kā sevi aizstāvēt?

 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Ja man sāk atklāti braukt virsū, teikt, piemēram, tu esi stulba, tu neproti neko darīt u.tml., tad es strīdos pretī.

Bet ja cilvēks kaut kā aplinkus mani aizskar, tad nespēju pirmā sākt konfrontāciju un pateikt, lai izbeidz pret mani tā izturēties.

Piemēram, vakar satikos ar vienu 'draudzeni.' Šogad es sāku studēt maģistros un teicu viņai, ka ceru, ka pēc tam dabūšu labāku darbu nekā man bija pagājušajā vasarā (strādāju kafejnīcā). Viņa: ''tas bija labākais darbs, kāds tev jebkad būs hahahaha.'' Pēc tam saruna ievirzījās, ka uzrakstīju ļoti labu darbu un profesors atzinīgi novērtēja, bet viņa uzreiz ''ak tā?! bet es vakar biju tur un tur un kāds man pateica ka es esmu tik forša utt whatever.'' Tādas frāzes viņa saka bieži. Es jau esmu pārstājusi viņu visur aicināt, jo domāju, ka dziļi riebjos, bet viņa mani aicina vismaz 2x nedēļā. Sākumā mums bija ļoti labas attiecības, viņa nekad neko tādu neteica, tieši pretēji, teica, ka es esmu ļoti gudra utt., bet tagad ir tieši pretējais, katru reizi, kad satiekamies.

Kā sevi aizstāvēt? Ko jūs uz tādām frāzēm atbildētu? Man ir bail kaut ko teikt, jo viņa man ir vienīgā draudzene un baidos, ka viņa novērsīsies un es palikšu pavisam viena. Īpašu baudu no satikšanās negūstu, bet vismaz neesmu vientuļa.
27.01.2015 11:58 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Man ir viena tāda draudzene, kas visu laiku visiem maļ vienu un to pašu, cik viņa ir pareiza, kā viņa klubos nekad neiepazīstas ar vīriešiem, kā viņai patīk meitenes un cik ļoti viņa maz krāsojas utml. Kaut gan tas viss ir pilnīgākais bullshits :D Divatā ar viņu ir baigi labi, bet tikko kā apkārt ir citi cilvēki, it īpasi vīrieši, viņai vajag sevi parādīt kā to labāko, seksīgāko, dabiskāko un vīrieša ideālu apmēram :D Tādēļ es ar viņu tiekos tagad tikai divatā, mierīgajā. Tad man viņa netracina. Varbūt tev arī jāatrod kaut kāds veids kā ar viņu sadzīvot. Ja viņa ir tā vērta, protams! Ja nē, tad vienkārši attālinies no viņas un miers. Ja jā, tad varbūt sākat darīt kaut ko, kur viņai nebūs iespējas izlielīties vai tevi nopelt. Ejat kopā uz sporta klubu un tikko kā viņa sāk vāvuļot - saki, ka nav ko pļāpāt, bet ir jātrenējas :D
27.01.2015 13:04 |
 
Reitings 131
Reģ: 06.10.2012
izklausas,ka vina tevi ''izmanto ''
atlaujas visu,jo apzinas,ka tu jau nekur nepazudisi,jo redz tev vinu loti vajag.
kad vajadzes tad pasvilps,kad nee - atsus.
27.01.2015 13:04 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Es skatītos kontekstu. Iespējams, viņa norāda uz to, ko Tu varētu sasniegt ar savu potenciālu, bet nedari - neuzdrošinies, kaut ko noslinko, nesporto utml. Nav nekas slikts, ka ja draudzene norāda uz kādu lieku kg vai nesportisku augumu - kurš cits vēl atvērs acis, ja ne draudzene? Ja Tu sēdi ar savu bakalauru kafejnīcā, bet viņa sen jau būtu ar to mēģinājusi tikt kaut kur citur, viņa var Tevi sākt stumt arī ar asām metodēm. Jā, arī liekot Tev justies slikti, lai Tu saņemtos un sūtītu CV citur. Es tiecos uz to, ka ir jāizvērtē nodomi. Nav viss tikai melns un balts. Ja Tu neuzdrošinies kāpt pa karjeras kāpnēm, esi slaida, bet ļumīgu augumu, socializēties ar cilvēkiem nevēlies, hobiju nav, ko viņai slavēt?
27.01.2015 13:06 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Vai esi pārliecināta, ka tas, ko uzskati par aizvainojumu patiešām ir aizvainojums vai varbūt pārāk nopietna esi?

Atceros, ka sākumā es biju diezgan pārsteigta par vienu no viņas komentāriem, un atbildēju ar līdzīgu dzēlīgu piezīmi. Viņa uzreiz: nerunā ar mani tā. Tā bija vienīgā reize, kad es viņai vispār iebildu, pajautāju arī, kādēļ tad viņa ar mani tā runā. Tā nebija nekāda garā saruna un neko vairāk neatceros, bet fakts paliek tas, ka savus jokus pret sevi vērstus viņa par smieklīgiem neuzskata.

agnese_m, man savukārt atausa atmiņā, kā vienreiz aizgāju ar viņu uz ballīti, kur bija tikai viņas draugi, kādi 10 gabali. Un viņa klusi kā pelīte sēdēja stūrī, ļoti maz ar cilvēkiem sarunājās. Domāju, no visiem draugiem viņa tikai pret mani tik dzēlīgi atļaujas izturēties, pret pārējiem ir kaut kāda pietāte un kautrība. Varbūt arī nav viņai visi tik labi draugi, kā viņa man stāsta, nezinu.

Ja Tu neuzdrošinies kāpt pa karjeras kāpnēm, esi slaida, bet ļumīgu augumu, socializēties ar cilvēkiem nevēlies, hobiju nav, ko viņai slavēt?

Nu paldies :-/
27.01.2015 13:13 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Esi reāla, ja sēdi viņai pretī kā nelaimes čupiņa, kurai draugu nav, darbs neapmierina, tad vēl tas un šitas, bet neko nedari lietas labā, ko viņai teikt? "Nekas, viss atnāks pats pie Tevis?" Sākumā motivēja pozitīvā gaisotnē - par ļoti gudru sauca utml. Tu turpini sēdēt un čīkstēt. Ko tālāk? Apnīk cilvēkam. Ja vēl padalies savā priekā, vēl jājūtas vainīgam, ka Tev ir kaut kas izdevies, bet čupiņai nē.. Jā, viņa iesper pa pakaļu, bet tikai tādēļ, lai provocētu lidojumu, un Tu tiktu augstāk. Iesaisties kādās aktivitātēs, atrodi, kas piešķir garšu dzīvei, tad paskaties, kā mainīsies viņas attieksme. Mocekles loma Tev neko nedos. Ja viņa būs emocionāls parazīts, redzot Tavu izaugsmi, pazudīs. Ja būs lieliska draudzene, būs labs cīņas biedrs ceļā uz mērķi.

Lai Tev viss izdodas!
27.01.2015 13:24 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
atbildēju ar līdzīgu dzēlīgu piezīmi. Viņa uzreiz: nerunā ar mani tā. Tā bija vienīgā reize, kad es viņai vispār iebildu, pajautāju arī, kādēļ tad viņa ar mani tā runā.


Nu tādā gadījumā jūs esat viena otras vērtas :-D Kas tad tev īsti traucē normāli komunicēt? Esi vienkārši atklāta ne tikai pret viņu, pret sevi, bet vispār- vienkārši esi atklāta. Pirmkārt neņem galvā vispār neko un, otrkārt, atklāti pasaki, ko domā katrā situācijā, kā jūties. Bet ne agresīvi, bet mierīgi, varbūt pat ar humoru, piemēram- o, nu šī piezīme man tiešām lika sajusties labi, paldies, draudzene! Un pasmejies. Galvenais neiespringsti ne uz to, ko viņa saka, ne uz savu atbildi. Iemācīsies komunicēt ar viņu, ar citiem toč nebūs problēmu. Uzskati to par mācību, kas tev jāapgūst, nebēdz no tā :-)
27.01.2015 13:25 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Vienkārši pasēdi un saraksti uz lapiņas kur tu esi pārāka par viņu un kur viņa par tevi. Nākamreiz, kad viņa sāks savas dzēlības, tad pasaki - nu, varbūt tev arī ir slaidākas kājas par manējām, bet es vismaz izmācījos augstāko izglītību līdz galam.

Pilnīgi no zila gaisa izrauti piemēri, bet kaut kā tā. Bērnišķīgi varbūt, bet pa lielam...vai tev tā draudzene ir vajadzīga? Ja arī sastrīdēsieties dēļ taviem izteikumiem, vismaz zināsi, ka esi kaut ko lietas labā darījusi un arī pacēlusi sevi saulītē :)
27.01.2015 13:29 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
ctn, tā ir ļoti interesanta teorija, bet būs par kāda cita dzīvi, ne manējo.

Kas tad tev īsti traucē normāli komunicēt?

Vienkārši grūti sevi aizstāvēt, runāt par savām jūtām. Paldies par taviem komentāriem. Šī tēma man daudz ko galvā sakārtoja, negribu mēģināt dzēlīgi vai asprātīgi atbildēt, un izlikties, ka nekas nav bijis. Nākamreiz, kad tiksimies, domāju draudzību pārtraukt.
27.01.2015 13:32 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Motivation, pat ja tie ir kompleksi cilvēkam apkārt vajag citus, kas šos kompleksus padarīs par nebijušiem vai vismaz neizcels. Un vispār tieši tādu "draudzenīšu" dēļ kompleksi vispār arī rodas. It īpaši, ja sākumā tiek iemantota uzticība un pēc tam gāztas samazgas virsū.
Draugiem ir jābūt tiem, kas izceļ mūsos labo un otrādi - mums jāsniedz tas pats pretī.
Man arī ir viena tāda "asā" kolēģe, it kā jau īpaši nebrauc virsū, vismaz ne vairāk kā citiem, it kā ar humoru, bet ne man tāds humors patīk, ne viņa kā cilvēks simpatizē, kā arbiniece gan viņa ir izcila. Un tad kādu laiku vēlāk sāku pamanīt, ka pārējie kolēģi arī savā starpā šušinās un aprunā viņu. Ziniet, kaut arī pati neiesaistos citu apspriešanās, tas man lika sajusties mazliet labāk par sevi pašu.
Un galu galā ja Tev, giulia, kāds sāk braukt virsū, vislabāk ir neielaižoties garās sarunās ļoti pārliecinoši un ar smaidu pateikt "atp*sies rižā/blondā/resnā utt." nevis mēģināt kaut ko "likt pretī" :)
27.01.2015 13:48 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Bet zini kā ir..ir arī cilvēki, kuri izsaka šādas piezīmes, jo viņi vienkārši ir mazliet kretīni. Es pati esmu tāda, kas var vienkārši pateikt kaut ko riebīgu, bet nejau es to saku, lai liktu cilvēkam justies slikti. Parasti es to vienkārši konstatēju kā faktu, kā kaut ko kas ir, bet tas nenozīmē, ka es vēlos ar to aizvainot kādu. Asāka mēle vienkārši. Man arī ir diezgan riebīga humora izjūta. Bet nu tie, kas ir mani tuvākie draugi jau ir iemācījušies sadzīvot un saprot, ka tas nav ar ļaunu. To laikam jūt.
27.01.2015 14:02 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
pat ja tie ir kompleksi cilvēkam apkārt vajag citus, kas šos kompleksus padarīs par nebijušiem vai vismaz neizcels. Un vispār tieši tādu "draudzenīšu" dēļ kompleksi vispār arī rodas.


Diemžēl vai par laimi, bet kompleksi- to rašanās vai ''izārstēšana'' nav saistīti ar citiem cilvēkiem, tie ir tikai un vienīgi paša kompleksi, paša cilvēka prizma, caur ko viņš skatās uz dzīvi. Ja tu cilvēkam, kas nemīl sevi, kas sevi uzskata par nožēlojamu, teiksi, ka viņš ir burvīgs, ka mīli viņu, šis cilvēks uzskatīs, ka tu ņirgājies, jo tādu kā viņš taču nevar mīlēt, viņš taču ir nožēlojams. Piemēram, pasaki slaidai trenētai meitenei, ka viņa ir resna un viņa padomās, ka tu vai nu joko vai esi kukū. Pasaki to pašu resnai meitenei un viņa pārdzīvos, teiks, kādi cilvēki ir riebīgi, jo viņa pati saprot, ka ir resna. Tas pats ar ne-fiziskām lietām. Ja tu pateiksi cilvēkam, ka viņš ir stulbs, viņu tas aizskars tikai un vienīgi tādā gadījumā, ja pats tā domā. Ar šiem piemēriem nedomāu nevienu - ne autori ne kādu citu. Cilvēks pats var izārstēt vai iedzīvot sevi kompleksos, citiem ar to nav sakara. Tāpēc es iesaku nepārtraukt draudzību ar to meiteni. Ja man kādreiz gadās ar kādu problēmas komunikācijā, es vienmēr meklēju iemeslus sevī- kas manī rezonē tam konfliktam, kurš mezgliņš jāatsien, kas sevī jāatrisina.

Piedodiet, ka tim gari :-D
27.01.2015 14:34 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Nedomā, ka es jebkad esmu komentējusi viņas izskatu. Bet tā ir patiesība, ka viņa ir periodiski man iedzēlusi par pilnīgi visu - darbu, naudu, fizisko spēku (viņa ir sportiste), draugiem (kuru viņai pa pilnam, bet man nav), tautību, gudrību, utt., un tikai izskats palicis neapspriests.


Manuprāt, lūk arī īstā problēmas sakne. Vismaz man pēc apraksta izklausās, ka viņa par to tik ļoti komplekso, ka visās citās jomās mēģina parādīt savu pārākumu. Jo Tu esi glītāka.

Izklausies pēc jauka cilvēka un jaukas draudzenes. Noteikti mazini kontaktu ar šo meiteni - ja Tev nav šobrīd mazvērtības kompleksu, domāju, ar laiku uzradīsies :D

Bet kāpēc nav citu draugu? Tepat cosmo var iepazīties ar jaukām meičām, kas dzīvo tuvumā un ir līdzīgas intereses, ieskaties "meklēju labāko draudzeni" diskusijā. Ej uz kaut kādiem interešu vakariem/pasākumiem - un meklē labākus draugus!!! Šī meitene noteikti tāda nav... :|
27.01.2015 14:48 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Vispār, ja tā godīgi, no tava teksta un draudzenes komentāriem (šoreiz izlasīju visu diskusiju), es to uztvertu kā: vienai ir humoriņš(iespējams, ne labākais, bet ir sava veida) un otra ir kompleksu mākta radība.
Tagad padomā loģiski, ja jau viņa ir tā, kurai ir labāks, darbs, izglītība, nauda, utt., kāpēc, viņai vēl būtu jāapvaino tevi, ja jau tu tāpat, atvainojos, bet esi "zemāka"? Nu tur nav loģikas. Visticamākais, ka viņa vnk gribēja draudzēties, un meitene beidzot ir atvērusies un jums nesaskan humori.
Savukārt, tu esi kompleksu mākta- to jau pēc teksta var just. Jo apgalvo, ka esi sliktāka tajā, tajā, tajā un vēl arī tajā jomā... Nu kurš ir izmērījis, ka esi sliktāka? Tev mazāk darbā maksā? Bet varbūt tu dari to, kas tev patīk un viņa nē? utt. piemēri.
Bet, galvenā, mana teksta doma bija, ka beidz skatīties uz draudzeni kā uz lielo bubuli, kurš tevi aizvaino. Ja tu gribi saglabāt draudzību, skaties uz viņu kā vnk labu piemēru, otru individualitati, kurai, pat savā ziņā gribi līdzināties (jo tak tur minēji, gribi draugus, naudu, izklaides utt vairāk, nu to visu, kas ir draudzenei= būt vienā līmenī). Ja vien viņa tiešām nav maita (tādu ir tiešām retums, kuras apzināti vnk čakarē cilvēkus), tad domājams, jūs to spēsiet atrisināt :)


Piemērs no manas draudzības. Ilgus gadus draudzējos ar meitenēm, bet pa lielam, nearvienu nebija tiešām labas draudzīgas attiecības. Bet nese satiku meiteni ar kuru tiešām var parunāties no sirds, ir forši satikties utt. Vņa nenoliedzami ir daudz skaistāka, arī bagātaka un šarmantāka, bet es ļoti labi apzinos savas stiprās puses :)
Un mūsu draudzība balstās un izklaidēm un sarkasmu. Es viņai mētaju tekstus par to ka viņa dzīvo pa mākoņiem, viņa man par manu mazumu. piemēram : "Tevi jau vienu uz vecrīgu laist nevar, tik mazi cilvēki tur apmaldītos" :D un kopā mēs pasmejamies... jo tas ir fun. es labi apzinos, ka esmu maza/īsa, bet tā kā es īsti par to nekompleksēju, tad nu mani tas īsti neuztrauc.
varbūt tavā gadījumā, tu vnk tāda tipa komentāru uztvertu kā kaut ko ļoti aizkarošu, jo tevi konkrēta problēma nomāc.
27.01.2015 14:57 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
DaYa, nezinu, vai tiešām vaina ir izskatā vai kur citur, bet man ir sajūta, ka viņa izmantos jebkuru situāciju, lai parādītu savu pārākumu pār mani. Kad es iedomājos, ka pat mani kādreizējie kolēģi pret mani izturējās ievērojami labāk, tad vispār vairs nesaprotu, kādēļ ar viņu draudzējos.

Navigator
Tagad padomā loģiski, ja jau viņa ir tā, kurai ir labāks, darbs, izglītība, nauda, utt., kāpēc, viņai vēl būtu jāapvaino tevi, ja jau tu tāpat, atvainojos, bet esi "zemāka"?

Viņai ir labāks darbs. Izglītība labāka tomēr ir man. Naudas ziņā, kad strādāju, mēs bijām ļoti līdzīgās pozīcijās, bet tagad, kad studēju, protams viņai naudas daudz vairāk. Man gan nešķiet pieņemami šo iemeslu dēļ iedalīt cilvēkus ''augstākajos'' un ''zemākajos'', pret kuriem var izturēties kā pret kāju pameslu. It sevišķi gadījumā, ja viņas darbs par manējo bijušo ir tikai par kripatu labāks, un viņa pati saka, ka ilgāk vairs nevar tur strādāt, bet nezina, ko citu darīt.

Attiecībā uz humoru. Man ir bijuši sarkastiski draugi, šo humora izjūtu es saprotu. Bet ir tomēr starpība, vai jūs jokojaties un smejaties, vai arī ir nopietna saruna un tajā tiek mestas šādas divdomīgas frāzes. Piemēram, kad viņa jautā, kā man gāja tur un tur (jo man pašai kaut ko stāstīt jau nav vēlmes vairs), es pasaku ka patiesībā jau gāja ārkārtīgi labi, un atbildē saņemu gandrīz vai aizvainotā balsī tekstu, ka vispār jau viņu kāds par foršu nosauca vakar. Neredzu tur neko smieklīgu, varbūt tu redzi. Sliktās lietas dzīvē es nevienam nestāstu, bet tagad šķiet, ka arī labās nevaru teikt, jo uzreiz saņemu 'bet es tik un tā esmu labāka!' atbildē.
27.01.2015 15:24 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Man liekas,ka viņa uz Tevi tikai izlādējas. Jo tu neko nesaki pretī. Kādas viņai ir tās citas draudzenes? arī labi darbi, utt??
27.01.2015 15:29 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Man liekas,ka viņa uz Tevi tikai izlādējas. Jo tu neko nesaki pretī.

Varbūt. Sākumā es neko neteicu, jo domāju, ka joks, un bija vienalga. Pat nepamanīju, kā no laipnas draudzenes viņa gada laikā pārauga tik dzēlīgā.

Kādas viņai ir tās citas draudzenes? arī labi darbi, utt??

Visi citi viņas draugi un draudzenes ir kolēģi, darbi tādi paši kā viņai. Bet viņiem kompānijā sākas reorganizācija un daudzi iet prom, un cik zinu, tad kontaktu ar šiem cilvēkiem viņa neuztur. Tādēļ īsti nezinu, kādas tad galu galā ir šīs viņas draudzības.
27.01.2015 15:38 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Netiecies ar "draudzeni",kura tikai grauj Tavu pašapziņu. No tādiem cilvēkiem jātiek vaļā.
27.01.2015 15:47 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man ir viens cilveeks ,kurs pa visu varu grib mani "izvest" no pacietiibas,liekas vina"paeed",izlaadeejosties uz kaadu cilveeku...Esmu izstraadaajusi loti labu taktiku,tiekoties ar vinu-noklausos visaas negaacijaas,pasaku -paldies par tavaam domaam, un it kaa nekas nebuutu bijis ,saaku runaat par kaut ko citu.:-P
27.01.2015 19:16 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es pati taadiem cilveekiem iedzelju atpakalj. Man ir "talants" aatri uzost vissaapiigaako punktu zem jostasvietas un tad arii pa to uzdodu. Ja vinji meegina teikt, ka es vinjus aizskaaru, tad taa arii pasaku aciis, ka ja par mani meedz "pajokoties" vai izteikt komentaarus, tad es paturu sev tiesiibas dariit tieshi to pashu. Ja kaut kas nepatiik, tad lai meklee citu draudzeni/pazinju ar ko papljaapaat vai patur savus komentaarus pie seviim.
27.01.2015 19:22 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Nu re, tu man sniedzi, labu atbildi :) Paldies. Tas pierāda, ka tomēr pirmajā komentārā kļūdījos un tev ir kaut kāda pašapziņa ( tu apzinies, ka tev ir tāds pats darbs bijis, ka labāka izglītība utt. ) un ja zini, ka tas nav sarkasms, tad iespējams, tava draudzene ir tajā "maitu" kategorijā :)
Lai vai kā, veiksmi tev ar viņu tikt galā.
27.01.2015 19:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits