Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Tiešām kāds vispār ir noklausījies to runu? Vai arī mēs dzirdam vienu un mums ir 101 arguments bet paši nemaz nezināt par ko?


Sāku klausīties, bet vīrietis izmanto gaužām nepareizu taktiku. Rokas kabatās kā tādam nepārliecinātam puišelim, sāk ar tekstu "es neesmu jūsu ienaidnieks" un turpina ar "jūs esat audzināti izvirtuši, jums ieaudzināts ir naids" utt. Tas mani pamudināja tikai aizvērt video, visu var pasniegt divējādi - argumentējot vai spiežot uz emocijām. Vismaz sākumā dominēja tikai otrais.

Gaļu ēdu reti, zivis neēdu praktiski vispār, kažokādas nenēsāju, bet jogurtiņi... mmm, ar visām E vielām (l) :D Galu galā - veci cilvēki tāpat bieži vien jūtas vientuļi, iešana pie ārsta ir mazi svētki, jo tā ir iespēja socializēties, tad nu es arī vecumdienās tā varēšu darīt savu jogurtiņu un vispār pārtikas dēļ :D Joks pie joka, bet nu...
18.04.2015 15:00 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es esmu vairākus gadus nodzīvojusi veģetāru dzīvesveidu, nebija ne vainas. Vienīgi man tie OH dikti garšo un tad nu sanāca ar tiem bišķi pārspīlēt, un iedzīvoties +5kg, bet principā, salīdzinot fizisko labsajūtu, darbaspējas utt. "Veģetārie gadi" vs "Junk food" gadi, veģetārisms, protams, uzvar. Šobrīd ēdu gaļu, jo man garšo un prasās.
Ja negaršo/negribas/jūties slikti par dzīvnieciņiem - neēd! Uzēdīsi lēcas un bietes, būs ar uzturvielu profilu arī viss kārtībā. Ne jau tapēc vien, ka cilvēki ēd gaļu, tiem tagad ir tik uzturvielu ziņā pārāka diēta, jo ar sālsūdeni piešpricēta rozā desa NAV gaļa. Kontrole pār savu uzturu vispār ir visai retiem indivīdiem un veģetāriešiem tā pat statistiski būs biežāk, jo veģetārieši parasti ir spiesti rūpīgāk sekot līdzi, lai uzturvielas netrūktu. BET, davai nemāci mums visiem pārējiem dzīvot! :-D
18.04.2015 15:06 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
luiidzii
Kur sabalansētais uzturs?- pajauta jebkuram fitnesistam kurs ieguivis redzami labu figuru - visi ka viens atbildes ka ikdiena ietur pareiiz sabalansetu uzturu.... leecas - jaa 24g OBV.. bet ka aju mineju tas ir nep[ilnvertigas olbaltumvielas
18.04.2015 16:26 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
luiidzii, manā baltajā lakto nekā tāda nav. Un kālija sorbāts ir konservants, ko lielākoties lieto jogukrtos ar dažādām "garšām".
18.04.2015 17:47 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Bet kas ir manas jogurts? Es tā arī nesapratu...
18.04.2015 17:51 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Lielākā daļa fitnesistu paši nav veselīgi. Gāju es arī kačāties, uztaisīja man arī ēdienkarti pie kā pieturējos. Dienā nekādu cukuru nevarēju ēst, rezultātā mani cheat meals pārgāja uz cheat dienu. Kaut vai sautēju vistu, kartupeļus utt. Skolā ēdu ik reizi kā ir starpbrīdis itkā liekas super esi veselīgs, ēd visu kā vajag bet visu dienu žāvājos kaut vai bija visas 8h nogulētas. Nekad neēdu tik daudz vistu kaa tad kad kachaajos, parasti nemaz neēdu labi ja vienu reizi nedēļà.

Atvainojos, ļoti negribēju būt tas cilvēks kas 'spiež' savas gudrības citiem rīklē, bet jo vairāk lasu informāciju jo saprotu ka nav divas puses, nav bias argument.
Lielākais bizness visā pasaulē ir MEDICĪNA, ja Tu neesi slims Tev nevajag nekādas tabletes. Tāpēc visaa ēdienā ir mazumiņa sūdi iekšā ko grūti kuņģim sagremot.
Es Tev varu pateikt noslēpumu kas var izārstēt visas pasaules slimības. Bet tāpēc ka dakteris saka ka nav izārstējams Tu viņam ticēsi un nemaz nemeiģināsi ieklausīties citos.
Viss ko es gribu ir lai jūs informējiet sevi, ko jūs liekat kuņģī. Māju jau necelsi no lētiem produktiem kas sabruks . Kāpēc mēs nedomājam par sevi tāpat?
18.04.2015 17:54 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
luiidzii
To ka pa dienu nak miegs nenozime ka uzturs pie ta vainigs.... te var but daudzi citi iemesli.. vispopularakais ir fiziskaa parslodze ko iesaceji nereti ari piedzivo.... miegainiba var ari but no kadu vitaminu trukuma kas sportistiem un smaag darba daritajiem ir iapsi svarigi....un vel vairaki iemesli...nav jau ari ta ka nevar cukurus vispaar est - est butiba var visu tiaki jazin cik un kad labak ja domaa par rezultatiem (fitnesaa)
tu mineji kurs tad musdienas ed sabalanseti - piemineju .. un tie nav maz....
18.04.2015 18:16 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
un miegainiba vai visticamak tas bija domats neliels energijas trukums ir raksturigs uz kaloriaj deficitam.. tas ir tievetajiem.. un tas ir normaali...
18.04.2015 18:23 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
par to kurs veseligaks ir loti diskutabls jautajums... pat kimijas (steroidu) lietotajs kurs to lieto saprata robezasa ir veseligaks neka hronisks alkoholikis vai narkomans

