Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Sugar kāpēc Tu uzspiedi uz šīs diskusijas ja tēmu Tu izlasi, uzreiz zini par ko tur būs.
Tu vispār LASI KO ES RAKSTU?,visu laiku jautā jautājums vai dod kkādus faktus par kuriem es jau sen izrunāja un izstāstīju visu.

Neko darīt. Informācija jums ir tici vai netici tas ir uz Taviem pleciem. Vismaz pamats jums ir. Nezinu kāpēc mums skolā nemācīja kas ir ēdiena etiķete un kā viņu saskaitīt kopā. Pirmo reizi pati izdomāju ka moš jāpameklē informācija par šo, klade pilna ar pierakstiem un iemācos ko jaunu ik stundas.
PS. Slavenā Beyoncé ar Jay-Z ir vegāni, bet paskatiities cik maz informācija par to. Tāpēc ka viņai ir ļoti daudz sekotāju kuru tas var ietekmēt, ļoti neizdevīgi sanāk visām tām fermām un kā ne.
19.04.2015 22:55 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B12#Sources

Arī gaļēdājiem ir jāpārbauda vai dabūn B12 palasi Wiki, diezgan interesanti īstenībā, nebiju iedomājusies izskatīt b12 un b5. Tagad gan vairs nav spēka lasīt vēl lietas, no rīta paskatīšos kas tie par brīnumiem.

PS. Baigi garlaicīgi visu izstāstīji, pārējie negribēs domāt. :D

Īsti nesaprotu ko Tu ar tiem % domāji, es mēru uz gramiem. Šķiedrvielas nemaz nizskaidroji, bet tās ir vissvarīgākās vielas lai mums uz poda ir viegli pakakāt :) ja izkārnījumi nāk ārā ar grūtībām, dzirdam vairākus pļunks! Ūdenī, nozīmē ka mums nav pietiekami ūdens ķermenī.
Tad kad pieturējos pie fitnesista diētas, aizbraucot uz Latviju gribēju garšīgos Ādažu čipšus. Bet man kuņģis jau bija pieradis jau bez tiem čipšiem. Visu laiku ēdu bija ok, bet tad kad apēdu. :D kuņģis vnk nesaprata kas notiek, vakarā nevarēju nogulēt, tā nu visu vakaru sēdēju uz poda pusaizmigusi :D nav patīkami, bet kāpēc es jautāju par to etiķeti ir jo bērni zem 18 nezinās ko tie nozīmē.
19.04.2015 23:21 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
luiidzii
Iesaku tev izlasīt Starch solution
19.04.2015 23:40 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
luiidzii, informāciju, kuru es uzrakstīju ieguvu no kvalificēta speciālista nevis apšaubāmiem interneta resursiem. % ir no dienā uzņemtajām uzturvērtībām. Kā jau tu noteikti zini, tie visiem cilvēkiem nav vienādi.
Lai Tev būtu vieglāk rēķināt, lūk:

1g olbaltumvielas = 4 kcal
1 g tauku = 9 kcal
1g ogļhidrāti = 4 kcal

Tad nu izejot no tā, cik daudz kcal tu pati patērē vai tev vajadzētu patērēt, vari izrēķināt ko un cik daudz tev vajag uzņemt.

Šķiedrvielas nemaz nizskaidroji


Tāpēc ka tās netiek izdalītas kā galvenās uzturvielas. Labi, paņemšu pierakstu kladi un izskaidrošu arī tās.
Šķiedrvielas ir uzturvielas, kas tievajā zarnā nesadalās un neuzsūcas. Tās veido augu struktūras (koksni, lapu u.t.t.), ir augu enerģijas rezerves un veido augiem gļotādu, piemēram, kokiem sveķus. Organismā tās saista daudz ūdens, sašķidrina zarnu saturu, veicina zarnu darbību un kalpo kā gremošanas baktēriju pārtika. Nozīmīgākie uztura avoti: rupja maluma milti, dārzeņi, augļi, ogas, rieksti, sēnes, pākšaugi.

Ūdenī, nozīmē ka mums nav pietiekami ūdens ķermenī.


Ūdeni, kas palīdzēs izvairīties no aizcietējuma, cilvēks var uzņemt arī to dzerot, ne tikai ēdot augļus un dārzeņus. :) Vēl aizcietējumam var palīdzēt skābēti piena produkti, piemēram, kefīrs.

Nezinu gan, ko tu ar šķiedrvielu uzsvēršanu centies panākt. Domā, ka mēs, gaļēdāji, pārtiekam tikai no dzīvnieku izcelsmes produktiem? Kā ieraugam kādu dārzeni vai augli, metam pāri krustu un ejam ar līkumu?

bet kāpēc es jautāju par to etiķeti ir jo bērni zem 18 nezinās ko tie nozīmē.


Man sen jau nav 18, bet man šķiet, ka šo visu sauc uzturzinātne nevis etiķete.
19.04.2015 23:48 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Par etiķeti jāsāk runāt, kad kāds stāst cik pļukšķos kakām jākrīt podā :D
20.04.2015 08:08 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Kristīne... iemeta ļoti daudz labu info.... vienīgais ko vēlos vēl piebilst par to procentuālo sadalījumu - tas Kristīne... minētais ir +- parastam nesportojošam cilvēkam... tiem kuri sporto šī prporcija var mainīties
20.04.2015 08:52 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
luiidzii, kad Tu pievērsīsies vegānismam, tad uztveršu nopietni tavus murgus. Tev ir pārskalotas smadzenes, jēziņ. :D
Es pati esmu bijusi visās frontēs - vegānu,veģetāriešu un tagad gaļēdāju un visu laiku esmu jutusies ļoti labi. Nekad neesmu fanātiski borējusi citiem savus uzskatus, jo vegāns nesapratīs gaļēdāju un otrādi. Lai ēd katrs ko grib, tāpat mūsdienās viss ir pilns ar ķīmiju.
20.04.2015 08:53 |
 
Reitings 47
Reģ: 19.10.2014
Da kads vegetarisms..veganisms.... vislabak ir partikt tiaki no Herbalife pulveriem.... ideala sajuta.. skaista.. energijas pilna.... veseliiga
20.04.2015 12:57 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
luiidzii tevi gadījumā uz zemes nenometa kāds, kad tu biji maziņa? :D
20.04.2015 13:08 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es nezinu, kā jūs, bet es esmu latviete, un mani senči šai klimatiskajā zonā ēda gan gaļu, gan zivis, gan olas, tātad mans organisms ir tam predisponēts un to ignorēt būtu neprāts. Bet katrs izvēlas pats, kā dzīvot. Veģetārieši lai dara, kā grib, bet lai nesauc gaļēdājus par līķēdājiem - tas ir nicinoši!
20.04.2015 15:23 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Es vēlos atteikties no gaļas , bet nevaru sadomāt, ko lai ēdu vietā. Ieteikumi?:-D
20.04.2015 22:41 |
 
Reitings 237
Reģ: 11.05.2014
Hmm. Nekad sevi neesmu uzskatījusi par veģitārieti, kgan ēdu to gaļu labi ja 1x pa diviem mēnešiem. Nav jau tā, ka negaršo- vienkārši neprasās.:)Lieta ko esmu pamanījusi un ne tikai es, kad cilvēks ēd gaļu viņš paliek agresīvāks. Pašlaik ģimenē aug puika, to ļoti labi var redzēt.
21.04.2015 03:52 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Sesilla, olbaltuma saturošie ēdieni : Kvinoja, Lēcas, Rieksti, Pupas(visādas pupiņas ko tik vari iedomāties,tai skaitā arī zirņi un brūnie rīsi.
Atceries ka dienā vidējam cilvēkam ir jāuzņem no 50-80gm/g dienā. Normāla lieluma , 1 vistas krūtiņa satur no 20-50gm/g olbaltumvielas.
Izvāri tas 100g lēcas satur 9gm/g olbaltumvielas, tātad izreiķni pati cik dienā vajag apēst šos produktus lai uzņemtu dienas vajadzīgās olbaltumvielas.
21.04.2015 03:53 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Vīrieši parasti ir daudzreiz agresīvāki nekā sievietes. Un vīriešiem ir iekalts no bērna kājas ka puisim vajag ēst daudz gaļu.
21.04.2015 03:55 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
luiidzii, bet reti kurš cilvēks katru dienu ēd gaļu un uzņem Tevis minētās olbaltumvielas, es personīgi esmu tas cilvēks kas gaļu katru dienu neēd, un ēd salīdzinoši maz, jo man gaļu negribās un ēdu tikai drauga dēļ, man vienkārši negribās, kāpēc man sevī spiest iekšā gaļas gabalu, ja negribu. Un neesmu es veģetāriete, un nebūšu, jo no kaut kā pilnīgi atteikties nespētu.
Olbaltumvielas var uzņemt arī ar zivīm un jūras produktiem, tāpt riekstos un sēklās ir ļoti augsts OB saturs.
21.04.2015 09:13 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Gurri1 nekur nerakstīju ka ir jāēd gaļas gabals. Pati ļoti reti ēdu gaļu, un ja ēdu tad pārskaitot cik olbaltumvielas es biju ieguvusi no ēdieniem ko apēdu tajā dienā un ieklausīšos sevī vai man viņu vajag. Rekur Palasi augšā, ēdienus kas satur daudz olbaltumvielas.
21.04.2015 11:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!