Veģetārims, dabas kļūda?

 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Labrīt, nu jau agrs rīts :-D
Ieraudzīju bartera tēmā, ka piedāvā kuponus veģetārajā kafe :-D Un uzradās jautajums:-D

Kā vispār cilvēks var būt veģetārietis, tas ir pret visiem dabas likumiem :-D Mēs esam plēsēji (gaļas ēdāji) to pierāda tas ka mums ir ilkņi! :-P Kā arī gremošanas sistēma ir piemērota gaļas pārstrādei!

P.S Vienīgo veģitārieti ko zinu staigā tāds kalsns ar lokiem ap acīm vēl viens pierādījums, ka jāēd gaļa!
01.03.2015 01:32 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Cilvēks var ēst gaļu, var neēst. Biologi saka, ka jāēd, jo tā satur aminoskābes, kuru nav citos produktos. Jebkurā gadījumā domāju - lai katrs pats to izlemj, bet neatbalstu, ja audzina bērnu kā veģetārieti vai vegānu, jo bērnam pašam jāizvēlas, vai ēst gaļu vai nē.
01.03.2015 10:37 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Kaut kur lasīju, ka vegānisms ir kaitīgs kunģim, tā ka par šo stelli varēs spriest tad, kad šī vegānu paaudze būs manāmi novecojusi (būs redzams, cik no viņiem nebūs kāda gremošanas sistēmas kaite)


Tieši tā ne tikai kuņģim, bet visam organismam, nevar ar pilnīgi vegānu uzturu uzņemt uzturvielas, vēlāk tik būs redzams rezultāts trausli kauki, mazasinība u.c problēmas.

Bet ja veģetārietis ēd pienu, olas vai zivis viņš tikpat labi var ēst gaļu arī, jo jau dzerot pienu viņš atbalsta lauksaimniecību (pēcāk tas gavis kombinātā nonāk) olas ēdot vistu fermas, kur arī visas vecās vistas nokauj! Un zivis ēdot atbalsta lielās zivju audzētavas Norvēģijā :-D

Cik saprotu ka veģitārisms lielākoties ir tāda dzīves ideoloģija :-D nedarīt ļaunu dzīvniekiem :-D

ka man viss izkritīs, ja nesāķšu ēst gaļu. Bet man vienalga, es nestrīdos.


Nu to tu redzēsi ap 60 gadiem uz medikamentiem varēsi sēdēt, jo viss sačakarēts pa pāris gadiem jau neko nejutīsi, jo organismam ir rezerves, kā arī izturīgs pret stulbībām :-D
01.03.2015 10:40 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Un lielveikala gaļa ir veselīga nebūsim nu naivi


Nu nu un tu savas salātlapas audzē pati :-D Visi tie lielveikalu dārzeņi ir dabūjuši pietiekoši pesticīdu un ķīmisko mēslojumu. Nitrātu daudzums bieži vien pārsniedz ES normas.

nk_, jā, jo no lielveikala gaļas vairāk sarkanīgs udens sūcas, jo veselīgāka.

Tāda nu ir gaļās kombinatu apstrādes tehnoloģija pievienot ūdeni, ja tā nav pati lētaka gaļa tad arī tur ir tikai ūdens, vispār gaļa ir tīrāka nekā salātlapas, jo es jau sen aizliegts gaļas lopus barot ar hormoniem :-D
01.03.2015 10:44 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Why Do Vegetarians Live Longer?

Nearly a decade of extra life -- that's what you get when you move away from eating animal foods and toward a plant-based diet. This is really exciting science for anyone seeking healthy longevity (and who isn't?)!

According to a recent report on the largest study of vegetarians and vegans to date, those eating plant-based diets appear to have a significantly longer life expectancy. Vegetarians live on average almost eight years longer than the general population


avots:
http://www.huffingtonpost.com/kathy-freston/plant-based-diet_b_1981838.html

Statistika par to, cik bieži no kādām slimībām mirst veģetārieši un neveģetārieši:
http://www.veganhealth.org/articles/dxrates

Konkrēti par kalciju un kauliem:
EPIC-Oxford: Bone Fractures (2007)

In a 2007 analysis of bone fractures from EPIC-Oxford, vegans had a 37% higher fracture rate than meat-eaters (10). When the results were adjusted for calcium intake, the vegans no longer had a higher fracture rate. And among the subjects who got 525 mg of calcium a day (only 55% of the vegans compared to about 95% of the other diet groups), vegans had the same fracture rates as the other diet groups.


PS, neesmu veģetāriete, bet, Pavēlniek, tavs paradums uzstādīt apgalvojumus, pirms esi iepazinies ar reāliem datiem, sāk bišķi kaitināt. Šī nav pirmā tāda diskusija no tavas puses.
01.03.2015 10:50 |
 
Reitings 588
Reģ: 21.10.2012
uzskatu, ka tā ir katra paša izvēle, ko tu ēd vai neēd, bet jāsaprot, ka, neēdot gaļu, ir jānodrošina savs organisms ar iztrūkstošajām vielām kādā citā veidā. tas ir cilvēka paša labā.
mana mamma strādā BKUS un tur bieži vien tiek ievestas meitenes (pārsvarā no 14 gadu vecuma, nezinu vai tā ir modes lieta tagad vai viņām tiešām ir paaugstināta emocionalitāte pret dzīvniekiem), kas izdomājušas, ka forši būtu neēst gaļu vai pievērsties svaigēšanai, vegānismam, bet rezultātā organisms ir sačakarēts, analīzes sliktas, muskuļu vājums un organismā ir dzelzs un citu vielu iztrūkums.
ja proti savu organismu nodrošināt ar vitāli nepieciešamajām uzturvielām citā veidā, tad uz priekšu, esmu par, bet man ir žēl tos cilvēkus, kas savu labo mērķu (dzīvnieku aizstāvēšana) labad, bojā paši savu veselību tikai nezināšanas pēc. lai kļūtu par veģetārieti, vegānu ir ne tikai jābūt dzīvnieku aizstāvim, bet arī jāizprot sava organisma prasības.

pati ēdu tikai vistas gaļu, zivis un jūras produktus, bet tīri tāpēc, ka sarkanā gaļa rada smaguma sajūtu. reizēm sanāk arī jēra vai jaunlopa gaļu ieēst, vīrs arī taisa lielisku medījumu, bet saprotu, ka šī smagā gaļa vienkārši nav man. no omes kotletēm reizi pāris mēnešos arī neatsakos (l)
01.03.2015 10:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ja proti savu organismu nodrošināt ar vitāli nepieciešamajām uzturvielām citā veidā, tad uz priekšu

+++
01.03.2015 10:54 |
 
Reitings 588
Reģ: 21.10.2012
starpcitu, par šo es vienmēr esmu mulsusi, veģetārieši ēd zivis? darba kolēģe pozicionē sevi kā veģetārieti, bet pusdienās ēd krabju nūjiņu salātus vai cēzara salātus ar garnelēm, turklāt cēzara mērcē ir anšovi. :-D:-/
01.03.2015 10:58 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
PS, neesmu veģetāriete, bet, Pavēlniek, tavs paradums uzstādīt apgalvojumus, pirms esi iepazinies ar reāliem datiem, sāk bišķi kaitināt. Šī nav pirmā tāda diskusija no tavas puses.

Nez kas tad tevi kaitina :-D Spied nosūdzēt pogu
reāli dati liecina, ka veģitarieši nespej nodrošināt pilnvērtīgu uzturu un tomēr kaut kas trūkst.
reāli dati liecina, ka esam gaļēdāji nevis kaut kādi lakstu grauzēji :-D
Ja nu neesi pamanījusi diskusijas neveidoju tāpēc atkal no tavas puses "fail" Njā mani komentāri gan atšķirās no liela vairuma kosmo :-P

mana mamma strādā BKUS un tur bieži vien tiek ievestas meitenes (pārsvarā no 14 gadu vecuma, nezinu vai tā ir modes lieta tagad vai viņām tiešām ir paaugstināta emocionalitāte pret dzīvniekiem), kas izdomājušas, ka forši būtu neēst gaļu vai pievērsties svaigēšanai, vegānismam, bet rezultātā organisms ir sačakarēts, analīzes sliktas, muskuļu vājums un organismā ir dzelzs un citu vielu iztrūkums.


Vo vo rekā sanāk tiem dzīvnieku mīļiem :-D

Arī vecākā vecumā rij tik tabletes pret mazasinību, lai gan ēdot gaļu to varētu novērst :-D
01.03.2015 11:01 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ir vegāni, svaigēdāji, ovo lakto veģetārieši (ēd olas un pienu), peskariāņi (ēd zivis) utml. veģetāriešveidīgo pasugas.

ir tie vēstures mīlētāji, kas, atsaucoties uz zobiem, ragiem, nagiem un akmens laikmeta ieradumiem pievēršas paleodiētai (ēd kā paleolīta laikmeta cilvēki)

un galvenais - visi kā viens baigi apmierināti ar savu izvēli!

Kas mēs, e-vielu un hormonu ēdāji, esam, lai viņus nosodītu?
01.03.2015 11:03 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Sākšu ar to, ka es pati ēdu gaļu. Manuprāt, katram ir tiesības izvēlēties ēst vai neēst un NEVIENAM nav tiesības nosodīt citu cilvēku dzīves veidu/uzskatus. Man ir draudzene, kura ir vegāne. Viņa ir veselīga, laimīga sieviete, kurai ir savi iemesli un uzskati, kuru dēļ viņa no šiem produktiem ir atteikusies. Domāju, ka katram ir savi iemesli, bet ja to dara, tad tas ir jādara gudri, jābūt zinošam un nedarīt to tāpēc, ka tas ir tikai modes kliedziens
01.03.2015 11:03 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
tev šķiet, ka "failoju" es, man atkal šķiet, ka "failo" tu. Nu un ko? Let's agree to disagree.

Bet avotus, no kuriem tu ņem datus, es gan gribētu redzēt. "Reāli dati liecina".... nu iedod linku, es tiešām, godīgi, labprāt tos reālos datus redzētu! Jo man kaut kā vairāk trāpās raksti, kur teikts pretējais (zinu, ka medicīna par gandrīž ikvienu jautājumu ir pretēji uzskati, bet tomēr)
01.03.2015 11:06 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
jābūt zinošam un nedarīt to tāpēc, ka tas ir tikai modes kliedziens

Nu bet 80% tagad kļūst pa vegāniem modes dēļ, jo tas ir moderni :-D Plus tam vēl saskatās lopu kautuvju video un vispār sadomajās kāda nežēlastība, kada prata tērēta vēl aiskrien uz vietējo gaļas kombinātu ar plakātu rokās :-D
01.03.2015 11:07 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Nekad neesmu sapratusi šo abu pušu ietiepīgo savstarpējo kašķēšanos, kas ļoooti bieži novērojama...
Ja Tava pārliecība, tad pārliecība un viss. Priekš kam tāda agresīva viedokļa uzspiešana?
01.03.2015 11:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Par 14-gadīgām meitenēm ar sačakarētiem organismiem, mūsu pašu wee reiz rakstīja, ka ap to vecumu, šķiet, divas nedēļas pārtika no āboliem un griķiem (ja atmiņa neviļ), lai ielīstu par izmēru mazākās biksēs, nu un ko? Tajā vecumā visādas stulbības nāk galvā, neatkarīgi no veģetārisma. Iespējams, ka šodien tēlot veģetārieti ir modes kliedziens, tāpēc rezultāti neizbrīna.

Protams, ka ir vieglāk uzņemt visu nepieciešamo, ja ēd no visa pa druskai, bet, ja veģetārismu nepavada smadzeņu trūkums, tad ir pilnībā iespējams gaļu neēst un saglabāt lielisku veselību.
01.03.2015 11:13 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Bet avotus, no kuriem tu ņem datus, es gan gribētu redzēt.

tak nav jēgas likt google var atrast viņi ir tik daudz, bet pats galvenais, apskaties mūsu anatomiju neesam mēs radīti lakstu graušanai. Tas ka vilks starp savām maltītēm pagrauž kādu lakstu nenozīme, ka viņs kļūs veģitārietis. Laksti ir tikai piedeva gaļai
01.03.2015 11:13 |
 
Reitings 588
Reģ: 21.10.2012
57days paldies, ka apgaismoji :-)

un jā, par nosodīšanu - mēs, protams, nevaram nosodīt vegānus, veģetāriešus utt., bet arī no otras puses, viņiem nevajadzētu nososīt gaļēdājus un e-vielu ēdājus, kas, manuprāt, ļoti bieži ir diezgan agresijas un emociju pilns nosodījums bez loģiska pamatojuma (šis ir abpusēji).. katrs taču dzīvo tā kā viņam patīk un ir labi. neredzu jēgu tērēt savu laiku, enerģiju, lai jauktos iekšā otra cilvēka ēdienkartē, jo tāpat manos spēkos (un interesēs) tas nav.
01.03.2015 11:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
.Pavēlnieks, nu uztaisīšu kafiju un pameklēšu tos rakstus. "Mūsu anatomija" gan, manuprāt, nav arguments.
01.03.2015 11:15 |
 
Reitings 588
Reģ: 21.10.2012
laboju sevi - jo tāpat manos spēkos (un interesēs) tas nav nav to mainīt.
01.03.2015 11:15 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man personīgi, un domāju, ka ne man vienīgajai, saskrien siekalas mutē redzot svaigus, smaržīgus augļus, piemēram, zemenes.

Man arī saskrien siekalas no zemenēm, kivi, ķiršiem un citiem gardumiem, toties no zemes izrakts kartupelis un ķirbis nerada emocijas (abi garšo gatava veidā).
Bet ieraugot veikalā svaigu jaunlopa fileju, man siekalas saskrien mutē.. uzreiz prātā nāk tartars un carpaccio.. mmm :)
01.03.2015 11:15 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
veģetārismu nepavada smadzeņu trūkums

Par šo vēl var pastrīdēties okey linku ievietošu :-D
http://www.washingtonpost.com/national/health-science/sorry-vegans-eating-meat-and-cooking-food-is-how-humans-got-their-big-brains/2012/11/26/3d4d36de-326d-11e2-bb9b-288a310849ee_story.html

Veģetārisms ir tiešakais veids kā iet pret evolūciju, mēs gudraki palikām patiecoties gaļai :-D
01.03.2015 11:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits