Nepirkt biļeti..

 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
FB pavīdēja sekojošs teksts, nolēmu iekopēt:
Iesūtīja lasītājs: Šodien izmēģināju ieteikumus, ko un kā darīt, ja braucat Rīgas Satiksmes transporta līdzeklī bez biļetes un Jūs aptur kontrole. Jo vairāk cilvēku šo uzzinās, jo ātrāk mēs panāksim nesamērīgo cenu izbeigšanu RS un Ušakova sakāvi.

Manā gadījumā bija kontrole ar policiju (jāpiezīmē, ka man ir studenta mēnešbiļete - principa pēc gribēju izmēģināt). Tātad uzreiz paziņoju, ka biļete nav un netaisos maksāt. Palūdza izkāpt - izdarīju. Lūdza man uzrādīt personu apliecinošus dokumentus - atteicu, ka pēc likuma man tas nav jādara, jo kontrolieris nav policija. Jautāju pēc kāda panta, man būtu jāuzrāda dokumenti - atbildi nesaņēmu. Kontrolieris acīmredzami sāka uzvilkties, teica, ka kārtosim caur policiju visu. Uzreiz atbildēju - OK, uz ko kontrolieris arī pilnīgi padevās un sāka citu "dziesmu dziedāt".

Teica, ka man jāmaksā sods - teicu, ka 2 EUR nevar būt pašizmaksa un netaisos tādu summu nekad maksāt. Teica, ka esmu pārkāpis likumu - lūdzu, lai paskaidro kuru. Atbildes nesekoja. Kontrolierim parādīju Ministru kabineta noteikumus un praktiski ar to arī viss beidzās. Jautāju vai man doties uz policijas busiņu un uzrādīt dokumentus - teica nē un varēju būt brīvs.

Tāpēc mīļie cilvēki - ja arī Jūs neapmierina esošā RS un Ušakova zaglīgā darbošanās, atceraties dažus vienkāršus soļus kā apiet kontroles sodu:
1) Noteikti esat laipni, neuzķeraties uz provokācijām, nerādiet nekādus dokumentus (arī etalonus),
2) Jautājiet kontrolierim, lai norāda likumus uz kā pamata Jums kaut kas jāuzrāda vai jāmaksā sods. Turat pie rokas savu telefonu vai planšeti ar ielādētu mājaslapu, kur norādīti konkrēti likumi un Ministru kabineta noteikumi,
3) Atcerieties, ka Jums nekas nav jāuzrāda kontrolierim, taču policistam gan, taču policistam nav tiesību Jūsu datus izpaust kontrolierim... Bez Jūsu piekrišanas policija nevar Jums izrakstīt soda kvīti...
4) Izplatāt šo info ar to, kā jārīkojas katrā gadījumā un izmantojat RS transportu par velti vienmēr. Varbūt tad zaglīgā Ušakova banda sāks atmosties.

Papildus info: http://zakiem.lv/news/


Būtu interesanti uzzināt Tavas domas.. Par/pret šādu ierosinājumu?
26.02.2015 17:56 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
Nu Jelgavas pensionārs pašvaldību vēlēšanās par Ušaka bandu nebalsos :(

redz ir taču izredzētie Rīgas pensionāri, no kuriem 80% ir krieveļu bābas


Tās jau arī ir pašas lielākās Nila fanātes.
27.02.2015 12:21 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Bet, nu, cik piem. maksā 6. tramvajam braukt Jugla- Ausekļa iela? ok, manuprāt, MAX 50Eur, es, tiešām, nezinu, brauciens paiet apm. max 1h, kāda ir alga šoferim par 1h? Max, manuprāt, 5EUR h.
Kopējā pašizmaksa 55EUR (cipari ņemti apm.)


Nu bet ar to tramvaja braucienu un šoferi taču nebeidzas viss brauciens. Jāmaksā ir apkopējiem, RS darbiniekiem, kas strādā ofisos - stāda grafikus, sistēmas utt. Par etalona automātiem ir jāmaksā, tās pašas kartiņas taču arī kaut ko izmaksā. Un visi transporta līdzekļi, cik man zināms, tiek ņemti kredītā. Kontrolei, nu jau arī apsardzei (jo mūsu tauta ir neprognozējama un var izpausties agresijas), tehniskajiem darbiniekiem utt ir jāmaksā algas. Jāmaksā par vadu un sliežu apkopi, jāceļ vai jārenovē pieturas, kuras tiek regulāri lauztas un demolētas. Pat tādi sīkumi kā pieturas nosaukuma zīmes maksā naudu. Pieturās izvietot laika grafikus izmaksā naudu. Nu nedzīvojam taču pasakā.... VISS MAKSĀ NAUDU!
27.02.2015 12:21 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Runājot par e-talonu, kurš tika nopirkts vēl par veco cenu: viņš ir derīgs līdz 28 februārim vai līdz 2.martam?
27.02.2015 12:25 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
meooooww, piekrītu, ka viss maksā naudu, ka katrs resurss ir pelnījis samaksu. Bet kāda velna pēc man ir jāizgāž sava nauda, lai pēc tam ziņās lasītu, ka RS ar naudu mahinējas pa labi un pa kreisi? Ja vēl šī nauda tiešām aizietu likumīgus ceļus! Ja vismaz būtu garantija, ka par mūsu soda naudām kontrolieri katru vakaru nopērk saviem bērniem šokolādi...
27.02.2015 12:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
meooooww, jā, viss izmaksā naudu. Bet nu tas, ka braukt ar auto ir lētāk, nekā ar sab. transportu, NAV normāli. Tas, ka cilvēki izvēlas braukt ar auto, nozīmē lielākus sastrēgumus ar visām no tā izrietošajām sekām (arī pašiem autobusiem - sastrēgumos pavadītais šoferu laiks un pa tukšo gaisā izkūpināta degvleia un izplūdesgāzes).

Tieši tāpēc jau valsts SUBSIDĒ sabiedrisko transportu. Teorētiski.

Ja vēl skatās uz to, kā mainījās mikriņu cenas, kopš tie vairs nav privātās rokās, gribas jautāt, vai tiešām ar to Rīgas Satiksmes pašizmaksu viss ir kārtībā?
27.02.2015 12:28 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Neiekarotā Pilsēta - lietot RS pakalpojumus ir tava izvēle. RS is SIA, kas sniedz pakalpojumu cilvēkiem, kuri izvēlas šo pakalpojumu izmantot. Ja pakalpojums neapmierina, tad var izvēlēties citus pārvietošanās veidus :) Principā tā nav tava daļa, kur SIA Rīgas Satiksme tērē naudu, kuru tu maksā par pakalpojumu, kuru pati izvēlējies izmantot. Tas viss ir ļoti vienkārši :) Var izmantot mikriņus, takšus, riteni, iet kājām, braukt ar vilcienu, stopēt, braukt ar skrituļslidām utt. Nu un, protams, ar savu mašīnu :)
27.02.2015 12:30 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Lielākajā daļā pilsētas ST ir atsevišķas līnijas. Es līdz centram ar sabiedrisko aizbraucu pa 20min, bet ar auto bieži vien visas 40 :)
27.02.2015 12:31 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es RS pakalpojumus neizvēlos, jo ar auto man ir GAN reizes 3 ātrāk, gan lētāk.
27.02.2015 12:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
meoooooww, manā maršrutā nevienā vietā nav transportam atsevišķu joslu.
27.02.2015 12:33 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
57days, es uzrakstīju lielākajā daļā, nevis visur :) Bet kur tad ir problēma? Ar sabiedrisko braucu, kad jābūt centrā pa dienu, jo negribu maksāt par stāvvietu, vai arī, ja nepieciešams apskraidīt vairākas vietas - skolu, darbu, zāli utt..... Es saprotu, ka cilvēkiem Latvijā nav naudas, bet vai nevajadzētu tramdīt valdību par to, nevis SIA, kurš prasa samaksu par sevis piedāvātajiem pakalpojumiem? :)
27.02.2015 12:36 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Pievienojos viedoklim, ka pakalpojuma cena ir nesamērīgi dārga.

Bet tomēr biļešu kontrolieri dara savu darbu! Manam sirdsmieram es iegādājos biļeti un braucienā nestresoju par to, vai pieturā neiekāps kontrole. Salidzinoši nesen biju lieciniece tam, kā "pļavnieku vaņa" treniņbiksēs kačāja savas pravas par to, ka kontrolei nav vispār nekādu tiesību (argumenti kā no šiem tekstiem). Nu neko, čalis pastrīdējās, pazemoja tās sievietes un izkāpa svilpodams pieturā ārā, kamēr esmu redzējusi, ka no jaunajām māmiņām un studentiem, kas nav tik nekaunīgi, piedzen sodu pēc pilnas programmas.
27.02.2015 12:38 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
meooooowww, "tā SIA" ir valsts SUBSIDĒTA, tur ir tā dramatiskā atšķirība
27.02.2015 12:39 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Tās pāris reizes, kad sanāk braukt ar sabiedrisko, pērku un pīkstinu, jo nav vēlmes kašķēties un kavēt darbu vai arī pēc darba, kad esmu pārgurusi un gribu ātrāk tikt mājās. Uz darbu sanāk braukt ar 2 transportiem. Par laimi nav bieži jāizmanto sabiedriskā pakalpojumi, jo uz dabu aizved priekšniece un vakarā atbrauc pakaļ vīrs.
Protams nav forši, ka ir tik augstas cenas, bet par to augsto cenu mani vairāk kaitina tas, ka ārpuss centra nav tik daudz vietas, kur to e-talonu nopirkt. Labi ja laicīgi uzzinu, ka būs tas sabiedriskais jāizmanto, tad varu laicīgi iegādāties, bet ja uzzinu vēlu vakarā, ka no rīta jābrauc, tad man sanāk izziet vismaz 30min ātrāk, lai noietu 2 pieturas līdz veikalam, kur varu nopirkt to sasodīto e-talonu. Tas nekas ka man pietura ir pie pašas mājas.(t)
Un vēl viena lieta, ko esmu novērojusi 10 tramvajā(par citiem nezinu), no rīta, kad vairums cilvēku dodas uz darbu, brauc tikai 1 vagons, kurš protams ātri vien ir pārpildīts, bet vakarā ap kādiem 20tiem- brauc 2 vagoni un katrā vagonā pa 5 cilvēkiem.:-O
27.02.2015 12:39 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Principā tā nav tava daļa, kur SIA Rīgas Satiksme tērē naudu, kuru tu maksā par pakalpojumu, kuru pati izvēlējies izmantot.


Nu, pareizi - mani apzags manā acu priekšā, bet es vēl zaglim laipni uzsmaidīšu un teikšu, lai zog vien!
Ai, labi, es beidzu. Negribu strīdēties. :)
27.02.2015 12:42 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Es arī piekritīšu, ka cenas ir uzskrūvētas nu jau pārāk augstu :-/
Man arī ir studentu e-talons, bet apsveru domu nepirkt vienkārši principa pēc. Braukšu ar velo. Iešu ar kājām, gaišs, smuks tagad.
Rīgas Satiksmei tiešām te pilnīgs monopols - viņi dara VISU, ko grib. Veic mahinācijas ar tiem mazgāšanas līdzekļiem, regulāri Tvnetā uzpeld, ka kāds šoferi bijis piedzēries.

+ tie mūžīgie gadījumi, kad tantukam aizcērt durvis tieši pie deguna, kādu iespiež, pabrauc invalīdam garām pēdējais autobuss. NEVIENS un NEKAD neatvainojas. VIŅI DARA KO GRIB.
Pati esmu bijusi novesta līdz asarām, kad stāvi jau 40 minūti ziemā un gaidi transportu, jo viens nagļaks (pustukšs autobuss) vienkārši pabrauc garām. Skola jau nokavēta, zini, ka no pasniedzējiem dabūsi "pakaļā". Rokas pārsalušas, kājas vairs vispār nejūti, vienkārši sēdi un raudi. Un kam Tu vari pasūdzēties - ej dillēs, nevienu Tu neinteresē.
27.02.2015 12:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
meooowwww, kamēr mikriņi bija privātās rokās, un Rīgas Satiskme, kā vienmēr, saņēma pamatīgas valsts subsīdijas, jau tolaik mikriņi varēja gan pastāvēt, gan nopelnīt, iekasējot par biļeti MAZĀK, nekā Rīgas Satiksme (kuriem arī jāizlīmē transporta saraksti un jāalgo adiministrācija)
27.02.2015 12:42 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
RS is SIA, kas sniedz pakalpojumu cilvēkiem, kuri izvēlas šo pakalpojumu izmantot.


Bļāviens, tas ir pašvaldības uzņēmums. Ja cilvēki maksā nodokļus, tad uzskatu, ka ir pelnījuši adekvātus pašvaldības pakalpojumus.
Saprastu, ja cilvēki ceptos par takšu cenām, tas būtu muļķīgi. Bet, ja Tu ar saviem nodokļiem to draņķa pilsētu uzturi, tad būtu pelnījis arī ērtības.
27.02.2015 12:46 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
lady_in_pink, tieši tā! Tikko taču vēl savārīja mēslus ar to Rīdzinieka karti - kas tagad tur notiek? Tikai vēl vairāk cilvēku pārdeklarējušies Rīgā. Mēsls tas Ušakovs ir!
27.02.2015 12:47 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Es nesaprotu, kas cilvēkiem tik ļoti nepatīk sniegtajos pakalpojumos? :) Autobusi, trolejbusi un jo īpaši tramvaji mums ir moderni, ērti. Transports kursē pietiekoši bieži mūsu pilsētas apmēriem. Tas, ka tajos brauc smirdīgi boži, atvainojos, bet nu nav RS vaina. Jo ātrāk jūs pieņemsiet, ka jums teikšanas nav nekādas un viss šis cepiens ir pilnīgi lieks, jo ātrāk vieglāk un patīkamāk būs dzīvot :) Un kā jau teicu, ja neapmierina RS sniegtie pakalpojumi par to cenu, lūdzu - izmantojam kājeles vai citus transportlīdzekļus un būs gan ST tukšāks, gan arī nebūs jāpukojas, par to ka zagļiem (īsti gan nesaprotu, kas tieši tiek zagts) jāmaksā par pakalpojumu, kuru izmantojat :)
27.02.2015 12:57 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
meooooww, Tu pati tur strādā vai tev kāds radinieks?
Tu tiešām nesaproti, ko meitenes te saka??????
Principā ar savu sūri grūti pelnīto algu rīdzinieki uztur Rīgas domi un tās iestādes. Proti, tie, kas maksā nodokļus. Tā jau Tavi nodokļi aiziet šito mēslu uzturēšanai, bet vēl par to cenas saceļ.
27.02.2015 13:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits