshaam tam tici?
Kāpēc man ēdiens nedod man visus vitamīnus? Kāpēc man ir jāpērk vitamīni ja to var aizstāt ar augļiem un dārzeņiem?

Parunaajies ar kaadu laukkopiibas speciaalistu, lai tev apskaidro kas notiek ar zemi, ja to nemitiigi izmanto.
Un vienmēr šos gadus palika slikti braucot ar mašīnu, vienmēr aukstumpumpas metās un slimoju 3-4 reizes gadā. Bet es taču ēdu gaļu kas dod obaltumvielas un dzēru pienu kas dod kalciju? Kā tad īsti ir?

Mashiinaa slikti? Vestibulaarais aparaats, var paariet pieaugushaa vecumaa. Aukstumpumpas? Tas ir viiruss, ko esi kaadreiz nokjeerusi. No taa nekad nevar izaarsteeties, tas seedees visu muuzju tavaa organismaa un katru reizi kad buus novaajinaats organisms, liidiis laukaa. Kaapeec novaajinaas organisms? Ne tikai paartikas deelj, bet arii citu slimiibu deelj, organisma paarslodzes, stresa gadiijumaa. Kur tu redzi kaut kaadu sakariibu sheit ar pienu un galju, nezinu.
Slikti bija tāpēc ka man baroja ar pīrāgiem, končām vissādiem jogurtiem utt. Parasti ka braucam izbraukumos, čipši utt. Bet neviens nesaprata kāpēc man paliek slikti,es nerunāju par tikai gaļu un dzīvnieku produktiem, es runāju par visiem sūdiem ko liekam māgā nedomājot nemaz un nemaz neskatamies kas ir iekšā sastāvdaļās

Visticamaak, paartikas nepanesamiiba uz kaadu konkreetu vielu vai paaugstinaata juutiiba. Nesaku, ka taas lietas ir labas, bet nelielos daudzumos lielaakajai daljai cilveeku tas probleemas nerada.
18.04.2015 20:49 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
krista21, par tiem pētījumiem... China Study taču joprojām nav apgāzta? Esmu lasījusi kritiku, protams, taču tā galīgi nebija objektīva.

kabans, es mēģināju pateikt to, ka būt kultūristam nav dabiski, tāpēc runāt par "pareizu un sabalansētu uzturu", manuprāt, ir lieki. Protams, uzturam ir milzīga nozīme šajā sportā, taču to nevar pozicionēt kā veselīgu jebkuram citam cilvēkam (vai tam pašam kultūristam....).

cormeum, tas, ka cilvēki uzreiz nejūt un neredz sekas, piemēram, čipšu ēšanai nozīmē vien to, cik piesārņota ir viņu sistēma.
18.04.2015 21:26 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Par jautājumu var diskutēt, bet pat Bībelē rakstīts, ka cilvēks par barību var izmantot gan augus, gan dzīvniekus. Īpaši ir norādīts, ka par barību nedrīkst izmantot cūku, zaķi un visus ūdens dzīvniekus, kuriem nav spuras un/vai zvīņas (nav īsta skaidrība, vai tur domāts un vai vai; vrb tas nav būtiski, jo nezinu nevienu, kam būtu spuras, bet nebūtu zvīņu vai kam būtu zvīņas, bet nebūtu spuru)(3. Mozus gr., 11. nod). Tātad, nav ēdami arī krabji, vēži un zuši. Man gan nav skaidrs, kālab Bībelē ir šāda norāde.
18.04.2015 21:53 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Neesmu veģetāriete, bet pirms pāris gadiem ilgstošu periodu gaļu neēdu... īsti neprasījās. Jāatzīst gan, ka veselība toreiz nebija tik labi kā tagad, ēdot gaļu. Toreiz mēģināju gaļu aizstāt ar soju un sojas pupiņām, bet kaut kā īsti līdz galam negaršoja. Tagad uzskatu, ka tomēr Latvijā audzēts cūķis ir veselīgāks par modificētu soju un labi vien ir, ka beigu beigās nekļuvu par veģetārieti.

Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī.


Paskatījos video. Izskatās, ka tas speciāli ir veidots, lai veģetārieši spētu pievērst vairāk cilvēku savai pārliecībai.
Skatījos nesen uzņemtu dokumentālo filmu, kā tiek veikta masu gaļas sagatavošana, bet tas gan notiek Eiropā... no apaugļošanas līdz nokaušanai. Neviens tur mazus sivēnus nedauza pret zemi un neliek cūkām mocīties agonijā. Viss tiek izdarīts ātri tā, lai dzīvnieks daudz nemocas. Bija uz to sāpīgi noskatīties, bet cenšos gaļu uztvert kā vienkāršu pārtikas produktu. Vistas gan tagad cenšos mazāk ēst. :D

Dokumentālā filma: https://www.youtube.com/watch?v=pVkieJ_Wj64

Un arī no citiem cilvēkiem dzirdēti stāsti, ka, ja ilgāk riekstus patur neapēstus, tad beigās var viņos atrast visādus mošķus.


Zaptesburka, arī mannā, miltos u.c. pārtikas produktos var parādīties kāpuri, ja tie netiek uzglabāti pietiekoši labi vai tiem beidzies derīguma termiņš. Tā ir normāla parādība.
18.04.2015 21:55 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Salomē Lieta taada, ka tas peetiijums ir pasens un no viena graavja otraa. Jebkas, ko uzturaa pateereejam paaraak daudz vai par daudz vienaa raavienaa, ir kaitiigs. Var nomirt pat no uudens paardozeeshanas, lai cik apsurdi tas neliktos. Jebkursh aarsts tev pateiks, ka galju nevar eest neierobezjotaa daudzumaa. Protams, ja pateeree paaraak daudz, it iipashi trekno galju, holesteriina liimenis buus augshaa un viens disbalanss uztaisiis kjeedes reakciju, kas noved pie dazaadaam slimiibaam. Domaaju, ka ja saliidzinaatu ilgstoshaa gadu desmitiem ilgaa peetiijumaa dietu, kuraa galja tiek eesta paaris reizes nedeeljaa, paaris reizes zivis, daudz daarzenju, auglju, tad buutu pavisam cits skats.
18.04.2015 21:56 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Tikko paskatījos, ka dokumentālā filma uzņemta pirms trim gadiem. :D Nedaudz senāk kā nesen. :D
18.04.2015 21:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!