Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ka tikt vala no vainas sajutas?

 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
Cau, meitenes. Atvainojos, ka nav garumzimju. Sogad beigsu bakalaurus un jau labu laiku visi mani tirda ar studijam talak, magistros. Jau labu laiku sliecos uz to, ka studijas turpinat nevelos jo magistram sava nozare jegu nesaskatu. Velos vasara sakt stradat sava nozare un uzsakt kopdzivi ar draugu. Vecaki tikai to vien dara ka runa par magistru, cik tas ir svarigi un nozimigi, ka vajag visu nokartot tagad ar vienu piegajienu, ka velak bus gimene, berni un tam neatliks laika. Ar pratu jau saprotu, ka varetu vel nomocit tos 2 gadus, bet mani ne vairs saista Riga, ne dzive tur, jo gan draugs, gan gimene atrodas cita pilseta. Sis, pedejais studiju gads, man morali ir loti gruts, visu daru pedeja laika, tads apnikums pret visu, beee. Vecaki vel uzskata, ka es vel pardomasu, jo tas ir vinu sapnis - izskolot savu vienigo bernu. Vini pat finansiali ir gatavi atbalstit, tikai lai macos. Bet liekas, ka mana passajuta taja visa vispar neko nenozime. Saviem vecakiem esmu no sirds pateiciga, ka vini mani sos gadus ir uzturejusi un atbalstijusi, bet jutu ka pietiek. Gribu sakt pati savu dzivi, tikai nez kapec mani ir sausmiga vainas apzina, jo zinu, ka tad kad pateiksu gala lemumu pavasari, vini bus mani loti vilusies. Ka tikt no tas vainas sajutas vala? Man vairs pat nav domu ka vel savu viedokli argumentet, ka studijas nevelos turpinat:-/
04.03.2015 22:11 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
man smiekli naak cik visas te gudras 20 gados, gribu redzet kaa jus pectam pirksos kodisiet par sho visu - man jau nevajadzes, pietiek ar bakalauru, negribu buut nekaada vaditaja

Vai tieshaam ir tik gruuti iedomaaties, ka cilveekam var arii riebties vadiit citus?
06.03.2015 21:17 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
Amnile, ja, tiesam nekas neinterese, ja macities tad tikai sava nozare. Es neredzu jegu macities tikai tapec, lai butu tas magistra diploms (runaju par citu novirzienu, par savu sferu jau mineju ieprieks). Problema jau taja, ka man vispar vairs negribas macities, es nevaru piespiesties neko darit laicigi. Gribas parmainas dzive, nevis turpinat sedet skolas sola, bet neviens to nesaprot. Noteikti no malas izklausas aplami, bet ta tas ir:-/
06.03.2015 21:11 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
meittene, bet vai tiešām ir tā, ka pilnīgi nekas cits nesaista? Manuprāt ir forši, ka izmācies maģistru citā novirzienā, jo tas paplašina prasmes un zināšanas. Takā divi lauciņi ar vienu piegājienu.
Ar maģistru ir tā, ka bez tā arī var iztikt, un ar bakalauru var dabūt darbu savā sfērā, taču visu mūžu jau vienā vietā nesēdēsi. Ar laiku gribēsies, lai tavs darbs tiktu novērtēts augstāk un gan jau, ka kādreiz augstāku (labāku, ne vienmēr vadībā) amatu gribēsies. Un tad lieliski noder maģistrs, jo mūsdienās darbā lielu lomu ieņem tieši papīrs - ir tev vai nav. Un ar maģistru tev būs priekšrocības tikt vēlamajā amatā.
05.03.2015 22:45 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
stiprais_dzimums, ja es studeju magistros, tad tikai sava specialitate. un jau vairakas reizes mineju, ka ta ir tikai viena vieta, pietam pilna laika klatiene. bet kapec kodis pirkstos? Es nedomaju, ka pilnigi katrai sievietei dzives jega un piepildijums ir diploma un karjeras izaugsme. Tas ir svarigi, bet ne katrai tas bus primarais dzives noteikums(t)
05.03.2015 20:49 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
nav jau tikai viena skola,kura var magistros staaties. citas augstskolas nav tevis interesejosa programma un neklatienei labs grafiks?
man smiekli naak cik visas te gudras 20 gados, gribu redzet kaa jus pectam pirksos kodisiet par sho visu - man jau nevajadzes, pietiek ar bakalauru, negribu buut nekaada vaditaja
05.03.2015 20:43 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
OliviaP, man ari tas liekas ipatneji. Bet vecakiem liekas, ka tas ir normali, jo es vel studeju. Ta ikdiena vini neko neiaizliedz, ne ierobezo kaut ka, viss ir loti labi, bet cik tad ilgi ta:-|
Amnile, bet akis jau ir taja, ka es neredzu sevi vel 2 gadus studejot. Mani tas dzen viegla izmisuma, jo nevelos vairak to darit. Jutu ka vairs nespeju, bet tad sanak izveleties starp to ko velos es un to ko velas parejie. Un ja vel sak spiest uz jutam liekas ka driz sabruksu, neviens normals cilveks tacu ta ilgi neiztures
05.03.2015 20:34 |
 
Reitings 170
Reģ: 26.01.2015
Man liekas īpatnēji, ja cilvēks, kuram gadu tik daudz, ka viņš var maģistros stāties, joprojām ir zem vecāku pakļautības/kontroles. Tava dzīve, tavs lēmums, vecākiem ir sava dzīve.
05.03.2015 20:08 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Ja jau vecāki ir gatavi tevi materiāli atbalstīt un lekcijas maģistrantūrā tev būtu no trešdienas līdz setdienai, tad varbūt vienkārši braukā? Trešdien aizbrauc agri no rīta uz skolu, paliec kojās un sestdienā brauc mājās (ja nevar katru dienu izbraukāt). Tad vecākiem būs sirdsmiers, tev izglītība un mājās arī daļēji būsi kopā ar draugu. Tā sacīt - vilks paēdis un kaza dzīva.
05.03.2015 19:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nesteidzies strādāt! Paspēsi!

Labāk pameklē praksi, kaut vai neapmaksātu, kuru varēsi apvienot ar maģistratūru. Tad iegūsi gan pieredzi, gan izglītību.
05.03.2015 18:12 |
 
10 gadi
Reitings 4032
Reģ: 02.01.2011
ja jau tgd ir apnikums un visu dari pēdējā brīdī, tad parakstīties vēl uz 2 gadiem būtu sevis mocīšana :)
p.s. uzskatu,ka katrs pats ir atbildīgs par savu dzīvi, savām izvēlēm.
05.03.2015 17:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es droši vien izietu maģistrantūru, jo:

1) Cik noprotu, vēlāk nebūs iespēja pilna laika studijām darba dēļ..

2) Vecāku sirdsmieram. Ne jau tikai materiāli vari rūpēties par tuviniekiem. Reizēm skaists diploms vairāk iepriecina vecākus nekā 2 gadus ātrāk uzsākts finansiālais atbalsts :)


Protams, svarīgi ir sekot sirdsbalsij :)
05.03.2015 17:31 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
Vel tu pareizi uzrakstiji, manuprat, ka viniem skiet, ka bez ta magistra vispar man nav nakotnes. Protams ar bakalauru nevienu musdienas vairs neparsteigsi, bet gluzi nekas tas ari nav
05.03.2015 17:28 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
sanya, es gribu darit ta ka liek mana sirds, bet nezinu ka spesu sadzivot ar vainas apzinu. Studiju programmai pat nav isti jegas, vecakiem liekas, ka vienkarsi ir jamacas. Ja nepatik tas ko daru tagad, lai eju magistros citur, bet magistriem ir jabut. Esmu viniem teikusi, ka magistru saja nozare nevelos, nevelos vispar macities. Vini saka, lai atrodu citu programmu ko var pielidzinat un eju uz to, uz ko velos. Bet tur ta lieta, ka vienkarsi nevelos neko, kas saistits ar studijam un macisanos. Pagaidam liekas ka esmu sevi izsmelusi un man ir nedaudz sapigi, ka vecaki izliekas nemanam to, ka jutos.
05.03.2015 17:26 |
 
Reitings 115
Reģ: 29.01.2009
Lasot meiteņu atbildes saprotu - cik cilvēku, tik viedokļu. Katra atbild pēc savas un tuvāko paziņu pieredzes. Nav tikai balts vai melns.
Meittenei pašai ir jāizvēlās, kā dzīvot tālāk un kā viņa varēs sadzīvot ar savu izvēli. Šajā gadījumā es īsti nesaprotu vecāku spiedienu. Manuprāt, viņos ir nedaudz iesakņojies stereotips, ka bez mācībām nekur, bet tagad laiki ir citi. Bakalaurs ir diezgan laba izglītība, maģistru var mācīties, kad vien vēlies.
Varbūt tiešām nezinot nozari par kuru iet runa, ir grūti diskutēt.
05.03.2015 17:21 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
Tapat nevaru iet uz kakla sedet savam draugam, tas man nav pienemams, kamer man nav patstaviga darba un ienakumu. Jutos tadas ka krustceles, nejutu tadu baigo izaugsmi sava dzive, jo ka jau teicu, neesmu karjeriste, diploms nav visa mana dzives jega.
05.03.2015 17:03 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
cormeum, no vienas puses ja, es to varetu. Bet cik ilgi man sedet vecakiem uz kakla? Neesmu es vairs pusaudze, gribu patstavigu dzivi, savu algu, ari savu atsevisku vietinu. Viniem liekas pilnigi normali mani vel uzturet sos gadus, par ko esmu neizsakami pateiciga, bet nu nevaru es tiri psihologiski to izturet, ka man nav nekadas patstavibas. Ja varetu, ja butu kaut niecigaka iespeja ka apvienot normalu un sakarigu darbu, loti velos stradat jau sava nozare, es apvienotu. Bet man nav ne iespejas sava nozare, ne kada cita. Skatos uz draudzenem, vinam jau pasam sava dzive, kaut vecums vienads, strada un ir patstavigas. Es gribu palidzet vecakiem, nevis lauties lai vini vel palidz man:-/
05.03.2015 17:01 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Tikai sūdzās, ka vēlu mājās sanāk būt :D:-P
05.03.2015 16:57 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
tad nudien vairs nebūs fiziski laiks mācīties..


nu , atkal jāskatās no situācijas.. Man kolēģis (ofisa darbs) tagad mācās Maģistros...Apvieno veiksmīgi visu..
05.03.2015 16:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
meittene, varbūt tad labāk ir tagad iziet maģistrantūru, jo vēlāk, kad uzsāksti darbu... tad nudien vairs nebūs fiziski laiks mācīties..
05.03.2015 16:54 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
cormeum, es jau teicu, ka magistra studijas man ir tikai pilna laika klatiene, no tresdienas - sestdienai. Varbut mainisies grafiks nakosgad, esmu skatijusies pedejo divu gadu lekciju sarakstu. Studijas butu no 8:30 - 16:00 minimums. Ir ari dienas kas ir parbaztas vel ilgak. Par kadu sakarigu darbu var but runa ja man atliek tikai pirmdiena un otrdiena, varbut vel kada diena, ja kursu piedavajums to atlauj. Pietam, velos stradat jau sava nozare, gribu uzkrat pieredzi, bet neviens mani nenems darba ja reali tur varesu stradat tikai dazas dienas nedela(t)
05.03.2015 16:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits