Kāpēc dabīgs tiek uzskatīts labs?

 
Reitings 199
Reģ: 03.03.2015
eko, bio, bulšito, natural, pidural. Kāpēc?

Vai jūs esat aizmirsuši, ka daba grib lai jūs nomirstat? Homo Sapiens vidējais mūža ilgums dabā ir 35, tikai pateicoties tehnoloģijai cilvēki sāka dzīvot ilgāk un labāk. Patecioties antibiotikām un vakcīnām mūža ilgums un kvalitāte vēl vairāk palielinājās.

Kāpēc mūsdienās ir parādījusies kustība pretējā virzienā? Vajadzētu spiest uz vairāk tehnoloģiju, vairāk ģenetisko modifikāciju (arī pašu cilvēku), klonēšanu, medicīnu utt.
06.03.2015 20:07 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tieši mediķiem indostāņiem vismazāk ir "sava angļu valoda ", jo viņu valoda ir veidojusies akadēmiska aprite, medicīna savukārt tiek ņemta no rietumiem, no rietumos izdotām grāmatām mācās, pasniedzēji ir paši ir strādajusi/mācījusies Rietumos, UK visvairāk.

Nez, cik man ir bijusi saskare, neko iisti nevar saprast deelj izrunas ja svaigi atbraukushais runaa. Arii kursaa bija paariitis, ar graadiem no vinju zemeem citaa nozaree (vienam bija microbiologjijaa, otrai bija kjiimijaa vai kaut kas tamliidziigs), aatri vien izkrita deelj valodas zinaashanaam. Nepavilka. Cita lieta, ja ir jau nodziivoti vairaaki gadi, tad akcents paliek, bet ir vismaz saprotams teksts.
06.03.2015 23:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Grāds ķīmija un izkrita dēļ valodas? Nekad neticēšu. Varbūt izkrita dēļ zināšanām un ērti novēla uz valodu. Cilvēkam ar augstāko izglītību nevar būt tik slikta angļu valoda, izņemot protams ja kaut kas loti specifisks konkrētajam reģionam nav studēts.
Vienkārši mūsdienas akadēmiskā literatūra ir pamatā angļu valodā. Ja studētu 4+ gadi tad angļu valoda nevar but vāja pēc noklusējuma ja vien mācībām nav šļūkts cauri šā tā, bet tad jau ari zināšanas bus šādas tādas ...
Skotiem piemēram ir problemas Welšu akcentu saprāts un otrādi, tad jau UK vajadzētu likt ekšus kārtot arī vietējiem. Es jau nezinu par Kanādu tik labi, varbūt vietējie visi vienā akcenta runā, tad jau varētu saprast.
06.03.2015 23:35 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Grāds ķīmija un izkrita dēļ valodas? Nekad neticēšu. Varbūt izkrita dēļ zināšanām un ērti novēla uz valodu. Cilvēkam ar augstāko izglītību nevar būt tik slikta angļu valoda, izņemot protams ja kaut kas loti specifisks konkrētajam reģionam nav studēts.

Tu patieshaam domaa, ka visaas tajaas Indijas augstskolaas ir uuberlabaa anglju valoda vienaa liimenii ar dzimushajiem Kanaadaa vai ASV? Pat vieteejiem dazkaart rodaas probleemas ar valodu. Pasniedzeeji eksaamenos biezji vien speciaali izveelaas taadu vaardu savienojumus un izteiksmes veidu, ka vieteejie apmulst, kur nu veel cilveeks kas diendienaa nav angliski pirms tam runaajis. Nav mums tie jautaajumi skaidri un gaishi. Tiek lielaakoties doti scenaariji, izmantoti ntie sinoniimi saapju veida aprakstiishanai, pashsajuutas noveerteeshanai. Un tas, ka tu vari izlasiit zinaatnisko literatuuru nenoziimee to, ka tekoshi runaasi, bet dazi eksaameni ir mutiski un pasniedzeeji iipashi neies paarprasiit terminus. Nepareizi izrunaaji - izklausiijaas kaa kaut kaa cits, atziime uzreiz zemaaka. Ne pa velti iebrauceejiem prasa vismaz 26 punktus no 30 rakstiibaa un runaashanaa ieksh TOEFL, un taapat pasniedzeeji shausmaas dazkaart sakjer galvu. Esmu arii vienam internacionaalajam studentam taisiijusi peer-review. Bija taada sajuuta, ka ir salikti random vaardi no vaardniicas ar komatiem.
06.03.2015 23:49 |
 
Reitings 28460
Reģ: 11.02.2015
Nebriiniitos, ja atkaartotos kaut kas liidziigs Bubonju meera scenaarijam ne visai taalaa naakotnee.
++

Un tieši tāpēc es uzskatu, pat ar visiem saviem eko šmeko un advancētajām medicīnām, tehnoloģijām, daba visu noliks pie vietas. Jau šobrīd ir cilvēku pārprodukcija --> attiecīgi- klimata izmaiņas, resursu izzušana, izstrādā arvien jaunus ieročus --> attiecīgi - vairāk katastrofu, ilgtermiņa problēmu --> attiecīgi mazāk cilvēku (tālākā nākotnē). Mēs paši sevi iznīcināsim, neuztraucies ;) :D
06.03.2015 23:51 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Veetrasputns -es arii izlasiju rakstu,viirs arii!Mans viirs ir 100%piekriteejs sim rakstam.Vins ir tik loti viilies savaa dziivee aarstos,ka tagad ciinaas pats ar savu CA!
06.03.2015 23:52 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Piebildiishu, ka kursadarbaa 30% no atziimes vari pazaudeet deelj gramatikas, nepareizaa stila (jaaseko ir tieshi Kanaadaa pienjemtajam stilam, nevis Britu kaa piemeeram). Ja veel pats saturs nav ideaals, ir ljoti viegli dabuut zem minimaalaa nepiecieshamaa noveerteejuma, lai turpinaatu studijas, jo nonjems paaris atziimes pat par drukas kljuudu kaa piemeeram 2 vaardi nejaushi sarakstiiti kopaa.
06.03.2015 23:53 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Par ginekologiem runājot, jā, man patīk, ka ginekologs ir viens no tiem ārstiem, kas LV reizi gadā ir bezmaksas un nav nepieciešams nosūtījums, tātad vieglāk pieejams!
Bet vispār man Latvijā medicīna tīri apmierina, cik nācies saskarties. Pirmais mīnuss, kas nāk prātā ir milzīgās rindas uz nosūtījumiem. Uz vienu procedūru (kas aizņēma 10min!!!!!) es gaidīju ilgāk kā pusgadu rindā. Man tas galīgi nebija steidzami, jo man tā bija tikai pārbaude, bet tiem, kam tas tiešām akūti...nav variantu. Jāmaksā.
Un jā, tās, kas minēja par neierašanos darbā - diemžēl tā tas ir un tas ir briesmīgi skumji. :( Labi, varbūt ne uzreiz par atlaišanu, bet tomēr. Kā arī ir darbi, kur par to vispār nav padomāts un ja Tu saslimsti, viss darbs bezmazvai apstājas, jo nav, kam Tevi aizstāt - par to nav padomāts.
07.03.2015 12:00 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Man šķiet, ka cilvēki pievēršas dabīgam un svaigan uzturam, jo jūt to atšķirību savā ķermenī, kad tam pievēršas. Bieži vien notiek pozitīvas pārmaiņas - vairāk enerģijas, atkrīt kādas ieilgušas veselības problēmas, uzlabojas pašsajūta, atbrīvojas no liekā svara utml - katram savi rezultāti un vēlmes. Arī dabai labvēlīgāk ēst vairāk dārzeņu un vietējo produktu. Nedomāju, ka tam ir kāds sakars ar medicīnu un tehnoloģiju. Tieši otrādi, vairāk cilvēku saprot, ka nevis medicīna nes veselību, bet gan rūpes par sevi un sev apkārtējiem. Medicīnai vajadzētu būt tam pēdējam salmiņam, ka nu nekas nepalīdz, tad izmanto zāles un ārstu palīdzību. Domāju, ka šīs pārmaiņas uz apzinīgu dzīvesveida izvēli ir tikai un vienīgi pozitīvas :)
08.03.2015 18:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits