Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Žurnālists

 
Reitings 5
Reģ: 28.01.2015
Sveiki! Tātad, šogad beigšu vidusskolu un savu nākotni vēlos saistīt ar žurnālistiku. Esmu atradusi tik daudz dažāda veida informāciju par šo profesiju, tās iespējām darba tirgū utt, ka pat vairs nezinu kam ticēt un kam nē. Internets ir pilns ar negatīvām atsauksmēm, ar to, ka jaunie žurnālisti viens otram rauj maizi no rokām ārā
, ka nav darba, nav jēgas apgūt šo profesiju. Vai, Jūsuprāt, tā tiešām ir taisnība? Esmu apmulsusi, jo saistu šo profesiju ar savu nākotni kopš sāku vispār domāt par to, ko darīšu tajā. Un, kur un ko, Jūsuprāt, mācīties, studēt, lai nepapildinātu šo ēnā palikušo žurnālistu loku? Esmu apsvērusi studēt RSU un LU, jo tur, manuprāt, ir vissakarīgākās programmas. Protams, ne jau tikai izglītība noteiks vai būšu veiksmīga žurnāliste, vai nē, bet pagaidām es runāju tikai par izglītību. Kā Jūs domājiet - mācīties tieši žurnālistiku vai kādu atsevišku nozari? Starpcitu, neesmu saskārusies ar kādu augstskolu, kas piedāvātu studēšanai konkrētu tēmu tieši kā žurnālistiem nepieciešamo. Varbūt kādi ieteikumi? Paldies!:-)
28.01.2015 19:40 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Es arī kādreiz sapņoju par žurnālistiku. Labi ka neizvēlējos to studēt.
01.02.2015 13:30 |
 
Reitings 313
Reģ: 07.10.2010
Māsa ir studējusi žurnālistiku, -iespēju nav!
Studēja kopā ar LNT žurnālistes dēlu, un pat viņa caur saviem kontaktiem nespēja atrast viņam darbu, kur nu vēl parasts studentiņš ar papīriņu...
01.02.2015 13:12 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Palasīju nedaudz komentārus. Lai gan pati nestudēju žurnālistiku, tomēr sociālās zinātnes man ir tuvas.

Par žurnālistiku RSU - draugs pašreiz studē. Pirmajā kursā budžetā tikt praktiski neiespējami, pat ja vidējā ir krietni virs 8 ballēm. Arī pirmos divus studiju gadus viņš studēja par maksu, šobrīd beidzot iekļuva budžetniekos. Lai gan konkurence ļoti sīva. Pat apskatot rotācijas rezultātus, šķiet, viss atkarīgs no niecīgas balles desmitdaļas. Bet jebkurā gadījumā, diskutējot ar viņu, es neteiktu, ka ir pamatīga slodze. Piemēram, prakses laikā viņiem bija nepieciešams savākt pilnas darba slodzes h. Izklausās briesmīgi, vaine? Bet lekcijas un semināri tajā laika periodā nenotika. Līdz ar to arī tas process, ar 160 prakses h mēnesī, nebija tik drastisks, kā pirmajā brīdī varētu šķist.
Jebkurā gadījumā, mans draugs nedaudz fanātiķis uz visu šo "rakstīšanu, blogošanu, mediju monitoringu..u.tml.", tas lielā mērā izskaidro viņa sajūsmu par šo studiju programmu. Tātad, indivīdam vēl pirmsstudiju laikā bija pamatīga personiskā motivācija un interese pret noteikto profesiju. Tas apstiprinājās arī studiju procesā, praktiski visi darbi bija ļoti augsta kvalitātē izpildīti (spriežot tīri pēc sekmēm).

Bet, vārdu sakot, šajā studiju programmā būs daudz un dikti jāraksta. Jāprot pielietot atšķirīgas rakstīšanas tehnikas. Ir pasniedzēji, kuri mīl lai ir "īsi un kodolīgi". Ir tādi, kuriem patīk garākas versijas.. Bet, vārdu sakot, rakstīt-mīlētajām šī noteikti būs atbilstoša profesija :-)
01.02.2015 13:07 |
 
Reitings 20
Reģ: 01.07.2013
Arī sākotnēji vēlējos kļūt par žurnālistu. Pēc 3 semestriem, kad vajadzēja izvēlēties moduli, tomēr turpināju mācības sabiedriskajās attiecībās. Iemesls gaužām vienkāršs - atalgojums. Pietiekami daudz žurnālistu gadu gaitā nomaina darbu medijā pret darbu kādā PR aģentūrā vai kaut kur darbojas kā preses cilvēks inhousā. Jebkurā gadījumā - Tu jebkurā laikā varēsi rotēt no PR uz žurnālistiku, ja būs tāda interese. Galvenais, lai labi rakstītu un "tvertu" lauku. :)

Te jau minēja, ka žurnālos atalgojums ir pateicīgāks un nav tādas vergošanas kā portālos vai ziņu aģentūrās. LETA vai BNS vislabāk raksturo jauno žurnālistu karjeras sākumposmu. :)
31.01.2015 13:57 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Un kādas atsauksmes par komunikāciju fakultāti Turībā?
29.01.2015 19:46 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
 Tu vēlies negulētas naktis, sāpošu galvu, dienas bibliotēkā? - Nu ir jau tā, ka RSU ļoti daudz jāmācās, bet šis tā, mazam humoram.  


Nu jā, tāpēc tu kā tipiska studente aizgāji tur, kur lielākā haļava :D varēsi nākamajiem dzīvē šitā čukstēt :D
Par RSU žurnālistiem esmu dzirdējusi tikai to labāko. Jā, pašam ir jādara ļoti daudz, bet tas ir tā vērts.
29.01.2015 18:36 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
Pašreiz studēju žurnālistiku. Tiesa, neesmu lielajā Rīgā, esmu Vidzemes Augstskolā un zini, esmu laimīga, ka esmu Valmierā. Draudzene aizgāja uz LU žurnālistiku, drausmas! Ja kādam noder tas, ko viņiem māca, tad tikai kādam, kuram ļoti interesē Latvijas kultūras vēsture. Nu galīgi garām tā programma, ja salīdzina ar skolu, kur es mācos. Biju iesniegusi dokumentus arī RSU, ejot prom no skolas, no stūra man čukstēja garderobiste ... Tu vēlies negulētas naktis, sāpošu galvu, dienas bibliotēkā? - Nu ir jau tā, ka RSU ļoti daudz jāmācās, bet šis tā, mazam humoram. :D :)
29.01.2015 18:31 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Elizabet, kuru modeli tu paņēmi? Es esmu izvēles priekšā un nevaru izdomāt :D
Es gan teiktu, ka kvotas vēl ir! Ir noteikts skaits uz katru moduli, modulī var netikt iekšā, ja ir atzīmes :)
29.01.2015 18:24 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Žurnālistikas popularitāte jeb filmas Sex and the City fenomens :D
Tāpat kā ārsti un juristi :D
29.01.2015 07:02 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Vidzemes Augstskolā ir laba žurnālistika
29.01.2015 02:47 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nikolīne, LU Komunikācijas zinātnē pirmo pusotru gadu ir tikai akadēmiskie priekšmeti. Pēc tam atlikušo pusotru gadu sadalās moduļos, un tad ir praktiskie kursi un daudzveidīgi praktiskie uzdevumi. Esmu gan pratinājusi Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāru, gan runājusies ar Andri Keišu aizkulisēs pirms "Otello" izrādes, gan katru nedēļu kā traka meklējusi, par ko uzrakstīt ziņu Streipa kursā. Un pat staigājusi pa Jelgavas točkām :D Otrā daļa noteikti ir interesantāka!
28.01.2015 23:23 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
Vai nav prātīgāk iet studēt jumu, par kuru vēlies rakstīt? Tas varētu būt labs drošības spilvens, ja mediju lauciņā tomēr neiefiltrējies. Šādu ideju vairākkārt esmu dzirdējusi pieminam arī nozarē strādājošos, turklāt pašai šķiet, ka vērtīgāk ir padziļināti apgūt interesējošo, nevis 3 gadus mācīties žurnālistikas tehnikas un nianses, kuras, ja ķēriens ir, ātri vien apgūsi praksē.

(Kaut ko jaucu, vai arī tiešām esmu dzirdējusi, ka programma ir visai akadēmiska, nereti bez tiešas sasaistes ar aktuālo realitāti? Šī var būt arī dezinformācija. )
28.01.2015 23:19 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Salda dzīve ir sieviešu žurnālos, taču tur tik viegli netikt, jo vietu skaits ierobežots, tie, kas tikuši, sēž līdz pensijai un vēl ilgāk


Piekrītu :D Esmu pastrādājusi gan portālā, gan žurnālā, gan ziņu aģentūrā (tur gan pie tulkiem). Portāli ir vistrakākie, jo tur vajag lielus apjomus, bet maksā maz. No turienes arī nāk tās konveijera ziņas...

Žurnālos atkal otrādāk, apjoms mazāks, bet vismaz alga daudzmaz normāla. Tagad arī veidoju pa četriem rakstiem mēnesī vienam žurnālam. Kaut arī man tā rubrika ir apnikusi kā rūgta nāve, projām iet netaisos, jo tā ir ļoti viegli nopelnīta nauda...
28.01.2015 23:14 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Jap, esam kādi 130 :D
28.01.2015 23:04 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Jā, LU mēs šogad Komunikācijas zinātnēs bijām 200 cilvēki ar 25 budžeta vietām. Nu jau pavisam noteikti neesam 200... kādi 150 varētu būt. (Ja ne pat mazāk!)
28.01.2015 23:02 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Hm, interesanti. Es ar to nekad neesmu saskārusies, bet nu... Nekad arī neesmu darbojusies politiskajā žurnālistikā.
28.01.2015 22:48 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
bet principā arī citur situācija ir ļoti līdzīga - ziņu portālos, citos laikrakstos. Arī tagad no tā neesmu nekur prom un daudz ko paciešu sakostiem zobiem, jo vajag. Vienīgi ziņu aģentūrā, kur arī kādu laiku esmu strādājusi, šādu spiedienu neesmu izjutusi, bet tur arī algas "nedraudzīgākas", toties darbs - necilvēcīgs. Salda dzīve ir sieviešu žurnālos, taču tur tik viegli netikt, jo vietu skaits ierobežots, tie, kas tikuši, sēž līdz pensijai un vēl ilgāk :D
28.01.2015 22:45 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Elizabete, Diena
28.01.2015 22:40 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Šarlote, ja nav noslēpums, kādā medijā tu strādāji?
28.01.2015 22:37 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
goodvibesjgj, žurnālista profesija ir maucīga, jo Latvijā diemžēl nav neatkarīgu mediju, un tev var nākties rakstit to, kas, iespējams, ir pret tavu pārliecību un tev nepatīkami! tikai tāpēc, ka kāds tev par to maksā! ja vien tu, protams, negribi būt žurnāliste, kas raksta par modi, mūziku vai vēl kaut ko tik specifisku, kur īstenībā ļoti grūti izvirzīties citiem priekšā un žurnālistikas bakalauru nemaz nevajag
28.01.2015 22:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits