Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāpēc dabīgs tiek uzskatīts labs?

 
Reitings 199
Reģ: 03.03.2015
eko, bio, bulšito, natural, pidural. Kāpēc?

Vai jūs esat aizmirsuši, ka daba grib lai jūs nomirstat? Homo Sapiens vidējais mūža ilgums dabā ir 35, tikai pateicoties tehnoloģijai cilvēki sāka dzīvot ilgāk un labāk. Patecioties antibiotikām un vakcīnām mūža ilgums un kvalitāte vēl vairāk palielinājās.

Kāpēc mūsdienās ir parādījusies kustība pretējā virzienā? Vajadzētu spiest uz vairāk tehnoloģiju, vairāk ģenetisko modifikāciju (arī pašu cilvēku), klonēšanu, medicīnu utt.
06.03.2015 20:07 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Man šķiet, ka cilvēki pievēršas dabīgam un svaigan uzturam, jo jūt to atšķirību savā ķermenī, kad tam pievēršas. Bieži vien notiek pozitīvas pārmaiņas - vairāk enerģijas, atkrīt kādas ieilgušas veselības problēmas, uzlabojas pašsajūta, atbrīvojas no liekā svara utml - katram savi rezultāti un vēlmes. Arī dabai labvēlīgāk ēst vairāk dārzeņu un vietējo produktu. Nedomāju, ka tam ir kāds sakars ar medicīnu un tehnoloģiju. Tieši otrādi, vairāk cilvēku saprot, ka nevis medicīna nes veselību, bet gan rūpes par sevi un sev apkārtējiem. Medicīnai vajadzētu būt tam pēdējam salmiņam, ka nu nekas nepalīdz, tad izmanto zāles un ārstu palīdzību. Domāju, ka šīs pārmaiņas uz apzinīgu dzīvesveida izvēli ir tikai un vienīgi pozitīvas :)
08.03.2015 18:09 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Par ginekologiem runājot, jā, man patīk, ka ginekologs ir viens no tiem ārstiem, kas LV reizi gadā ir bezmaksas un nav nepieciešams nosūtījums, tātad vieglāk pieejams!
Bet vispār man Latvijā medicīna tīri apmierina, cik nācies saskarties. Pirmais mīnuss, kas nāk prātā ir milzīgās rindas uz nosūtījumiem. Uz vienu procedūru (kas aizņēma 10min!!!!!) es gaidīju ilgāk kā pusgadu rindā. Man tas galīgi nebija steidzami, jo man tā bija tikai pārbaude, bet tiem, kam tas tiešām akūti...nav variantu. Jāmaksā.
Un jā, tās, kas minēja par neierašanos darbā - diemžēl tā tas ir un tas ir briesmīgi skumji. :( Labi, varbūt ne uzreiz par atlaišanu, bet tomēr. Kā arī ir darbi, kur par to vispār nav padomāts un ja Tu saslimsti, viss darbs bezmazvai apstājas, jo nav, kam Tevi aizstāt - par to nav padomāts.
07.03.2015 12:00 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Piebildiishu, ka kursadarbaa 30% no atziimes vari pazaudeet deelj gramatikas, nepareizaa stila (jaaseko ir tieshi Kanaadaa pienjemtajam stilam, nevis Britu kaa piemeeram). Ja veel pats saturs nav ideaals, ir ljoti viegli dabuut zem minimaalaa nepiecieshamaa noveerteejuma, lai turpinaatu studijas, jo nonjems paaris atziimes pat par drukas kljuudu kaa piemeeram 2 vaardi nejaushi sarakstiiti kopaa.
06.03.2015 23:53 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Veetrasputns -es arii izlasiju rakstu,viirs arii!Mans viirs ir 100%piekriteejs sim rakstam.Vins ir tik loti viilies savaa dziivee aarstos,ka tagad ciinaas pats ar savu CA!
06.03.2015 23:52 |
 
Reitings 28451
Reģ: 11.02.2015
Nebriiniitos, ja atkaartotos kaut kas liidziigs Bubonju meera scenaarijam ne visai taalaa naakotnee.
++

Un tieši tāpēc es uzskatu, pat ar visiem saviem eko šmeko un advancētajām medicīnām, tehnoloģijām, daba visu noliks pie vietas. Jau šobrīd ir cilvēku pārprodukcija --> attiecīgi- klimata izmaiņas, resursu izzušana, izstrādā arvien jaunus ieročus --> attiecīgi - vairāk katastrofu, ilgtermiņa problēmu --> attiecīgi mazāk cilvēku (tālākā nākotnē). Mēs paši sevi iznīcināsim, neuztraucies ;) :D
06.03.2015 23:51 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Grāds ķīmija un izkrita dēļ valodas? Nekad neticēšu. Varbūt izkrita dēļ zināšanām un ērti novēla uz valodu. Cilvēkam ar augstāko izglītību nevar būt tik slikta angļu valoda, izņemot protams ja kaut kas loti specifisks konkrētajam reģionam nav studēts.

Tu patieshaam domaa, ka visaas tajaas Indijas augstskolaas ir uuberlabaa anglju valoda vienaa liimenii ar dzimushajiem Kanaadaa vai ASV? Pat vieteejiem dazkaart rodaas probleemas ar valodu. Pasniedzeeji eksaamenos biezji vien speciaali izveelaas taadu vaardu savienojumus un izteiksmes veidu, ka vieteejie apmulst, kur nu veel cilveeks kas diendienaa nav angliski pirms tam runaajis. Nav mums tie jautaajumi skaidri un gaishi. Tiek lielaakoties doti scenaariji, izmantoti ntie sinoniimi saapju veida aprakstiishanai, pashsajuutas noveerteeshanai. Un tas, ka tu vari izlasiit zinaatnisko literatuuru nenoziimee to, ka tekoshi runaasi, bet dazi eksaameni ir mutiski un pasniedzeeji iipashi neies paarprasiit terminus. Nepareizi izrunaaji - izklausiijaas kaa kaut kaa cits, atziime uzreiz zemaaka. Ne pa velti iebrauceejiem prasa vismaz 26 punktus no 30 rakstiibaa un runaashanaa ieksh TOEFL, un taapat pasniedzeeji shausmaas dazkaart sakjer galvu. Esmu arii vienam internacionaalajam studentam taisiijusi peer-review. Bija taada sajuuta, ka ir salikti random vaardi no vaardniicas ar komatiem.
06.03.2015 23:49 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Grāds ķīmija un izkrita dēļ valodas? Nekad neticēšu. Varbūt izkrita dēļ zināšanām un ērti novēla uz valodu. Cilvēkam ar augstāko izglītību nevar būt tik slikta angļu valoda, izņemot protams ja kaut kas loti specifisks konkrētajam reģionam nav studēts.
Vienkārši mūsdienas akadēmiskā literatūra ir pamatā angļu valodā. Ja studētu 4+ gadi tad angļu valoda nevar but vāja pēc noklusējuma ja vien mācībām nav šļūkts cauri šā tā, bet tad jau ari zināšanas bus šādas tādas ...
Skotiem piemēram ir problemas Welšu akcentu saprāts un otrādi, tad jau UK vajadzētu likt ekšus kārtot arī vietējiem. Es jau nezinu par Kanādu tik labi, varbūt vietējie visi vienā akcenta runā, tad jau varētu saprast.
06.03.2015 23:35 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tieši mediķiem indostāņiem vismazāk ir "sava angļu valoda ", jo viņu valoda ir veidojusies akadēmiska aprite, medicīna savukārt tiek ņemta no rietumiem, no rietumos izdotām grāmatām mācās, pasniedzēji ir paši ir strādajusi/mācījusies Rietumos, UK visvairāk.

Nez, cik man ir bijusi saskare, neko iisti nevar saprast deelj izrunas ja svaigi atbraukushais runaa. Arii kursaa bija paariitis, ar graadiem no vinju zemeem citaa nozaree (vienam bija microbiologjijaa, otrai bija kjiimijaa vai kaut kas tamliidziigs), aatri vien izkrita deelj valodas zinaashanaam. Nepavilka. Cita lieta, ja ir jau nodziivoti vairaaki gadi, tad akcents paliek, bet ir vismaz saprotams teksts.
06.03.2015 23:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Aarpraats. Tev vajadzeeja uzrakstiit par vinju suudziibu.

Es biju tik priecīga, ka man viss iztīrījās pēc tām tabletēm un nebija nekādu komplikāciju, ka par sūdzību rakstīšanu vairs nenāca ne prāta... Vienīgi - tagad mums vairs nav ģimenes ārsta! :D Izmantojam walk-in clinik iespējas un ejam pie ukraiņu izcelsmes krievvalodīgas ārstes. Man patīk tāda nedaudz PSRS laiku attieksme - kad tā, bez uķi-puķi, konstruktīvi visu izliek kā uz paplātes, nebaidoties arī pateikt kādu skarbāku vārdu.
06.03.2015 23:13 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Krista, savs akcents ir visiem. Pašiem britiem ir savi akcenti- Skotu, Welšu, ZĪrijas; pilsētām un rajoniem ir savi akcenti- Birmingemas akcents, East Londoners accent, working class accent utt. Tie laiki kad noteiktas aprindas un noteiktas profesijas drīkstēja būt tikai RP akcents ir garām, visu akcenti ir pieņemami pa lielam.
Tieši mediķiem indostāņiem vismazāk ir "sava angļu valoda ", jo viņu valoda ir veidojusies akadēmiska aprite, medicīna savukārt tiek ņemta no rietumiem, no rietumos izdotām grāmatām mācās, pasniedzēji ir paši ir strādajusi/mācījusies Rietumos, UK visvairāk.
Man ir nācies sazinaties angļu valodā ar dažnedažādiem akcentiem un dažādiem izglītības līmeņiem. Kā likums jo cilvēks izglītotāks jo labāk viņa akcents saprotams. Problemātiski ir saprast akcentus maz izglītotiem cilvēkiem.
06.03.2015 23:08 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Latvijā ir vēl viens aspekts, kuru ārzemnieces bieži vien nesaprot. Cilvēks var viegli palikt bez darba, ja nedēļu nerādīsies darbā. Varat teikt ko gribat, ka nevar tik viegli atlaist bla bla bla. Atradīs 1000 un 1 iemeslu, lai atlaistu un pieņemtu tādu, kas neslimos, bet sadzersies coldrexu un būs darbā.


Tāpīts 100 %, Ok, ne visur, bet lielākajā daļā darba vietu ir tieši tā..
06.03.2015 23:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Piemeeram, mums gjimenes aarsts veic arii ginekologjisko izmekleeshanu, bet lv aarsts taadaa situaacijaa apjuktu, jo lv to dara ginekologs. Taapat arii ultraskanjas izmekleeshana - sheit to tulko gjimenes aarsts jo sanjem tikai pliku bildi, lv ja pareizi atceros, tad bildei dod klaat aprakstu no ultrasonograafijas kabineta kas un kur ir ieraudziits.

Man vairāk patīk tas, ka LV ir normāli pieejams ģinekologs. Jo sievietēm šis ārsts būtu jābūt obligāts un brīvi pieejams tieši kā atsevišķs speciālists, nevis pavirši pieejama apskate pie sava ģimenes ārsta, kuram visu laiku "elš pakausī" nākošais pacients aiz durvīm un, kuram jāzina viss par visu un vēl tempos, tempos... Un nepatīk arī tas, ka te tā ģinekoloģija tāda - parunāšana vien ir un sliktākā gadījumā nosūta uz USG, kur sēž puņķains tehniķis-praktikants un tik seivo bildītes, lai atrādītu tās ārstam, kurš tad tikai uzrakstīs savus norvērojumus un komentārus, ko nodos ģimenes ārstam, kurš atkal nodos rezultātus tev, ja laicīgi painteresēsies...
Reāli - LV atnāci pie ģinekologa, ar tevi i parunā, i izbaksta visos caurumos, i krūtis izčamda, uz analīzēm nosūta, uztriepes paņem, uz USG nosūta, kur tev uzreiz visu paskaidro atklāti, iedod gatavu slēdzienu uz rokām; ja esi stāvoklī - visu laiku uzrauga, katru nedēļu nodod urīnu, sveries, mēries, klausi sirdi, ej uz n-tām asins analīzēm, ja par kaut ko sūdzies - momentāli reaģē utt.
Kaut kā man vairāk patīk, ja pieeja ir detalizētāka, sīkumaināka un nopietnāka, nevis tāda, ka pat zondi USG lūdz mani pašu ievadīt, jo acīmredzot tehniķim "nedrīkst" zem paladziņa uz tavu kājstarpi paskatīties ievadot aparātu... (t)
06.03.2015 23:07 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Pēc tam, kad es sāku reāli sprauslot un šausmināties par to, ka vnk sēdēšana un gaidīšana uz iekaisumu, asiņošanu un smagām problēmām (ņemot vērā, ka MA jau ir apstiprināts!), lai tiktu slimnīcā uz tīrīšanu, ir ārpus jebkādas loģikas, tikai tad viņa pavīpsnājot nomurmināja, ka varot mani pierakstīt pie ģinekologa, ja jau man tik ļoti vajagot,...

Aarpraats. :( Tev vajadzeeja uzrakstiit par vinju suudziibu.
06.03.2015 23:02 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Visu garo saraksti nelasīju, tikai 2 pirmās lapas. Latvijā ir vēl viens aspekts, kuru ārzemnieces bieži vien nesaprot. Cilvēks var viegli palikt bez darba, ja nedēļu nerādīsies darbā. Varat teikt ko gribat, ka nevar tik viegli atlaist bla bla bla. Atradīs 1000 un 1 iemeslu, lai atlaistu un pieņemtu tādu, kas neslimos, bet sadzersies coldrexu un būs darbā.
06.03.2015 22:55 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
.Pavēlnieks :-D:-D:-D:-D
06.03.2015 22:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu labaakajaa gadiijumaa straadaas kaadaa pusnobrukushaa pansionaataa. Normaalaa vietaa vinju nepienjems kaa ieraudziis eksaamena rezultaatu un izdzirdees valodu.



A vot zini, nestrādā vis pansionātā. :D Sāka strādāt kā līgumstrādnieks (nezinu kā pareizi to sauc, kad uz kādu noteiktu termiņu slimnīcā kādu paņem) un tā pamazām, pamazām ieguva darba pieredzi un nesen iekārtojās slimnīcā... :D Nezinu vairs sīkumus un detaļas, cik labs ir tas viņa tagadējais amats. Bet nu tāpat, vienkārši wtf?! Redzi nu, dažiem ļoti veicas.. Es gan pie tādiem "veiksminiekiem" negribētu nokļūt...

Turklaat kaada kaalja peec gjimenes aarsts tevi nenoziimeeja pie ginekologa?

Pēc tam, kad es sāku reāli sprauslot un šausmināties par to, ka vnk sēdēšana un gaidīšana uz iekaisumu, asiņošanu un smagām problēmām (ņemot vērā, ka MA jau ir apstiprināts!), lai tiktu slimnīcā uz tīrīšanu, ir ārpus jebkādas loģikas, tikai tad viņa pavīpsnājot nomurmināja, ka varot mani pierakstīt pie ģinekologa, ja jau man tik ļoti vajagot,... :-/ Un piemetināja, ka ģinekologs neko jaunu jau nu nepateikšot... Tad es vēl nedēļu gaidīju pierakstu pie tā ģinekologa, kura arī no sākuma ieteica vēl pagaidīt un tad, kā pēdējo metodi, ieminējās par tabletēm... Reāli, es ar konstatēto MA nostaigāju apmēram mēnesi bez asiņošanas, kamēr beidzot dabūju savas tabletītes. (t)
Un vēl daži tādi līdzīgi gadījumi man liek domāt, ka te ārsti (gan jau ne tikai te) īsti nesajēdz, ko vispār dara! Nu kā lai uzticās tādam ārstam? Reāli, ja negribi "atstiept ķepas", ja negribi, lai tavi bērni ir neauglīgi vai hroniski slimi, ja negribi, lai tev būtu kādas nopietnas sekas - turies pa gabal no ārstiem! :D

Ok, visam ir savas divas puses. Nav labuma bez ļaunuma. Taču tā kopainā skatoties - ārstiem, manuprāt, uzticēties nevar...
06.03.2015 22:52 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Quince Vinjiem tur ir izstraadaajusies sava anglju valoda ar iipatneeju akcentu un izrunu. Mees svaigi iebraukushos knapi, knapi saprotam. Ja veel pa telefonu ir jaasazinaas, tad vispaar ir vaaks. Taapeec esmu tikai par to, lai no saakuma nokaarto valodas un zinaashanas testu, iemaacaas kaa ir pienjemts pie mums cilveekus aarsteet un apieties ar pacientiem un tikai tad lai saak straadaat.
06.03.2015 22:52 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Jo stipraakas antibiotikas izgudrojam, jo vairaak mutaacijas notiek bakteerijaas.

Ne jau no stiprākām antibiotikam mutē baktērijas LOL :-D bet to pārmērīga lietošana pie katra klepus... :-D

Un vispār nodalīt ķīmiju no dabas ir tumsonīgi, jo paskatoties padziļināti arī dziedniecības dabīgie līdzekļi satur ķīmiskas vielas, faktiski viss dzīvais ir liela mendeļejeva tabula.
Tāpēc lai cik hipsteriem tas neliktos nepieņemami ķīmija ir tuvāk dabai neka domājat.

Tas ir tikai pozitīvi, ka iemācamies sintezet makslīgi ķīmikālijas :-P

Pateicoties tam mums nav javāra karklu mizas, lai iegūtu nelielā koncentrācijā asperīnu, bet paņemam ripinu un iedzeram
06.03.2015 22:51 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
krista, bijušajās britu kolonijas loti labi runā angliski, mācību programmas tiek veidotas pec britu parauga, mācību priekšmeti skolas tiek pasniegti angliski, viņi tur angļu valodu zina daudz labāk par mums (Latviju) ES dalibniekiem. Es vel saprastu ja Tu Kongo vai Bangladešas mediķus apšaubītu, bet Indijas un Pakistānas ārstiem kvalifikācija nu gan nav sliktāka , cita lieta ka šajās valstis ir atļauti medikamenti kas pie mums skaitās novecojusi un tamlīdzīgi.
06.03.2015 22:48 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Saprotu, trešā valsts no citas trešās valsts atšķiras, bet nav šo valstu ārsti tik slikti lai neturētu līdzi rietumu ārstiem. Trešajās pasaules valstis vienkārši slimnīcas trūkst moderna aprīkojuma.

Es nesaku, ka vinji nav gudri, bet vinjiem ir tomeer savaadaaka izgliitiiba. Katraa valstii ir savas standarta proceduuras un protokols, kam visi seko. Mediciinaa nevar ilgi un gari izskaidrot ko veelies koleegjim, ir jaavar saprasties iisi un kodoliigi, kas ir visai apgruutinaati, ja cilveekam ir maaciita cita sisteema. Taapat arii zaales, zaalju nosaukumi, zaalju kombinaacijas, izmekleejumu veidi meedz atskjirties. Piemeeram, mums gjimenes aarsts veic arii ginekologjisko izmekleeshanu, bet lv aarsts taadaa situaacijaa apjuktu, jo lv to dara ginekologs. Taapat arii ultraskanjas izmekleeshana - sheit to tulko gjimenes aarsts jo sanjem tikai pliku bildi, lv ja pareizi atceros, tad bildei dod klaat aprakstu no ultrasonograafijas kabineta kas un kur ir ieraudziits. Un taa vareetu turpinaat un turpinaat.
06.03.2015 22:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!