Kāpēc dabīgs tiek uzskatīts labs?

 
Reitings 199
Reģ: 03.03.2015
eko, bio, bulšito, natural, pidural. Kāpēc?

Vai jūs esat aizmirsuši, ka daba grib lai jūs nomirstat? Homo Sapiens vidējais mūža ilgums dabā ir 35, tikai pateicoties tehnoloģijai cilvēki sāka dzīvot ilgāk un labāk. Patecioties antibiotikām un vakcīnām mūža ilgums un kvalitāte vēl vairāk palielinājās.

Kāpēc mūsdienās ir parādījusies kustība pretējā virzienā? Vajadzētu spiest uz vairāk tehnoloģiju, vairāk ģenetisko modifikāciju (arī pašu cilvēku), klonēšanu, medicīnu utt.
06.03.2015 20:07 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
nu man bija tāds variants, ka aizgāju ar sāpošu kaklu pie ārsta (bija jau uz tās robežas, ka ilgi un vairs nevar izturēt, jo ar katru s* nedodos pie ārsta), man pateica aptuveni tā "nu, ja līdz svētdienai nepaliek labāk, lai sāku dzert tādas un tādas AB, bet līdz tam - ibumetīns 3x/d). ok, līdz svētdienai sliktāk nepaliek, uztveru to tā, ka laikam AB nedzeršu, jo uz miršanu nejūtos.. paiet 3 dienas, IT KĀ paliek labāk, bet te pēkšņi sāk pampt viena kakla puse, sāpes tādas, ka gandrīz pa zemi jāvārtās, aizeju pie cita ārsta,kurš izraksta citas AB un pasaka, ka jau pēc iepriekšējās vizītes esot bijis jāsāk dzert AB. šis gan laikam bija beigu beigās tas gadījums, kur tās bija nepieciešamas.
06.03.2015 20:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es vados pēc izjūtām... Ja nav "mirstamā kaite", tad vnk nogaidu un cenšos veseļoties kaut cik dabiski - šēžot mājās un "traumējot" mājiniekus ar skaļu klepu, šķaudieniem, iesnām u.t.t

Lielumlielaa bucha no manis! (l) Patiesiibaa tie klepotaaji/shaudiitaaji aiznjem krietnu laiku uznjemshanaa, turklaat veel aplipinot veezja slimniekus un paareejos ar viirusiem. Es to visu laiku uzsveru un turpinaashu uzsveert - ja ir kaut kas, kas nav tik traks, labaak ir nogaidiit liidz gjimenes aarstam, jo tajaa slimniicaa vari tikt veel pie citaam kaiteem.
06.03.2015 20:57 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Baigaa jeega ir sarakstiit ntos noraadiijumus, ja pacients tos nepildiis.

Nezinu, neesmu tik cieši saistīta ar medicīnas jomu, bet, manuprāt, ārsts nav aukle. Viņam nav jāsēž un jāuzmana katrs pacients, ko un cik pareizi viņš izpilda norādījumus. Tā ir pacienta atbildība un to kā reiz vajadzētu vairāk akcentēt, lai dažiem pacientiem labāk "pielec". Arī antibiotikas ne visi dzer pilnu kursu un ko tad?... Vai tad ārsts vispār ir atbildīgs par to, ka cilvēks ir saslimis?
Jebkurā gadījumā, jo "tālāk mežā", jo vairāk pretrunu... Medicīna nav paredzēta, lai uzcinātos ar slimnieku un arī jāņem vērā, ka organisma spējas cīnīties ar slimībām katram ir individuālas. Sāpju slieksnis individuāls, imunitāte atšķiras, vecumi dažādi utt. Bet rodas sajūta, ka medicīna par katru varīti cenšas visus pielīdzināt kaut kam vienam - vienam standartam tā teikt, un visus "barot" ar vienām zālēm un sagaidīt vienlīdz ātru izveseļošanos no jebkuras slimības... Via tad to visu kultivē slimnieki? Nē. Medicīnas sistēma.
06.03.2015 20:58 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
Emmanuelle, es reiz iegāju aptiekā un man tik ļoti patika, ka man nevis ļāva izpirkt pus aptieku (un es tiešām gāju ar tādu domu, ka man vajag nez cik līdzekļus, jo negribējās slimot), bet ieteica kkādu super lētu un vienkāršu līdzekli. tā kā par sevi vairāk varu teikt, ka zāles mani maz uzrunā, jo man vienmēr liekas, ka tad, ja iesaka kko "padzert", tas ir tāds konveijera variants ārstam. protams, ne vienmēr,bet arī ne reti.
06.03.2015 21:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Patiesiibaa tie klepotaaji/shaudiitaaji aiznjem krietnu laiku uznjemshanaa, turklaat veel aplipinot veezja slimniekus un paareejos ar viirusiem.

Tas jau vispār nonsens, ka ar saaukstēšanos/gripu vieglā formā dodas uz slimnīcu! :D

Daži ir reāli aizmirsuši, ka viņiem galvā atrodas smadzenes... :-/
06.03.2015 21:03 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nezinu, neesmu tik cieši saistīta ar medicīnas jomu, bet, manuprāt, ārsts nav aukle. Viņam nav jāsēž un jāuzmana katrs pacients, ko un cik pareizi viņš izpilda norādījumus. Tā ir pacienta atbildība un to kā reiz vajadzētu vairāk akcentēt, lai dažiem pacientiem labāk "pielec". Arī antibiotikas ne visi dzer pilnu kursu un ko tad?... Vai tad ārsts vispār ir atbildīgs par to, ka cilvēks ir saslimis?
Jebkurā gadījumā, jo "tālāk mežā", jo vairāk pretrunu... Medicīna nav paredzēta, lai uzcinātos ar slimnieku un arī jāņem vērā, ka organisma spējas cīnīties ar slimībām katram ir individuālas. Sāpju slieksnis individuāls, imunitāte atšķiras, vecumi dažādi utt. Bet rodas sajūta, ka medicīna par katru varīti cenšas visus pielīdzināt kaut kam vienam - vienam standartam tā teikt, un visus "barot" ar vienām zālēm un sagaidīt vienlīdz ātru izveseļošanos no jebkuras slimības... Via tad to visu kultivē slimnieki? Nē. Medicīnas sistēma.

Aarsts ir atbildiigs par to, lai izrakstiitaas lietas un noraadiijumi buutu savienojami ar pacienta dziivi. Ja pacients pasaka ka vinjsh to nedariis, tad aarsta pienaakums ir mekleet alternatiivu.
06.03.2015 21:05 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un, kas notiek, ja alternatīva nepastāv?... Bāc, kā tracina šitā "dirsu slaucīšana" pacientiem... :D

Man ļoti patika šis te raksts:
http://www.mammamuntetiem.lv/articles/30642/bernu-reanimatologs-peteis-klava-32-glasti-diena-lai-izaugtu-laimigs/
Ir tā kā nedaudz ne par tēmu, bet jāsaka, ka ne vien vecāki ir debīli, bet nu kopumā cilvēki jeb pacienti - tiešām ir debīli!... Un mediķi tik "paijā galviņu" tādiem un tik izdomā jaunus brīnumlīdzekļus, lai gan patiesībā vajadzētu bišku agresīvāk norādīt pacientam īsto vietu.
06.03.2015 21:14 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
Neons, bet tā tas ir ne tikai saistībā ar medicīnu, bet tā tas ir.. visur, diemžēl. es nevēlos neko stāstīt par savu darbu, bet ikdienā pie manis nonāk lietas, kas saistītas ar klientiem, un tur arī reizēm nevar saprast, vai ierakties zemē, vai kā. cilvēki ir dažādi, un tas ir neizmaināms fakts. arī tas, ka lielai daļai intelekta koeficients neļauj adekvāti spriest, bet nu teorētiski - kāda mums daļa gar to.
06.03.2015 21:18 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Un, kas notiek, ja alternatīva nepastāv?... Bāc, kā tracina šitā "dirsu slaucīšana" pacientiem...

Man ļoti patika šis te raksts:
http://www.mammamuntetiem.lv/articles/30642/bernu-reanimatologs-peteis-klava-32-glasti-diena-lai-izaugtu-laimigs/
Ir tā kā nedaudz ne par tēmu, bet jāsaka, ka ne vien vecāki ir debīli, bet nu kopumā cilvēki jeb pacienti - tiešām ir debīli!... Un mediķi tik "paijā galviņu" tādiem un tik izdomā jaunus brīnumlīdzekļus, lai gan patiesībā vajadzētu bišku agresīvāk norādīt pacientam īsto vietu.

Viss nav tikai melns vai balts. Piemeeram, ja tas pacients ir vientuljaa maate ar 3 beerniem, kura ja panjems veel vienu slimiibas lapu, tad paliks bez darba. Tieshaam ieteiksi teejinjas uz nedeelju? Ne tak, mekleesi iespeeju dabuut vinju uz kaajaam peec iespeejas aatraak. Vai arii celtniekam ieteiksi smeereet 5x dienaa kreemu uz muguras, ja celtnieks straadaa karstaa saulee visu dienu un nav vinjam laika ne veelmes smeereeties? Jebshu aizmaashiigam tantukam izrakstiit 10 veicamaas proceduuras maajaas ik dienas - vinja tak aizmirsiis izdariit labi ja pusi. Jaa, daljai vajadzeetu kaartiigu sapurinaashanu, bet ir arii taa dalja, kurai vajag to individuaalo pieeju.
06.03.2015 21:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Alaïa, jā, tas ir novērojams visur. Taču mans sašutums ir nevis par to, ka cilvēki ir debīli, bet par to, ka tik svarīga sfēra kā medicīna izvēlās šādiem debīliķiem pazemīgi pakalpot visādi izdabājot, ka ilgtermiņā tas nāks tikai par sliktu sabiedrībai un tās veselībai. Galvenais, lai pacients ir apmierināts...
Nu vispār jau tipiski pasaulei - izdabāt visā, būt mega tolerantam, pielaidīgam, bez sava viedokļa, laipnam (un nav svarīgi, ka tev "kāpj uz galvas"), taču ar sekām, ko radīs šāda attieksme, cīnīsimies vēlāk, kad jau viss smelsies pāri malām...
Šī te "no viena grāvja - otrā" pieeja reāli man uzdzen dusmas! Kaut gan, saprotu, ka sabiedrību nav iespējams noturēt balansā un tā vai tā - ar jebkādu attieksmi sanāks iebraukt galējībās. Taču tad es izvēlētos mazāk postošo "galējību"...
06.03.2015 21:29 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Vai juus esiet ieveerojusas veel vienu loti interesantu lietu,ka loti reti slimo cilveeki,kuri ir taadi ,kaa saka-harmonijaa ar sevi,taadi mieriigi varbuut?Ja arii sie cilveeki kaadreiz saslimst,tad viss norisinaas taa mieriigaak...
Mani paarsteidza veel viens fakts,lika padomaat par so visu,paintereseeties vairaak...aaarstam pacients suudzaas par saapeem ,aarsts uzreiz saka-vai esi dusmiiga uz kaadu...?Es nekad nedomaaju ,ka tik speeciigi cilveeku var ietekmeet dusmas,beedas -iisi sakot negaacijas.Muusu kermenis loti reagee uz visu so arii(pareizaak sakot-katrs orgaans reagee uz "savu "negaaciju.Tas nav par teemu varbuut-atvainojos.:-P
06.03.2015 21:40 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Man tik ļoti patīk, ka Latvijā aizejot pie ārsta, viņš no sākuma ieteiks tautas metodes, un lūgs atnākt pēc pāris dienām. Ja nekas nemainīsies uz labo pusi, tad ķersies klāt nopietnākām lietām.
Tagad es pat neeju, jo aptuveni zinu, ko būtu jādara (jau no iepriekšējām reizēm), un, ja nekas nelīdz, tikai tad čāpoju pie ārsta. Nepatīk man dzert zāles, un nepatīk man poliklīnikas. fui, fui...
06.03.2015 21:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
krista, no vienas puses jā, vajadzētu individuālāku pieeju. Un es neredzu iemeslus, piem., kāpēc lai Kanādas ģimenes ārstiem nebūtu laika tādai pieejai, jo pietiktu ar to, ka imigrantiem atļautu strādāt par ārstiem ar viņu iegūtiem diplomiem ne Kanādā, nevis bīdīt tikai "savējos" un tad žēloties, ka trūkst speciālistu...

Nedaudz jāpiekoriģē pati sistēma būtu. Dažās vietās ir par daudz nenozīmīgu "starpnieku", citās vietās par maz reālo speciālistu.

Ai, nu par tiem tevis nosauktiem gadījumiem... Jā, tie ir individuāli. Bet māmiņai dzīve nemainīsies vēl n-tos gadus, celtnieks ar savu muguru turpinās strādāt, lai kā viņu ārstētu, kamēr vispār nepaliks par gulošu slimnieku, pensionāre tāpat kādu reizi neiedzers zāles un aizmirsīs par procedūrām pat ar visu piesktīšanu un individuālo attieksmi... Tā ir dzīve!... ŠO to būtu iespējams vēl piekoriģēt ar citu sistēmu uzlabošanu (garākus atvaļinājumus, elastīgākas slimības lapas u.tml.). Savādāk dažās lietas ir tiiik daudz pretrunu, ka jābrīnās - kāpēc Kanādā atvaļinājums ir tikai 2 nedēļas gadā (privātā sektorā)? Kāpēc bērnu kopšanas atvaļinājums ir tikai 1 gadu? Kāpēc "sick days" ir tikai 1 nedēļu gadā? Kāpēc visā valstī cenas katru gadu paaugstina par 3%, bet algas - nē? Kāpēc PVN netiek norādīts uz cenu zīmes? Kāpēc laba pārtika maksā dārgi, bet kaitīga un slikta - lēti? Kāpēc medikamenti ir tik nenormāli dārgi? Kāpēc sabiedriskā transporta biļetes ir tik dārgas, bet benzīns - tik lēts? Kāpēc minoritātes ir tik jūtīgas, ka beigu beigās sāk likties, ka apspiesta tiek tieši neminoritāte un savs individuālais viedoklis? Vārda brīvība? Taču, kā pasaki, ka tev nepatīk kāda rase - tā rasists?... Utt.
Būtībā - atbildes ir +/- zināmas. Šie ir tādi drīzāk retoriski jautājumi par to, ka šis tas ir krietni vien sašķobīts peļņas, biznesa un izdevīguma labā... Lūk, tik "forša" ir mūsu cilvēce un sabiedrība!...(t)

Jeee, bišku aizrāvos! :-P
06.03.2015 21:44 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
patiesiibaa tie klepotaaji/shaudiitaaji aiznjem krietnu laiku uznjemshanaa, turklaat veel aplipinot veezja slimniekus un paareejos ar viirusiem.


Vispār tiem klepotājiem un šķaudītājiem pieņemšanās vajag darba nespējas lapas :D Vismaz es esmu viens no tiem variantiem. Man darbā nav pieļaujams pāris dienas vienkārši pasēdēt, paārstēties mājās, tāpēc uzreiz momentā dodos atvērt slimības lapu. Mana ārste ir kā traka uz zālēm- parasti aptiekā nopērku tikai daļu, citādi varētu taisīt kokteiļu ballīti no tā lēruma sīrupu, ko viņa parasti paraksta! Antibiotikas tiešām nepatīk dzert, bet, par laimi, nav sanācis bieži.
Vispār piekrītu, ka mūsdienās medicīna un ārsti pārāk forsē. Šodien izlasīju, ka taisās transplantēt galvu pie cita ķermeņa.:-O Mīļo pasaulīt!:-D Pat visi + neatsver tos -, kas būtu. Drīz tiešām būsim kā robotiņi ar mākslīgām iekšām!
06.03.2015 21:49 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es nesen lasiju rakstu,kas arii lika aizdomaaties par veseliibu tomeer -bija rakstiits,ja cilveeks ,kurs iepreks ir loti daudz slimojis,suudzeejies par visu utt krasi maina savu eedienkarti,saakot ar to,ka pilniigi izsleedz sinteetiku savaa uzturaa,izleedz saldumus utt,tad veseliiba krasi uzlabojaas.
Tas eko dziives veids jau nav tikai izskats vien,taa ir passajuuta,energijas laadins utt
06.03.2015 21:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Emmanuelle, līdzīgu domu lasīju Sineļņikova grāmatās. Par pozitīvo domāšanu, pat savu negatīvo emociju krāšanu un to, ka tas izpaužas mūsu organismā (visādos izsitumu, blaugznu veidā un notietnākās slimībās u.tml.), par to, ka kopumā mūsu ķermeņa veselība daudz ko pasaka par mums pašiem... Sen lasīts... Kaut kā tā apmēram tur tas viss bija.
06.03.2015 21:53 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
Emmanuelle, par tiem harmoniskajiem neslimotājiem - grūti komentēt, jo man šķiet, ka es esmu izteikti disharmonisks un nervozs cilvēks, bet es slimoju patiešām reti, lai arī man nešķiet, ka man gēnos būtu kkāda super veselība.
06.03.2015 21:53 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Taapeec aarsti padodaas un izraksta tabletiiti, lai tik nebuutu jaataisa stundu gara izskaidroshanaas ar pacientu, jo tam diemzeel nav laika.


man atkal bijis gluži pretēji, bija iekaisums brūcē, biju pie ārsta, izrakstīja man vienreiz antibiotikas, uz laiku palīdzēja, atkal gāju, atkal teica, ka būs jādzer vēl viens kurss, es biju tā, kas prasīju, vai tiešām nekas cits nevar man palīdzēt, kaut ilgākā laika posmā ja jāliek kompreses utt. Teica, ka nē, palīdzēs tikai antibiotikas. Tādos gadījumos jau nekas cits neatliek, kā vien ārstam paklausīt ;-)
06.03.2015 21:59 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Alaia-es pienemu ,ka tu veel esi loti jauna!Tas viss uzkraajaas -visas negatiivaas emocijas,un tad tas "burbulis spraagst"-veelaak!
Neons-man patika ,ka to visu manai draudzenei pateica aarsts,kurs ir kirurgs!Taa liekas nu tik buus,nu tik grieziis kaut ko :-Dun nee-pateica kaut ko pilniigi negaidiitu!
06.03.2015 22:01 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
krista, no vienas puses jā, vajadzētu individuālāku pieeju. Un es neredzu iemeslus, piem., kāpēc lai Kanādas ģimenes ārstiem nebūtu laika tādai pieejai, jo pietiktu ar to, ka imigrantiem atļautu strādāt par ārstiem ar viņu iegūtiem diplomiem ne Kanādā, nevis bīdīt tikai "savējos" un tad žēloties, ka trūkst speciālistu...

Tu pati ietu pie kaadas treshaas pasaules valsts diplomeeta aarsta? Tieshaam ietu? Nav taa, ka tikai saveejos biida, pie vainas ir tas, ka tie iebraukushie aarsti vienkaarshi nenoliek vajadziigaas paarbaudes, lai ieguutu licenzes. Arii daudziem valodas zinaashanas nav pietiekamas. Nevar tak slimniicaa likt taadu aarstu, kura rakstiito neviens neizpratiis deelj visaam gramatiskajaam kljuudaam.
06.03.2015 22:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)