maximas kasiere

 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
kā domājat, sievietēm, kurām ir gadi 25 un viņas strādā maximā, dzīve ir izgāzusies?

man ir 25 un es strādāju lielveikalā (ne maximā un ne par kasieri), un lai gan izglītība man ļoti laba un kā skolā tā arī universitātē biju pēc atzīmēm pašā augšgalā, profesori ļoti slavēja, tomēr konkrētais grāds ir izrādījies nepraktisks, arī visi mani kursabiedri strādā citās jomās.

es varētu darīt ofisa darbu, taču lielākajā daļā alga ir vai nu tāda kā man, vai arī līdz 20% augstāka, un man tie 20% nav tik svarīgi, lai es savu darba vidi nomainītu pret sēdošu, vienmuļu darbu. turklāt jau esmu saņēmusi mājienus par iespējamu paaugstinājumu.

draugu man ir diezgan maz un attiecību šobrīd nav vispār. tas ir tādēļ, ka esmu diezgan introverta un man patīk laiku pavadīt vienai mājās. un lai gan mans grāds ir nepraktisks, tēma mani joprojām ļoti interesē, tādēļ ļoti daudz lasu vakaros un ir cerība kādreiz varbūt strādāt žurnālistikā. bet ļoti maza cerība, jo varētu rakstīt tikai par specifiskām tēmām un mazajā Latvijā ar to grūti būtu.

tātad, īsi par manu situāciju:
1) bijusī teicamniece, kā dēļ varētu teikt, ka no manis gadīja vairāk, un arī es pati gaidīju vairāk
2) sūdīgs darbs
3) maz draugu
4) nav ģimenes
5) maz naudas

rakstiet godīgi, ko domājat par mani un manu dzīvi. es nemeklēju mierinājumu, tikai reālus viedokļus no sabiedrības. nerakstiet par to, ka tad ja mani tas padara laimīgu tad viss ir lieliski, jo protams ka mani tas nepadara laimīgu.

citreiz domāju, ka varbūt tāds ir mākslinieka liktenis, bet tad attopos, ka neesmu nekāda izcilā māksliniece, lai tā varētu teikt.
26.01.2015 11:20 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Ko es domāju?
Parasta ceturtdaļmūža krīze.
Es domāju, ka ir ļooooti daudz meiteņu, kas varētu ar Tevī saskatīt sevi un ir līdzīgā situācijā, tikai Tu lietas uztver saasināti. Uzsver slikto un tas atbaidīs citus, uzsver labo, un Tu šķitīsi laimīga ne vien citiem, bet arī sev.
Ieteikums - mazāk skatīties, ko un kā un ar ko citi dara, mazāk interesēties, ko viņi domā, dzīvot savu dzīvi pēc saviem ieskatiem.
Tu saki - maz draugu. Bet vai tas ir slikti? Man tuvie draugi ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi ja klāt vēl pieskaita mani pašu un puisi, tai pat laikā man vairāk arī nevajag.
Ģimene - būs, par to atbildīga esi tikai Tu pati un 25 gadi tiešām nav tas laiks, kad par to būtu jāsūdzas.
Darbs un nauda... Ja Tev ir maz naudas, vai nu sāc mazāk tērēt, vai vairāk pelnīt.
Un par to pirmo punktu... Expect less, receive more :)
26.01.2015 16:45 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Beidz cepties. Ir gana daudz cilveku kas piemram doma tāpat ka es.

1. Zagts ir kauns nevis strādāt kaut par sētnieku.
2. katari otraijai apkopejai vai kasierei ir augstākā izglītiba nu un?
3. Karjera ir Vairai-Vīkei Freiberrgai, Dzelzs ldijai bija, Madonnai,Kondolizai Raisai. Pārējām ti p menedžerām vai donalu vaidātājšm-ha ha ha ha ha . Ta kamnupar nekāda dizā karjera nav.
3. Vakar zinātbieks un pētnieks, rītdien nabagmājas sētnieks.
4. svarīgi kas tu pati esi par cilveku. Lai ka ar Ēriku Niedru( lai viegla smiltis vinam) aizejot tikai labi komentari. Citus visus pat mirušus norēja.
26.01.2015 16:50 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Vispār liekas jocīgi savu dzīvi nolikt citu apspriešanai. Es nekad tā nedarītu un neesmu darījusi. Pašai ir bijuši visādi posmi un esmu uzjautājusi sev tuviem cilvēkiem, ko viņi domā, kā labāk darīt. Bet nekad neiedomātos salikt pa punktiem savu dzīvi, lai svešais, kam nav slinkums, ķidā visu pēc saviem ieskatiem. Nekad taču nevar zināt, varbūt cilvēks visu samālē tik melnu, tā iegūtā izglītība nav nemaz tik slikta, tikai cilvēks neredz tik daudz iespēju. Varbūt ir cilvēki, kas gribētu draudzēties, bet tēmas autore pati ierāvusies savā iedomu pasaulē un sapņos.
Vienkārši beidz sevi šaustīt, pat ja tu peldēsi visu dzīvi pa straumi, tik un tā aizpeldēsi tur, kur tev vajag būt.
26.01.2015 16:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Neuzskatu tavu dzīvi par nožēlojamu. Nekas wow tur gan arī nav, bet nu, tev ir TIKAI 25. Man viena draudzene ilgi nodarbojās ar praktiski da neko, un tad īsi pirms 30 pilnīgi atplauka ne no šā, ne no tā - uzradās darbs specialitātē, tagad mūždien aizņemta, bet tā, ka pilnīgi prieks skatīties - cilvēks nodarbojas ar sirdslietu.

Ideja par blogu man patika - vismaz būs iemesls neierūsēt :)

Tu nezini, kas tevi gaida aiz nākamā pagrieziena.
26.01.2015 18:32 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Tavā vecumā tas varbūt vēl nav tik traki. Vienkārši paralēli meklē labāku darbu. Gan jau vienkārši mācījies jomā, kur grūti darbu atrast, tas jau nenozīmē, ka esi stulba. Vienkārši jācenšās izsisties pašai. Un kamēr nav tie pārējie - draugi un ģimeni - tikmēr, manuprāt, vienīgais ko tā mērķtiecīgi un ar prieku darīt ir karjera.
26.01.2015 18:38 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Mēs domājam, ka "vēl ir tik daudz laika" un "gan jau kādu dienu es sākšu darīt to, ko patiesi vēlos", "vēl nav īstie apstākļi sakrituši" u.c. tamlīdzīgas domas. Bet realitāte ir tāda, ka pastāv tikai šis mirklis - tagadne. Rītdienas, parītdienas var nebūt. Un, vai tajā mirklī, kad pienāks pēdējā stundiņa, es būšu laimīgs un piepildīts par to, kā pavadīju savu pēdējo dienu? Ja atbilde ir nē, varbūt jāsāk tomēr kas darīt lietas labā.
26.01.2015 19:05 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Grāds man ir vienā no mākslām, teorijā nevis praksē, tādēļ arī vēlos karjeru rakstniecībā, nevis, piemēram, glezniecībā. Teorija mani interesē un arī padodas daudz vairāk.


Mmm humanitārās zinātnes .... agrāk studēju humanitārās zinātnes, studiju procesā nācās daudz pa dažādiem institūtiem. Jāsaka tas ko redzēju dzirdēju mani šokēja – darba apstākļi briesmīgi (piem. noplukušas, slikti apkurinātas telpas, novecojusi tehnika), algas smieklīgas piem. normāla saruna šai vidē – kā vienoties ar namu apsaimniekotāju par komunālo maksājumu sadalīšanu daļās vai atlikšanu, kā komandējuma naudu samest benzīnam, lai aizbrauktu komandējumā... Tiesa gan strādāja viņi maz, pus dienu pavadīja pļāpājot. Bet mani kursa biedri, kas tika pie darba TUR jutās lepni kā pāvi. Eh jaunības entuziasms – pārtikt no sausiņiem un pa velti zemi rakt...

Raksti – gribi nodarboties ar rakstniecības teoriju ? Labāk strādā tirdzniecībā un rocies uz priekšu. Ar rakstniecības teoriju, pat istabas īrei un ritenim diez vai sanāks. Bet tas ir skaists hobijs, oriģinālāks par klasisko adīšanu/tamborēšanu/ receptēm/ skaistumkopšanu. Pati raksti, ka par darbu vakaros nav jādomā, vīra nav, ģimene tālu, draugu nav – tad velti savu laiku hobijam – raksti blogu, piesakies lasītāju klubiņā vai kā rakstnieki – teorētiķi izpaužas...
26.01.2015 19:19 |
 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Studēji baltu filoloģiju HumFak, kultūras teoriju LKA vai mākslas teoriju LMA?

Manuprāt, Tu esi laimīgs cilvēks, jo Tev ir Tava bagātā iekšējā pasaule, pašpietiekamība (kura gan piedzīvo šaubu mirkli, kad gribas palūkot, kas tad citiem par Tavu izvēli sakāms). Es pameklētu darbu, kurš prasa mazāk uzmanības, piemēram, administratora vietu kādā pustukšākā iestādījumā. Ja tomēr svarīga Tev ir ikdienas komunikācija ar kolēģiem, paliec turpat, bet man problemātisks šķiet nugurdinājuma faktors, kurš liedz Tev pilnvērtīgi pievērsties sirdslietai.

To, ko Tu tiešām vēlies darīt, nevajag atstāt otrajā plānā vai taupīt nākamajai dzīvei. Piesakies uz vienu vienīgo vakanci pat tad, ja tā tiek izsludināta vien reizi desmitgadē.

Turēšu īkšķus par Tevi.
26.01.2015 21:00 |
 
Reitings 170
Reģ: 26.01.2015
Izklausās, ka tu ķer kaifu no savas dzīves -apraksti to visos sīkumos, uzprasies uz negatīviem komentāriem, uz padomiem atbildi ar atrunām utt.
26.01.2015 21:01 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
Man radās iespaids, ka patiesībā Tev Tavs darbs apmierina, bet uztraucies par to, ko domā citi. Ja tā, tad, manuprāt, ir vērts turpināt strādāt šajā kompānijā, gan izsitīsies līdz augšai.
+++
26.01.2015 21:44 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
nekas tur traks nav un nekas vel nav nokaveets. Darbinu ar laiku gan labaaku dabusi. Runaajot par berniem un atttiecibaam ir daudz paru, kuriem gimenes pieaugums ir ap 30 vai pat veelaak Nelauj cilveekiem kaapt uz galvas.
26.01.2015 21:54 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
profilbilde tik skaisti ilustrē tekstu :)
man ir draudzene, kas ļoti līdzinās autorei, ir nedaudz vecāka, ar visādām izglītībām sev interesējošās jomās un bez nekādiem mērķiem to pielietot praksē. patīk mācīties, nezin kā/nesanāk strādāt savā jomā.
25 gados ir ļoti iespējams VISU sākt no sākuma, kaut apgūt citu profesiju. ja vēlies.

vēl ir iespēja sapurināties :) raksti blogu, sūti savus rakstus satori.lv, māci citiem to mākslas teoriju, iegūsti vēl grādus un pasniedz augstskolai (ok, ieskrējos, bet cilvēki to dara, kas nozīmē - tas nav neiespējami)
26.01.2015 22:10 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
Studēji baltu filoloģiju HumFak, kultūras teoriju LKA vai mākslas teoriju LMA?

nē. diezgan tuvu mākslas teorijai ir, bet ne gluži.

Izklausās, ka tu ķer kaifu no savas dzīves -apraksti to visos sīkumos, uzprasies uz negatīviem komentāriem, uz padomiem atbildi ar atrunām utt.

Īstenībā ķeru gan :) Par 'atrunām' - tādas nerakstu. Kā jau tēmā teicu, gribu saņemt viedokļus par pašreizējo savu dzīvi. Par nākotni padomus nevēlos, jo man ir konkrēts plāns, no kura es novirzīties negrasos. Tādēļ arī sanāk 'atrunas.'
26.01.2015 22:11 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
esi manā vecumā...man gan ir darbs savā jomā,esmu humanitārais...bet tas,tā,paveicās(s)
bet,ja man būtu visi A līmeņi,dotos uz RTU kko studēt,to savienojot ar darbu,kaut finanses..domāju,ka māksla jāatstāj hobijam,jo LV ar to pelnīt būs grūti,bet ne neiespējami..un atmet teicamnieces krustu,neviens tevi kā skolā nevērtē,ja nu vienīgi vecāki varbūt nevar atiet,kas saprotams:-D tiklīdz tev vairāk būs pofig par visu,ko domā citi,sāks veikties,atradīsi otru pusi,draugus vairāk,ģimeni es arī tagad nemaz negribu līdz gadiem 30,no sākuma karjera:-Dviss normāli,tev ir izglītība,darbs,dabū otru,jēdzīgāku papīru,dabū labāku darbu,jutīsies labāk un būs arī patīkamāk ar tevi citiem kontaktēties un radiem prieks:-)
26.01.2015 22:17 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
vai, es laikam devu padomus, kad man neviens nejautāja, nu neko :)
par situāciju, ienāca prātā arī tas, ka lielākajai daļai 25gadnieku, ko pazīstu. šobrīd klājās grūti. tieši tāpēc, ka augstskolu nācās pabeigt krīzes plaukumā, tad domāt, ko darīt - pārkvalificēties, strādāt krusttēva restorānā par oficiantu vai braukt uz ārzemēm. arī paskatoties cik cilvēkiem ir kaut kas savs, mājoklis (nemantots), karjera (paša izcīnīta), ģimene.. 25gadniekiem nekā nav. vai arī man tādi apkārt pagadījušies, ir arī citi varianti, ticu.
26.01.2015 22:17 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
arī paskatoties cik cilvēkiem ir kaut kas savs, mājoklis (nemantots), karjera (paša izcīnīta), ģimene.. 25gadniekiem nekā nav. vai arī man tādi apkārt pagadījušies
+++
piekrītu, man paveicās ar galiem:-D(s) bet tas arī viss,bez tā būtu ļoti grūti,droši vien strādātu apkalpojošajā sfērā vai ofisā par mazu algu,ko gan daru arī tagad:-D bet tā ir humanitāro nelaime,ka esam LV par daudz:-P jāsamierinās un jāpielāgojas..un jāatmet šitie piecgades plāni,reti kas notiek pēc plāna:-P
26.01.2015 22:24 |
 
Reitings 30
Reģ: 31.12.2014
jā, dzīve ir izgāzusies, esi sabiedrības renstelē, kur cosmietes caur saviem mersedesu logiem izmet izsmēķus un izlietotus prezervatīvus, vismaz tās, kurām ir sekss
26.01.2015 22:38 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Katia, man prātā aizķērās tavs komentārs, ka lasīji kāda mākslinieka biogrāfija, ka panākumi nākuši pēc 30, un tas tev bijis atvieglojums. Tā, protams, var notikt. Bet, ja turpināsi šādā garā - highly unlikely.
Ja vēlies iegūt labāku darbu, tev uz to mērķtiecīgi jāvirzās. Tas nenotiek pats no sevis. Kā potenciālais darba devējs var zināt, ka es talantīga māksliniece, gudra sieviete, laba rakstītāja, ja tu to nekādi neparādi? Vajag rīkoties, sākt ar kaut ko. Un tad tevi kāds pamanīs, kaut arī tas nenotiks uzreiz. Taču, ja turpināsi sēdēt un domāt, diez kā citi tevi redz, tad 30.dzimšanas dienā neviens pie durvīm neklauvēs un nemetīs pakaļ labu darbu.

Es arī varu pievienoties ieteikumam par blogu, tas ir veids, kā viegli tikt pie šād tādiem kontaktiem, kā arī atrādīt savas prasmes. Esmu dabūjusi vienu darbu, tikai pateicoties savam blogam.
Vari mēģināt arī pieteikties kaut ko uzrakstīt kādam medijam, neviens pa galvu nesitīs, ja piedāvāsi. No CV šādos gadījumos lielas jēgas nav, labāk vēstulē pastāsti par savu izglītību un interesēm, motivāciju + pievieno kāda rakstu darba paraugu. Ideāli, ja tev ir tas viss un vēl ideja kādam labam rakstam, ko vari sakarīgi izklāstīt. Zinu, ka Veto ir ļoti atvērti pret jauniem cilvēkiem.
26.01.2015 22:44 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
25 gados nav par vēlu studēt atkal. Atrodi perspektīvāku studiju programmu un aiziet! :)
26.01.2015 22:45 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Vajag rīkoties, sākt ar kaut ko. Un tad tevi kāds pamanīs, kaut arī tas nenotiks uzreiz. Taču, ja turpināsi sēdēt un domāt, diez kā citi tevi redz, tad 30.dzimšanas dienā neviens pie durvīm neklauvēs un nemetīs pakaļ labu darbu.
+++
26.01.2015 22:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits