Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Man tāds nebija pat nepieciešams, bet beigās iedeva tik un tā, vēl lika samaksāt. :D
23.10.2017 13:45 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Šķiet, ka bija kādi seši eiro par vienreizējiem paladziņiem, salvetēm un vēl kaut ko, bet īsti neatceros, kāda var mani labot.
6 EUR, tur iekšā ir tāds pārvalks, ko klāj uz dz-galda, vairāku izmēru salvetes-paladziņi, vienreizlietojamie paladziņi, pirmā cepurīte, viss sterils.
Esmu jau nobriedusi, ka nestrīdēšos un pirkšu uzņemšanā, jo citur par to pašu komplektu prasa 10-12 EUR.
23.10.2017 13:42 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Kam domāti tie flanela autiņi? Es nopirku parastos vienu reizi lietojamas autiņus no seni.
Neatkārtošos, iekopēšu Breivik komentāru :-)
Flaneļa autiņi ļoti noderēja, vienmēr bija kāds līdzi un mājās arī. Uz tā var noguldīt mazo, piemēram, gultā, uzmest uz pleca, kad gaidi atraugu mazajam, ja nu atgrūž ēdienu, lai plecs nenošmucējas. Tinu tajā arī kā pīrādziņu, kad mazais sastresojās un metot rokas un kājas pa gaisu sevi satricināja, lai nomierinās. Vispār ļoti daudz pielietojumu un to saprot tieši laika gaitā, kad konkrētās situācijas pieprasa. Var jau nopirkt pāris, bet ja nepieciešams ar laiku piepirkt klāt.
Tāpat vasarā ratos piesegt, ja vēsāka diena. Man šķiet, ka universāls pielietojums viņiem. 8-)
Dēlam bija viens īpaši mīļš, viņš bez viņa gulēt negāja, bija kā mīļlupatiņa, kad zobi nāca, visus stūrus bija apkošļājis. :-D
Es kā reiz pabeidzu apšūt malas šajās brīvdienās, šoreiz vēl sagriezu dažādus izmērus, kad baro, nav nepieciešams tik liels, kā 60x70, tad nu man tādi 35x35 izmēros arī būs. :-)
---
Par dzemdību komplektu, kad dzima dēls, bija jāpērk, tagad lasīju RDZn mājas lapā, kur rakstīts, ka uzņemšanas nodaļā tādu var iegādāties (ja nav pašiem savs iegādāts), tāpat kā vienreizējo apģērbu māmiņai un tētim uz dzemdībām, ja nepieciešams.
23.10.2017 13:38 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Ķeršana uz muļķi ar dzemdību komplekta pirkšanu ir ļoti bieža parādība. Tas būtu jāapmaksā valstij, bet viņi lūdz samaksāt cilvēkiem. Šķiet, ka bija kādi seši eiro par vienreizējiem paladziņiem, salvetēm un vēl kaut ko, bet īsti neatceros, kāda var mani labot. Man nebija vēlēšanās skaidroties un sabojāt savu garstāvokli, tāpēc samaksāju. Bet citas mammas stāsta savu pieredzi gadījumos, kad nostāda dzemdību nodaļas personālu fakta priekšā, sakot, ka tas pienākas par brīvu. Retos gadījumos tiek panākta taisnība, bet ir personāli, kas ļoti strīdās pretī. Var jau iepriekš teikt, lai iet kāst un nemaz nepiedāvā. :D Īsti arī nesaprotu vajadzību pēc tādiem, jo man pašai bija lidzi vienreizējie paladziņi.
23.10.2017 13:16 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Palasiet māmiņu diskusiju, tur ne to vien var uzzināt. Dažās slimnīcās pat ir bijis jāpērk dzemdību komplektu (tēvs uz aptieku skrējis), kas no valsts ir bezmaksas. Es jau nu gan neriskētu ierasties uz dzemdībām bez savām un mazuļa drēbēm. Pieļauju domu, ka tādā gadījumā mazajam iedotu kaut kādas labdarības drēbes.
23.10.2017 10:12 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Latvijā nedod neko, par brīvu vari tikai dzemdēt. Nepaņēmi savas drēbes līdz? Spied plika!

Norvēğijā ir pieejamas drēbes, kas, acīmredzot, ir dažviet arī Latvijā, bet te dod arī drēbītes bērnam. Grūtniecības laikā vecmāte man ieteica ğērbt tās, jo, ja kāds cits pārğērbtu mazo, tad manis ņemtās drēbītes nonāktu pie visām slimnīcas drēbēm un tās vairs atpakaļ nedabūtu. Bija pieaejami arī pieaugušo pamperi, pamperi mazajam, paketes, vienreizlietojamie autiņi.
23.10.2017 09:44 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Man bija kādi 10 flaneļa autiņi un tāpat brīžam pietrūka :D Bet meita dikti daudz atgrūda. Kad viņai palika kādi 4-5 mēneši, vairs gandrīz neizmantoju, tikai, lai paklātu apakšā esot ārpus mājām.
Nu man dzemdībās bija daudz asinis, tā ka viss apkārt tika sasmērēts, domāju mans slimnīcas tērps bija metams ārā pē tam.
Par matraci.. pirku kokosa, kas pēc gada vecuma griežams uz otru pusi, bet nu nezinu, tas mazais cilvēciņš jau tik mazs un viegls, ka nedomāju, ka baigā atšķirība, kāds tieši matracis. Turklāt liela iespējamība, ka mazais tāpat bieži gulēs ar mammu, tā ka tad pašiem arī jāmaina matracis uz zīdainim draudzīgu :D
23.10.2017 08:30 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
kokosa der līdz 1gadam,pēc tam nevar
Jo? Manam gandrīz pusotrs, bet vēl joprojām ir matracis, par kuru pat esmu aizmirsusi, kāds pildījums un ja godīgi, mani tādi sīkumi neinteresē, jo nekas nepelē un bērnam ir ērti. :-D
Kam domāti tie flanela autiņi? Es nopirku parastos vienu reizi lietojamas autiņus no seni.
Flaneļa autiņi ļoti noderēja, vienmēr bija kāds līdzi un mājās arī. Uz tā var noguldīt mazo, piemēram, gultā, uzmest uz pleca, kad gaidi atraugu mazajam, ja nu atgrūž ēdienu, lai plecs nenošmucējas. Tinu tajā arī kā pīrādziņu, kad mazais sastresojās un metot rokas un kājas pa gaisu sevi satricināja, lai nomierinās. Vispār ļoti daudz pielietojumu un to saprot tieši laika gaitā, kad konkrētās situācijas pieprasa. Var jau nopirkt pāris, bet ja nepieciešams ar laiku piepirkt klāt. Vai kā Ledussirds, nopirkt audumu veikalā flaneļa audumu un sašūt pati, tā būs lētāk. Es tieši nesen biju audumu veikalā un ieraudzīju tieši tādu audumu, kādus paladziņus pirku. Man arī patīk kokvilnas paladziņi, bet bija tā, ka flaneļa izmantoju vairāk aukstā laikā, bet kokvilnu siltā, jo flanelis karsē.
22.10.2017 21:48 |
 
Reitings 62
Reģ: 21.05.2016
Latvijā nedod neko, par brīvu vari tikai dzemdēt. Nepaņēmi savas drēbes līdz? Spied plika!
Arī interesē, kur tā ir? Pašai man nevajadzēja un mazajam it kā arī nē, bet uzliekot uz punča bēbim uzreiz uzvilka slimnīcas (jaunu) cepurīti, laikam, lai es neredzētu tūsku un hematomu uz galvas. Kad mazo ģērba, sagatavota bija cepure-micīte, bet tā nederēja, jo vajadzēja likt gēla aukstumu uz galviņas, sanitāre aizgāja pakaļ slimnīcas cepurītei ar striķīšiem.
Vienīgais, kas slimnīcā pietrūka bija pamperbikses man, somā bija ielikts standartiņš 2 ar klipšiem ūdeņiem un 1 pamperbikses, bet tā kā man pirmo diennakti pēc dzemdībām nebija spēka, ērtāk bija izmantot pamperbikses- aizsūtīju vīru uz aptieku tām pakaļ. Bija par daudz drēbju mazajam un sev. Pampji mazajam arī palika pāri, lai gan mekonijs bija daudz un bieži. Ar vīru bijām runājuši, ja kaut kas pietrūks, viņš aizbrauks uz mājām pakaļ, lai gan slimnīcā dzīvojāmies visi trīs.
Aktīvajā dzemdību periodā mugurā bija jauns, ērts naktskrekls, kurš mazliet sasmērējās, tā ka nevar izmazgāt. Pirms tam dzīvojoties palātā- ērts krekliņš un legingi. (Ierosinātas dzemdības)
22.10.2017 21:29 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Klaviatūra - Latvijā nedod neko, par brīvu vari tikai dzemdēt. Nepaņēmi savas drēbes līdz? Spied plika!

Nu, nu! Jelgavā piedāvāja slimnīcas apģērbu arī pēc dzemdībām. Bet nu man savi bija, slimnīcas negribēju.
22.10.2017 16:09 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Manuprāt tieši tad kad paņem pa daudz ko, tad daudzas lietas nemaz neizmanto un nākamajā reizē domā, eh pagājušo reiz daudz ko neizmantoju,tad nu šoreiz neko daudz neņemšu un tad kā par spīti ,tieši vajag daudz ko ,ko nemaz nepaņēma līdz:-)
22.10.2017 10:07 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Nekad nevar zināt, kā tas viss process izvērtīsies. Mana pieredze ir pavisam savādāka. Ar šuvēm tās pēcdzemdību paketes laida garām gar vienu sānu, rezultātā apenes mainīju bieži, sūtīju vīrieti pirkt papildus un vēl dabūju mazgāt palātā zem krāna un žāvēt uz dvieļu žāvētāja. Tas pats ar naktskrekliem, krūtīs piens uzsprāga, pēc diendusas regulāri pamodos peļķē. Bērnam biju savākusi līdzi vairākus apģērbu komplektiņus, bet katastrofāli pietrūka cepures un cimdiņi, jo mazulis atgrūda pienu ar cimdu mutē un tas viss pa vaidziņu notecēja pa taisno uz cepurīti. Pamperi bija līdzi daudz par daudz. Tā īsti paredzēt vajadzīgos apjomus ir teju neiespējami.
22.10.2017 09:37 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Es zvaniju uz VCA, tur teica,ar ģimenes ārsta nosūtījumu 11€, bet bez 26€.
22.10.2017 09:34 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Piemeeram,mees ar meitinu slimniicaa bijaam gandriiz nedeelju un man pietruuka gan pamperu,gan beernam dreebju,gan pashai.Tapec es ieteiktu sagatavot visaadam gadiijumam maajaas rezerves somu ar drebeem,pamperiem un ja buus vajadziiba,tad lai viirs vai draugs atved.Jo ja mees buutu tikai taas 2-3 dienas tad man noteikti visa kaa pietiktu.Vadiijos peec saraksta,kas ir dzemdiibu nama maajaslapaa.
22.10.2017 09:32 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Klaviatūra - Latvijā nedod neko, par brīvu vari tikai dzemdēt. Nepaņēmi savas drēbes līdz? Spied plika!

ko, kur tad tā ir? :-D Vai tad tiešām nedod drēbes? Jūrmalā man uzreiz piedāvāja.
Man jautājums, kur jūsu vīrieši taisīs krūškurvja rentgenu un vai vajag nosūtījumu no Ģ-ārsta?

Nevajag, var mierīgi iet bez, bet nezinu, kā atšķiras izmaksas, vīram bija jāmaksā 12eur, ja pareizi atceros (bez nosūtījuma).
ņam ņam, ko Tu ieteiktu neņemt, vai kas nenoderēja?!

Manā gadījumā problēma bija tieši kvantumā, vairāki krekliņi, vairākas jaciņas, lalala (bēbītim), jo reāli jau viņš nesasmērā tur īsti neko. :-D Ok, 2 izmērus, jā, jo nevar zināt, cik precīzi iepriekš bijis noteikts svars, bet, nu, ne tā, ka vairākus viena veida apģērbus. Pamperi arī..lasu, ka plāno citas ņemt 2 pakas. Ja tās ir tāda izmēra pakas, kā es domāju, tad tas pavisam noteikti ir daudz par daudz un tikai lieki aizņem vietu. Sev arī paņēmu vairākas jakas, jo lasīju, ka mēdz būt baigie drebuļi, beigās man pat vienu jaku nevajadzēja (ja tagad būtu jāņem, paņemtu vienk vienu drošībai). Es pat īsti tās līdzpaņemtās drēbes neizmantoju, jo pārsvarā tusēju naktskreklā, nebija baigā luste un varēšana ģērbties.
Vispār es balstījos pēc šī saraksta - http://www.mrspaularoze.com/kartojam-dzemdibu-somu/, pielāgoju to sev. Bet, kā jau minēju, paretinātu to mazuļa drēbju sarakstu (lai arī neaizņem daudz vietu it kā, beigās tomēr tas viss sakrājas.
22.10.2017 09:21 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
kokosa der līdz 1gadam,pēc tam nevar,

kapēc?
Es arī nevarēju izvēlēties, kāds labāk, tapēc paņēmu tādu, kur viena puse kokoss, otra griķi. Joprojām guļ uz tā. Tikai vairākkārt mainīju puses, tapēc nezinu, uz kuras tagad guļ:D
21.10.2017 23:20 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Es pirkšu parastās kokvilnas "omīšbikses", kuras pēc slimnīcas nav žēl izmest.

Man bija līdīga doma, sapirku H&M melnās parakstās bikšeles, kādus 2 izmērus lielākus nekā parasti valkāju (grūtniecības laikā uzauga dibens :D ). Bet nu beigās nekas nebija sasmērēts, valkāju arī pēc tam, bet bija tādas pļurīgas ir, izmērs par lielu. Šis viss man atgādināja gadījumu, kad meitai bija kādi 5 vai 6mēn, man dejošanā skate. Mājās jau esmu savilkusi balto veļu zem tautastērpa, lai ir. Bet mājās man kājās džinsi. Saģērbjos tautastērpā un saprotu, ka lēkājot un dejojot tās bikšeles, kuras pirku grūtniecības laikā, man reāli krīt nost :D Vēl barojot bērnu noritos svarā uz to brīdi diezgan pamatīgi. Nu tad wc kā losene dabūju iešūt apenītes, lai dejojot nepaliek uz skatuves :D
21.10.2017 23:07 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Vai Rīgas Dzemdību namā dod kreklu?

Nez, man neko nedeva. Es arī neprasīju, pašai bija līdzi. Man bija naktskrekls (pirku Bērnu pasaulē pa lēto :D ) un grūtnieču legingi no H&M to visu dienu līdz bija jārāpjas dzemdēt.
21.10.2017 23:01 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Tagad vēl esmu meklējumos kombinzonu,tas kas iepatikās nebija īstā izmēra, bet sāku domāt kādu labāk ņemt aitas vilnas kombinzonu vai termo,ja mums ir aitas vilnas maiss,ko var ratos likt. :-)
Cik pa rtg interesejos, dažās vietās teica,ka tikai ar nosūtījumu ņem, bet citās vietās var bez,bet līdz ar to rtg maksā vairāk.
20.10.2017 19:10 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Tāpat izdarīju ar flaneļa autiņiem

Kam domāti tie flanela autiņi? Es nopirku parastos vienu reizi lietojamas autiņus no seni.
20.10.2017 19:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits