Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.12.2014
Man jau no bērnības nav garšojusi gaļa un no tās smakas jau vēmiens nāk.

Bet veģetāriete es neesmu, jo retos gadījumos tomēr apēdu kādu zivi (jo priekš manis tā tomēr ir savādāka "gaļa") un lietoju zivju eļļu, un dažreiz arī produktus ar želatīnu.
22.03.2015 19:37 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.12.2014
Āha, šokolāde nē, bet tajā šokolādē bija rieksti, savukārt riekstos - kāpuri!


zaptesburka, kas tā bija par firmu (šokolādei)?
22.03.2015 19:38 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Apfelsaft - firmu neatceros, katrā ziņā tā nebija no tām, ko pierasts lielveikalu plauktos redzēt. (Nebija gan mūsu "Laimas" SERENĀDES, ja par to jautājums)
22.03.2015 20:27 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Negribēju pacelt diskusiju, bet baigi ieinteresēja šis 'dzīvesstils' tāpēc pēdējo nedēļu lasu informāciju, kā tad īsti ir, kāpēc utt. Neierāmēju sevi un negribēju dabūt stāstu tik no vienas puses bet jo vairāk lasu, jo vairāk atveru savas smadzenes viss izrādās ļoti loģiski. Noskatījos šo prezentāciju un viss ir skaidrs. Cilvēkam tik atliek pastāstīt visu tiešos vārdos, nevis sapušķot visu.

Iesaku noklausīties un padomāt.
http://youtu.be/es6U00LMmC4
18.04.2015 00:34 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Nēesu vegetarisma noliedzejs vai aizstavis.. pats edu visu .. un uz lietam skatos praktiski un reali nevis palaujos uz izdomajumiem vai ka savadaak....

Mans viedoklis - ja neesi cilveks ar sportiskam aktivitatem un ipasi neseko lidzi uzturam bet velies est vienkarsi veseligi - tad mierigi var ari neest galju, zivis, pienu utt ... bet ja tev ir nozimigi un svarigi uznemt sabalanseti pilnvertigu uzturu tad bez galas, zivim, piena produktiem neiztikt... galvenokart tadel jo teiksim paksaugi kurus vienmer vegetariesi un vegani min ka galvenos OBv avotus nav pilnvertigas OBV... jaa smalki miksejot sos paksaugus var dabut pilnvertigu aminoskabju profilu bet reali prakse to darit butu loti sarezgiti un taa cik zinu nekur nenotiek.... tad vel daudzi min soju - soja vispar piemeram viriesiem lielos daudzumos nav ieteicama - un soja skaitas prastas obv.......pec teorijas piemeram muskulu audzetajiem ikdiena vismaz 60% no visam OBv jauznem pilnvertigaas OBv.... lidzigi velams lai butu ari parastiem sportotajiem vienalga kadu sporat veidu parstaveetu....

vienigais variants ka varetu vel saglabaat pilnvertigo un nepilnvertigo OBV apjomu nelietojot uztura zivis, galju utt....ir ikdiena papildus uzturam lietot padaudz uztura bagatinatajus
18.04.2015 12:41 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Es gribētu lai kāds no gaļēdājiem noskatās video, un ko jūs sakiet pēc video noskatīšanās. Es atceros bērnību kad man kādus tur tik pilienus nedeva, jo nu, neēdu. Bet es uzaugu pie omes, esmu gan slaukusi govis,mgan pati redzējusI kā kauj cūkas, vai kā mākslīgi apaugļo govs. Un tad kad pārvācos uz pilsētu dzīvot man likās ka tā arī tas viss notiek, bet kāpēc garšo savādāk nekā omes piens un olas? Kāpēc krāsa citādāka? Nezinu, neviens nezin :D to sakot, es kad uzaugu un vēljoprojām, mīlu visus augļus in dārzeņus, kāpēc saka ka Latvieši vasarā pēkšķi paliek baigi veselīgi? Jo viss ir SVAIGS un tur pat dārzā uzzaudzēts. Jā, opīši un omītes liekas priši un liekas ka sporto daudz vairāk nekā pilsētas skuķis,(kā jau lauku cilvēki(kara bērni) ) nevar nosēdēt mierā visu laiku kko grib darīt. Bet paskatieties kādas zāles viņi lieto, gan asins zāles, sirds zāles, nieres , plaušām un vnk zālēm kuras izrakstīja dakteri, paši nemaz nezin priekš kam, UN KAS TUR IR IEKŠA, izdzer vienas zāles, atveseļosi vienu, saslimsi atkal ar kaut ko citu.
No gaļas tik ēdu vistu, un to pašu tikai tāpēc ka ķipa vajag, Nejau tāpēc ka man baigi garšo. Cik daudzi no jums var vienkārši uzvārīt vai izsautēt vistu, un appēst bez jeb kādām piedevām?

Ja gribi ēst gaļu, tad arī pērc viņu no lauksaimniekiem kuri paši arī vēlāk gribēs ēst savus produktus. Noskatoties dokumentālās filmas, nu reāli priekš kam mums viņu vajag to gaļu? Salīdzini Gaļēdāja dzīvniekus, kādas viņiem ir zarnas un kādas ir govīm, cūkām vistām utt. Paskaties vai mums iir ilkņi tādi paši kā Lauvām, kaķiem , suņiem. Un salīdzini kādi ir zobi govīm, cūkām, aitām un visiem zālēdājiem. Ja jau mēs ēdam pareizi, kā man vienmēr likās, kāpēc vecvecākiem ar gadiem ejot sākas visādas veselības problēmas? Viņi visu laiku taču ēd gaļu dzer pienu olas utt. Viss ko es varu pateikt, pajautā, kurš ir VISLIELĀKAIS BIZNESS pasaulē?
Nu? MEDICĪNA, paskatieties cik daudz valsts iekasē tikai dēļ pacientiem!!!
Visu nedēļu meklēju informāciju no abām pusēm, bet jo vairāk lasu jo vairāk saprotu ka mums visiem ir izskalotas smadzenes! Govs Piens nekādu kalciju needod nemaz. Un par dzīvnieku obaltuvielām. Vai esiet redzējuši kur kādu ieliek slimnīcā tādēļ kad nepietiek obaltumvielas? Esiet? Ir tikai divi cilvēki pasaulē kas ir, viena daļa ir tā kas mirst aiz bada. Un otra ir anoreksiķi. Katrā ēdienā ir obaltuvielas, visās salātlapās, augļos un protams graud augos. Kā arī riekstos. Jā, ļoti maz varbūt bet tieši tāpēc mums ir jāēd daudzzz reiz vairāk salātlapas nekā mēs to darām šobrīd..

Nejau tikai takšos dzīvnieku produktos problēma, paskatieties jūsu jogurtos kurus pērtiet, paņem un atrodi ko tās E vielas nozīmē. Kāpēc manas jogurts izraisa vēzi ? Kāpēc viņam iekšā ir tāds E202 no kura lietojot ilgtermiņā, sapisīsim nieres? Jā protams tas viss ir tādos daudzumos ka mēs nejūtam, bet ilgtermiņā lietojot ikdienā, mēs saslimstam ar visādām huiņām.
Kāpēc neviens nemaz nezin, kas tas ir sabalasēts uzturs? Cepti kartupeļi ar karbonādi un štovētiem kāpostiem piem. Pamats ko vnm aizbraucot uz Laukiem dod ēst, kāpēc mums ir smaguma sajūta un mēs gribam iet gulēt pēc tādas maltītes? Jo pārēdamies? Nav nekas svaigs, ne salāti svaigi pilnīgi nekas. Kāpēc?
18.04.2015 13:17 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
varbūt bet tieši tāpēc mums ir jāēd daudzzz reiz vairāk salātlapas nekā mēs to darām šobrīd..

vispar zini cik saaltlapas ir obv? ~0.5-1g uz 100g.... pienemts ka parastam nesportojosam cilvekam velams uznemt 0.8-0,9g obv uz katru kg.. gribetu redzet ka kadfs ikdiena aped ap 10 kg zaļumu dienā.... un te ir ari otra galejiba - pat ja edisi tik daudz lai pietiktu obv - bus sen ka parsniegts OH apjoms un aptaukosies.... turklat tiem kri audze muskulmasu OBv ir jaed vel x2 ...
par vistu - ja aesu vairakkart edis varitu vistu bez piedevaam... ja vajag var....
par obv deficitu neliek slimnicaas - slikts salidzinajums.... iesaku palasit ko nozime obv deficits uzturaa.... nejau slims no ta paliec... bet gan kas cits....

nosaciti varu piekrist par tam e vielam un sliktu galju kas tur maksligi piebarota uttt,... bet teiskim par hormoniem arii biezi vien izskaats ir parspileets tas viss.. saksim ar to ka hormoni nav leeti un nebus izdevigi teiskim to spricet vistaas kas ir mazinas- liellopaa jaa... otrs - hormoni nonaka asinsritee ne galjaa.... ok pie si oytar vel var pastrideties bet domu saprati.. ka neerti tas viss tiek parspileets...

lasiju ari viena zinatnes zurnala par partikas tiriibu... bija eksperiments kura izbrauca uz neapdzivotu salu ... panema paraigus avota udenim un augiem kas edami un tur dabiska vide augushi... pat tir atklaaj minimali nevelamas vielas - secinajums bija tads ka caur udeniem utt butiba vairak vai mazak saindeta ir visa pasaule .... nakosais jautajums cik katrs "indigu" partiku lieto.... atkal biaj petijums tiem kuri lieto visadas vielas kas nosaciti itka nobeidz atseviskus organus .... jaa bende organus bet izradas tada meraa ja paraleli sim vielama- medikamentiem ikdiena ir veseliga ar siem organiem muzu var nodzivot... jo daudzi organi sakotneji cilvekam ir dzivotspejigi 2-3 muzus... ja tos bende mereni ar tiem savu muzu var nodzivot.. protams dazi tos pamnas nobendet 20-30 gados.. te tas viss sasaucas ari par sliktas kvaliatres partiukas lietojumu.... cik tas viss ir uzpusts vai neuzpusts .... utt.....
18.04.2015 13:33 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Bet paskatieties kādas zāles viņi lieto, gan asins zāles, sirds zāles, nieres , plaušām un vnk zālēm kuras izrakstīja dakteri, paši nemaz nezin priekš kam, UN KAS TUR IR IEKŠA, izdzer vienas zāles, atveseļosi vienu, saslimsi atkal ar kaut ko citu.


Manuprāt, dakterim ir ''neliela nojausma'', kāpēc zāles tiek izrakstītas.. Pacentiem gan ne vienmēr.. :D
18.04.2015 13:35 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kāpēc manas jogurts izraisa vēzi ?

Pierādi to... un Nobela prēmija ir Tava!!!
18.04.2015 13:38 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Kas tad vistai galvā,vējš svilpo? :D
18.04.2015 13:38 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Cormeum Tu nopietni man novēli saslimt ar vēzi? Tu gribi lai es Tev pierādu un iedodu Tev savu slimības lapu kur ir rakstīts ka man ir vēzis? Tiešām? Prēmiju vari pati paturēt.

Tiešām kāds vispār ir noklausījies to runu? Vai arī mēs dzirdam vienu un mums ir 101 arguments bet paši nemaz nezināt par ko?


Kāda starpība kas vistai galvā, ja vistu baro sūdīgi un viņai ir visādas kroplības kad kauj viņu, ko tad mēs dabūnam? Tas ka gaļa un viss? Vai tad tas ko mēs neliekam iekšā ķermenī arī to nosaka, cik vērtīga ir tā gaļa?

Kaban Galējībās iegājājāt jūs, kur tad sabalansētais uzturs? Manās lēcās uz 100g ir 24g obaltumvielas. Aij. :D lieta tāda ka katrs it īpaši pilsētnieki nemaz neēd salātus, neviens neskatās cik obaltuvielas vai cik kur kas. Tikai tad kad aptaukojās sāk sēsties uz diētām. Bieži vien tā diētas sākas ar, 'es vispār neēdu' lūdzu noklausies runu kam ieliku linku un raksti tad argumentus.
18.04.2015 14:07 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Cormeum Visas reizes kad esmu bijusi pie daktera neko citu kā antibiotikas man nav izrakstījis. Vienalga kas būtu pa vainu.
18.04.2015 14:08 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Kas ir manas jogurts? Manu dod? :D
18.04.2015 14:30 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Paskaties kas ir rakstīt iekš ingridients , sameklē savu E burtiņu un ciparu. :) vielas ko nevari izrunāt arī, jo piem potasium sorbate var arī rakstīties kā E202. Tikai tāpēc ka nav E burtiņa nenozīmē ka viņa tur nav.
18.04.2015 14:35 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
luiidzii - atslābsti. Tie, kas gribēs, tie turpinās ēst gaļu un otrādi. Iemācies izteikties īsāk.
18.04.2015 14:37 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
izteikšanās apjomam nav nozīmes, tas tā. lai cilvēks drukā kaut 5lapas. iemācies pieņemt citu izteiksmes veidu.

gaļu neprasās, tad arī neēdu. no vistas ātri galva sāp, no cūkas paliek nedaudz nelabi. ja prasās gaļiņu, tad apēdu kādu vistas spārniņu gardā marinādē, viss. Ļoti, ļoti garšo jūras produkti, vienīgi nespēju omārus un veselus krabjus. Arī austeres nav ēstas.

garšo jēla gaļa. ojjj, to gan var ņammāt aplietu ar mērcīti vai kādu garšvieliņu. lasis,foreles uz urrā iet. ceptas zivis ne visai. ja gaļa ir kā maltā pie makaroniņiem vai smalki griezta salātos, tad ir labi, bet tā kopumā izvairos. neesmu veģetāriem, neesmu vegāns. īpaši nekā arī neaizstāju. ēdu, kas ir.
18.04.2015 14:44 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Cormeum Visas reizes kad esmu bijusi pie daktera neko citu kā antibiotikas man nav izrakstījis. Vienalga kas būtu pa vainu.

Grūti komentēt, jo nezinu, kādas ir Tavas vainas.
Sīrijā, Pakistānā (tās nav vēl vienīgās valstis, bet pirmās, kas ienāca prātā) ir raksturīgāks fenomens aizrauties ar antibiotiku terapiju, tur šie medikamenti ir krietni pieejamāki arī pacientam.
Eiropā tomēr pieņemts vairāk izvērtēt to nepieciešamību rezistences dēļ, tāpēc antibiotikas pa labi/kreisi netiek svaidītas :)
18.04.2015 14:46 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Visas reizes kad esmu bijusi pie daktera neko citu kā antibiotikas man nav izrakstījis. Vienalga kas būtu pa vainu.

Tādā gadījumā, varbūt ir nopietni jāapsver doma nomainīt ārstu...
18.04.2015 14:48 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
wow, luiidzii normāli sacepās :D
18.04.2015 14:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Par E202 mutagenitāti arī vēl ''zinātnieki strīdas''.. Katrā ziņā FAO un WHO eksperti nav atzinuši par tik ļoti bīstamu, lai absolūti izslēgtu no produktu sastāva..
18.04.2015 15:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)