tioesi kads ir tavs paamtojums tam kas liek domat ka fitnesiti nav veseligi? - tas ka tev naca miegs?
18.04.2015 18:27 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Tur tā lieta, vitamīni trūkst. Kāpēc? Kāpēc mums nav pietiekoši vitamīni ēdot to ko mums tie fitnesisti man uzraksta ko vajag ēst? Kāpēc man ēdiens nedod man visus vitamīnus? Kāpēc man ir jāpērk vitamīni ja to var aizstāt ar augļiem un dārzeņiem?
18.04.2015 18:38 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
tadel jo lai uznemtu pieteikamu daudzumu atsevisku vitaminu butu janoed loti daudz un dazadai augli un zalumi.. bet apedot tik daudz musm sen jau ka butu parsniegts OH apjoms kas veicinatu aptaukosanos.. gluzi taspats stasts kas ar zalumiem un tajos esosajiem OBV
18.04.2015 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
lidzigi starpcitu ir ar vel paris uzturvielaam.. piemeram kreatins.... lai fitnessists uznemtu pietiekosa apjoam kreatinu butu janoed ap 2kg sarkangalas dienaa.. del ta aka tas prakse nav butiba iespejams un vajadzigs(jo tad bus obv pardozets) - sos vielu uznem ar uztura bagatyinataju palidziibu.. identiski butibna ir ari ar vitaminiem
18.04.2015 18:42 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Gribu arī pieminēt, ka veģetārietis vai vegāns nenozīmē ka = ēd veselīgi. Bet tas pats ar gaļēdājiem. Visu šos 18gadus ēdu gaļu, Nejau tāpēc ka man garšoja bet tāpēc kad uzaugu laukos, deva man kuņģa pilinus un ko tik ne, jo domāja ka esmu anoreksiķe vai kas, izrādās ka man reāli spieda ēst gaļu, neatceros ka es ka es kādreiz būtu atteikusi ēst tomātus vai gurķus, vienmēr tās bija karbonādes, aukstā gaļa, nieres aknas utt. Un vienmēr šos gadus palika slikti braucot ar mašīnu, vienmēr aukstumpumpas metās un slimoju 3-4 reizes gadā. Bet es taču ēdu gaļu kas dod obaltumvielas un dzēru pienu kas dod kalciju? Kā tad īsti ir?
18.04.2015 18:44 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
organismam vajag ari OH un FAT netikai olbaltumvielas.... tas ka tev bija slikti skietami no galas nenoziime ka tas bija tiesi no taa.. pat ja tas biaj no galas tur var but daudzi citi iemesli - individuala nepanmesiiba , obv pardozesana kas ari nav labi. utt...
esu atspekojis visus tavus pienemumus.... neredzu lielu jegu turpinat so tematu jo rdzu ka paliksi tapat pie sava .... nesaku ka tas ir slikti vai nepareiiz ka dari.. bet vienkarsi nevajag ari rakstit sava zinja greizus pienemumus balstoties tiaki uz savu pieredzu kuru isti pat pamatot nedz maaki nedz eali varetu
18.04.2015 18:49 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
un tas ka edisis pietiekosa apjoam obv nenozime ka neslimosi utt... ka aju mineju organismam netiaki obv nepieciesami.. beta ri daudzkas cits
18.04.2015 18:50 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
lielakoties ar lidzigu merki tiek lietoti ari citi uztura bagatinataji... ka piemeram proteins , geineris utt... pamata tiem kuriem ikdiena fiziski gruti uznemt sis uzturvielas ar partiku.... parasti tas ir tiem kuriem teiksim nav tiesam laiak apest kadu edienreizi ... vai nespej tik daudz apest.. tad lieti noder sie uzturvielu kokteilji kurus sagatavot-izdzer ir loti vienkarsi un aatri...
tas ka teiskim pusdienas edisi uznemot 40g OBv ar partiku vai sos 40g ar kokteili.. gaal iznekumu nekaad mera nemainis.... vienigi nevajag atkal parprast ta visa butiibu.. uztura bagatinatajs tiaki bagatina uzturu nevis to pilna mera aizstaaj... reaali no visaam ikdiena uznemtajam uzturvielama ar uztura bagatinatajiem nevajadzetu uznmet vairak pa 40%....40% ir galējais ieteicamais max
18.04.2015 18:55 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Mašīnā slikti paliek dēļ tā, ka vestibulārais aparāts ir vājš, nevis dēļ tā, ka gaļu ēd.
18.04.2015 19:01 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
Gaļu neēdu jau ļoti daudzus gadus , bet zivis, olas un piena produktus gan.Video par dzivnieku mocīšanu neskatos, uzskatu katram ir jāēd to ko organisms prasa:)
18.04.2015 19:07 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
man līdz apmēram 12 gadu vecumam mašīnā bija slikti vienmēr, ar gaļu tam nekāda sakara nav.

Es tik lasu luiidzii komentārus un nesaprotu, ko viņa mēģina tagad pateikt :D
18.04.2015 19:09 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Ak Dievs, nu, 18 gadīga meitene saklausījusies new age-istu pļāpas par to "kā tam ir jābūt" un tagad pašai liekas, ka atklājusi ne tikai Ameriku, bet arī elektrību! Pāries tas jaunības maksimālisms ar laiku un būs labi. Kurš no mums nav kādreiz bijis bišķi stulbs! ;-) :-D
18.04.2015 19:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)