Veģetārims, dabas kļūda?

 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Labrīt, nu jau agrs rīts :-D
Ieraudzīju bartera tēmā, ka piedāvā kuponus veģetārajā kafe :-D Un uzradās jautajums:-D

Kā vispār cilvēks var būt veģetārietis, tas ir pret visiem dabas likumiem :-D Mēs esam plēsēji (gaļas ēdāji) to pierāda tas ka mums ir ilkņi! :-P Kā arī gremošanas sistēma ir piemērota gaļas pārstrādei!

P.S Vienīgo veģitārieti ko zinu staigā tāds kalsns ar lokiem ap acīm vēl viens pierādījums, ka jāēd gaļa!
01.03.2015 01:32 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
mēs esam plesēji

Plēsēju ēdienkarti sastāda vairāk kā 90% gaļas, turklāt jēlas. Pamēģini tā ēst. Ļoti drīz nokļūsi slimnīcā.

nu tur var pastrīdēties protams, ka arī dzīvnieki apēd savas dzīves laikā daļu saražoto augu

Puika, jau kurā diskusijā pēc kārtas tu zīmējies ar to, ka neko ne par ko nezini. Iesaku iepazīties ar reāliem datiem par to, cik resursu tiek iztērtēts 1kg pārtikas ieguvei. Topu augšgalā ir gaļa, tad piena izstrādājumi. Apakšgalā, ar 10x mazāku resursu patēriņu ir tas, ko ēd veģetārieši. Kaut vai vikipēdiju palasi, jo šaubos, ka esi spējīgs vai ieinteresēts lasīt ko nopietnāku.
01.03.2015 14:53 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
lb ir mārciņa? kautkāds pus kilograms ja?

Kaut kāds bulšits :-D

puskilograms gaļas vienāds ar izlietotiem aptuveni 8 tonnam ūdens, aptuveni 15 kvadrātmetru meža, 7,5 kg graudu un 80 kg co :-D

Galīgi šķērs tas zīmējums
01.03.2015 14:53 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Nelasīju visu diskusiju, bet man viens gudrs cilvēks, kas darbojas ķīmijas jomā, stāstīja, ka cilvēks, visus dzīvei nepieciešamos vitamīnus, vielas utt. uzņem līdz 25 gadu vecumam, un pēc tam tiek lietoti tie krājumi, kas tika uzkrāti mūža pirmajā posmā. Un tas, cik ilgam laikam tas pietiks, ir atkarīgs no pirms tam uzņemtā.

Tāpēc, ja ir vēlme pievērsties veģetārismam, to var darīt pēc 25 gadu vecuma. Tad tas organismam nekaitēs. :)
01.03.2015 14:53 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014


01.03.2015 14:51 |
 
Reitings 170
Reģ: 26.01.2015
Es esmu gaļēdāja, vismaz pagaidām. Nepazīstu nevienu veģetārieti, vegānu, kas skalotu smadzenes, ka jāpārtrauc ēst gaļa. Bet pazīstu ļoti daudzus gaļēdājus, kas skalo smadzenes par to, ka bez gaļas nevar iztikt. Secinājums - gaļēdāji ir agresīvi šajā jautājumā.
01.03.2015 14:47 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Iesaku paskatīties Cowspiracy
Vispirms pats painteresējies par faktiem un tikai tad bļausties

01.03.2015 14:44 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Gaļās industrijas uzturēšanai vajag daudzkārt vairāk resursu & zemes platības, kā augiem. Tiešām, KUR ELLĒ tu ņem tādu info ?

nu tur var pastrīdēties protams, ka arī dzīvnieki apēd savas dzīves laikā daļu saražoto augu, bet pārsvarā tie ir atkritumi otrās šķiras augi, kas nekad uz mūsu galdiem nenonaktu un tiktu izmesti komposta, jo neatbilst prasībām.
01.03.2015 14:33 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
cilvēks apēd tā nokautā dzīvnieka bailes, ko viņš ir izjutis, pirms viņu nogalināja.

Ko nu vēl neizdomāsi, bailes ir tieš smadzeņu produkts un muskuļos neglabajās, protams dzīvojot bailēs izdalās vielas muskuļos, bet tās nav bailes
01.03.2015 14:31 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
.Pavēlnieks - bullshit. Gaļās industrijas uzturēšanai vajag daudzkārt vairāk resursu & zemes platības, kā augiem. Tiešām, KUR ELLĒ tu ņem tādu info ? :D
01.03.2015 14:30 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Drīzāk kaut kāds informācijas vakūms ir veģitariešiem, es lieliski apzinos, kā kauj gaļas dzīvniekus, nekas patīkams nav, bet mēs esam plesēji tikai pēdējos gadsimtos to visu esam industralizējuši.

Bet tas jau nenozīme, ka veganu uzturs mazāku ļaunumu nodara zemei :-D Jo vairāk vegānu, jo vairāk aug pieprasījums pec lauksaimniecības augu kultūrām, lai tas izaudzetu, vajag brīvas platības. Esma nonākuši pie ta ka tiek iznīcinati meži, nosusinati purvi, lai varētu izaudzēt tos dārzeņus jums. Tad ta padomajot cik daudz dzīvības iet bojā nozāģējot mežu un purvus nosusinot?
01.03.2015 14:28 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Es ne par fizisko veselību, bet...vēdās rakstīts, ka apēdot gaļu, cilvēks apēd tā nokautā dzīvnieka bailes, ko viņš ir izjutis, pirms viņu nogalināja.
Mūsdienās tā ir aktuāla problēma - hroniskas bailes, bailes no nāves, kā arī viens no blakusefektiem VD ir bailes.
01.03.2015 14:28 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Pavēlneik - nobeigumā - paplašini savu paziņu loku or smth. Mani vegānu draudziņi tiešām nenēsā ādas apavus un jostas, kā arī soja NAV vienīgais gaļas aizstājējs. Neviens nav ne badā, ne izstīzējis, daži arī ar sportu nopietnāk par krosiņu 2x nedēļā nodarbojas. Kkādi intersanti tev tie info avoti, tādus lasot tiešām rodas iespaids, ka bez gaļas dzīve zaudē krāsas, kvalitāti un vispār sūkā :D
01.03.2015 14:27 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Par lopkautuvēm jāpiekīt - pazinu puisi, kurš bija kļuvis par veģetārieti pēc tam, kad mēnesi nostrādāja fabrikā, kur rūpnieciskām vajadzībām "ražo" cālēnus.
01.03.2015 14:24 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
P.s. Resursa patiesajā cenā ekonomiskā puse ir tikai viena sastāvdaļa. Tā iekļauj arī citus faktorus, piemēram, to pašu dzīvnieka augšanas, turēšanas un kaušanas procesu. Ne velti ir teiciens - ja lopkautuvēm būtu stikla sienas, teju visi izvēlētos veģetārismu ;) Ok, Tu varbūt arī nē, bet tāda ir - salīzinoši - neliela cilvēku grupa.
Liela daļa cilvēces izvēlas sevi turēt dažāda rakstura informācijas vakuumā (nerunāju tkai par gaļas industriju), jo tā vnk ir vieglāk dzīvot. Un šeit, savukārt, var pacelt jautājumu, kuru apskata ne viens vien filosofs - kas tad ir labāk - dzīvot iedomātā laimes ilūzijā, jo tu nezini, vai tapt informētam .. ar visām no tā izrietošajām sekām. /Un šeit kāda dāma norādīs uz pilnīgu offtopic'u, bet manā pasaulē viss ir sakārtots, pakārtots un saistīts/.
Lai jums jauka atlikusī svētdiena :)
01.03.2015 14:23 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
ko Tu tai sojai kā teju vienīgajai ēdamajai lietai piesējies? Man, piemēram, ne īpaši garšo, tādēļ to lietoju ļoooooti reti. ..

Tapēc ka soja un vel pupiņas ir faktiski vienīgie augi, kas spēj aizstat gaļu, tāpēc arī viņus pieminu.

Parasti ne tikai tos neēd, bet arī neizvelas ādas izstrādājumus u.t.t.

Nja tikai kad ieiet veikalā nopērk ādas maku, apavus vai tādu sīkumu, kā pulksteni ar ādas siksniņu, kažoki jau nav vienīgais ādas apģēba izstrādājums

Vegānam būtu jāstaigā kokvilna, ar gumijas zābakiem, lai gan jebkāda ražošana piesārno apkartējo vidi, kas tiešā veidā ietekmē dzīvo radību pasaulē
01.03.2015 14:19 |
 
10 gadi
Reitings 4058
Reģ: 02.01.2011
es sajaucu, nevis vegāniem bet svaigēdājiem varot rasties problēmas ar kuņģi :D
01.03.2015 14:15 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Pavēlnieks - vegānisms, pirmkārt, ir ētiska pozīcija ttiecībā pret dzīvo radību. Parasti ne tikai tos neēd, bet arī neizvelas ādas izstrādājumus u.t.t. Uzturs ir tikai daļa no to dzīvesveida, kamēr veģetārisms, lielākoties, attiecināms tieši uz diētas specifiku.
Bez tam - ko Tu tai sojai kā teju vienīgajai ēdamajai lietai piesējies? Man, piemēram, ne īpaši garšo, tādēļ to lietoju ļoooooti reti. .. Par cilvēci kā sugu Tev pilnīgi piekrītu ;)
01.03.2015 14:14 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
ka kvalitatīva ekoloģiska un ar hormoniem nepiepičkāta nebarota gaļa ir lieliska lieta

Tā hormonu pārpilna gaļa ir mīts no veciem laikiem, tagad lauksaimniekiem ir stingri noteikumi, piemeram vistu audzešanā nekādus hormonus neizmanto.
Par to ekoloģiskumu pat labāk, ja kaut kāda vista augusi sprosta, jo gaļa mīkstaka :-P jo vecāka un vairak tiek skraidīt, jo cietaka gaļa.
01.03.2015 14:13 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Bet pirkt fileju glīti safasētā kārbiņā, kur patiesā resursa cena ir maksimālli attālinatā no cilvēka uztveres .. meh. Nav man.

Nu bet to pašu var attiecināt uz vegāniem :-D Pirkt smuki safasētus maisiņus ar sojas pupām, vēl jo vairāk pirkt kaut kādu kokosu pienu, sojas pienu, kam cenas ir kosmosā un ne tuvu nav resursa cena :-D

bet nu šaubos, ka tad ēdīsi to 3x dienā

Gaļu paēst pilnīgi pietiek 1 reizi diena pie ta arī turos pusdienās man ir daudz gaļas :-P

no gaļas pirmo reizi atteicos 8 gadu vecumā, man tāda attieksme pret dzīvo radību nešķiet ētiska jau kopš bērnības


Vispār cilvēku pastāvēšana ir neetiska un esam, kā vīruss kas iznīcina visu sev nevēlamo un pielāgojam sev noderīgo :-D


Vegāni ed kukaiņus? Azijā cilvēki ēd kukaiņus un nesūdzās un pēc evolūcijas kukaiņus gandrīz varētu iedalīt pie augiem jo ir ļoti primitīvas dzīvības formas! Itka kukaiņu ēšana nebūtu pretruna ar vegānu ētiku!
01.03.2015 14:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
.Pavēlnieks, es, īštenībā, uzskatu, ka kvalitatīva ekoloģiska un ar hormoniem nepiepičkāta nebarota gaļa ir lieliska lieta, ko pāris reizes nedēļā iekļaut savā ēdienkartē. Ja salīdzina nekvalitatīvas gaļas ēdājus un veetāriešus, domāju, baigās starpības nav - katrai versijai ir plusi un mīnusi.
01.03.2015 14:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits