Nedaavina neko svetkos..neuzskata ka vajadziigs. Iesakiet kaut ko meitenes.

 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Sveikas,

gribetu uzzinaat juusu domas par manu probleemu.
Esmu ar draugu kopa 3 gadus, dzivojam kopaa vina valstii (eiropa) un esmu pamaniijusi ka vins man nekad neko neuzdavina, ari varda diena neko nauzdavina kaut vai zina ka pie mums to svin atnes kaadu sikuminu. 8 marta vispar ir saapiigi, vins pagasgad zinaja ka ir 8 marts un ka pie mums sievietes sveic, man jau nevajag neko daudz, bet vins neuzskatija ka tas ir vajadzigs un ne mani apsveica, ne atnesa ziedus, konfektes. Negribu izskatiities taa ka man obligati tur ziedus vajag, bet tomer...kad palukojos ka manam draudzenem visi draugu kaut ko atnes uz 8 martu un man pilnigi neka nav, jo redz tas uzskata ka nevajag.
Taa jau draugs ir pret mani labs, sataisa eest, atnes kafiju gulta, pavadam burvigi laiku kopaa..bet, nezinu vai tas vinam nav iemacits,...tadas mazas skaistas lietas ko var izdarit savai sievietei nezina. Varbut cita kultura vinam, bet nezinu. Ko juus domajat par so?
Es zinu tagad visi teiks pamet, pamet...bet nejau es ta tagad savaaksu mantas un aiziesu. Mums ikdiena iet ljoti labi, bet sii lieta....liek dazkart justies kaa nekam. :'-(
Kaut esmu vinam ikdiena devusi maajienus, ko vajadzeetu, kas man patiktu, nu taa neuzkritosi..bet laikam liidz sim cilvekam tas neaiziet.
31.01.2015 11:50 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Emanuelle mums te atkal jārunā par sevi? Nedomaju vis. Kas būs ja katra izteiks te savu kas patik un ko dāvina vīrs? Varam izveidot tam atsevisķu tēmu.
31.01.2015 15:33 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man patiik sanemt tikai taadas daavanas,kuras ir praktiskas. Labaak mazaak,retaak ...Noteikti nepiederu pie cilveekiem,kuri priecaajaas par jebkuru daavanu.
Es labaak dzivoju bez daavanaam,nekaa sanemu kaut ko taadu,kas pilniigi nav manaa gaumee.Viirs to zin ,un "miers maajaas".
31.01.2015 15:26 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Man jau likās, ka 8. martu par ūbersvētkiem uzskata mūsu mātes un omītes, nevis jaunieši :D Sorry, sāpi nesaprotu. Kāpēc ir tik liela vēlme pēc puķes feministu svētkos? Ar ko Tev, malns_kačs, šī diena ir tik īpaša?
Ja čalis nāk no citas kultūras, tad neredzu pamatu pārmetumiem, atšķirīgas tradīcijas un viss.
31.01.2015 15:26 |
 
Reitings 108
Reģ: 22.12.2014
Navajag peitīs ar orzemnīkim , beutu atrodus veiru latgalīti - problemu nabeutu !
31.01.2015 15:20 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Vienkārši nedāvinu tu ar nekad un neko. Nekādas svētku vakarinas nerīko. Nes mierīgi mājā ziedu klēpjus ko sadavina draugi un kolēģi uz svētkiem. Miers mājā un visi laimīgi.
31.01.2015 15:15 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Šausmas. Nedāvina neko 8. martā.
Nedāvina neko mārtiņos, meteņos, helovīnos, valentīndienā, lieldienās. ak ŠAUSMAS. Kā vispār cilvēki spēj dzīvot bez dāvanām? :'-(:'-(:'-(
31.01.2015 15:14 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Vienkārši pasaki atklāti, ka tev intresē tikai nauda.
31.01.2015 15:12 |
 
Reitings 303
Reģ: 06.01.2015
8 marta vispar ir saapiigi

No kura laika šie ir Latvijas svētki :-D tie kautkādi post - padomju svētki :-D Kurus nevajag ņemt pa pilnu :-D
31.01.2015 15:09 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Tak shitaa taa pati, kas to sasodiito telefonu nevareeja nopirkt? Tagad shai konfektes nedaavinot. Klau, kuraa valstii Tu esi? Ja gadiijumaa manaa, tad iebrauc ciemos, aizvediishu pie rokas nopirkt telefonu un konfektes arii iedoshu, mums saldumi ir maajaas 24/7 un parasti tiek izmesti nevis apeesti. Shausmas kaut kaadas, lakstus un konfektes shai nenopeerkot.
31.01.2015 14:59 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, problēma nav puķēs vai dāvanās, bet vienkārši cieņa pret mīļotā cilvēka izcelsmi un kultūru..

ja Tevi neapmierina tā otra kultūra,tad nav ko saiet ar citas tautības cilvēku.


Ja saiet kopā cilvēciņi no dažādām valstīm, vajag respektēt to, kas otram ir svarīgi..

Manuprāt, nav īsti pareizi tas, ka tikai viens partneris visu akceptē un realizē. Tam ir jānotiek abpusēji.
Šodien kreņķējamies par puķēm un dāvanām, bet kas notiks tad, kad vajadzēs meklēt kopsaucēju svarīgākos jautājumos?
31.01.2015 14:19 |
 
10 gadi
Reitings 2507
Reģ: 29.01.2009
Nu man jau liekas, ka Tu uztaisi problēmu ne no kā. Es pat Latvijā dzīvodama negaidu dāvanas tādos maznozīmīgos svētkos kā vārda diena, kur nu vēl 8. martā vai citos tml. Dzīvojot tādā valstī, kur šos svētkus nepazīst, man liekas vairāk kā muļķīgi gaidīt kaut kādus apsveikumus! Tava vīrieša vietā es, pat, ja tu būtu iztāstījusi par to, diez vai apsveiktu, jo tomēr šādi svētki man nebūtu zināmi un izprotami. Tā vietā es labāk iepriecinātu ar kādu pārsteigumu kādā gluži parastā dienā. Tas manuprāt būtu daudz labāks variants.
31.01.2015 14:18 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nepaspeju sākt visu lasīt skatos autore izdzēsās. Ko izdarijāt bērnam ?
31.01.2015 14:14 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mans vīrietis arī ir tāds,kurš neiespringst uz dāvanām. Citreiz uzdāvina,kaut ko un citreiz nē. Man nepatīk,ka dāvanas maz vai ir jāizprasa. Šos Z-svētkus, pēdējo dzimšanas dienu neko neieminējos un neko arī arī neuzdāvināja. Viņš ir latvietis
31.01.2015 14:10 |
 
Reitings 219
Reģ: 21.05.2013
Bet dzimšanas dienā tak sveic?
Un 8. marts vispār tādi postpadomju svētki. Man pat ir nepatīkami, ja mani sveic tajā datumā.
31.01.2015 14:04 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Tu laikam esi ļoti jauniņa. Tad problēma bija, ka nepalīdz telefonu nopirkt, tad sieviešu dienā nesveic (bet mammu tētis apsveic). Kaut kas kārtībā arī ir?
31.01.2015 14:03 |
 
Reitings 391
Reģ: 29.01.2009
Padalīšos ar savu pieredzi.
Mans vīrs arī nāk no citas kultūras, kur nesvin vārda dienas un sieviešu dienu. Izstāstīju viņam par abām, bet viņam, kā jau te minēja citas meitenes, tas liekas jocīgi. Tad nu izskaidroju, ka vārda diena man ir ļoti nozīmīga, un nu parasti mums ir šajā dienā vienkārši svētku vakariņas, reizēm puķi atnes. Bet, ja godīgi, tad, kopš nedzīvoju Latvijā, vārda dienas svinēšanai pievēršu arvien mazāku nozīmi un arvien grūtāk man ir arī atcerēties latviešu draugu un draudzeņu vārda dienu datumus.
Sieviešu dienas svinēšanu tādā izpratnē, ka vīrietim sievietei jādāvina ziedi un konfektes, nekad neesmu izpratusi (šeit nerunāju par dienas atzīmēšanu sieviešu vienlīdzības kontekstā), tādēļ fakts, ka 8. martā nesaņemu ziedus mani galīgi nesatrauc. Es savu vīrieti vīriešu dienā arī ar kotletēm un minetu neveicu :-D Saņemu pietiekami daudz mazus uzmanības apliecinājumus ikdienā.
Pasaki viņam skaidrā tekstā, ka Tev ir ļoti būtiski šajā dienā saņemt ziedus/šokolādi/tikt aizvestai uz restorānu vai kas nu Tev ir svarīgi. Atgādini to dienu vai divas pirms īpašā notikuma. Protams, ja puisis šos svētkus nekad nav svinējis, viņš var nesaprast, cik Tev tie ir nozīmīgi, un viegli piemirst par tiem, tieši tāpēc Tev jāizskaidro, ko tieši Tu no viņa sagaidi un kāpēc.
31.01.2015 13:51 |
 
Reitings 84
Reģ: 31.07.2013
*fuj, ne Mirandu, bet "Sarloti :)
31.01.2015 13:43 |
 
Reitings 84
Reģ: 31.07.2013
Zini, tas ir koks ar diviem galiem. Tu saki " manā kultūrā svin, dāvina, viņam jāpieņem"
A varbūt viņš domā "manā kultūrā nesvin, nedāvina, viņai jāpieņem"

Mēs ar draugu arī neesam no vienas valsts, esmu sapratusi, ka šādās attiecībās vienmēr kādam jāpieņem (" jāpiekāpjas") kultūras jautājumos. Viņi nesvin vārda dienas. Viņš paratsi tik apsveic un buču man iedod. Nu i labi :) Bet par sieviešu dienu gan piekrītu - tas man šķita ir internacionāli, ne? Varbūt viņu valstī sieviešu diena ir citā datumā?

šis atgādināja Miranud no Sex & the City, kur viņa pārtapa par ebreju un nevarēja svinēt Ziemassvētkus. :-D
31.01.2015 13:42 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
ja vinjs nesaprot skaidru valodu vai tiesham tu vel sapnjo, ka vinjs sapratis majienus?!
31.01.2015 13:41 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Ja autorei ir jāpieņem vīrieša uzskati,ka tie svētki ir bezjēdzīgi,tad rodas uzreiz jautājums,kāpēc vīrietis nevar pieņemt autores uzskatus par to,ka viņai šie svētki ir svarīgi?
Manuprāt,šie mazie dzīves nieciņi,kas iepriecina otru,neskatoties uz to,ko pats svini vai nesvini,tomēr veido savstarpēji laimīgākas attiecības nevis tāds "es nesvinu un man vienalga,ka tev kaut ko gribas tajā dienā" moto. Ja mans vīrietis būtu cittauties,es ar lielāko prieku viņa svētkos sagādātu kaut ko,kas ir šo svētku noskaņā nevis liktu viņam klusībā pārdzīvot. Jāmācās vairāk dot nevis prasīt,tad arī tiks dots pretī. Es nebrīnīšos,ja pēc laika autore jau sāks puisi arī nesveikt kādos viņam nozīmīgos svētkos. Mans ieteikums autore,ir mēģināt tomēr ar viņu parunāt,pateikt,cik ļoti tev ir svarīgi šie svētki.
31.01.2015 13:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits