maximas kasiere

 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
kā domājat, sievietēm, kurām ir gadi 25 un viņas strādā maximā, dzīve ir izgāzusies?

man ir 25 un es strādāju lielveikalā (ne maximā un ne par kasieri), un lai gan izglītība man ļoti laba un kā skolā tā arī universitātē biju pēc atzīmēm pašā augšgalā, profesori ļoti slavēja, tomēr konkrētais grāds ir izrādījies nepraktisks, arī visi mani kursabiedri strādā citās jomās.

es varētu darīt ofisa darbu, taču lielākajā daļā alga ir vai nu tāda kā man, vai arī līdz 20% augstāka, un man tie 20% nav tik svarīgi, lai es savu darba vidi nomainītu pret sēdošu, vienmuļu darbu. turklāt jau esmu saņēmusi mājienus par iespējamu paaugstinājumu.

draugu man ir diezgan maz un attiecību šobrīd nav vispār. tas ir tādēļ, ka esmu diezgan introverta un man patīk laiku pavadīt vienai mājās. un lai gan mans grāds ir nepraktisks, tēma mani joprojām ļoti interesē, tādēļ ļoti daudz lasu vakaros un ir cerība kādreiz varbūt strādāt žurnālistikā. bet ļoti maza cerība, jo varētu rakstīt tikai par specifiskām tēmām un mazajā Latvijā ar to grūti būtu.

tātad, īsi par manu situāciju:
1) bijusī teicamniece, kā dēļ varētu teikt, ka no manis gadīja vairāk, un arī es pati gaidīju vairāk
2) sūdīgs darbs
3) maz draugu
4) nav ģimenes
5) maz naudas

rakstiet godīgi, ko domājat par mani un manu dzīvi. es nemeklēju mierinājumu, tikai reālus viedokļus no sabiedrības. nerakstiet par to, ka tad ja mani tas padara laimīgu tad viss ir lieliski, jo protams ka mani tas nepadara laimīgu.

citreiz domāju, ka varbūt tāds ir mākslinieka liktenis, bet tad attopos, ka neesmu nekāda izcilā māksliniece, lai tā varētu teikt.
26.01.2015 11:20 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
26.01.2015 12:38 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
Jebkuru profesiju un darbu ir jāciena,


Ir zināmi cilvēki, strādāja veikalā - kasē, krāvēji, apasargi..pašlaik strādā labos darbos, pelna ļoti labi, nauda nav jāskaita. Šaubos vai bez tā noietā ceļa un pieredzes, viņi būtu tur kur ir tagad.
26.01.2015 12:39 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
Nu bet lai skatās cik grib, ja tu jūties labi, kas tavā dzīvē var mainīties no citu viedokļa?!

mani interesē citu viedoklis. kādēļ noslēgties no pasaules un apgalvot, ka neviena domām nav vērtības, tikai manējām ir?

Alexxa, paldies, piemīlīgi :D
26.01.2015 12:41 |
 
Reitings 303
Reģ: 06.01.2015
Varu tevi nomierināt daudzi jaunieši ar augstākajām izglītībām strādā par mazām algām zem 500eiro uz papīra :-D
Vienīgais jautājums paliek vai bija vērts izgrūst ntos tūkstošus par augstskolu, jeb nosēdēt tos 4 gadus augstskolā budžetā :-D
26.01.2015 12:41 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Man ir tikai 1 jautājums - kāda suņa pēc jāstudē tāda profesija, kuru nav pēc tam nekur iespējams pielietot?
26.01.2015 12:44 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
Vienīgais jautājums paliek vai bija vērts izgrūst ntos tūkstošus par augstskolu, jeb nosēdēt tos 4 gadus augstskolā budžetā

biju budžetā un man vēl piemaksāja stipendiju, tā ka tēriņi sanāca ļoti mazi. bet jā, man labāk patika 4 gadus sēdēt universitātes solā un studēt sirdslietu, nekā tagad 40h nedēļā rauties veikalā.
26.01.2015 12:44 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Man radās iespaids, ka patiesībā Tev Tavs darbs apmierina, bet uztraucies par to, ko domā citi. Ja tā, tad, manuprāt, ir vērts turpināt strādāt šajā kompānijā, gan izsitīsies līdz augšai.
26.01.2015 12:48 |
 
Reitings 303
Reģ: 06.01.2015
Man ir tikai 1 jautājums - kāda suņa pēc jāstudē tāda profesija, kuru nav pēc tam nekur iespējams pielietot?

Ir daudzi iemesli :-D
1. vecāki liek iegūt augstāko (ķeksīsa pēc)
2. dabū budžeta vietu.
3. lētākās studijas uz to brīdi (augstāko it kā vajag)
4. Vienkārši aklausās reklāmas par (turībam, albertiem u.c)
5. Videnē atzīmes liktas iet kur neprasa neko...
6. u.c iemesli :-D

Uz šo brīdi stabili darbu var atrat tikai ar eksakto novirzienu, humanitārā novirzienā jau gadu 10 vismaz ir pārprodukcija.
26.01.2015 12:52 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
mani interesē citu viedoklis. kādēļ noslēgties no pasaules un apgalvot, ka neviena domām nav vērtības, tikai manējām ir?


Man gribas saprast, ko tev dot tas, ko citi domā? Kā konkrētā situācijā tas uzlabos vai pasliktinās tavu situāciju?! Tev pašai ir jaatrod tas darbs, kas tev ir tuvs, neatkarīgi no tā, ko par to domā sabiedrība, jo tikai tad tu jutīsies patiešām apmierināta ar savu dzīvi.
Es gribu uzsvērt tikai to, ka nav sliktu vai labu profesiju, slikta vai laba transporta, ar kuru braukt uz darbu, tev ir jāizlemj, kas tieši priekš tevis ir labi, ar to arī sāc, tad arī dzīve apkārt mainīsies, atradīsi darbu, kas tev dos ne tikai gandarījumu, bet arī labu algu. ;-)
26.01.2015 12:52 |
 
Reitings 164
Reģ: 16.07.2014
Nesaprotu, kas vainas ofisa darbam.
Sēžu cosmo, kad brīvs, dzeru kafiju, čaloju ar kolēģiem. Manuprāt, labāk ofisā nekā par pārdevēju :)
26.01.2015 12:55 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Ko nozīmē strādāt lielveikalā ?
Nav jau nekas traks. Viss atkarīgs kā pati to uztver un kādu redzi savu nākotni. Reizēm vajag sākt no mazākā pakāpiena un kāpt augšup. Zinu daudzus, kas sāka strādāt veikalā un ir ar dzīvi apmierināti. Vispirms pārdevēji, tad vecākie pārdevēji / nodaļu vadītāji, tad veikala vadītāji, tad administrācija un tad jau skaities speciālists :D Zinu arī tādus kas turpina strādāt veikalā un ir apmierināti- oficiāla alga, bonusi, veselības apdrošināšana, apmācība, utt. Reizēm strādāt kādā veikalā ir labāk kā būt biroja žurkai kādā mazītiņā kantorī pie Vaņkas, vai strādāt darbu kam tikai prestižs nosaukums, bet alga nekāda.

Bet ja gribi strādāt savā specialitātē- žurnālistikā, darbu iesākumā var atrast. Kaut tie paši interneta portāli. Jā, nav nekas spožs, alga gan jau nekāda, bet vismaz kaut kāds sākums.
26.01.2015 12:55 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Nu jau iet nedaudz par traku, nosaukt meitenes dzīvi, kas strādā par pārdevēju, par nožēlojamu.
Esmu šokā, ko te dažas atļaujas.

Autorei - tev pašai jāsaprot, ko tu vēlies no šīs dzīves, jāuzliek sev mērķis un lēnām jātiecas uz to. Ja tevi neapmierina tavs darbs, jāmeklē cits. Iesaku sākumā saprast, kurā sfērā strādāt vēlies. Ja tā ir žurnālistika, tad jāsāk ar mazumiņu kaut vai, bet jācīnās. Jānes pašai savs CV visur, jāpretendē kaut uz kāda palīga amatu, jāiet kādi papildus kursi, vai jādara viss cits iespējamais, lai tiktu kādā darbā šajā sfērā. Viss notiks pamazām, bet nevajag atmest ar roku un strādāt sfērā, kas tevi nesaista.
26.01.2015 12:55 |
 
Reitings 164
Reģ: 16.07.2014
Bet principā viss jau notiek mūsu galvās - ja uzskati, ka esi neveiksminiece, tad tā arī ir, bet ja uzskati, ka esi spicākā čiksīte pasaulē, tad tā arī ir taisnība.
26.01.2015 12:56 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
kāda suņa pēc jāstudē tāda profesija, kuru nav pēc tam nekur iespējams pielietot?

Tas ir labs jautājums. Pirmkārt jau nestudēju profesiju, bet gan disciplīnu. Otrkārt, par darba iespējām nedomāju ne izvēloties programmu, ne studēšanas laikā. Bet galu galā nevaru teikt, ka manī ir kaut mazākā nožēla par programmas izvēli, un ja varētu atgriezties 18 gados un sākt no jauna, tad studētu tieši to pašu.

Man radās iespaids, ka patiesībā Tev Tavs darbs apmierina, bet uztraucies par to, ko domā citi. Ja tā, tad, manuprāt, ir vērts turpināt strādāt šajā kompānijā, gan izsitīsies līdz augšai.

Savu darbu es uzskatu par mazāko no ļaunumiem. Laba atmosfēra, ārpus darba par darbu nav jādomā, nav īpaši sarežģīti, satieku daudz interesantu cilvēku, ir izaugsmes iespējas, ir nauda. Bet tajā pašā laikā nav sajūtas, ka attīstu potenciālu, drīzāk tieši pretēji, fiziskais nogurums atspēlējas uz spēju vakaros nodarboties ar sevi interesējošo, atspēlējas uz iespēju vismaz mēģināt sākt kaut ko rakstīt un sūtīt presei. Īstermiņā mans darbs ir lielisks, ilgtermiņā pazudinošs.

Man gribas saprast, ko tev dot tas, ko citi domā? Kā konkrētā situācijā tas uzlabos vai pasliktinās tavu situāciju?!

Vienkārši interesanti uzzināt citu viedokļus. Pirms tu uzsāc sarunu, tu taču pirms katras nedomā ''ko man dos, ja uzzināšu šī cilvēka viedokli par laikapstākļiem, manu mīļāko filmu, ceptiem vistu spārniņiem, jebko citu''?
26.01.2015 12:56 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Nu jau iet nedaudz par traku, nosaukt meitenes dzīvi, kas strādā par pārdevēju, par nožēlojamu.
Esmu šokā, ko te dažas atļaujas


Ne jau par darbu te kāda teica! Par dzīves veidu un attieksmi pret dzīvi. Ka pašas, šādi dzīvojot, justos nožēlojami. Bet, ja autore jūtas labi, tad tas ir burvīgi. No kasieres vai jebkāda cita darba nav jākaunas, ja pats dara to, ko grib.
26.01.2015 12:57 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
katia

Tu dziivee esi bijusi paaraak pareiza, bet laimiigaakie un veiksmiigaakie cilveeki dziivee ir riskeejushi un riikojushies pret noteikumiem.
Atrodi sev turiigu viirieti. Nopietni. Ja esi bijusi teicamniece, tad galvaa kaut kam vajadzeetu buut ar ko viirieti var piesaistiit un veiksmiigam viirietim blakus izskatiisies daudz labaak par sexuljaam ar tukshu galvu.
26.01.2015 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nu jau iet nedaudz par traku, nosaukt meitenes dzīvi, kas strādā par pārdevēju, par nožēlojamu.
Esmu šokā, ko te dažas atļaujas.

Ja tas bija veltīts man, tad es nevienā vietā neteicu, ka tas ir darba dēļ. Es nekad neesmu uzskatījusi, ka pārdevējas darbs ir nozēlojams.

Es uzskaitīju visu un pateicu savas domas, ka darbs ir sūdīgs, rakstīja pati autore.

Jābrīnās dažreiz, vai kāds māk arī kontekstu uztvert?????
26.01.2015 13:03 |
 
Reitings 303
Reģ: 06.01.2015
Man jau patīk tie letiņi :-D

Latvijā atrodoties lepns smīn par sētniekiem, pārdevējiem, kasieriem, krāvējiem u.c :-D pat strādā tikai par kārtu augstākā amatā un saņem tikai mazliet vairāk... :-D

Un tad aizbrauc uz UK u.c jo Latvijā neko nopelnīt nevar un strādā par krāvēju, istabeni, fabrikās, sēnes lasa u.c, bet lepns bez gala "vietējiem iezemiešiem" (latviešiem) stāsta cik gan labi ir fabrikā un reizi 3 mēnešos uz nedēļu atbrauc atpūsties uz Latviju :-D

Zinu, zinu runāju muļķības un ja latvietis brauc uz UK u.c trādāt tad tikai par direktoru :-D :-D :-D
26.01.2015 13:07 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
KURŠ VISPĀR KAUT KO PĀRMETIS AUTOREI PAR IEŅEMAMO AMATU?? :D Njāāāā...
26.01.2015 13:10 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kas ir tie citi, kuru viedoklis Tevi uztrauc? Saprotu, ka draugu nav daudz, lielveikala kolēģi taču ir ar Tevi vienādā situācijā. Bijušo kursabiedru viedoklis? Vai forumā lasītais, ka visām 25 gados ir dzīvoklis, jauna mašīna un ļoti labi algots darbs? :-D

ārpus darba par darbu nav jādomā,
manā uztverē tas ir milzīgs +
26.01.2015 13:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits