Nepirkt biļeti..

 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
FB pavīdēja sekojošs teksts, nolēmu iekopēt:
Iesūtīja lasītājs: Šodien izmēģināju ieteikumus, ko un kā darīt, ja braucat Rīgas Satiksmes transporta līdzeklī bez biļetes un Jūs aptur kontrole. Jo vairāk cilvēku šo uzzinās, jo ātrāk mēs panāksim nesamērīgo cenu izbeigšanu RS un Ušakova sakāvi.

Manā gadījumā bija kontrole ar policiju (jāpiezīmē, ka man ir studenta mēnešbiļete - principa pēc gribēju izmēģināt). Tātad uzreiz paziņoju, ka biļete nav un netaisos maksāt. Palūdza izkāpt - izdarīju. Lūdza man uzrādīt personu apliecinošus dokumentus - atteicu, ka pēc likuma man tas nav jādara, jo kontrolieris nav policija. Jautāju pēc kāda panta, man būtu jāuzrāda dokumenti - atbildi nesaņēmu. Kontrolieris acīmredzami sāka uzvilkties, teica, ka kārtosim caur policiju visu. Uzreiz atbildēju - OK, uz ko kontrolieris arī pilnīgi padevās un sāka citu "dziesmu dziedāt".

Teica, ka man jāmaksā sods - teicu, ka 2 EUR nevar būt pašizmaksa un netaisos tādu summu nekad maksāt. Teica, ka esmu pārkāpis likumu - lūdzu, lai paskaidro kuru. Atbildes nesekoja. Kontrolierim parādīju Ministru kabineta noteikumus un praktiski ar to arī viss beidzās. Jautāju vai man doties uz policijas busiņu un uzrādīt dokumentus - teica nē un varēju būt brīvs.

Tāpēc mīļie cilvēki - ja arī Jūs neapmierina esošā RS un Ušakova zaglīgā darbošanās, atceraties dažus vienkāršus soļus kā apiet kontroles sodu:
1) Noteikti esat laipni, neuzķeraties uz provokācijām, nerādiet nekādus dokumentus (arī etalonus),
2) Jautājiet kontrolierim, lai norāda likumus uz kā pamata Jums kaut kas jāuzrāda vai jāmaksā sods. Turat pie rokas savu telefonu vai planšeti ar ielādētu mājaslapu, kur norādīti konkrēti likumi un Ministru kabineta noteikumi,
3) Atcerieties, ka Jums nekas nav jāuzrāda kontrolierim, taču policistam gan, taču policistam nav tiesību Jūsu datus izpaust kontrolierim... Bez Jūsu piekrišanas policija nevar Jums izrakstīt soda kvīti...
4) Izplatāt šo info ar to, kā jārīkojas katrā gadījumā un izmantojat RS transportu par velti vienmēr. Varbūt tad zaglīgā Ušakova banda sāks atmosties.

Papildus info: http://zakiem.lv/news/


Būtu interesanti uzzināt Tavas domas.. Par/pret šādu ierosinājumu?
26.02.2015 17:56 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Es uz darbu un no darba braucu pa zakji (5 pieturas), ja ir kontrole-kapju ārā. Ja nokjers-esmu gatava maksāt sodu. Ja nav jāsteidzas, eju ar kajām, ja ir jābrauc pie mammas (Teika-Ziepniekkalns), izmantoju e-talonu.:-)
26.02.2015 20:27 |
 
10 gadi
Reitings 892
Reģ: 28.11.2010
Amely tas nozīmē ka Tu mani precēsi ?(l)
26.02.2015 20:29 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Black dress mums daudzi darba kaa ierauga kontroli pietura uzreiz nokompostre, bet tad jabut etalonam pa rokai un labai redzei :D
26.02.2015 20:47 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
Piekrītu, ka nav patīkami, ka biļešu cenas tagad ir tā augušas, taču nedomāju, ka dēļ tā, ka cilvēki vairs tās nepirks un brauks pa zaķi, kaut kas mainīsies. Biļešu cenas no tā nepazemināsies, drīzāk pats zaķis trīsreiz pārmaksās un uztaisīs sev tikai liekas problēmas. Esmu no tiem cilvēkiem, kurš labāk nopīkstinās to e-talonu, toties mierīgi izbaudīs braucienu, nelūdzot Dievu par to, kaut tik nākamajā pieturā nebūtu kontrole. Ikdienā tā jau pietiek dažādu stresa situāciju, lai tām pieplusotu klāt vēl bailes no kontroles.
26.02.2015 21:04 |
 
Reitings 80
Reģ: 18.10.2013
Kontrolieri ir tikai zobratiņi sistēmā. Domāju, līdzko tiks doti nopietni signāli augšām, ātri vien tiks atrasti veidi palabot nepilnīgos likumus.


+

Mani tas viss neskar, taču domāju, ka līdz likumu grozījumiem ilgi nav jāgaida. Žēl kontrolierus, bet, no otras puses, priecājos, ka ir kaut kāda atbalss tai cenu celšanai. Tomēr mazliet produktīvāk kā pakunkstēt un turpināt maksāt, cik vien vajag.
26.02.2015 21:15 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Nu bet te jau tiek runāts par to, ka tā kašķēšanās kavē laiku arī visiem pārējiem pasažieriem, kamēr ar bezbiļetniekiem karo kontrole. Ja man būtu jāsteidzas uz darbu, darba interviju vai kaut ko svarīgu, un dēļ kaut kāda bezbiļetnieka es kavētu, es paņemtu un pati viņu izmestu ārā. Vienreiz šitā bija...stāv un bļaustās, ka nemaksās, ka nekāps ārā, ka viņam vienalga...baigi tur klanījās, ka redz viņam ir visu pasažieru backup, bet kad 5 minūtes vēlāk viņš joprojām auro un kavē pārējos pasažierus, tie paši sāka jau uz viņu pukoties un izēda viņu ārā!

Kā jau teicu, ja gribat protestēt tad sasauciet piketu un protestējiet pie ministrijas ēkas vai kur nu vēl ienāk prātā, bet priekš kam sevi tik ļoti apkaunot un bojāt citiem dienu, kavēt citu dārgo laiku, pilnīgi bez jebkādas jēgas un bez rezultātiem?
26.02.2015 21:26 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Kad es sniedzu pakalpojumu, es sagaidu par to attiecīgu apmaksu.
Tāpat maksāju, kad izmantoju citu sniegtus pakalpojumus.
Tas man šķiet loģiski. Ja man pakalpojums ir par dārgu, es meklēju citas alternatīvas - vasarā pārvietojos ar velosipēdu, ja tas ir iespējams, vairāk eju ar kājām, pērku tādu braucienu skaitu, kas sanāk izdevīgāks. Tas ietaupa man naudu, laiku un uzlabo kardiovaskulāro veselību.
Ja kādam gribas kašķēties ar kontroli, tad tā ir katra brīva izvēle, bet es nosodu cilvēkus, kuri izmanto pakalpojumu, par to nemaksājot.
26.02.2015 21:27 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Nu, ja paši pasažieri pievērš skandālam uzmanību, tad laiku tiešām kavē. Nezinu, ja es brauktu autobusā un redzētu no malas situāciju, ko apraksta meooooww, es tam gluži vienkārši nepievērstu uzmanību, manu laiku tas nekavētu. Daudziem svarīgāk ir izkasīties, nekā normāli pārvietoties transportā.
26.02.2015 21:33 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Niekarotā Pilsēta, es labāk liekas 5-10 minūtes no rīta paguļu, nekā tās pavadu piebāztā autobusā, jo kāds atsakās maksāt par pakalpojumu, kuru izmanto :) Tas nav godīgi pret tiem, kas ciena savu laiku, kā arī maksā par biļetēm. :)
26.02.2015 21:36 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es labāk samaksāju, nekā visu brauciena laiku skatos uz durvīm :D
Labi, man ir tikai 0,3euro jāmaksā, nevaru sūdzēties. Diemžēl, rit pēdējie mēneši, kad varu braukt ar tādu atlaidi. Ceru, ka līdz oktobrim kas mainīsies :D
26.02.2015 21:37 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
es tam gluži vienkārši nepievērstu uzmanību, manu laiku tas nekavētu.


Ja transports turpina braukt tād protams ka nevienam tas tik ļoti netraucē un nepievērš ar baigo uzmanību, bet ja šoferis uz priekšu nevar braukt jo kontrolieri cenšas to muļķa bezbiļetnieku dabūt laukā, tad lūk tas visiem kavē laiku ieskaitot šoferi kuram par katru kavēto minūti velk nost no algas.
26.02.2015 22:00 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Sabiedriskajā transportā e-talonu pīkstinu gandrīz vienmēr. Izņēmuma gadījumi ir rīti, kad kavēju lekciju un ašāk ir braukt ar trolejbusu to vienu pieturu. Kopš cenu celšanas daru to daaaaaudz retāk, jo ir tā baile iekšā. Es noteikti nebūtu tā, kas bravūrīgi uzbļautu "Jūs man neko nevarat izdarīt" un parautu ķegu , jo man pašai riebjas tādi cilvēki.

Bet, ja no rīta gribas adrenalīna devu un saīsināt gājienu līdz fakultātei par 5 min un trolejbuss ir pienācis pieturā tieši tad, kad eju garām, tad gan lecu iekšā :D
26.02.2015 22:11 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Tās,kas saka,ka ja kas nepatīk,nopērciet mašīnu.. seriously? :D ja cilvēkam būtu nauda,par ko iegādāties mašīnu,viņam būtu nauda arī,lai brauktu ar sabiedrisko. :D
26.02.2015 22:40 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
9. Pasažiera braukšanas tiesības apliecina derīga vienreizējā braukšanas biļete, abonementa biļete, vienreizējā pārsēšanās biļete vai cits braukšanas tiesības apliecinošs dokuments, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem pasažierim dod tiesības lietot sabiedrisko transportu bez maksas.
20. Ja pasažieris sabiedriskajā transportlīdzeklī nevar uzrādīt derīgu vienreizējo braukšanas biļeti, vienreizējo dzīvnieka pārvadāšanas biļeti, abonementa biļeti, vienreizējo pārsēšanās biļeti vai citu braukšanas tiesības apliecinošu dokumentu, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem pasažierim dod tiesības lietot sabiedrisko transportu bez maksas, viņš uzskatāms par pasažieri bez biļetes un saucams pie atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Soda uzlikšana neatbrīvo pasažieri no pienākuma samaksāt par braucienu.

Un googlā var atrast tos normatīvus aktus, bet tikai Word formatā (nevaru iekopēt linku). Tā ka,laikam, kontrolieris pavisam zaļš bija :)
26.02.2015 22:53 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Tā kā katru dienu jābrauc ar 4 transportiem, ar diviem no tiem braucu pa zaķi, jo jānobrauc tikai 2 pieturas. Maksāt ~5€ dienā par sabiedrisko liekas par traku.
26.02.2015 23:39 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Es pērku un pīkstinu, jo esmu pārāk bailīga :D

Bet tās cenas ir murgs, sakiet, ko gribat!
Kāda pašizmaksa???
Pašus transportus valsts sponsorē, pēc loģikas mums būtu jāapmaksā degviela, šoferis.
Bet, nu, cik piem. maksā 6. tramvajam braukt Jugla- Ausekļa iela? ok, manuprāt, MAX 50Eur, es, tiešām, nezinu, brauciens paiet apm. max 1h, kāda ir alga šoferim par 1h? Max, manuprāt, 5EUR h.
Kopējā pašizmaksa 55EUR (cipari ņemti apm.)
Bet tagad padomāsim reāli, lai cik bieži un kurā laikā brauktu tas tramvajs VIENMĒR ir pārbāzts, visas sēdvietas aizņemtas un kājās stāv bariem cilvēki! Tie cilvēki ik pa pieturām iekāpj/izkāpj, katrs, kas nopīkstina kaut par 1 pieturu, maksā, ieņēmumi par šo braucienu ir pār pārēm tagad Ušakova noteiktajai PAŠIZMAKSAI!!!!!!!
27.02.2015 11:55 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Vispār jau nav runa par to, ka kāds gribētu braukt un nemaksāt nemaz. Ir runa par to, ka cenas ir neadekvātas.
Varbūt modelēšu muļķīgu situāciju, bet ja kontrolieris man piedāvātu maksāt mazāku summu par biļeti soda naudas vietā, es būtu ar mieru maksāt.


Ja pašai jānobrauc pa retam pāris pieturas, mēdzu braukt arī pa zaķi bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem!


Piekrītu šim ;-) jo neredzu jēgu čakarēties ar kontrolieriem, viņi taču nav Ušakovs un nenosaka neko, tikai dara savu darbu. Ja Ušakovs pats kontrolētu zaķus, tad būtu cita lieta :D
27.02.2015 12:06 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
Agrāk, kad bija iepriekšējās cenas, man reāli kaitināja "zaķi". Ok, vieni ir tie, kuriem tiešām nav naudas, bet stulbais arguments "man jānobrauc tikai dažas pieturas" tiešām besī. Tad noej tās dažas pieturas kājām. Kāpēc citi maksā, bet atrodas tādi gudrinieki, kuri nemaksā principa pēc???

Bet nu tagad, kad ir šīs burvīgās cenas, gribas visiem "zaķiem" pateikt- UZ PRIEKŠU! Nu, ja ceļ tik bezkaunīgi un neadekvāti, tad lai iet dir*t. Tā vien sāk likties, ka vienīgās kategorijas, kas kādam rūp, ir pensionāri un skolēni.
27.02.2015 12:14 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
Ok, nepareizi izteicos. Nevis rūp, bet Nīlas Ausainais saprot, ka ar šādu gājienu lētticīgais pensionārs uzreiz urnā "Saskaņas" sarakstu ielidinās.
27.02.2015 12:15 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Ja jau vēl ļautu visiem Latvijas pensionāriem braukt ar atlaidēm, bet nē, redz ir taču izredzētie Rīgas pensionāri, no kuriem 80% ir krieveļu bābas. Mans tētis arī ir pensionārs, kurš savos 65+ vēl strādā, bet Rīgā viņam jāmaksā pilna summa, ja grib braukt ar autobusu. Vispār, tā ir cilvēku diskriminācija. Varētu domāt, ka pensionārs no Jelgavas ar kaut ko baigi atšķiras no Rīgas pensionāra.
27.02.2015 12:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits