Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

maximas kasiere

 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
kā domājat, sievietēm, kurām ir gadi 25 un viņas strādā maximā, dzīve ir izgāzusies?

man ir 25 un es strādāju lielveikalā (ne maximā un ne par kasieri), un lai gan izglītība man ļoti laba un kā skolā tā arī universitātē biju pēc atzīmēm pašā augšgalā, profesori ļoti slavēja, tomēr konkrētais grāds ir izrādījies nepraktisks, arī visi mani kursabiedri strādā citās jomās.

es varētu darīt ofisa darbu, taču lielākajā daļā alga ir vai nu tāda kā man, vai arī līdz 20% augstāka, un man tie 20% nav tik svarīgi, lai es savu darba vidi nomainītu pret sēdošu, vienmuļu darbu. turklāt jau esmu saņēmusi mājienus par iespējamu paaugstinājumu.

draugu man ir diezgan maz un attiecību šobrīd nav vispār. tas ir tādēļ, ka esmu diezgan introverta un man patīk laiku pavadīt vienai mājās. un lai gan mans grāds ir nepraktisks, tēma mani joprojām ļoti interesē, tādēļ ļoti daudz lasu vakaros un ir cerība kādreiz varbūt strādāt žurnālistikā. bet ļoti maza cerība, jo varētu rakstīt tikai par specifiskām tēmām un mazajā Latvijā ar to grūti būtu.

tātad, īsi par manu situāciju:
1) bijusī teicamniece, kā dēļ varētu teikt, ka no manis gadīja vairāk, un arī es pati gaidīju vairāk
2) sūdīgs darbs
3) maz draugu
4) nav ģimenes
5) maz naudas

rakstiet godīgi, ko domājat par mani un manu dzīvi. es nemeklēju mierinājumu, tikai reālus viedokļus no sabiedrības. nerakstiet par to, ka tad ja mani tas padara laimīgu tad viss ir lieliski, jo protams ka mani tas nepadara laimīgu.

citreiz domāju, ka varbūt tāds ir mākslinieka liktenis, bet tad attopos, ka neesmu nekāda izcilā māksliniece, lai tā varētu teikt.
26.01.2015 11:20 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
cormeum nevis neatbilstoši izglītībai, bet BAT, BA, LiepU un citi tamlīdzīgi 'papīri' ir neatbilstoši iespējamajai profesijai ;)
27.04.2015 20:49 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ļoti daudzi cilvēki Latvijā strādā neatbilstošī izglītībai. Universitātes tver ciet studentus uz velna paraušanu.. bet ko ar viņiem pēcāk lai iesāk?
27.04.2015 20:43 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sasaistot kopā ar tēmu sociopāts, rodas iespaids, ka esi īstajā vietā, jo žurnālistikā tik pavirša aplamu diagnožu uzstādīšana neder.
27.04.2015 20:40 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
labprāt lasītu tavus blogus, sāc tik rakstīt (l)
27.04.2015 20:31 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Ļoti bieži esmu domājis par to kā jūtas cilvēki strādājot šādu darbu un saņemot salīdzinoši nelielu atalgojumu. Teikšu gan, ka atalgojums ir pamatots, jo šāds darbs neprasa īpaši augstu intelektu vai kādas specifiskas iemanās un to spētu darīt lielākā daļa cilvēku.
25 gadi ir tikai dzīves sākums, taču ja esi pārliecināta, ka šis darbs Tev riebjas tad būtu pēdējais laiks to mainīt.

Ne skolas, ne universitātes atzīmes neko nenozīmē. Ir cilvēki, kam mācības padodas ļoti viegli, ir tādi, kam tām ir jāvelta ilgāks laiks. Ir arī ļoti daudz slinki, bet tiešām talantīgi un gudri cilvēki, kam atzīmes nav tās izcilākās, taču ja cilvēks ir tiešām gudrs tad dabūt vismaz to '4' viņam problēmu nebūs. Mūsu izglītības sistēma tiešām pēdejo gadu laikā ir ļoti gājusi uz leju un degradējusies. Kaut salīdzinot mūsdienu matemātikas eksāmenus ar tiem, kas bija pirms 10 gadiem.. vājprāts :-/
Tas, ka augstskolā biji augšgalā savā kursā arī neko nenozīmē, augstskola Tev nesniedz nepieciešamās zināšanas, bet gan ievirza specialitātē. Un studēt nepieprasītu profesiju ar labām sekmēm, paralēli neko nedarot nav tas labākais variants. Uzskatu, ka pirmkārt jau pirms stāšanās augstskolā bija jāizvērtē savas iespējas atrast labu darbu konkrētajā profesijā. Zinu, ka ir svarīgi darīt to, kas pašai patīk un ja patika pret to ko dari būs tiešām liela tad būsi spējīga veltīt tam vairāk laika nekā citi, būsi viena no labakajām un labu darbu dabūsi jebkurā specialitātē, taču ja skatīsimies uz situāciju reāli, tad acīmredzot šis nebija tavs lauciņš.

Par taviem punktiem
1: Gaidīt ir viens, rīkoties otrs.
2: Kāds, tavā izpratnē, būtu labs darbs, ja nepatīk ne offisa darbs, ne darbs lielveikalā?
3: Ja runājam par draugiem tad svarīgs nav daudzums, bet kvalitāte
4: Visam savs laiks. Ja meklē princi lielisko tad tādai jābūt Tev pašai
5: Arī šajā sev palīdzēt spēj tikai Tu pati

Pēc situācijas apraksta.. izskatās, ka Tev šķiet, ka visam būtu jāatnāk pašam un "daudz naudas" būtu jābūt kā normai tikai tādēļ, ka skolas laikos labi mācījies.
Tā nav.. ja vēlies labāku dzīves kvalitāti, tad apzinīgi tiecies uz to. Par vēlu nav nekad, taču jo vecāka kļūsti, jo mazāk iespējas un laika atliek savu sapņu īstenošanai ;)
27.04.2015 20:30 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ja cilvēks ir apmierināts ar esošo situāciju, tā ir liela vērtība. Dzīvo savu dzīvi, priecājies un baudi to kāda tā ir.
Diemžēl patēriņa sabiedrības vērtības ir tas, cik daudz katrs var iztērēt naudu kaut kam. Nav svarīgi kam, bet lai to redz pārējie. Mārketings diktē noteikumus - Tu būsi laimīgs ja iegādāsies to vai šito. Ja nevari tad tiecies uz to. Ja nesanāk tad ņem kredītu.
Reti kurš cilvēks spēj nebūt patēriņa sabiedrības vergs.
27.04.2015 20:19 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
dzīve ir izgāzusies?


Varbūt ne neatgrieziniski,bet jā. Un jā, domāju,ka nožēlojami.Piekritīšu piparam.
27.04.2015 20:11 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Izraku vecu diskusiju, bet man ļoti patīk.
Man kādreiz bija draudzene, ļoti līdzīga tev domāšanā :)
Vienīgi, viņa nav no mazpilsētas, tad jau laikam nav tas pats cilvēks.

Man neliekas nožēlojama tava dzīve, bet es nesapratu par ko beigās tu strādā...kaut ko jaucu, bet tu esi pārdevēja, bet neesi kasiere? Nu un varbūt pa šo laiku jau ir konkrētāki mājieni par paaugstinājumu bijuši?

Nu diemžēl, nekas cits neatliek, bet savas intereses atstāt atvaļinājumiem, brīvdienām un disciplinēt sevi un piedabūt vismaz vienu vakaru darba dienās arī rakstīt.

Saprotu par ko runā, man arī hobiji ir ļoti svarīgi :)
Varbūt es esmu konservatīva, bet jā, augstākā izglītība manās acīs cilvēku padara mazāk nožēlojamu.
27.04.2015 19:51 |
 
Reitings 129
Reģ: 20.11.2014
Ja nevēlies mainīt domāšanu, nekur stipri tālu dzīvē tikt nesanāks - sevi ir mazliet jālauž. Pirmais - jāsaprot, ko īsti Tu vēlies dzīvē? Reālu, adekvātu mērķi. Un tad jādomā - ko esi darījusi (šobrīd paliek iespaids, ka īsti neko), lai tas piepildītos? Ko vari darīt? Un norāde - neko tur nevaru darīt - nav patiesa. Darīt vienmēr kaut ko var, bet, kā jau teicu - sākumā jāsaprot, ko Tu vispār gribi. Kamēr to nesapratīsi, var tikai plūst pa dzīvi kā straume nes.
Neuzskatu, ka tas ir nožēlojami vai ka dzīve nav izdevusies, bet jāsaprot, ka ja Tevi tas neapmierina, dari un cīnies, lai tas mainās. Reizēm ir smags darbs jāiegulda savas dzīves izveidē. Ja neesi gatava sevi lauzt un cīnīties par to, lai esi apmierināta ar savu dzīvi, tad sūdzēties īsti arī nevari.
30.01.2015 15:59 |
 
Reitings 190
Reģ: 21.10.2014
Ja tu neattīstīsies dzīvei nepieciešamās jomās (kā pelnīt, kā sasniegt mērķus, mārketings, bizness domāšana, kā sevi pasniegt, publiskās runas māksla, ātrlasīšana u.c) tikmēr būs grūti sasniegt citu dzīves kvalitātes līmeni.



It sevišķi ne šādā ''nauda, nauda, nauda, nauda, nauda'' virzienā. Ja tas kādreiz notiks, uzskatīšu, ka esmu sevi degradējusi. Biznesmenim tā ir ļoti laba domāšana, bet es biznesmene neesmu un arī nevēlos būt.


Bet tu vēlies būt žurnāliste. Vai tad žurnālistam nav sevi jāattīsta publiskā runā, sevis pasniegšanā, rakstīšanas mākslā, mārketinga pamatos, mērķu uzstādīšanā, ātrlasīšanā?
30.01.2015 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 892
Reģ: 28.11.2010
(l) briiva sieviete (l)
30.01.2015 15:07 |
 
Reitings 190
Reģ: 21.10.2014
Mēs sapratām. Neko tu mainīt negribi un nevienu no tēma rakstītajiem tev ieteikumiem tu pielietot negribi.

Sanāk - meitene vienkārši atnāca pavaimanāt. Tipisks upura sindroms. Man ir slikti, visi ir vainīgi, bet darīt labāk neko nevaru, jo...un jo... . Cilvēki! Paklausieties, kāds es esmu nabadziņš!
30.01.2015 15:05 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
Katia - daudz kas par tevi liecina jau paskatoties uz tavu avataru. Jauna skaista meitene 25 gados uzliek sev avatarā neglītu krupi ar cigareti rokās un nedzērušos seju. Tikai nesaki, ka tas uz tevi neatticas un tā ir tikai nejaušība. Cik briesmīgi, ka cilvēks var sevi tā noniecināt.

Kā tu zini, ka esmu skaista? Varbūt mans avatars ir skaistāks par mani :D Jebkurā gadījumā, neesmu psiholoģiski tik vāja, lai sevi asociētu vienīgi ar to skaistāko un labāko, citādi sāls rētās un jūtos pazemota.

Tikai mainot savu domāšanu tu spēsi mainīt savu dzīvi.

Domāšanu mainīt nevēlos.

Ja tu neattīstīsies dzīvei nepieciešamās jomās (kā pelnīt, kā sasniegt mērķus, mārketings, bizness domāšana, kā sevi pasniegt, publiskās runas māksla, ātrlasīšana u.c) tikmēr būs grūti sasniegt citu dzīves kvalitātes līmeni.

It sevišķi ne šādā ''nauda, nauda, nauda, nauda, nauda'' virzienā. Ja tas kādreiz notiks, uzskatīšu, ka esmu sevi degradējusi. Biznesmenim tā ir ļoti laba domāšana, bet es biznesmene neesmu un arī nevēlos būt.

Tu tagad vienkārši gribi novelt atbildību par savu neveiksmi uz skolu, raksturu, valsti, profesiju.

Protams, ar visām šīm lietām savu situāciju saistu, un ir jābūt ļoti dīvainam, lai apgalvotu, ka ne izglītībai, ne raksturam, ne valstij, ne profesijai ar viņa dzīves gaitu nav ne mazākā sakara. Jautājums vienīgi, vai uzskatu savu dzīvi par neveiksmi. Man šķiet, jau šajā diskusijā vairākas reizes rakstīju, ka neuzskatu. Bet cilvēkiem jau patīk iedomāties, ka otrs ir pilnīgs muļķis, un tad pamācīt, kā pareizi jādzīvo.

k, tagad man laiks iet uz manu sūdīgo darbu, tiksimies vēlāk :D
30.01.2015 14:46 |
 
Reitings 190
Reģ: 21.10.2014
Varde, pie tam, musu kultūrā bieži asociējas ar to, ka, ja vardi nobučo pareizā persona, varde pārvēršas par princi vai princesi. Te bildē, šķiet, vardīte gaida mūzu, kas iedos buču


Tur jau tā problēma, ka GAIDA. Gaida, kad nobučos, kad atnāks mūza, kad mainīsies politiskā sistēma, kad atnāks miljonārs un apprecēs. Kamēr vieni gaida, citi veiksmīgi veido savu dzīvi.
30.01.2015 14:29 |
 
Reitings 190
Reģ: 21.10.2014
Tu gribi zināt, ko cilvēki domā par tavu situāciju? Tavu situāciju var aprakstīt 2 vārdos - upura sindroms.

Vari palasīt par to, kas tas ir un kā no tā var "izārstēties". Tev patiktu lasīt un uzzināt kaut ko jaunu, jo tev taču patīk žurnalistika. http://www.b17.ru/article/1284/
30.01.2015 14:24 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
daudz kas par tevi liecina jau paskatoties uz tavu avataru. Jauna skaista meitene 25 gados uzliek sev avatarā neglītu krupi ar cigareti rokās un nedzērušos seju.


mīļā citrona! tas arī liecina kaut ko par tevi, ka tu bildē redzi krupi ar nodzertu seju. es redzu vardi, uz galda tāds tipisks mākslinieka "komplekts" - kafija (!) un cigaretes. Varde, pie tam, musu kultūrā bieži asociējas ar to, ka, ja vardi nobučo pareizā persona, varde pārvēršas par princi vai princesi. Te bildē, šķiet, vardīte gaida mūzu, kas iedos buču :)
30.01.2015 14:23 |
 
Reitings 190
Reģ: 21.10.2014
Katia - daudz kas par tevi liecina jau paskatoties uz tavu avataru. Jauna skaista meitene 25 gados uzliek sev avatarā neglītu krupi ar cigareti rokās un nedzērušos seju. Tikai nesaki, ka tas uz tevi neatticas un tā ir tikai nejaušība. Cik briesmīgi, ka cilvēks var sevi tā noniecināt.

Ļoti cītīgi ieteiktu Pāvla Rakova šovus, grāmatas un vebinārus, lai paceltu savu pašcieņu un mācītos pareizu attieksmi pret dzīvi. Kā bonuss iemācīsies kā iepazīties ar vīriešiem un kā veidot attiecības. :-)
30.01.2015 14:08 |
 
Reitings 190
Reģ: 21.10.2014
Nožēlojami ir nevis tas, ka cilvēkam nav darba/naudas/ ģimenes un kā tur vēl.

Ir nožēlojami, ja cilvēks baidās to visu sasniegt. Ja tu bija gudra skolā, nozīmē ka tev ir pietiekami smadzeņu lai dabūtu normālu darbu. Domā par ienākumu avotiem. Tad būs arī nauda. Ģimene ir laika jautājums. strādā pie savas personības.

Diemžēl labas atzīmes skolā un augstskolā neko nenozīmē. Tās lietas ko tur māca, dzīvē maz pielietojamas. Un otrādi, tas, kas dzīvē ir nepieciešams, to nedod izglītības sistēma.

Mācies daudz, mācies katru dienu. Lasi grāmatas, skaties youtube.

Mana personīgā liste, no kā es mācos un attīstos. Павел Раков, радислав гандапас, владимир никонов, brian tracy, tim ferris, Артём мельник (новые богатые).

Tikai mainot savu domāšanu tu spēsi mainīt savu dzīvi. Ja tu neattīstīsies dzīvei nepieciešamās jomās (kā pelnīt, kā sasniegt mērķus, mārketings, bizness domāšana, kā sevi pasniegt, publiskās runas māksla, ātrlasīšana u.c) tikmēr būs grūti sasniegt citu dzīves kvalitātes līmeni.

Es arī esmu introverta, pat ļoti. Patīk sēdēt mājās. Tas man netraucē attīstīties un mainīties. strādā pie savām sociālām prasmēm. Lielākā daļa cilvēku, kuri tagad ir sasnieguši ļoti daudz, sāka no pilnīgas bedres. Uzņemies atbildību par sevi un savu dzīvi, jo neviens tev nepalīdzēs, kā vien tu pati.

Tu tagad vienkārši gribi novelt atbildību par savu neveiksmi uz skolu, raksturu, valsti, profesiju. Cilvēks bez atbildības līmeņa tā arī nekad neko nesasniegs.
30.01.2015 13:59 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Man shkiet taada diezgan interesanta personiiba un attieksme pret dziivi.

Ja tieshaam taa ir ka savas intereses loti noziimiigas bet taam nav ne laika, ne energijas, loti iesaku apsveert jau mineeto iespeeju pastraadaat aarzemees. Darot to pashu darbu veikalaa tikai 3 dienas nedeelaa, tev buus pietiekami naudas dziivoshanai. Un attieciigi - daudz vairaak laika savaam intereseem.
27.01.2015 10:42 |
 
10 gadi
Reitings 855
Reģ: 12.02.2011
Liekas nozelojama. Nejau darba, naudas, draugu neesamibas, gimenes neesamibas del, bet tapec, ka čiksti, ka tev ta nav. Ej strada ofisa, kur alga ir 20% lielaka-bus nauda. Alga, laikam tev ir galvenais, ko tev vajag.
Man alga ar nav liela, darbs nepatik, bet nečikstu, ka nav to ko gribu. Ja neapmierina/nepatik mekleju ko labaku. Citiem neželojos, ka viss ir slikti
27.01.2015 10:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits