Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veģetārims, dabas kļūda?

 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Labrīt, nu jau agrs rīts :-D
Ieraudzīju bartera tēmā, ka piedāvā kuponus veģetārajā kafe :-D Un uzradās jautajums:-D

Kā vispār cilvēks var būt veģetārietis, tas ir pret visiem dabas likumiem :-D Mēs esam plēsēji (gaļas ēdāji) to pierāda tas ka mums ir ilkņi! :-P Kā arī gremošanas sistēma ir piemērota gaļas pārstrādei!

P.S Vienīgo veģitārieti ko zinu staigā tāds kalsns ar lokiem ap acīm vēl viens pierādījums, ka jāēd gaļa!
01.03.2015 01:32 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Man personīgi nav nekas pret veģetārismu - tikai vairāk uztrauc tas kā šie cilvēki uz''nem pietiekoša daudzumā obv ja neēd aļu utt... jā ar pākšaugiem var uzņemt obv bet daudzi aizmirst ka tās nav pilnvērtīgās obv....
05.03.2015 10:19 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man garšo gaļa. Vista, trusītis, jērs, liellopiņš. Cūkgaļu gan ēdu reti. Zivis arī garšo. Nezinu, kā spētu bez tā. Bet veģetārismu atbalstu. Ja pati varētu iztikt, arī labprāt par tādu kļūtu.
02.03.2015 17:09 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
 
10 gadi
Reitings 4036
Reģ: 02.01.2011
Par zobiem- tad, kad cilvēkam aug tie saucamie ilkņi (piena zobi), viņi arī ir ļoti spici un asi, vienkārši vēlāk pamazām tas asums nodilst.
paskatieties, kā mazam bērnam izskatās nesen iznācis acu zobs :)
02.03.2015 14:47 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
:D haha cik stulba diskusija
02.03.2015 14:43 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
A par tiem zobiem, jūs pašas neesat iedomājušās, ka evolūcijas laikā cilvēkam priekšzobi ir notrulinājušies? Agrāk bija pat diezgan izteikti ilkņi, bet tad sāka attīstīties darbarīgi, ar zobiem vairs koku uz pusēm negrauza.
02.03.2015 11:42 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Tā ir katra brīva izvēle un mana attieksme ir neitrāla. Es ēdu gaļu un neredzu vajadzību to nedarīt. Mans tops3 - vista, liellops, cūciņa...ar citām neaizraujos un neeksperimentēju. Zivis arī garšo. Dzīvoju tā kā esmu pieradusi, jo ja no bērnības mani audzinātu par veģetārieti, tad man būtu cits skatījums uz šo visu ;)
02.03.2015 11:40 |
 
Reitings 190
Reģ: 29.01.2009
Ar mani ir dīvaini :) Garšo gaļas garša, bet nepatīk ēst gaļu.

Parasti gatavoju gaļu kopā ar dārzeņiem vienā traukā, dārzeņi - man, gaļa - draugam. Garšo buljona zupas, taču gaļu parasti atstāju katlā.
01.03.2015 23:43 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Es zinu gan vegetaarieshus, gan vegaanus, gan galeedaajus, kas uzspiezh savu dziivesveidu. Luuk kaa. Dziivojam idiotu pasaulee :D Labi joks. Godiigi sakot, laikam man paveicies uztureeties taadu cilveeku lokaa, kur neviens nevienam neboree sadzenes. Jums laikam nav paveicies.

Pati censhos eest mazaak galju, tagad eedu varbuut 2-3 eedienreizees nedeeljaa, agraak tas bija katru dienu (un gandriiz katraa eedienreizee). Un vispaar saaku arvien vairaak iepirkties pie zemniekiem - gan galju, gan daarzenjus un augljus. Veel labaak, ja sanaak atrast bio produktus, kas nemaksaa miljonus. Vispaar vegetaarieshu un vegaanu blogos var atrast visaadas interesantas un gardas receptes. Arii taadas lietas, kas der kaa piedeva galjai un nav parasti kartupelji vai riisi. Nezinu, kad saaku eest veseliigaak, tad saaku raknjaaties internetaa, intereseejos par uzturvielaam un taa. Pati vairaak domaaju, ka cilveekam buutu jaauznjem taa galja, bet tajaa pashaa laikaa, liekas, ka buutu vienkaarshi jaapaartrauc, jo es uztraucos par muusu planeetu.
01.03.2015 23:28 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Zarnu trakta garuma attiecība pret ķermeņa garumu visiem plēsējiem ir 2 pret 1, bet zālēdājiem - 4 pret 1. Cilvēkam šī attiecība ir 4 pret 1, tāpat kā zālēdājiem.


Šos "argumentus" gan. lūdzu, aizmirstiet, jo salīdzinājums pilnīgi nekorekts - cilvēks nav ne zālēdājs, ne gaļēdājs; cilvēks ir visēdājs. Tā kā uz priekšu - salīdziniet ar visēdāja, piemēram, cūkas zarnu traktu un tad spriediet. Ņemot vērā, ka kādreiz ārsti cūkas izmantoja, lai gūtu priekšstatu par cilvēka anatomiju, izdariet secinājumus paši.

Neesmu dzirdējusi nevienu veģetārieti, kas visu laiku stāsta, ka pārējie ēd līķus u.c.


Diemžēl zinu gan tādu, turklāt, veģetārieti jau vairākus gadus, t.i saprastu, ka jaunatklāsmē cilvēks cenšas apgaismot citus, kas parasti ar laiku pāriet, atstājot izvēli katra paša ziņā. Lepojas, ka ģimenē visi veģetārieši, bet, ņemot vērā, kā viņš pauž savu attieksmi pret gaļas ēšanu, nebrīnītos, ka miera labad mājās tiešām visi izvēlas veģetāru ēdienu, ārpus mājas - cits jautājums.

Dabas kļūda veģetārisms jau nu nav, bet censties būt par veģetārieti, jo tas ir populāri, stilīgi utml. gan ir nepareiza izvēle. Katram jārīkojas pēc savām sajūtām. Pazīstu veģetāriešu, par kuriem no malas neviens nepateiks, ka viņi veģetārieši - aktīvi, sporto un nevienam ar savu patiesību neuzbāžas un pazīstu, kā jau minēju, arī karojošos veģetāriešus. Tā kā viss atkarīgs no cilvēka, nevis pārtikas.

Bet par pašā sākumā minēto salīdzinājumu ar plēsēju zobiem - neesat pamanījuši, ka cilvēkiem zobi ir ļoti atšķirīgi? Personīgi man ir acīmredzami ilkņi, krietni izteiktāki kā ieliktajā attēlā; redzēti cilvēki arī ar zobiem kā grauzējiem - ilkņi nemanāmi, turpretī ļoti lieli divi priekšzobi...
01.03.2015 22:45 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Kapec vegetariesi tik agresivi visi pret gaļēdājiem?

Nabaga gaļēdāji. Pat šeit, kur diskusija mērķtiecīgi veidota, lai noliktu veģetāriešus, un veģetārieši ir komentējuši ļoti maz un bez rupjībām, mēs esam tie agresīvie :D Varu iedomāties, kā zeme tiktu sperta gaisā, ja es izveidotu tēmu ''gaļēdāji - dabas kļūda.'' Tas būtu pilnīgi nepieņemami un apliecinājums agresijai, bet pret veģetāriešiem šādi izturēties jau ir pilnīgi normāli, protams.
01.03.2015 21:56 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nav pat jālasa diskusija, te jau ir skaidrs ka ir kašķis bijis :D
01.03.2015 21:40 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Ko Jūs tik ļoti pārdzīvojat, vai veģetāriešiem ir pietiekams uzturvielu daudzums organismā, vai nē. Nē tiešām, liek iekšā piramīdas, tabulas, aptaujas par pareizu uzturu.

Esmu kotlešu mīļotāja, dievinu gaļu, bet nelienu citu ēdienkartē.
01.03.2015 21:38 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
A ko tu gribēji ar pirmo tabulu pateikt? :D
01.03.2015 21:34 |
 
Reitings 86
Reģ: 01.03.2015
Kapec vegetariesi tik agresivi visi pret gaļēdājiem?
01.03.2015 21:33 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
It kā visi gaļēdāji ēdot brīnumaino gaļu un piena produktus uzņem visu nepieciešamo.

Te nu jāpiekrīt. Bieži rodas iespaids, ka tad, ja esi veģetārietis, tev jābūt arī izcilam dietologam un jāpārzina visas uzturvielas visos ēdienos, taču ja veģetārietis neesi, tad automātiski esi ideāli veselīgs, lai vai ko ēstu. Kaut kā nedzirdu cilvēkus sūkstāmies, ka alkohols ir ļoti neveselīgs, tāpat smēķēšana un čipsi un kolas, diētas un nesportošana. Tur valda pilnīga izvēles brīvība, nekādu problēmu. Bet ja atzīsti, ka esi veģetārietis, pret tevi attieksme ir kā bez maz vai pret noziedznieku, kurš pretenciozi uzspļāvis svētajai veselībai.
01.03.2015 21:33 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
01.03.2015 21:30 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
Neēdu gaļu jau astoņus gadus. Nu nezinu, neviens nekad nav teicis, ka man būtu loki zem acīm vai ka izskatītos slimīgi. Vajag saprast ko lietot uzturā, vajag uzņemt nepieciešamos vitamīnus utt. un tad nebūs jāstaigā apkārt kā ģindenim. Žēl gan, ka tomēr ir tādi cilvēki kā diskusijas autors/-e, kuru zināšanu loks ir tik ļoti maziņš, bet vēlme mētāties ar savu gudrību gan tik liela, ka kaut kā jau vajag apliecināties. Pat ja ar savu nezināšanu.
01.03.2015 21:29 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Es zinu arī apaļus un pat ļoti apaļus gaļēdājus :D Gaļa jau nav slaiduma brīnumlīdzeklis. Ja cilvēks neprot uzturēt sevi formā, tad vienalga, ēd vai need gaļu, būs resns abos variantos. Nav starpības
01.03.2015 21:27 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Gan gaļēdāji, gan veģetārieši/vegāni var ēst vairāk vai mazāk veselīgi. Tas ka kāds veģetārietis/vegāns pārtiek no čipsiem, kolas un nav pie labākās veselības, tas nenozīmē, ka veģetārisms un vegānisms ir neveselīgs, bet gan pats indivīds vispār nerūpējas par veselību. It kā visi gaļēdāji ēdot brīnumaino gaļu un piena produktus uzņem visu nepieciešamo.
01.03.2015 21:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits