Nedaavina neko svetkos..neuzskata ka vajadziigs. Iesakiet kaut ko meitenes.

 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Sveikas,

gribetu uzzinaat juusu domas par manu probleemu.
Esmu ar draugu kopa 3 gadus, dzivojam kopaa vina valstii (eiropa) un esmu pamaniijusi ka vins man nekad neko neuzdavina, ari varda diena neko nauzdavina kaut vai zina ka pie mums to svin atnes kaadu sikuminu. 8 marta vispar ir saapiigi, vins pagasgad zinaja ka ir 8 marts un ka pie mums sievietes sveic, man jau nevajag neko daudz, bet vins neuzskatija ka tas ir vajadzigs un ne mani apsveica, ne atnesa ziedus, konfektes. Negribu izskatiities taa ka man obligati tur ziedus vajag, bet tomer...kad palukojos ka manam draudzenem visi draugu kaut ko atnes uz 8 martu un man pilnigi neka nav, jo redz tas uzskata ka nevajag.
Taa jau draugs ir pret mani labs, sataisa eest, atnes kafiju gulta, pavadam burvigi laiku kopaa..bet, nezinu vai tas vinam nav iemacits,...tadas mazas skaistas lietas ko var izdarit savai sievietei nezina. Varbut cita kultura vinam, bet nezinu. Ko juus domajat par so?
Es zinu tagad visi teiks pamet, pamet...bet nejau es ta tagad savaaksu mantas un aiziesu. Mums ikdiena iet ljoti labi, bet sii lieta....liek dazkart justies kaa nekam. :'-(
Kaut esmu vinam ikdiena devusi maajienus, ko vajadzeetu, kas man patiktu, nu taa neuzkritosi..bet laikam liidz sim cilvekam tas neaiziet.
31.01.2015 11:50 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
nevis justies sai dienaa taa, ka citi kaut ko sanem patikamu bet es neka.


Paga, pēc šitās loģikas es varu sākt skumt, ka man draugs neko nedāvina pareizticīgo Ziemasvētkos, Hannukkā un visos pārējos svētkos, ko visi citi pasaulē svin, bet es ne? :D
31.01.2015 12:21 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Nuuu, man ne 8. marts, ne vārda diena ir dižie svētki, kur nu vēl ārzemniekam, kurš nekad par tādām nebija dzirdējis. Latviešiem vispār svētku vairak nekā vajag. Tā vietā labāk nopērc sev kaut ko no kopējā budžeta un attaisno to ar vēlmi pēc dāvanām :D
31.01.2015 12:25 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Mincis

Ir taada lieta, ka sis cilveks zina sos sveetkus un visu zina par siem sveetkiem, esmu attiecibu laika pastastijusi par muusu tradicijam utt. Un man jau liekas, ka ja cilveks respekte otru, tad vins ari to nems veeraa. Ja vins man patiektu ka pie mums tai un tai diena kaut kaa apsveic, es apsveiktu vinu jo es cienu vina kulturu. Man pat sagadatu prieku vinu apsveikt, kad es savam miljotajam varu kaut ko jauku sagadat.
31.01.2015 12:26 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Piedod, bet mans viedoklis ir tāds, ka tu pārspīlē. Gribēji dāvanu latviešu svētkos, vajadzēja palikt Latvijā. Ja būtu pašpietiekama, nopirktu pati sev tās puķes 2reiz gadā vai vismaz skaidri pateiktu, kas tev trūkst, nevis klusībā pukotos un meklētu problēmu, kur tās nav.
Vienkārši nomierinies un baudi dzīvi :-P
31.01.2015 12:29 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Pietam par vārda dienām - es nezinu nevienu citu valsti, kur vārdadienas svin. Man bija draugs anglis daudzus gadus... ne sieviešu dienu, ne vārda dienu, neko tādu nesvinējām. Bijām arī pret valentīndienu un visām no tā izrietošajām sekām. Nevajag to uztvert TIK personīgi. Visas tās svētku dienas ir komerciāls pasākums anyway...
31.01.2015 12:29 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
Tomēr diezgan muļķīgi no Tavas puses.Ja cilvēks mūžā nav tādus svētkus svinējis un nepazīst,tad,kā tu vari gaidīt,un,ja nesagaidi tad tēlot mis uzpūtīgo, par to,ka cilvēks nespēj pārkāpt tam,ka viņam pēķšņi ir jāatcerās kaut kādi mistiski svētki. Par sieviešu dienu-visā pasaulē ir māmiņdiena,katrā valstī gan jau citos datmos,nezinu.Būsi māmiņa,tad tos ziedus varēsi arī gaidīt. Es saprastu,ja ignorētu visus svētkus,bet taču nē. Tas ir identiski tas pats,kas,ja es apvainotos,ka mans vīrs negrib helovīnos vazāties apkārt betmena kostīmā un sajūsmā spiedzot negrebj ķirbjus,jo viņš šos svētkus nesvin,kaut arī man patīk.
Ja gribi tos ziedis,tā arī pasaki,man rīt īpaša diens-vēlos ziedus.Sākumā būs jocīgi,bet ar gadiem,visticamāk,aizies tā lieta.
un biņņāt-ai man nav,citām ir-nu tiešām-tev gadi 14 ?
31.01.2015 12:30 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Bet taas kuras saka, ka nekaa nevajag ari davinat. Iedomajaties, ka ja jums ir piemeram varda diena un jusu draugs to ljoti labi zina un ari zina ka jums tie ir mazi sveetki un visi citi apsveic utt. A juusu draugs nekaa. Galvenais es saprotu ka ja cilveks neko par to nezina, ok, tad nezina. Bet ja zina un tik un taa kaut ka uzskata ka tas nekam nav vajadziigs, tad..kaut ka juutos nerespekteeta.
Protams taa nav trageedija, bet kaut ka nezinu..gribas kaut ko iipasaku no sava drauga puses.
Vabrut esmu ljoti iespaidota no radinieku veidokliem.
31.01.2015 12:30 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Nu dazam gan ir viedokli... manuprat, ja cilvekam otra cilveka kultura interese, tad vins to var ari ieverot. Gavenais ja cilveks to zina un ljoti labi apzinaas, bet turaas speciali pretti. Vai tad nav patikami kaut ko jauku savai miljotajai uzdavinat, iepriecinaat ar kaadu mazuminu.
31.01.2015 12:32 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Kultūras atšķirība nav aizbildinājums tam, ka nevar iepriecināt otru dienās, kas viņam ir svarīgas.
31.01.2015 12:36 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Mnēmosine

gribetu zinaat ka tu justos mana situacija, ka tavi sveetki nav akcepteeti, ka tu rupejies par savu viirieti bet vinam ne reizi neienak preta tev sagadat kadu jauku paarsteigumu...pat nerunajot par ikdienu, bet par maziem sveetkiem.
Kaa tas izklausaas, ja mana maama saka, man tetis sodien atnesa to un tad vel pukes, a es atbildu jaa mans draugs zina sos sveetkus bet neuzskata ka man ir vajadziigi ziedi vai kofektes.
31.01.2015 12:36 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Zini kā ir.. es parasti tieši saku, ka neko nevajag dāvināt, jo tiešām negribu, lai cilvēks tērējās vai arī parasti viss ir. Vai arī ja pajautā, ko gribētu, saņemt, tad pasaku ko ļoti mazu, piemēram, uzdāvini puķīti un būs labi. Un tad jau tam otram tieši otrādāk gribās apdāvināt, gribās kaut kā pārsteigt. Bet ja visu laiku tik dīc- man tie ir svētki, pie mums šito svin, man vajag dāvanas- nu kāds prieks dāvināt? Es vsp šito nesaprotu. Nu ja Tev tie ir svētki (nevis viņam), nu tiešām nopērc pati sev kaut ko, ja jau ntā vajag to dāvanu. Kur tā problēma?
31.01.2015 12:36 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
dzosefine

gluzi manas domas. Nejau cilvekam tagad te jaskraida ar ziediem katru dienu pie manis, bet ir briizi kad liekas, nu ja tev interese otrs cilveks tad kapec nesagadat parsteigumu saja diena, kaut pie mums sai dienai nav noziimes.
31.01.2015 12:37 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
tu esi nevis iespaidota no radiniekunpuses,bet vnk dīvaina.
un beidz..ja tu dzīvotu LV tad tevi visi apkārt apsveiktu,tu nedzīvo..un,ja Tevi neapmierina tā otra kultūra,tad nav ko saiet ar citas tautības cilvēku.Tu varētu sūdzēties tad,ja viņš atbraucot uz LV Jāņu laikā,kas tev,piemēram,būtu svarīgi svētki,pilnībā tos ignorētu,sēdētu mājās un neko negribētu svinēt.Bet šobrīd tu vnk kā mazs bērns,nedabuju ko gribēju divos nenozīmīgos svētkos,viss,traģēdija. Smieklīgi.Turklāt,uzsverot to,ka visos citos svētkos tiec apsveikta.
31.01.2015 12:38 |
 
Reitings 480
Reģ: 29.01.2009
ja attieciibaas kaut kas neapmioerina, tieshaa tekstaa runaa.
Palasi gramatinu 5 milestibas valodas. Citiem cilvekiem par davaninam ir vienalga, citiem - ta ir butiska dzives sastavdala. ne jau davanas veertiibaa, bet tajaa pashaa faktaa, ka vins par Tevi domaa.
Izrunaajies un neturi sho sevii. Pasaki, cik tas Tev ir svariigi un cik loti tas Tev liks sajust, ka arii Tu esi vinam loti svariiga.
31.01.2015 12:39 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Kaa tas izklausaas, ja mana maama saka, man tetis sodien atnesa to un tad vel pukes, a es atbildu jaa mans draugs zina sos sveetkus bet neuzskata ka man ir vajadziigi ziedi vai kofektes.


Tas izklausās tā, ka esi ar sevi neapmierināta maza prasīga princese :-D
Nu nenostādi to tā. Jeibogu, pati tev neko negribētu dāvināt.
31.01.2015 12:39 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Motivation
kurs teica ka es vinam to visu laiku saku? es esmu vinu iepazistinajusi ar musu kulturu. Ar lietam kuras pie mums svin.

Pagasgad vins zinaja ka ir 8 marts un tai diena mamma stasta kur vinu tetis aizveda utt. un es domaju nu vai mans draugs kaut ar ziedu pie manis atnaks nu kaut vai kaut ko pateiks jauku... tas tikai pagriezas teica zina ka ir sieviesu diena prieks manis bet "nu un?" patiikami to dzirdet protams nebija, ipasi ja cilveks to apzinaas.
31.01.2015 12:41 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Laikam pasas sada situacija nav bijusas un nezina ka justies. Tatad tad jau var pateikt vienalga, kamer daudzi citi viriesi to akceptee un sagada prieku savai miljotajai.

A jums nez vai taa patiktu, ka neviena laba vaardina savos svetkos nesanemat?

Motivation


A vaitad sieviete nevar sanemt kaadu patikamu parsteigumu no sava drauga? Vai tad tas uzreiz noraada ka vina paarak daudz grib, nejau man vajag tur davanas utt. bet kaut ko jauku tai dienaa.
31.01.2015 12:45 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
Es justos sekojoši-skaidri un gaiši palūgtu-uzdāvini man ziedus,jo,kā tu vari teikt,ka viņš turās pretī un ignorē,ja tu viņam konkrēti pateikusi kas un kā neesi?kas par muļķībām? Un es respektētu Viņu un viņa ikdienas rūpes,saticīgu kopdzīvi utt..nevis ceptos par pilnīgiem dzīves sīkumiem.
Esmu redzējusi ļoti līdzīgu piemēru dzīvē par 8.martu te pat LV. Vīrietis tāds..nu zelts.. bet sieviešdienu īsti neņēma nopietni(tā vietā bija māmiņdiena),sieva vienu gadu palūdza,otru(tiešā tekstā) un tā tas ir aizgājis.
31.01.2015 12:45 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Es arī dzīvoju valstī, kur daudzi svētki nesakrīt ar latviešu. Nu neko Ziemassvētku sajūtu uzburu pati, sagatavoju kaut ko garsīgu un mūsu valstij atbilstošu. Draugs arī to nesaprot, jo nekad mūžā nav svinējis piemēram Ziemassvētkus, jo tādu svētku viņiem vienkārši nav. Nav arī nekādu dāvanu, bet ir kopā būšana un ar to arī pietiek. Nu sieviešu diena te it kā ir, un tad jā kāda kūka ir. Tāpat arī dzimšanas dienās, būs torte un nekādu dižo dāvanu arī nē, jo tas tak nav galvenais, tas vajadzīgās lietas tiek pasniegtas tāpat, bez kaut kādiem svētkiem.
31.01.2015 12:45 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
tu taisi problēmu no nekā. acīmredzot jums ģimenē ir pieņemts lielīties, nu tad lielies ar ko citu, citās dienās, kad tevi piem. draugs aizved vakariņās, bet tētis mammu nē.
ja viņa kultūrā šos svētkus neviens nesvin, tad pieņem to un viss. gan jau jūs svinat citus svētkus, ko Latvijā nesvin.
31.01.2015 12:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits