Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nepirkt biļeti..

 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
FB pavīdēja sekojošs teksts, nolēmu iekopēt:
Iesūtīja lasītājs: Šodien izmēģināju ieteikumus, ko un kā darīt, ja braucat Rīgas Satiksmes transporta līdzeklī bez biļetes un Jūs aptur kontrole. Jo vairāk cilvēku šo uzzinās, jo ātrāk mēs panāksim nesamērīgo cenu izbeigšanu RS un Ušakova sakāvi.

Manā gadījumā bija kontrole ar policiju (jāpiezīmē, ka man ir studenta mēnešbiļete - principa pēc gribēju izmēģināt). Tātad uzreiz paziņoju, ka biļete nav un netaisos maksāt. Palūdza izkāpt - izdarīju. Lūdza man uzrādīt personu apliecinošus dokumentus - atteicu, ka pēc likuma man tas nav jādara, jo kontrolieris nav policija. Jautāju pēc kāda panta, man būtu jāuzrāda dokumenti - atbildi nesaņēmu. Kontrolieris acīmredzami sāka uzvilkties, teica, ka kārtosim caur policiju visu. Uzreiz atbildēju - OK, uz ko kontrolieris arī pilnīgi padevās un sāka citu "dziesmu dziedāt".

Teica, ka man jāmaksā sods - teicu, ka 2 EUR nevar būt pašizmaksa un netaisos tādu summu nekad maksāt. Teica, ka esmu pārkāpis likumu - lūdzu, lai paskaidro kuru. Atbildes nesekoja. Kontrolierim parādīju Ministru kabineta noteikumus un praktiski ar to arī viss beidzās. Jautāju vai man doties uz policijas busiņu un uzrādīt dokumentus - teica nē un varēju būt brīvs.

Tāpēc mīļie cilvēki - ja arī Jūs neapmierina esošā RS un Ušakova zaglīgā darbošanās, atceraties dažus vienkāršus soļus kā apiet kontroles sodu:
1) Noteikti esat laipni, neuzķeraties uz provokācijām, nerādiet nekādus dokumentus (arī etalonus),
2) Jautājiet kontrolierim, lai norāda likumus uz kā pamata Jums kaut kas jāuzrāda vai jāmaksā sods. Turat pie rokas savu telefonu vai planšeti ar ielādētu mājaslapu, kur norādīti konkrēti likumi un Ministru kabineta noteikumi,
3) Atcerieties, ka Jums nekas nav jāuzrāda kontrolierim, taču policistam gan, taču policistam nav tiesību Jūsu datus izpaust kontrolierim... Bez Jūsu piekrišanas policija nevar Jums izrakstīt soda kvīti...
4) Izplatāt šo info ar to, kā jārīkojas katrā gadījumā un izmantojat RS transportu par velti vienmēr. Varbūt tad zaglīgā Ušakova banda sāks atmosties.

Papildus info: http://zakiem.lv/news/


Būtu interesanti uzzināt Tavas domas.. Par/pret šādu ierosinājumu?
26.02.2015 17:56 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man loti patika mikrinos braukt, bet 2 euro nu tas ir vaaaks.
27.02.2015 16:44 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Rīgas pensionāri, no kuriem 80% ir krieveļu bābas
'
Pretigi pateici, godavards.


Un ka tad jums tik loti trauce tie zaki? :D Lec jums virsu, grauz semkas un met uz galvas.
Par kontroli, tur dazas tantes nu tadas crazy ir, liek maksat sodu pat tiem, kuriem ta bilete ir, bet kka nenokompostrejas. Nu jega cilvekam pa zaki braukt, ja vinam ir menesbilete, tapat kontrole liks maku vilkt ara un tas saturu atradit un vel ta fraze; "maksajiet cik ir'.
Vai gadijums, kad cilveks iekap transporta, iet pie sofera bileti pirkt un kontrole pienak , biletes nav- maksa sodu.
Esmu par zakiem un sodu nemaksasanu, tik lekties ari nevajag, ta mierigi.8-)
27.02.2015 16:42 |
 
Reitings 39
Reģ: 03.02.2015
Nu bet tad varbūt arī ejam Rimi iekšā un ņemam visu par brīvu, jo mums cenas liekas par augstu gaļai, pienam utt Beidz.... šitādi varianti nevienam neko nedod.


++++++

Bet, ja rodas doma, ka RS ir monopola pozīcija galvaspilsētā un tiek subsidēts no valsts budžeta un tādēļ Rimi neskaitās - tad varam ņemt kaut A/S Latvenergo (Visas A/S „Latvenergo” akcijas pieder valstij, un to turētāja ir Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija). Arī tur tarifi ir nesamērīgi augsti un noteikti, ka drīzumā cena kāps vēl. Tad pēc "zaķu" loģikas sanāk, ka arī elektroenerģiju varam tērēt, bet par to nemaksāt, jo cena par lielu?

Ja vēlamies parādīt savu attieksmi pret RS cenu politiku, tad ir 2 varianti - pikets pie domes vai sabiedriskā transporta neizmantošana. Braukšana pa "zaķi" tikai pašus nemaksātājus nostāda muļķīgā situācijā, jo atklāti parāda, ka "zaķi" zog jeb nemaksā par saņemto pakalpojumu.

Tas tā - pārdomām :) Pati RS pakalpojumus izmantošu vēl daudz retāk vai kā teikt "algas dienā"; SOS gadījumā :D :D :D Jo cena 1,15€ par braucienu man ir pārāk daudz. Vēl biežāk staigāšu ar kājām. Citos gadījumos izmantošu auto.
27.02.2015 15:55 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ieteikumā visiem, kurus neapmierina jaunās RS pakalpojumu cenas, iegādāties personisko auto, ir tikpat daudz jēgas kā ieteikumā tiem, kurus nogurdinājuši hruščovku pilošie jumti un plānās sienas, apsvērt iespēju ievākties omulīgos apartamentos Alberta ielā.


Velosipēds un kājām ir lētās alternatīvas, kuras bieži iesaka. Velosipēds īpaši ieteicams ģimenēm ar maziem bērniem rudens/ziemas sezonā :)
27.02.2015 13:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
..un, runājot par NHS, mēs arī, principā, obligātā kārtā apmaksājam no saviem nodokļiem valsts apmaksātos veselības pakalpojumus visiem iedzīvotājiem (pat ja paši izmantojam ārstu maksas pakalpojumus). Kur tā starpība? Tikai tur, ka mums tas nav jāmaksā kā atsevišķs nodoklis zem atsevišķa nosaukuma. Bet fakts jau no tā nemainās.
27.02.2015 13:47 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
riebj, ka mūždien latvieši ir par kaut ko neapmierināti. Rīga un Latvija nav vienīgās vietas, kur uz zemes virsas dzīvot, starp citu! Es pati plānoju vasarā braukt projām


Ja dzīve Latvijā neapmierina, nečīkstēt un braukt prom ir viens variants. Otrs variants ir - mēģināt kaut ko Latvijas dzīvē mainīt (kaut vai protestējot pret neadekvātām transporta cenām, vai piketējot par adekvātām algām skolotājiem). Nu jā, trešais variants ir čīkstēt, bet neko nedarīt :)
27.02.2015 13:45 |
 
10 gadi
Reitings 892
Reģ: 28.11.2010
http://www.delfi.lv/news/national/criminal/rigas-satiksme-versas-policija-par-bezbiletnieku-aplikaciju.d?id=45629630
27.02.2015 13:45 |
 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Ieteikumā visiem, kurus neapmierina jaunās RS pakalpojumu cenas, iegādāties personisko auto, ir tikpat daudz jēgas kā ieteikumā tiem, kurus nogurdinājuši hruščovku pilošie jumti un plānās sienas, apsvērt iespēju ievākties omulīgos apartamentos Alberta ielā.

Pret zaķiem iebilžu nav, vien tiešām gribētu draudzīgi aicināt savas garsarunas ar kontrolieriem veikt aiz sabiedriskā transporta durvīm, lai tas var mierīgi turpināt ceļu. Ir maršruti, kuros buss dodas vien pāris reižu stundā, tāpēc Jūsu taisnības cīniņi pārējiem pasažieriem tik tiešām var izmaksāt priekšnieka dusmas vai pievilta randiņotāja vilšanos.
27.02.2015 13:43 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Pēdējā minūte pirms skriešanas prom :D Nu zini, man būtu kauns un nejau no tā, ko citi padomās, kamēr es kasītos ar kontrolieri, bet par to, ka es tik daudziem cilvēkiem kavēju laiku. Tas ir kaut kā pa laucisko un cūcisko :) Ne tev, ne man, ne kādam citam ir tiesības, un es nerunāju par likumiem šeit, kāda cita dienu apzināti bojāt un kavēt cilvēku laiku, jo ir kaut kāds dumjšs dumpinieciskums iekšā, kurš tāpat neko nepanāks. Viss, tagad gan skrienu :) Cheerio!
27.02.2015 13:37 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nu zini, man zaķi netraucē, nekad īpaši ilgi tas man nav neko kavējis un es pīkstinu, jo mēnešbiļete man maksā tikai 10e.
A tas, ka zaķi traucē citiem.. tā lai nu paliek RS problēma. Lai gudrie paši izdomā, kā labāk apieties ar zaķiem, lai netraucētu pārējiem braucējiem. Un ar bomžiem un netīrajiem krēsliem arī..
27.02.2015 13:32 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Njāā............... nu braukā, braukā pa zaķi :) es domāju cik ilgi paši pasažieri to pacietīs, ka dēļ kaut kādiem bezjēdzīgiem protestētājiem viņi kavē darbu diendienā, vai ilgāk dabū braukt mājās. Tas ir tikai laika jautājums, kad jums paši blakussēdētāji sāks teikt - zini ko? Esmu noguris...davai ka tu lasies ārā no autobusa, ja nevēlies maksāt :) Jauku dienu visām, es nu skrienu darbos!
27.02.2015 13:26 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Un tādejādi traucē cilvēkiem, kuri par savām biļetēm maksā un vēlas mierīgu braucienu uz darbu vai uz mājām. Cik godīgi Tad jau sanāk, ka tie zaķi zog manu laiku un komfortu! Tā nav?

Taisot piketus arī kādam citam var traucēt. Nu un ko, nepiketēt? :D
un Rimi nav pašvaldības SIA!
27.02.2015 13:21 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Nu bet tad varbūt arī ejam Rimi iekšā un ņemam visu par brīvu, jo mums cenas liekas par augstu gaļai, pienam utt :) Beidz.... šitādi varianti nevienam neko nedod. Nu apniks cilvēkiem kaut kādā brīdī, ka viņus katru 2. dienu met ārā kontrole, ka viņiem liek sodus utt. Pagrozīs likumus un vēl izdarīs tā, ka soda nemaksātājiem sāks no algām to atvilkt. Tas ir tikai laika jautajums. Cīņa ar vējdzirnavām, tikai jēgas nekādas :)
27.02.2015 13:17 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
bet riebj, ka mūždien latvieši ir par kaut ko neapmierināti


apzvērēt varu, ka man ir tāpat. Pati strādāju iestādē, kur ik dienas jāsastopas ar cilvēkiem, kas neko nerubī, bet to vien dara, kā purkšķ par visu notiekošo.
Piemēram, gribēs saremontēt ceļu, tas uz laiku būs ciet, bet cilvēki brēks, ka viņiem jābrauc mēnesi pa citu ceļu. Un miljards citi gadījumi.

Bet...Šī cenu DUBULTOŠANA pat man liekas absolūts sviests.
27.02.2015 13:17 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Skaidrs. Ejam visus nozūmēt un problēma būs beidzot atrisināta! 8-)
27.02.2015 13:16 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Un tādejādi traucē cilvēkiem, kuri par savām biļetēm maksā un vēlas mierīgu braucienu uz darbu vai uz mājām. Cik godīgi :) Tad jau sanāk, ka tie zaķi zog manu laiku un komfortu! Tā nav? :)
27.02.2015 13:15 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Bet cilvēki taču dara! Dara = nemaksā. Vai tiešām pikets būtu izdevīgāk un vēl efektīvāk?
27.02.2015 13:15 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
selīna, drīzāk vienkārši nesaprotu cik var tikai sūkstēties, bet neko nedarīt?Kāda tam jēga? :) Tas ir tāpat, kad resns cilvēks raud par to, ka viss ļumīgs un karājas, bet sportot negrib...
27.02.2015 13:14 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tak ņemiet un organizējiet piketus, sākat kaut ko darīt!!!!!

Tieši to arī cilvēki dara - NEmaksā zagļiem. Tas ir tāds pats pikets kā stāvēšana pie RD.
Pie RD cilvēki varētu stāvēt un atpakaļ ceļā uz mājām pīkstināt e-talonus.. un nekas nemainītos. Bet tagad - nekas nemainās, bet vismaz cilvēki netērē savu naudu!
27.02.2015 13:13 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Man liekas, ka meoooww nesaprot ko nozīmē pašvaldības SIA....
27.02.2015 13:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits