ka tikt vala no vainas sajutas?

 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
Cau, meitenes. Atvainojos, ka nav garumzimju. Sogad beigsu bakalaurus un jau labu laiku visi mani tirda ar studijam talak, magistros. Jau labu laiku sliecos uz to, ka studijas turpinat nevelos jo magistram sava nozare jegu nesaskatu. Velos vasara sakt stradat sava nozare un uzsakt kopdzivi ar draugu. Vecaki tikai to vien dara ka runa par magistru, cik tas ir svarigi un nozimigi, ka vajag visu nokartot tagad ar vienu piegajienu, ka velak bus gimene, berni un tam neatliks laika. Ar pratu jau saprotu, ka varetu vel nomocit tos 2 gadus, bet mani ne vairs saista Riga, ne dzive tur, jo gan draugs, gan gimene atrodas cita pilseta. Sis, pedejais studiju gads, man morali ir loti gruts, visu daru pedeja laika, tads apnikums pret visu, beee. Vecaki vel uzskata, ka es vel pardomasu, jo tas ir vinu sapnis - izskolot savu vienigo bernu. Vini pat finansiali ir gatavi atbalstit, tikai lai macos. Bet liekas, ka mana passajuta taja visa vispar neko nenozime. Saviem vecakiem esmu no sirds pateiciga, ka vini mani sos gadus ir uzturejusi un atbalstijusi, bet jutu ka pietiek. Gribu sakt pati savu dzivi, tikai nez kapec mani ir sausmiga vainas apzina, jo zinu, ka tad kad pateiksu gala lemumu pavasari, vini bus mani loti vilusies. Ka tikt no tas vainas sajutas vala? Man vairs pat nav domu ka vel savu viedokli argumentet, ka studijas nevelos turpinat:-/
04.03.2015 22:11 |
 
Reitings 575
Reģ: 20.06.2012
Meittene, vai esi vecākiem izskaidrojusi, kāpēc negribi turpināt studijas, ka vēlies uzsākt kopdzīvi ar draugu un strādāt?
04.03.2015 23:02 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
Annija27, esmu ieminejusies mammai par to, ar teti tas sarunas vairak formalas, jo vini ir skirusies. Vina tikai pasmaidija un teica, ka to jau nu es vel paspesu izdarit. Saprotu ka mani nenem nopietni, tapec vairs nevelos to pieminet. Vienigais ko saku ka velos sakt stradat, tada veida ari iegustot kaut kadas parmainas dzive, ka man ir apnikusi si rutina, gribu kaut ko jaunu, kas ari ir patiesiba
04.03.2015 23:05 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es Tev iesaku tomēr turpināt mācības, it sevišķi, ja ir tāds atbalsts no vecāku puses un nav jāraizējas par finansiālo pusi, izmanto to. Tas runas par to, ka maģistrs nekur nepazudīs, var arī vēlāk-cik gadījumos reāli tā notiek? Visai reti, jo tad ir darbs, ir ģimene, slinkums un vēl viss kas.

Nu zina tie vecāki, ko runā. Tagad gribi strādāt, bet izstrādāties Tu pagūsi vēl tik daudz, ka aknās sēdīsies. Tāpat arī to kopdzīvi ar puisi izbaudīt laika būs atliku likām. Bet ar mācībām ir tā, ka iespējams vēlāk vairs nesanāks.
05.03.2015 06:49 |
 
Reitings 350
Reģ: 12.01.2011
Es gan neiesaku mācīties, it sevišķi, ja kā Tu saki, neesi pārliecināta par maģistra studiju tēmu. Tā būs tikai lieki izmesta nauda, pie tam ne Tava, bet vecāku. Manuprāt pēc bakalaura nav slikti pastrādāt, lai saprastu, kādas tēmas papildus esošajai vēl ir saistošas un tad attiecīgi arī var izmācīties maģistros.
05.03.2015 07:41 |
 
Reitings 623
Reģ: 16.10.2013
Varu tevi tikai iedrošināt.. Tavu laimi neviens cits neiegūs,tā ir jāizcīna pašai. Vai tiešām Tu juīsies labāk,ja vecāki būs apmierināti vai ,ja Tu būsi priecīga par vēlmju piepildīšanu. Kāds var teikt,ka
draugs var pazusts tikpat aatri kaa paraadijaas
,bet arī turpinot mācības draugs var "pazust",var dzīvē daudz kas cits sašķobīties..,bet vai šādu šaubu dēļ ir jāatsakās no savām vēlmēm?
Dari to ko vēlies,dari to kas liks tev smaidīt,to kas liks sajust laimes sajūtu;-)(l)
Ja piepildīsi citu sapņus un cerības-vai pietiks spēka un laika īstenot arī savas? Dzīvo sev!;-)
05.03.2015 08:35 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Izskaidro vecākiem situāciju un gan jau papurpinās, bet ar laiku pieņems. Nav jau slikti, ka gribi mēģināt nostāties arī uz savām kājām, bet pilna augstākā izglītība, protams, ir maģistra grāds. Es gan domāju, ka studentam pašam ir jājūt - ir vilkme uz to tiekties vai nav. Ja nav, tad varbūt jānogaida, jo ja turpināsi, būs tāpat kā tagad, ar pēdējo kursu - muļļāsies vairāk, nekā būs reālas jēgas. Un maģistra darbu ar muļļāšanos neuzrakstīsi.
Vajag tikai parunāt ar vecākiem, visu var izrunāt. Pasaki, ka gluži neatmet domu par maģistriem, bet tagad gribi drusku atvilkt elpu. :)
05.03.2015 08:46 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Pastradā un redzēsi, vai tajā jomā vispā gribi strādāt. Tad arī sapratīsi, kādā maģistrantūras programmā ir vērts iet. Mācības vienmēr var uzsākt un tās jāturpina visu dzīvi. Attiecības un darbs gan visu dzīvi negaidīs.
05.03.2015 08:46 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Tev vispār nav jājūtas vainīgai un 22 gados Tu esi jau pieaugusi sieviete, ne pusaudze, kura objektīvi spēj pieņemt lēmumus. Ja Tev jau ir bakalaurs, tātad tev jau ir augstākā izglītība un tas, ka maģistrs ir kaut kāds "obligātais solis" ir absolūts stulbums un stereotips, jo maģistra studijas ir vēlams situācijā, kad cilvēks skaidri iet uz savas profesijas mērķi, studē ko specifisku vai nozari, kurā izglītībai un teorētiskajām zināšanām ir izšķiroša nozīme. Ja nevēlies vairs studēt, nedari to. Maģistru var iet mācīties arī pēc gadiem 10 un nevajag meitenei stāstīt, ka būs slinkums nākotnē. Kādas muļķības. Ir sievietes, kurām tieši pēc bērnu dzimšanas uznāk iedvesma studēt. Tas ir efektīvāk, nekā iet vecāku spiestai mācīties tālāk. Pēc tam viņi izdomās, ka doktaratūra ir obligāta:-D
Dari, kā liek Tava sirds un Tavas vēlmes, tas ko tu redzi vislabāk sev, ko patiesi vēlies.
05.03.2015 09:02 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Man neliekas prātīgi šķiest laiku nodarbei, kurai Tu pat jēgu neredzi. Tās būs nekvalitatīvas mācības, ja darīsi visu piespiedu kārtā, lai tik dabūt papīrīti vecākiem par prieku. Studēt nekad nav par vēlu, iespējams, pastrādāsi, iekārtosies dzīvē un skaidri sapratīsi, ka un ko vēlies mācīties. Varbūt Tev noderīgāk izrādīsies izvēlēties vēl vienu bakalauru vai kursus. Ģimene un bērni nav šķērslis apstāties savā izaugsmē.:-)
05.03.2015 10:36 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
dy, paldies. Loti pozitivi uzrakstiji:)
Lancaster, esmu gajusi praksi un vasara nedaudz pastradajusi sava nozare, zinu, ka tas ir tas ko velos darit. Vienkarsi nevelos vairs macities. Varbut kaut kad nakotne, bet ne tagad uzreiz.
Es laikam neesmu tada karjeriste, ka veletos citi. Man bija svarigi iegut bakalauru, agrak domaju par to magistru, bet laiks iet un man paliek arvien grutak tur but, taja vide es nejutos labi. Bet tgad vel sak sirdsapzina grauzt un ir galigi slikti:-|
05.03.2015 15:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nezinu Tavu jomu, profesiju un tās specifiku.. Jāpadomā, vai nākotnē Tevi darba tirgū neizkonkurēs cilvēks, kurš tomēr tos 2(tikai 2) gadus izvilka maģistros.. :) Vēlāk uzsākt mācības ir grūtāk..
05.03.2015 16:07 |
 
Reitings 426
Reģ: 13.09.2012
Ta ir tava dzīve, tavs lēmums. Viņiem nav tiesību iespaidot tevi, viņiem ir jāsaprot un jāpieņem arī tas ko tu vēlies. Viņi nesaprot, ka piespiest nevajag. Ja nesaprot, paši vainīgi. Dari pati kā uzskati par pareizu!
05.03.2015 16:10 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Nu pasaki, ka tu vienkārši vēlies maģistrus atlikt. Gadu pastrādāsi un tad nopietni apsvērsi maģistrus.
05.03.2015 16:13 |
 
Reitings 115
Reģ: 29.01.2009
Nezinu Tavu jomu, profesiju un tās specifiku.. Jāpadomā, vai nākotnē Tevi darba tirgū neizkonkurēs cilvēks, kurš tomēr tos 2(tikai 2) gadus izvilka maģistros.. Vēlāk uzsākt mācības ir grūtāk..


---- Nu kur tādi stereotipi rodas?

Darba devējs neizvēlas cilvēku tikai pēc izglītības. Visbiežāk tomēr sastopama situācija, ka izvēlas pēc pieredzes. Šeit pat cosmo forumā meitenes ir sūdzējušās, ka ir maģistrs, bet darbu nevar atrast, jo nav pieredzes.
Turklāt mācīties nekad nav par vēlu.
meittene, droši dari kā tava sirds liek. Maģistrs noteikti var pagaidīt. Un tas, ka sāksi strādāt un iegūt pieredzi jau tagad, ir tikai pluss.
05.03.2015 16:24 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
cormeum, ar so vini ari mani grauz, bet stradat es varesu ari ar savu bakalauru. Tikai tapec, ka man ir bakalaurs neviens mani ara nemetis. Magistrs jau temes uz kadu vaditaja amatu, bet man tas nav svarigi. Vel es baidos ka es tiksu salidzinata ar labako draudzene, kura noteikti macisies magistros, jo ar savu bakalauru vina vispar neko nevar izdarit. Zinu ka kaut kadas piezimes izskanes, bet mani ta situacija pilnigi vai depresija dzen. Sogad pat izkritu 2 eksamenos, nekad ta nav bijis, vienmer atzimes 8 un uz augsu. Ka jabrauc uz Rigu paliek fiziski slikti, slikta dusa, sausmigs nemiers. Esmu to teikusi mammai, vina it ka dzird, bet man liekas ka neieklausas, nesaprot. Visi mani argumenti pret neiztur kaut kadu kritiku. Saprotu ka vecaki man vel visu to labako, laikam tapec ka vini man dot visu , ir tik gruti izdarit viniem tadu vilsanas sajutu. Liekas ka pie katras neveiksmes kas mani dzive sagaidis, vini man to netiesi bazis seja, ka vajadzeja iet macities(t)
05.03.2015 16:31 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Es viennozīmīgi par izglītību! Draugam ir iespēja pierādīt, ka attiecības ir patiesas un pagaidīs. Nebūsi jau izolēta no viņa - nekur nepazudīs.

Tādi vecāki ik uz stūra nemētājas, kas var nodrošināt bērniem apmācības augstskolā bez kredītiem utt. Es to ļoti novērtētu un ļoti piekrītu , ka strādāt paspēsi vienmēr, bet izglītību pēc ''pamešanas'' ne visi vieglu roku atsāk.
05.03.2015 16:38 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
Nikoll, runajot par draugu, vins jau to ir pieradijis sajos 3 gados. Es nesaubos par vinu, nedomaju ka vins kaut kur pazudis, jo kopa esam vairak ka 5 gadus. Viss ir bijis labi, bet cik tad ilgi mes ta dzivosim, randinojoties, tas man ari liekas savadi, ka kopdzivi uzsaksim kad man bus gandriz 25. Nakotni Riga nesaistu, pec studijam tapat atgriezisos sava dzimtaja pilseta.
05.03.2015 16:44 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
---- Nu kur tādi stereotipi rodas?
Grūti jau spriest, kādu jomu tēmas autore pārvalda.. ir profesijas, kurās bez maģistra grāda ir visai ierobežotas iespējas. Turklāt runā, ka eksitējot cilvēki, kas paralēli maģistrantūrai arī ir atraduši darbu un strādā... :D
05.03.2015 16:44 |
 
Reitings 20
Reģ: 04.03.2015
cormeum, es jau teicu, ka magistra studijas man ir tikai pilna laika klatiene, no tresdienas - sestdienai. Varbut mainisies grafiks nakosgad, esmu skatijusies pedejo divu gadu lekciju sarakstu. Studijas butu no 8:30 - 16:00 minimums. Ir ari dienas kas ir parbaztas vel ilgak. Par kadu sakarigu darbu var but runa ja man atliek tikai pirmdiena un otrdiena, varbut vel kada diena, ja kursu piedavajums to atlauj. Pietam, velos stradat jau sava nozare, gribu uzkrat pieredzi, bet neviens mani nenems darba ja reali tur varesu stradat tikai dazas dienas nedela(t)
05.03.2015 16:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
meittene, varbūt tad labāk ir tagad iziet maģistrantūru, jo vēlāk, kad uzsāksti darbu... tad nudien vairs nebūs fiziski laiks mācīties..
05.03.2015 16:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits