Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kāpēc? Cepiens par sabiedrisko tr.

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Šodien braucot autobusā (starppilsētu) iedomājos par tādu lietu.. Kāpēc cilvēks, kas sēž autiņā aizņemot abas sēdvietas - pats sēž ārpusē, bet loga pusē nolikta soma*) NEKAD nelaiž sēdēt ejas pusē, bet gan kāpj ārā un laiž sēdēt pie loga? (man neērti, viņai neērti, jo tač jāceļas, jālaiž, jāapsēžas, tā vietā, lai vienkārši "pārslidinātu" savu dibenu 30 cm pa kreisi vai pa labi uz blakus beņķa). Rezultātā izkāpšanas pieturā man atkal viņa jābiksta un jālūdz, lai palaiž ārā, jo man būs jākāpj ārā. :D
Nekad, nekad dzīvē nav bijusi tāda situācija, kad cilvēks pārsēžas pie loga.
* Otrs kāpēc. Kāpēc dažas kundzes/sievietes/tantes uzskata, ka citiem ir jāstāv kājās pārbāztā busā, kamēr viņas somai ir jāsēž uz atsevišķa beņķa? Rrrriebst!

Kāds ir jūsu lielākais/biežākais cepiens, braucot sabiedriskajā transportā?
28.01.2015 19:54 |
 
Reitings 812
Reģ: 25.09.2013
Mans lielākais cepiens ir tāds, ka cilvēki šķībi lūr, ja es sabiedriskajā sarunājos ar kādu paziņu, lai gan tas nepavisam netiek darīts skaļi. Obligāti vienmēr atradīsies kāds, kas pablenzīs, pie tam vairākas reizes un tik uzkrītoši, it kā mēs nevis runātu, bet veiktu kādu noziegumu. Ir pat piesējušies, ka mūsu runāšana traucē, bet neviena cilvēka tiesības runājot tak netiek pārkāptas... Drīzāk ir vienmēr licies, ka tā ir piesiešanās ķekša pēc.

Es pati parasti arī cenšos apsēsties pie loga un somu smuki notupināt sev blakus, taču, ja kādam vajag piesēsties man blakus, es neprotestējot novācu savas mantas.
28.01.2015 19:58 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Es arī tā bieži daru, kāpju ārā un palaižu pie loga.
1. Es pirmā esmu bijusi autobusā, tāpēc varu pati izvēlēties vietu.
2. Negribu sēdēt pie loga, jo man nepatīk būt iespiestai. :D
3. Kad jāpāpj laukā, tad nevienam nav jāprasa, lai palaiž.
28.01.2015 19:59 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Man riebjas, ka daži cilvēki tā vietā, lai palūgtu paiet malā vai palaist, vienkārši stumjas virsū. Arī tad, ja transports nemaz nav tik pārpildīts. It sevišķi, ja stāvu ar muguru un nemaz neredzu to cilvēku, kurš kaut kur vēlas pārvirzīties. Tāda sajūta, ka blakus kaut kādi pērtiķi, kam jāgāžas virsū tā vietā, lai kā cilvēks pateiktu, lai paeju prom.

Vēl nevaru izturēt, ka kāds sit pa kājām ar savām somām un maisiņiem.
Man vispār sabiedriskajā transportā tik ātri var sabojāties garstāvoklis, ka es gluži vienkārši cenšos to neizmantot.
28.01.2015 20:00 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Pie loga ir aukstāks :D
28.01.2015 20:01 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Man pašai salst sēžot pie loga - no turienes nāk aukstums un tā kā esmu salīga, mani tas motivē sēdēt tālāk no loga. Tas pats gan Rīgas sabiedriskajā transportā, gan starppilsētu transportā.

Visādi iereibuši ļaudis un tantes, kas bļauj telefonā - kaitinošākais.
28.01.2015 20:02 |
 
Reitings 170
Reģ: 26.01.2015
āpēc dažas kundzes/sievietes/tantes uzskata, ka citiem ir jāstāv kājās pārbāztā busā, kamēr viņas somai ir jāsēž uz atsevišķa beņķa? Rrrriebst!

Tu jautā pēc vietas vai tikai klusi noskaties? Es reizēm nolieku somu, bet, ja kāds pajautā, noņemu. Tāpat vien gan to nedaru.
28.01.2015 20:03 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
nevaru izturēt, ka kāds sit pa kājām ar savām somām un maisiņiem.

o, jā! Un tādā veidā ir risks, ka kāds ar savām somām ar dzelžiem vai skrāpējošām detaļām var ieplēst manas plānās zeķubikses
28.01.2015 20:05 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
NEKAD nesēžu loga pusē, tur, kur kāds man var blakus apsēsties, jo nekad nevar zināt, kas apsēdīsies. A gar malu sēžot es jebkurā brīdī varu piecelties un veikli aiziet.
28.01.2015 20:06 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Olivia, es to biju domājusi tā, ka kāpēc tā tante nesajēdz pieklājības normas utt., jo redz taču, ka autiņš pilns, cilvēki stāv kājās, bet viņa pofigistisku skatienu sēž un skatās taisni. Es tādos gadījumos uzvilkti speros iekšā, sakot, vai nevar palaist. Un reizēm vēl tad gadās, ka nabadzītei tagad soma rokās jātur, jo kāds, kas arī ir nopircis biļeti, grib tikt sēdvietā. :D
28.01.2015 20:07 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Vairāk par visu neciešu mūžīgos dīdekļus. Ja cilvēks man blakus nepārtraukti grozās un knosās kā sēdētu uz eža, ceļos kājās un eju stāvēt.

Somu vienmēr turu klēpī, nejūtos droši, noliekot to blakus sēdeklī.
28.01.2015 20:08 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
kas ar mani ir šodien? :D
Un reizēm vēl tad gadās, ka sieviete neapmierinātu skatienu noņerkst un aizvāc tās somas, un nabadzītei tagad soma rokās jātur, jo kāds,
28.01.2015 20:08 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Un vispār riebjas, ja sabiedriskajā cilvēki nemāk ievērot distanci, grūžas virsū, skaras klāt. Tiešām bieži vien pamatīgi sabojājas garīgais.
Un vēl, nu kāpēc cilvēki vienmēr pamanās paraut manus matus??? Gribas kraut pretī tad!
28.01.2015 20:09 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Kāpēc dažas kundzes/sievietes/tantes uzskata, ka citiem ir jāstāv kājās pārbāztā busā, kamēr viņas somai ir jāsēž uz atsevišķa beņķa? Rrrriebst!


Tā dara ne tikai kundzes/sievietes/tantes. Ļoti labi atceros to skatu, kad iekāpu autobusā tajā mazajā dzeltenajā. Vīrietis apsēdies un uz blakus sēdekļa nolicis maziņu Massimo Dutti maisiņu. Godīgi sakot, bija pat pretīgi uz to vīrieti skatīties. Ok, mani nepalaida apsēsties, bet viņam priekšā stāvēja divas pensionāres, kurām acīmredzami bija grūti nostāvēt. A viņš kā žirafe galvu pagriezis uz sāniem it kā neredzēdams.

Ļoti nepatīk, ja vīrieši no muguras ar savu priekšpusi piespiežas tik ļoti klāt, ka pat manam dibenam piespiežas. Brr, pat, atceroties tādas reizes, nodrebinos.
28.01.2015 20:13 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Un vispār riebjas, ja sabiedriskajā cilvēki nemāk ievērot distanci, grūžas virsū, skaras klāt. Tiešām bieži vien pamatīgi sabojājas garīgais.
Un vēl, nu kāpēc cilvēki vienmēr pamanās paraut manus matus??? Gribas kraut pretī tad!


Pilnīgi piekrītu! Vispār riebjas, ka skaras klāt un, ja vēl matus parauj vai aizķer-aaaaaa!!! (e)
28.01.2015 20:13 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
es savā busā parasti sēžu pašā aizmugurē, visas tantes un vecenes spiežas priekšā. ēdu, skatos seriālus, sildos pie radiatora.. nekādu problēmu :D
bet, ja tā nopietni, pats trakākais manā ikdienā ir tupas vecenes, kurām nav savas dzīves! un grūšanās virsū. man nepatīk skatīties citam pakaļā, kamēr pērk biļeti, pagaidu, kamēr samaksā, tad kāpju pa trepītēm iekšā. ir bijis visādi - stumj no aizmugures, lai iekāpju, piekāpj man tik tuvu klāt, ka jūtu krūtis sev mugurā un elpu pakausī, ir bijis, ka aizgrūž manu somu uz priekšu (kura atrodas rokā sānā).. nu, jā.. 8-)
28.01.2015 20:13 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
man riebjas ka kāds atļaujas palaist balodi neskatoties ka atrodas sabiedriskā vietā un vispār riebjas sabiedriskais un izvairos no tā.
28.01.2015 20:13 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Es ziemā nesēžu pie loga, jo sabiedriskajos nežēlīgi kurina. Man jau tā no dabas ir vienmēr karsti, vasaras besij, un ja man pufaikā jāsēž un jāsvīst aaaaaa Bet man nav grūti palaist un vēlreiz celties. Vasarā,ja nesēžu pie loga,tad tāpēc,ka saulespīd virsū. Atkal karstums- nepatīk.

Ja neņem vērā bomžus un smakas, tad kaitina lēnie cilvēki.Tadi,kas lēnu gaitu kāpj iekšā, turpat durvīs sāk rakāties pa somu un meklēt centus vai e talonu,tas nekas,ka aiz viņa pus pietura kāpj iekšā.
28.01.2015 20:15 |
 
Reitings 116
Reģ: 23.08.2011
Parasti sēžu pie loga, bet somu nolieku uz blakus krēsla lai neviens neapsēžas. Palaižu tikai tad, ja nav vairs citu brīvu vietu. Bet vispār riebjas sabiedriskais transports, gandrīz vienmēr kaut kādas neforšas smakas, kāds dzen baigo bazaru, grūstās utml.. (e)
28.01.2015 20:15 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Tas gan nav, kas mani kaitina, bet ieradums, ja runājam par sēdēšanu blakus. Ja es braucu laikā, kad transportā var būt daudz cilvēku, jau sākumā apsēžos blakus kādai sievietei, jo baidos, ja apsēdīšos kaut kur, kur blakus ir brīva vieta, apsēdīsies kāds, kurš nelabi odīs.
28.01.2015 20:15 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
1. Ziemā cenšos nesēdēt pie loga, jo no apakšas nāk karstums, no loga dažos autobusos aukstums, vienu gadu tā ausi un žokli apaukstēju. Ja blakus grib sēdēt kāds nepatīkams cilvēks, man vieglāk ir aiziet citur, ja sēžu tuvāk ejai, nevis pie loga.
2. Nekad nav bijušas problēmas kādam pateikt, lai novāc somu. Vai tad mēle mutē nav? :-D

Pēdējais cepiens bija par to, ka pārpildītā autobusā visi priekšpusē stāv, cilvēki vairs nevar iekāpt, bet aizmugure visa brīva. Kad pajautāju-jūs iesiet tālāk vai palaidīsiet citus garām, 2 sievietes nostājušās kā pielīmētas un pat nekustas.
Vēl riebjas, ja skaļi klausās mūziku.
28.01.2015 20:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)