Veģetārisms - kāpēc?

 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Sveikas, cosmo dāmas!
Gribu uzsākt diskusiju par veģetārismu - kāpēc izvēlējāties kļūt par veģetārietēm? Ko ikdienā ēdat, varbūt varat padalīties ar garšīgu ēdienu receptēm? :) Vai kaut kā cenšaties aizstāt gaļu ar ne-gaļas produktiem?

Es sevi par veģetārieti pilnībā saukt nedrīkstu. Lai gan gaļu jau pasen vairs neēdu, šad tad tomēr kāds cīsiņš vai desa tiek apēsta, bet tas notiek pietiekami reti, lai es spētu to izslēgt no ēdienkartes vispār. Izlēmu būt veģetāriete, jo man parādīja video, kā gaļa no fermas nonāk mūsu ledusskapī. Protams, tas nav vienīgais iemesls, bet tie skati man kā dzīvnieku mīļotājai bija šausminoši.

Vēl kas - vai esat piedzīvojušas kādu kuriozu saistībā ar savu veģetārismu? (Man gan pašai grūti iedomāties, kas tāds kuriozs varētu notikt, bet varbūt tomēr? :D )
22.03.2015 16:35 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Aksioma
Vai tu saproti, ka tu nepamatoti apvaino veselu industriju, izplatot nepatiesu informāciju? To var klasificēt kā neslavas celšanu un tā ir sodāma rīcība.

Tavai zināšanai ES valstīs ir stingri pārtikas nekaitīguma noteikumu, kur cita starpā ir noteikts, cik ilgu laiku pirms kaušanas drikst lopiņam dot antibiotikas un citus medikamentus. Laiks tiek noteikts tik ilgs, lai no lopiņa organisma antibiotikas pilnībā izvadītos. Arī hormoniem ir stingri ierobežojumi, lai pārtikā tie nenokļūtu. Tas pats ar pesticīdiem, nitrātiem dārzeņos - visu regulē stingri normatīvi. Ja tu pērc kaut ko tirgū no tantes, tad, protams, var gadīties visādi-ik pa laikam PVD konstatē pārkāpumus, bet lielajos pārtikas ķēžu tīklos tādas lietas nav īsti iespejamas, jo tirgotājiem nav izdevīgi palikt bez licences.
19.04.2015 20:29 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
ļoti labi, tātad nav jābaidās no veikala tomata, kartupeļa un banāna. :)
19.04.2015 20:35 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un saistīt vēzi ar gaļas lietošanu ir absurdi. Ir daudz un dažādas teorijas, no kā tas rodas. Vislielākā nozīme ir tieši iedzimtībai. Ja gaļa izraisītu vēzi, tad šobrīd pasaulē būtu tikai veģetārieši, jo gaļēdāji visi jau būtu izmiruši.

Šajā diskusijā nevar nepamanīt, ka veģetāriešiem (ar atsevišķiem izņēmumiem) ir vāja loģika-laikam tā ir viena no gaļas neēšanas blakusparādībām :-D
19.04.2015 20:35 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sunset
Tieši tā-katrs ēd, ko vēlas. Kāds tikai zaļumus, kāds gaļu. Gaumes lieta.
19.04.2015 20:37 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
cosmo forumā nekāda uzmanība netiek novērsta no citām lietam, šeit vnk vietējie vegāni runā par savu uzturu ta pat kā gaļēdāji par gaļas ēšanu, cosmo jau nav delfi.ru :)
un tas ir labi, ka runā, jo varbūt viens cilvēks pamēģinās pagatavot ēdienu bez piena, olas, siera un gaļas.

un ja kads baidās, ka bez gaļas nebūs spēka, ka latvijā tas nav iespējams, ka tad ir tikai jāsēž majās un jāēd lapas utt. visi mīti, kas patiesība ir tikai nevēlēšanās sev atzīt, ka tu esi tas, kurš ar savu naudu pasūta, lai kāds nogalina dzīvnieku un tad vēl to visu bāz sevī iekšā, lūk piemērs no latvijas: nemaz puisim netrūkst spēka: https://www.youtube.com/watch?v=Z5MKaQorEeQ
19.04.2015 20:41 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Sugar, piemēram banāni,nnogatavjos vislabāk kad viņš ir 'noplūkts' zaļš.

Jūs vispār ejiet un interesējaties mātē googlē?
Paskaties kāds ir pirmajā lapā rakstīts ja iemet meklētājā Caso morphine
Bet es Zinu ka jûs esat ignorant un jums pohuj, tādēļ lai jums lieki nav jāpūlās screenshotoju. PS. Lielākā daļa augļu un dārzeņus ko nosaucu pa angliski ir tāpēc ka google translate neatrada latviešu tulkojumu


19.04.2015 20:43 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
luiidzii
Paskaties, kas tās par vietnēm-kaut kādi blogi, kaut kādas lapas, ko izveidojuši veģetārieši. Neviena vērā ņemama avota.
Tu taču pati labi zini, ka jebkurš var izveidot blogu vai mājaslapu un sarakstīt tur jebkādus debesu brīnumus. Nav pareizi balstīt savu viedokli uz citu cilvēku emocijām vai domām. Atrodi klīniskus PĒTĪJUMUS, kur pētījuma veicēji nekautrējas norādīt savus uzvārdus un tad tici tam.
19.04.2015 20:57 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Jā, jā mātē gūglē var atrast atbildes uz visiem jautājumiem, tikai domāt, ka viss tur atrodamais ir patiess un vērtīgs, ir naivi. Lai izšķirtu, kas ir kas, ir jābūt zināšanām tik dažādās jomās, ka tas vienkārši vairs nav iespējams.
Bet viss (ne tikai farmācija) kādam var būt bizness gan - arī vegānisms, arī veģetārisms un veselīgais dzīvesveids.
19.04.2015 20:59 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
luiidzii, banānus Latvijā neaudzē :D Un no kurienes tāda informācija? Kā tas ir labāk nogatavojas?
19.04.2015 21:02 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
hmmm.... tieši tie pašu veidotie blogi un vegānu rakstītas grāmatas būtu jālasa, jo protams, ka LAtvija kā valsts, kura izglītības sitēmā ieguldīja nodokļu maskātāju naudu 5 miljonus ar saukli "Dzer pienu skolā!" vai tamlīdzīgi ir politiska sistēma, kura ir nopirkusi lielos medijus un visi saka, ka piens ir labs un veselīgs bērniem, delfi intervē tikai dietologus, kuri saka, ka gaļa ir jāēd, vini nav intervējuši nevienu dioetologu, kurš ir stāstījis par gaļas subprodoktiem veikalu plauktos. Tikai tajā pasa laikā ārsti pičkā pret alerģijas zāles katram 3.bērnam. tieši šie avoti ir jālasa. vegāni nav skolnieki vai interneta troļļi, vegāni ir arī izglītoti cilvēki, ne tikai latvijā, bet visur pasaulē, vini studē, pēta un raksta grāmatas, blogs ir tikai sākums. daži te strīdas strīdēšanās pēc, to pašu veco iemeslu dēļ - negrib sev atzīt, ka nespēj atteikties no gaļas, jo vieglāk ir ēst savu karbonādi un nelikties ne zinis, ja kāds savādāk domājošs pa ceļam gadās, tad piesienas viņam pie katra vārda, lai noliktu līdz ar zemi.
es esmu par visiem cilvēkiem, kuri pasaulē veido video blogus par uzturu, uzskatu, ka tas ir daudz vērtīgāk nekā viens, kuram ir kkādas aizvēsturiskas sistēmas ārsta izglītība. jā, medikamnetus arī nelietoju, ne tikai gaļu :D Un iedomājieties, šādu cilvēku ir daudz, vini dzīvo sajā pasaulē un nemirst :) Kad man bija padsmit gadu arsti teica, ka ilgi nedzīvošu, un iedomājieties, kopš tās dienas es pie viniem neeju, nedzeru zāles, ēdu nevis cīsiņus, kurus deva slimnīcā katru otro dienu, bet brokoļus, kapostus, kabačus un pupas, un ārprāts, nevienas alerģijas, nevienas nāvējošas slimības, tikai sasniegumi sportā, ko nu? Protams, tas ir tikai viens piemērs, bet kamēr šie vieni piemēri nepublicēs to visu savos blogos, tikmēr farmācija un lopukautuves nestāsies savā biznesā.
19.04.2015 21:18 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
luiidzii, manai mammai ir bakalaurs + maģistrs pārtikas tehnoloģijā un vectētiņš jau gadiem ilgi audzē govis. Domāju, ka sen jau būtu uzzinājusi par atkarību no piena, ja tāda tik tiešām būtu. :D
19.04.2015 21:49 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
sunset
Tikai nevajag sākt musināt sabiedrību ar sazvērestības teorijām. Cilvēka dzīvildze pieauga līdz ar medicīnas un farmācijas attīstību. Tālie senči, kā zināms, dzivoja vien gadus 30.

Tāpat tā veselīguma slavināšana nevietā-nu nav tā, ka veģetārieši neslimo, bet gaļēdāji slimo. Abās grupās ir gan slimi, gan veseli cilvēki, gan tādi, kas gadu desmitgades nav bijuši pie ārstiem vai lietojuši zāles. Veģetārismam nav ne vainas, bet nevajag to glorificēt u pasniegt kā panaceju.
19.04.2015 21:52 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Shii diskusija jau ka parasti ir aizgajusi naidiigaa debatee starp galedajiem un vegetarieshiem/veganiem :-|
Atbilde Chemi Esmu vegaane paaris gadus,pirms tam biju vegetariete gadu. Kluvu par vegetarieti jo vnk lenam parstaju est galju,negribejas un tad saaku vairak intereseties par dzivnieku tiesibam un sapratu,ka ja man tiesham ruup dziivnieki,tad eest vinjus nevajadzeetu,tad nu kljuvu par vegaani. Sapratu,ka varu pilnvertiigi dzivot needot galju un nevienu nenogalinot. Uzskatu,ka ta ir viena no pareizakajam un nozimigakajam izvelem mana dziivee.
Par recepteem,es nesen atklaaju superiigu meiteni,vinjas cooking shovu var skatities ieskh apple tv vai youtube. Tastemade - Raw vegan not gross. Tur ir ari ne tikai raw eedieni.

Kuriozi iisti nav bijusi laikam,smiekligi,kad aizeju ciemos un ja cilveks mani nepaziist,bet zin ka esmu vegaane,tad piedava sieru,zivis,jo uzskata,ka tas tachu neskaitaas :-D
19.04.2015 21:59 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
19.04.2015 22:02 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man arī šķiet, ka par to ir jārunā, taču pašai dažreiz tam nav spēka, jo ir tik daudz negatīvisma, neizpratnes un agresijas cilvēku vidū. Es nezinu nevienu vegānu, kurš gribētu citiem sliktu, tas viss tiek darīts ar pretēju mērķi, taču cilvēki to kaut kā neuztver. Jā, es saprotu, ka dzirdēt, ka gadiem esi darījis sev pāri, nav patīkami, taču ir taču iespēja visu mainīt, uzlabot...

Un par ārstiem - mūsdienās ir daudzi ārsti, kas veiksmīgi ārstē sirds un asinsvadu slimības tieši ar uztura palīdzību. Ar vegānu uzturu! Kādus vēl pierādījumus vajag? Tas viss ir pētīts, dokumentēts... ja interesē, var taču palasīt, vai vismaz normāli argumentēt, kāpēc tad, jūsuprāt, gaļa un piens ir veselīgi un cilvēka organismam noderīgi. Kur ir tie peer reviewed pētījumi?
19.04.2015 22:06 |
 
Reitings 114
Reģ: 18.03.2015
Winterra, tev nav žēl nosist laiku, lasot visu šo? :D bet gifs labs :D
19.04.2015 22:06 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Tagad pilnīgi nopietni.
Noteikti visas esat redzējušas video kur cilvēki kuri uztur gluten free diēta tiek izjautāti, kas ir glutēns?

Jautājums, vai jūs zināt kas ir šķiedrvielas (FIBRE) no kurienes viņu var dabūt un cik daudz jums vajag viņu ēst? Lūdzu atbildēt man, un netikai par šķiedrvielām bet arī kas ir ogļhidrāti, no kurienes mēs viņu varam dabūt kā arī cik dienā jums vajag viņu ēst?
Atbildiet uz tiem pašiem jautājumiem par pārējām uzturvielām
Olbaltumvielas(daudzi vēl joprojām domā ka proteīns un olbaltumvielas ir divas dažādas lietas)



tauki (fat)
Piesātināti tauki(of which saturates)
Ogļhidrāti (carbohydrates)
Ogļhidrātu cukurs ( of which sugars)
Šķiedrvielas ( FIBRE)
Olbaltumvielas ( protein) (PS. Mani draugi vegāni, vai neliekas Amizanti, kad olbaltumvielas pa latviski, ir OLAS-BALTUMI-VIELAS :D )
Sāls (salt)

Rakstu blakām anglisko, jo parasti Ēdiena etiķete ir pa angliski.

Tātad vai vari atbildēt uz visiem ?

Vēviena laba štelle ir - ĶERMEŅA MASAS INDEKSS, vai Tu zini ko tas nozīmē?
Body mass index (BMI) is a measure of body fat based on height and weight that applies to adult.

Nomēri savu šeit,
https://www.nhlbi.nih.gov/health/educational/lose_wt/BMI/bmi-m.htm

Man vajadzēja piespiest mammu uzkāpt uz svariem, kāpēc? Jo viņa zin ka ir pieņēmusies svarā un negrib redzēt cik daudz. Ja sieviete ir pārliecināta ka viņa izskatās labi gan iekšēji gan ārēji , jautājums, cik Tu sver, NAV DOMĀTS KĀ UZBRAUCIENS, UN NAV ARĪ TĀDAS LIETAS KĀ NEPIEKLĀJĪGS JAUTĀJUMS. Ja Tu vari skatīties spogulī un PRIECĀTIES par to ko Tu redzi, sieviete neapvainosies un viņai nebūs kauns teikt cik viņa sver.

Tagad domājiet, ja jau viņa ir tik bēdīga par to, kāpēc līki svērties?
Jo ir svarīgi uzzināt ķermeņa masas indeksu, un tas Tev pateiks vai esi UNDERWEIGHT, NORMAL WEIGHT, OVER WEIGHT! OBESITY.

Nomēriju gan mammas, gan mammas drauga Ķ.M.I gan arī manējo, draugs ir obese, mamma ir over weight un es esmu gandrīz underweight, man ir 18.9 un UNDERWEIGHT skaitās zem 18.5.
Nē es neēsmu vegāne cik tur tos gadus, pagāšnedēļ tik sajutu kkādu klikšķi un domāju izdarīt kko noderīgāku nekā lasīt Cosmo diskusijas,: kā neveicas ar vīriešiem vai Vai es varu nomest svaru ja ēdīšu tikai olas un dzeršu ūdeni un pārējos šķidrumus divās nedēļās. JA CILVĒKS ĒD PILNVĒRTĪGU,SABALANSĒTU UZTURU VIŅAM NEKAD DZĪVĒ NEIENAAKSIES DOMA GALVĀ lai uzzsēstos uz diētas. JO JA ĒD SABALANSĒTU UZTURU LIEKIE TAUKI PAŠI NO SEVIS NOIES NOST, KAUT VAI TU SĒDI MĀJĀS UN NETRENĒJIES. BET LIETA TĀDA KA TEV ENERĢIJA BŪS TIK DAUDZ KA NEMAZ NEGRIBĀS SĒDĒT MĀJĀS, kad paēd vakariņas kā Tu jūties? Es apēdu savu lēcas zupu un gribēju skriet pa sienām, nekad tāds emerģijas pieplūdums nav bijis appēdot vakariņas. Parasti pasaku paldies un tāda bumba ievelkošākajiem gūltā, slinkums iet dušā, mazgāt seju pucēt zobus, liekas aij es jau vēl neiešu gulēt.

Padomā cik šodien svaigus augļus un dārzeņus esi apēdusi, un varbūt iespējams padomā ka tas ir vienīgais veselīgais ēdiens ko šodien apēdu.

Es kaut kur 4h skaitīju kopā cik mammas draugs ir saņēmis kalorijas šodien.
Uzmininiet cik kalorijas, proteīna un Fibre ir šajās brokastīs.
5slices of whole meal Bread
Un no divām no tām maizēm, bija virsū tuncis.

Izlasot to kā jums liekas cik daudz tur ir tās vielas, apmēram vismaz?


PS. Gaļā ir nulle vai ļoti tuvu nullei šķiedrvielas. Tāpēc, mums ir grūti viņu pārstrādāt, un tāpēc viņa guļ mūsu zarnas sienās no 3-6 mēnešiem. Tie kuri sāk dzert visādatas detox tējas arī sēž uz poda ar caureju un bieži vien arī arī izraisa vemšanu. Jo ķermenis laiž ārā visus toksīnus.
19.04.2015 22:17 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Iekopē kur es rakstīju ka banāni aug Latvijā

luiidzii, banānus Latvijā neaudzē Un no kurienes tāda informācija? Kā tas ir labāk nogatavojas?


Ja būtu lasījusi ko es rakstu nevis bezdarbības dēļ, tikai lai nosistu laiku glupi rakstīt lietas kuras es jau atpakaļ izskaidroju Tev nenāktu šādi jautājumi, kabanam atrakstījusi no kurienes es dabūju 50 banānus par €5 un arī stāstu ka augļi nedrīkst būt tur kur ir sutīgs gais, atstāj maisā nektarīnus piemèram, viņi ātrāk nogatavosies nekā tie kuri nav maisā.
19.04.2015 22:24 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
luiidzii, man prieks, ka esi tik gudra :D Turpini mainīt pasauli!
19.04.2015 22:30 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
luiidzii, par škiedrvielām vispār pirmo reizi sāka runāt pirms pāris desmitgadēm, lai mudinātu cilvēkus vairāk pirkt noteiktas grupas pārtikas preces.

Lūdzu atbildēt man, un netikai par šķiedrvielām bet arī kas ir ogļhidrāti, no kurienes mēs viņu varam dabūt kā arī cik dienā jums vajag viņu ēst?
Atbildiet uz tiem pašiem jautājumiem par pārējām uzturvielām
Olbaltumvielas(daudzi vēl joprojām domā ka proteīns un olbaltumvielas ir divas dažādas lietas)


Ogļhidrāti

Uzturvielas, kas tiek patērētas enerģijai. Lūdzu nejaukt ar taukiem, kas ir uzkrājošā enerģija.
Vienkāršie (uzreiz uzsūcas asinīs) atrodas cukuros - glikozes un fruktozes, un miltos, bet saliktie (lēni uzsūcas asinīs) dārzeņos un pilngraudu produktos. Arī kartupeļos esošie ogļhidrāti uzsūcas ātri.

Olbaltumvielas

Uzturvielas, kas būvē mūsu organismu. Atbild par ādu, matiem, šūnām, hormoniem, muskuļiem, imūnvielām u.t.t.. Visvairāk atrodas sierā, liesā gaļā, olās, zivīs, biezpienā, riekstos, pākšaugos, sojas pupiņās.

Tauki

Organisma enerģijas rezerves. Arī aizsargā un balsta iekšējos orgānus, palīdz uzsūkties taukos šķīstošajiem vitamīniem u.t.t..
Izšķir divus tauku veidus - dzīvnieku izcelsmes (gaļa, piena produkti, zivis, jūras produkti) un audu izcelsmes (eļļas, rieksti, sēklas, avokado).

Ieteicamais uzturvielu sadalījums:

Olbaltumvielas 10 - 15%
Tauki 25 - 30%
Ogļhidrāti 55 - 65%

Atbilde par to, kāpēc dzīvnieku izcelsmes produkti IR nepieciešami ikdienā, ja cilvēks ilgstoši grib būt vesels, nelietojot papildus uztura bagātinātājus un neēst kaudzēm augu izcelsmes pārtikas produktus.. Spilgtākie piemēri:

B12 vitamīns. Nepieciešams šūnām un folijskābes pārveidošanai tās aktīvajā formā. Visvairāk atrodas dzīvnieku izcelsmes produktos - gaļā, zivīs, olās, subproduktos, sierā. Īsti pat neesmu pārliecināta vai ir kādi citi labi analogi.

B5 vitamīns. Atrodas olās, gaļā, zivīs.

Fosfors. Savienojumā ar kalciju veido kaulu un zobu struktūru. Galvenie avoti - gaļa, zivis, maize, siers.


Gaļā ir nulle vai ļoti tuvu nullei šķiedrvielas. Tāpēc, mums ir grūti viņu pārstrādāt, un tāpēc viņa guļ mūsu zarnas sienās no 3-6 mēnešiem.


Neesmu informēta par šķiedrvielām gaļā, tāpēc neko neteikšu. Baltajos rīsos, ātri vārāmajās auzu pārslās, brokastu pārslās un daudz kur citur ir ļoti maz šķiedrvielas, bet nez kāpēc tevi tas gan nesatrauc.
19.04.2015 22:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!