kāpēc? Cepiens par sabiedrisko tr.

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Šodien braucot autobusā (starppilsētu) iedomājos par tādu lietu.. Kāpēc cilvēks, kas sēž autiņā aizņemot abas sēdvietas - pats sēž ārpusē, bet loga pusē nolikta soma*) NEKAD nelaiž sēdēt ejas pusē, bet gan kāpj ārā un laiž sēdēt pie loga? (man neērti, viņai neērti, jo tač jāceļas, jālaiž, jāapsēžas, tā vietā, lai vienkārši "pārslidinātu" savu dibenu 30 cm pa kreisi vai pa labi uz blakus beņķa). Rezultātā izkāpšanas pieturā man atkal viņa jābiksta un jālūdz, lai palaiž ārā, jo man būs jākāpj ārā. :D
Nekad, nekad dzīvē nav bijusi tāda situācija, kad cilvēks pārsēžas pie loga.
* Otrs kāpēc. Kāpēc dažas kundzes/sievietes/tantes uzskata, ka citiem ir jāstāv kājās pārbāztā busā, kamēr viņas somai ir jāsēž uz atsevišķa beņķa? Rrrriebst!

Kāds ir jūsu lielākais/biežākais cepiens, braucot sabiedriskajā transportā?
28.01.2015 19:54 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
varbūt tāpēc, ka drīz jākāpj ārā? loģiski!

Tu to man, piemēram? Šodien tā sieviete izkāpa gala pilsētā (kur arī es), tikai es izkāpu pieturas ātrāk, nekā viņa.
28.01.2015 21:47 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Uhhhh mani nereāli uzvelk visas jūsu nosauktās lietas! Visi tie gadījumi ar tantēm... ir bijušas reizes,kad kādai uzbrēcu,ja par daudz bubina vai pagrūžu atpakaļ,ja neļauj man izkāpt. Varbūt par daudz cepos,bet spēj man visu dienu sabojāt pretīgi,smirdīgi,neizdarīgi un vienkārši stulbi cilvēki sabiedriskajos!
28.01.2015 21:49 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
nu, bet, ne vienmēr man ir laiks un vēlme pļāpāt, kad no aizmugures cilvēki nāk virsū. Ko es tur sākšu dialogus veidot? "Līdz kurienei jūs brauksiet?" - Līdz Ogrei. "kurā tieši pieturā jūs kāpsiet ārā - Ogres pirmajā, otrajā vai galapunktā?".
Nu nē, paldies!
Vai arī vēl variants, kas ir piedzīvots (uz ko atkal varu teikt "Nē, paldies!") - kad cilvēkam kaut ko jautāju, par to kāpšanu ārā vai ko, noberu teikumu latviski, uz ko seko pauze un "Čevo?" Tātad, viss pa jaunam jāsaka krieviski. Da nu nafig! Man nav pienākums ar kādu vest sarunas. Sabiedriskajā viss notiek īsi un konkrēti.

Tās ir tavas problēmas, ne citu vaina, ka nevari jautāt un nepatīk, ka tev jautā. Rodas iespaids, ka kronis tev paliek par mazu. Princese, phe.
28.01.2015 22:00 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Karma, un tad mūsu pienākums ir tiem jautātājiem atbildēt anyway? Neko elementārāku par izkāpšanu no transporta līdzekļa nevaru iedomāties, bet pēc jautājumiem reizēm liekas, ka paši tik dumji, ka gaidīs, kad kāpšu viņiem līdzi!
Man nekad mūžā nav bijušas problēmas izkāpt no autobusa, pat visbriesmīgākajās burzmās ne. Visu vajag darīt laicīgi, tad arī var tikt ārā. Nevis jautāt, vai tavā priekšā pašķirsies celiņš..
28.01.2015 22:04 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Karma, un tad mūsu pienākums ir tiem jautātājiem atbildēt anyway? Neko elementārāku par izkāpšanu no transporta līdzekļa nevaru iedomāties, bet pēc jautājumiem reizēm liekas, ka paši tik dumji, ka gaidīs, kad kāpšu viņiem līdzi!
Man nekad mūžā nav bijušas problēmas izkāpt no autobusa, pat visbriesmīgākajās burzmās ne. Visu vajag darīt laicīgi, tad arī var tikt ārā. Nevis jautāt, vai tavā priekšā pašķirsies celiņš..

Nu ne jau man ir Jūsu problēmas. Ja man kāds jautā vai kāpšu laukā, atbildu nē. Man liekas absolūti muļķīgi vispār kam tādam pievērst uzmanību. ;-)
28.01.2015 22:07 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Nevis jautāt, vai tavā priekšā pašķirsies celiņš..

Pilnos sabiedriskajos ir divi varianti.
1. Pabīdies pati un palaid ārā kāpēju,
2. Gaidi, kad tevi sāks grūstīt.

Kosmietes, ar jebkuru variantu ir neapmierinātas. Ā, trešais variants ir nebraukt ar sabiedrisko, ja viss besī.
28.01.2015 22:12 |
 
Reitings 226
Reģ: 22.12.2014
Paliku īgna lasot vien. :D ar starppilsētu autobusiem nepārvietojos, bet Rīgas sabiedriskie ir kaut kas unikāls. Parasti sēžu pie loga un skatos ārā, ja esmu iekšmalā ieurbjos telefonā un esmu savā pasaulītē. Visvairāk kaitina, ka grūstās virsū lai gan vietas ir pietiekami, blakus vislaik dīdās, ņemās un vel izdomā grauzdiņus paēst, vai arī tie tantuki, kas jau pieturā stāvot grūžās priekšā lai tiktu pirmās, bet durvis atverās tālāk, un tad nu viņa atkal bāžās priekšā un uzbrēc lai palaiž. Un tad tiekot iekšā nostājas starp durvīm un kārto somas, kamēr citi cenšas tikt garām. Vai vel, kad tevi sākumā izgrūsta un nolamā par kazu, a pēc tam paliek vārga un grib lai nopīkstini viņas etalonu. Nu ja pārbāzts, ok, bet ne ja uzvedies kā rupekle un pati garāmejot nevari nopīkstināt.
28.01.2015 22:12 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
taa gruustiishanaas vispaar nav saprotama. ne tikai sabiedriskajaa, arii uz ielas, veikalos, jebkur. Dziivojoties pa Londonu kaut kaa pieradu, ka sorry xcuse me tiek blauti jau no 2 metru attaaluma.Tad jaadomaa, vai latvieshi ir paaraak kautriigi, lai verbaali pieveerstu uzmaniibu, bet tomeer ne tik kautriigi, lai gaaztos virsuu? Vai arii tas vienkaarsi liecina par fiziskas tuviibas truukumu?:-D
28.01.2015 22:14 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Karma, bet kurš saka, ka MAN ir problēmas pajautāt vai pateikt, lai palaiž!? :D Es vienmēr tieku sēdēt, ja kaut kur ir brīva vieta! Es runāju par citiem - vai nu kad pati sēžu netālu un redzu tādu gadījumu, vai nu kā šodien, kad iekāpu autiņā.
Kas man par daļu, līdz kurienei tā sieviete brauks, kurā pieturā kāps ārā un kāda daļa gar to, kāpēc viņa pati negrib pie loga sēdēt?:D Es savu dabūju un man viss kārtībā.
Bet pa tēmai-ne pa tēmai radās doma šādai diskusijai, lai vispārībā izprastu to loģiku.
28.01.2015 22:19 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Tad, kad man ir PMS - kaitina, kad neievēro personīgo telpu pustukšā transportlīdzeklī.
Citā laikā nekas nekaitina. Protams ir nepatīkami, kad kāds ož pa visu salonu, bet parasti tad arī aizeju līdz šoferim un pastāstu par situāciju, kā arī norādīts sab.transporta lietošanas noteikumos.
Nedomāju, ka par saviem 16 EUR mēnesī baigi jāčīkst, sab.transportu izmantoju daudz - studijas, darbs, privātās lietas - parastā darba dienā kādi 5 braucieni. Ja katru reizi ceptos par to, ka kāda babuļa pieskaras manai rokai vai nošļūc gar kāju ar savu spieķi, tak varētu sajuktu prātā :)
28.01.2015 22:24 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
O! Vēl vienu lietu atcerējos!
Salīdzinoši daudz reiz ir bijis tā, ka aizmugurē aiz manis sēžas (kad sēžu ejas pusē) kāds un tikmēr, kamēr kārtīgi iekārtojas uz beņķa, ar roku turas pie manas beņķa augšas, tādejādi paķerot arī kādu matu kušķi :D Tas gan tā smieklīgi un tiešām mož kādam baigi netīšām sanāk, bet nu vienalga kaitina. Nav ko tik dziļi grābties ar rokām, ka pilnīgi "ielien manā teritorijā/zonā".
28.01.2015 22:24 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
...un visbiežāk tie matu plēsēji ir bijuši vīrieši :)
28.01.2015 22:26 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Karma, bet kurš saka, ka MAN ir problēmas pajautāt vai pateikt, lai palaiž!?

kad cilvēkam kaut ko jautāju, par to kāpšanu ārā vai ko, noberu teikumu latviski, uz ko seko pauze un "Čevo?" Tātad, viss pa jaunam jāsaka krieviski. Da nu nafig! Man nav pienākums ar kādu vest sarunas. Sabiedriskajā viss notiek īsi un konkrēti
28.01.2015 22:41 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
:-D ak, jēziņ, meitenes.. šaubos, ka gribēsiet to dzirdēt, bet jums ir ļoti liels potenciāls tapt par nākošo nīgro omju paaudzi :D
28.01.2015 22:43 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
switched on, vai ne? :D Par to es diemžēl nešaubos.
28.01.2015 22:45 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Es ar prieku laikam visus grūdīšu :D
28.01.2015 22:47 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
cukurvāvere :D Vēl jau varat pacensties līdz tam vecumam izcīnīt šo dzīves kauju :-D :D
28.01.2015 22:54 |
 
Reitings 170
Reģ: 26.01.2015
Jaunas sievietes, bet uzvedas kā krievu pensionāres.
28.01.2015 23:09 |
 
Reitings 81
Reģ: 22.07.2014
Man nepatīk, ka sabiedriskajā kāds cilvēks man blakus ēd. Ne jau šokolādi vai kaut ko tādu, kas nesmird, bet gan hotdogu vai citus ēdienus, kas smaržo. Kā arī man nepatīk, kad kāds izdomā manu muguru izmantot kā sienu, kur atstutēties. Man vienreiz pieriebās un tajā mirklī, kad šoferis taisīja savu apdzīšanas manevru es pagāju nost un tā sieviete gandrīz nokrita, kaut gan bija brīva vieta, kur turēties pie stieņa. Kā arī tas, ka kāpjot ārā no transporta-ārā esošie cilvēki nepagaida, kamēr izkāps tiem, kam jāizkāpj.
28.01.2015 23:19 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Cukurvāvere - tas ko Tu mani nocitēji 4lpp...tak izlasi ko es rakstīju...pati sāki runāt par starppilsētu autobusiem, un es Tev skaidri un gaiši uzrakstīju atbildi par komunikāciju starppilsētu autobusā. Tak loģiski, ka vājprātīgajos satiksmes busos, kas brauc pa pilsētu ir cita kultūra un viss pilnīgi savādāk, un loģiski, ka katram neprasīsi, kāpsi šeit vai tur laukā.
29.01.2015 00:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits