kāpēc? Cepiens par sabiedrisko tr.

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Šodien braucot autobusā (starppilsētu) iedomājos par tādu lietu.. Kāpēc cilvēks, kas sēž autiņā aizņemot abas sēdvietas - pats sēž ārpusē, bet loga pusē nolikta soma*) NEKAD nelaiž sēdēt ejas pusē, bet gan kāpj ārā un laiž sēdēt pie loga? (man neērti, viņai neērti, jo tač jāceļas, jālaiž, jāapsēžas, tā vietā, lai vienkārši "pārslidinātu" savu dibenu 30 cm pa kreisi vai pa labi uz blakus beņķa). Rezultātā izkāpšanas pieturā man atkal viņa jābiksta un jālūdz, lai palaiž ārā, jo man būs jākāpj ārā. :D
Nekad, nekad dzīvē nav bijusi tāda situācija, kad cilvēks pārsēžas pie loga.
* Otrs kāpēc. Kāpēc dažas kundzes/sievietes/tantes uzskata, ka citiem ir jāstāv kājās pārbāztā busā, kamēr viņas somai ir jāsēž uz atsevišķa beņķa? Rrrriebst!

Kāds ir jūsu lielākais/biežākais cepiens, braucot sabiedriskajā transportā?
28.01.2015 19:54 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Nujā, un atšķirībā no vairuma, man nepatīk, ja man jautā, vai kāpšu ārā. Neviens transportā vēl nav palicis, ja vajadzēs, palaidīs un tiks ārā, nafig jāuzbāžas un jājautā, vai kāpšu un kur kāpšu! Mhh, tracina.

Jā, mani arī tas ļoti tracina. Šādos gadījumos atbildu - "nē, es nekāpšu ārā, bet es Jūs pieturā palaidīšu". Parasti neko neatbild un gaida, citreiz stumjas garām uz durvju otru pusi un prasa nākošajam cilvēkam šo jautājumu :D Nu traki!
28.01.2015 20:44 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Man arī kaitina, kad prasa, vai kāpšu ārā. Parasti ļoti dusmīgi atbildu.
Vēl - kaitina tas, ka vīrieši sēž ar platām kājām un aizņem pusi no otras sēdvietas.
Kaitina, ka omes ir resnas(labi, zinu, ka ļauni :D), bet nu pilnā autobusā liels cilvēks ar daudz somām.
Kaitina, ka normāli nepieturās un 10mitiem reižu uzgrūžas, vienreiz gandrīz jau kliegt sāku.
Starppilsētu - kaitina, ka alaiž savu sēdekli uz atpakaļu, ja es sēžu aizmugurē. Ja nevien nesēž, tad ok, bet ja cilvēks sēž, nu nopietni?
28.01.2015 20:51 |
 
Reitings 161
Reģ: 08.01.2015
Mani tadi ikdienas siikumi nekaadi neietekmee,necepjos un vispsaar vienalga.
28.01.2015 20:53 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Es tas bābas ar somiņām blakus sastopu katru dienu iekpāpjot vilcienā. Vilciens tā jau pilns un cilvēki kāpj tik iekšā. Man tas arī ļoti tracina. Nekad nejautāju, vai tur brīvs. Labāk stāvu kājās:-D Lai jau somiņa pasēž:-D. Un vēl arī tas, ka kāpjot vilcienā jūtu, ka no aizmugures man stumjas virsū. Speciāli lēnāk kāpju :-D
28.01.2015 20:54 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
To reto reizi, kad sanācis izmantot starpilsētu autobusu, laicīgi kasē nopērku biļeti, tādējādi jau iegūstot savu sēdvietu (parasti vienu no pirmajām). Sēžu vienmēr pie loga, blakus var sēdēt kurš vēlas. Nav bijuši nekādi smirdošie :D Gadījās 1x kaut kāds dziednieks, ārsts. Pļurkstēt baigi gribēja, nu neko..laipni parunājos.
Pēdējo reizi kad nācās braukt (apmēram 30min brauciens), busiņš bija tā pieslānīts, ka visas vietas bija aizņemtas. Palaimējās, paziņa apsēdās blakus. Kāpu ārā viena no pirmajām, jo nebraucu līdz galam, visi kā teļi iepletušies, neviens negrib bīdīties. Laipni palūdzu, lai palaiž, bet tāpat murmina cik neapmierināti. Bez maz sanāk, ka jābrauc līdz gala pieturai un pēctam jāiet ar kājām atpakaļ, tikai tāpēc, lai citiem netraucētu :D
28.01.2015 20:54 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Vēl man kaitina, ka visur RS norādījumi, ka jāturas, jāturas, jāturas - tikai nekrītiet! Bet kad reāli tiešām jāpieturas, kad jākāpj ārā un tu jau esi sapratis, ka šofera vietā ir malkas vedējs, tad nav, kur pieturēties, jo iekšēji tie autobusi ļoti atšķiras, bieži vien stanga, pie kā var pieķerties, ir kaut kur 2 m prom un tad nu līgojies līdz turienei ar smagām somām.
28.01.2015 20:56 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
mani vēl vairāk kaitina cilvēki, kuri lūr telefonos un grāmatās. man tas šķiet ārpus pieklājības robežām - kaut kur kosmosā jau. gribi lasīt manu grāmatu - paprasi. gribi manu seriālu skatīties, paņem austiņas. kā paskatos virsū, tā novēršas. turpinu skatīties, sāk šķielēt.
28.01.2015 20:58 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
kad biju maza patika tikai pie loga seedet, seviski braucot vilcienaa. Tagad vienalga. Sabiedrisko retaak sanaak izmantot, bet ja izmantoju tad somu vienmeer turu rokaas,jo taa drosaak. Censos palaist cilveekusapseesties (vecaaka gaajuma)

grustisanas gadaas paarbastos autobusos un tas gan ir pretiigi.
28.01.2015 21:00 |
 
Reitings 161
Reģ: 08.01.2015
Cik jums gadi ? Ta kaa tadas vecenes nelaimigas, besii,ka tur staav, tur skataas,to lasa utt. Nu tachu meeles jums ir, ja gribas seedet- paludziet vietu. Take it easy.
28.01.2015 21:00 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Man kaitina sabiedriskais transports, sākot ar omēm, kuras skaļi runā pa telefonu, beidzot ar sasvīdušiem večiem. Tāpēc, ar sabiedrisko braucu reti.
Ja arī braucu, tad savu nepatiku, iebāžu kaut kur dziļi sevī un nečīkstu. Jo tas ir SABIEDRISKAIS TRANSPORTS, kurā ir dažādi cilvēki.
28.01.2015 21:07 |
 
Reitings 169
Reģ: 09.07.2012
Es mēdzu sēdēt ejas pusē, ja man ir jākāpj ārā ātrāk par galapunktu. Piemēram, kad braucu ar vienu starppilsētas autobusu, zinu, ka parasti neviens nekāpj ārā tik ātri kā es. Tādēļ apsēžos ejas pusē un, ja nepieciešams, palaižu kādu pie loga. Labāk pieceļos, kamēr autobuss stāv pieturā, un tad palaižu cilvēku, nekā mēģinu tikt ārā no savas vietas pie loga, tad, kad man jākāpj ārā. Turklāt starppilsētas autobusos cilvēki mēdz iemigt, un tad man būtu pavisam grūti tikt ārā. Ja jābrauc līdz galapunktam, tad tieši man patīk sēdēt pie loga, jo tur ir sildītāji.
28.01.2015 21:07 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Nu tachu meeles jums ir, ja gribas seedet- paludziet vietu. Take it easy.

+ Pie tam cilvēks maksā par vienu sēdvietu, ne divām. Ja grib turēt mantas uz otra krēsla, tad jāpērk otrs talons.
28.01.2015 21:09 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
varbūt tāpēc, ka drīz jākāpj ārā? loģiski!
28.01.2015 21:14 |
 
Reitings 170
Reģ: 31.05.2012
Es ar sabiedrisko braucu vienreiz kad biju pēdējos grūtniecības mēnešos,
ar mašīnu vnk nevarēju vairs pabraukt, iekāpu autobusiņā, tādā mazā,
bet visas vietas aizņemtas. Tad vēl sakāpa cilvēki 10 un man nebija kur
savu vēderu likt. Galva reiba, bet vīrieši, pat neiedomājās palaist apsēsties.
Tas man likās briesmīgi. Visi pagriež prom galvas... Skumji.
28.01.2015 21:20 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Man besī, ka ir pārbāzts sabiedriskais un stāv tukšs krēsls. Stāv vienu pieturu, divas, apsēžos. Trešajā iekāpj kāda veca kundzīte un tās nešpetnās 40 gadnieces saceļ brēku par to, ka es nešaujos gaisā un neizritinu kažokādu uz tā krēsla večiņai.
Man vispār besī, kad es pēc naktsmaiņas esmu aizgājusi uz skolu, visu dienu skrējusi pa praksēm, sēdējusi lekcijās, vispār knapi turos sēdus un tad man kaut ko uzdirš kāda ome, kas tieši 17:00 (sastrēgumu stundā, kad autobusi ir pārpildīti) braukusi pakaļ saviem 2 burkāniem uz Rimčiku un brauc 2 pieturas. Ķipa, jaunieši izlaisti bez gala. Visu dienu tupējuši pie datora un vispār nekam nederīgi.
28.01.2015 21:22 |
 
Reitings 190
Reģ: 02.06.2014
Mani vairāk šokē ka cosmo krējums pārvietojas ar sabiedrisko:-O
28.01.2015 21:22 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Visu dienu tupējuši pie datora un vispār nekam nederīgi.

Tu neko nezini par to sirmo kundzi, tāpat kā viņa nezina par tavu sūro darba dienu.
28.01.2015 21:30 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
man nepatīk, ja man jautā, vai kāpšu ārā. Neviens transportā vēl nav palicis, ja vajadzēs, palaidīs un tiks ārā, nafig jāuzbāžas un jājautā, vai kāpšu un kur kāpšu! Mhh, tracina.


OOOOo, jā!!! Kā sāku studēt Rīgā, ļoti bieži sanāca ar to sastapties, teju katru otro dienu. Un man tas bija tāāāds WTF? Kāpēc kas tāds ir jāsaka? Citreiz, kad ir daudz, daudz cilvēku priekšā, tad tas saprotams, jo cilvēks baidās, ka var nepaspēt pie apstāšanās pieturā tikt garām visiem priekšāstāvošajiem un izkāpt ārā. Bet man visbiežāk nācies saskarties tieši ar to, ka durvju zonā stāvam 3-4 cilvēki (pārējie sēž bez maz vai) un tante pienāk un prasa "Jūs kāpsiet ārā?". Viņa reāli var man garām paiet, pat nav jāspiežas. Bet nē, grib uzjautāt! :D
28.01.2015 21:35 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Nesaprotu Tavu cepienu...priekš kam tad ir domāta komunikācija? es tā vnm daru, paprasu, kur kāps laukā, un miers, nav jādomā, vai man vai tam otram būs brauciena laikā jābakstās, lai tiktu laukā.

nu, bet, ne vienmēr man ir laiks un vēlme pļāpāt, kad no aizmugures cilvēki nāk virsū. Ko es tur sākšu dialogus veidot? "Līdz kurienei jūs brauksiet?" - Līdz Ogrei. "kurā tieši pieturā jūs kāpsiet ārā - Ogres pirmajā, otrajā vai galapunktā?".
Nu nē, paldies!
Vai arī vēl variants, kas ir piedzīvots (uz ko atkal varu teikt "Nē, paldies!") - kad cilvēkam kaut ko jautāju, par to kāpšanu ārā vai ko, noberu teikumu latviski, uz ko seko pauze un "Čevo?" Tātad, viss pa jaunam jāsaka krieviski. Da nu nafig! Man nav pienākums ar kādu vest sarunas. Sabiedriskajā viss notiek īsi un konkrēti.
28.01.2015 21:39 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Tu neko nezini par to sirmo kundzi, tāpat kā viņa nezina par tavu sūro darba dienu.

Karma, tādēļ es nevienu neaiztieku un neko par ko nenonicinu :)
28.01.2015 21:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits