maximas kasiere

 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
kā domājat, sievietēm, kurām ir gadi 25 un viņas strādā maximā, dzīve ir izgāzusies?

man ir 25 un es strādāju lielveikalā (ne maximā un ne par kasieri), un lai gan izglītība man ļoti laba un kā skolā tā arī universitātē biju pēc atzīmēm pašā augšgalā, profesori ļoti slavēja, tomēr konkrētais grāds ir izrādījies nepraktisks, arī visi mani kursabiedri strādā citās jomās.

es varētu darīt ofisa darbu, taču lielākajā daļā alga ir vai nu tāda kā man, vai arī līdz 20% augstāka, un man tie 20% nav tik svarīgi, lai es savu darba vidi nomainītu pret sēdošu, vienmuļu darbu. turklāt jau esmu saņēmusi mājienus par iespējamu paaugstinājumu.

draugu man ir diezgan maz un attiecību šobrīd nav vispār. tas ir tādēļ, ka esmu diezgan introverta un man patīk laiku pavadīt vienai mājās. un lai gan mans grāds ir nepraktisks, tēma mani joprojām ļoti interesē, tādēļ ļoti daudz lasu vakaros un ir cerība kādreiz varbūt strādāt žurnālistikā. bet ļoti maza cerība, jo varētu rakstīt tikai par specifiskām tēmām un mazajā Latvijā ar to grūti būtu.

tātad, īsi par manu situāciju:
1) bijusī teicamniece, kā dēļ varētu teikt, ka no manis gadīja vairāk, un arī es pati gaidīju vairāk
2) sūdīgs darbs
3) maz draugu
4) nav ģimenes
5) maz naudas

rakstiet godīgi, ko domājat par mani un manu dzīvi. es nemeklēju mierinājumu, tikai reālus viedokļus no sabiedrības. nerakstiet par to, ka tad ja mani tas padara laimīgu tad viss ir lieliski, jo protams ka mani tas nepadara laimīgu.

citreiz domāju, ka varbūt tāds ir mākslinieka liktenis, bet tad attopos, ka neesmu nekāda izcilā māksliniece, lai tā varētu teikt.
26.01.2015 11:20 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Nu es personīgi negribētu būt pārdevēja 25 gados! Protams, jāskatās, kāda ir alga. Ja tūkstotis, tad varbūt. Bet, ja minimālā, tad nē. Šādā vecumā jau ir jābūt augstākajai izglītībai un labam darbam, lai sevi vienu pašu pilnvērtīgi uzturētu. Un vajadzības gadījumā arī otru (bērnu, piemēram). Ok, dzīvoklim varbūt vēl nesakrāt uz 25 gadiem. Bet spēt vismaz īrēt pašai dzīvokli, nodrošināt sevi, braukt ar auto - tās, manuprāt, ir pašsaprotamas lietas.
26.01.2015 11:45 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Es atkal neko sliktu par šādu situāciju nedomāju, vienīgi šīs diskusijas izveidi redzu kā autores mazohisma iezīmi un vēlmi sevi notiesāt, jo nav piepildījusi ne tikai citu cerības, bet arī savas attiecībā pret dzīvi.
26.01.2015 11:46 |
 
10 gadi
Reitings 3522
Reģ: 05.08.2013
Labi, vainosim valsti!
26.01.2015 11:49 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Varu padalīties ar tikko facebook ieraudzīto vakanci:

Darbs sociālo kontu uzturētājam

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152673875192781&set=a.191302672780.127201.509812780&type=1&theater
26.01.2015 11:53 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Es nedomāju pa svšiem cilvēkiem
26.01.2015 11:53 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Atvainojos, ka piekasos, bet Tevis rakstītajā ir tik daudz kļūdu, kāda vēl tur žurnālistika?
Par tēmu- 25 gadi vēl nav dzīves gals, vēl var paspēt daudz. Cik zinu, lielveikalos ir diezgan labas izaugsmes iespējas, nodaļu vadītāji un veikalu vadītāji nemaz tik slikti nepelna.
26.01.2015 11:54 |
 
Reitings 349
Reģ: 14.02.2012
Jā visas, kā viena saka, ka vajag augstāko izglītību, ka kasē ir (atvainojos) tika stulbeņi sēž, tad pie velna, kas notiks, ja visi tikai mācīsies augstāko izglītību un neviens nebūs, kas sēž tajā kasē, kas slauka to ielu, tīra ofisus un tt. Kas tos izglītotos pabaros un apkops?
26.01.2015 11:57 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
Protams, ja man nebūtu izvēles, būtu jābaro bērns, tad strādātu tur, bet kāpē, lai brīvprātīgi jauna meitene ar augstāko izglītību strādātu lielveikalā man nav saprotams. Par ko tad tevi paaugstinā?

Jo, kā jau rakstīju, labāku variantu nav. Salīdzinot ar darbu ofisā, mana diena ir dinamiska, varu daudz sarunāties un jokot ar kolēģiem, ļoti patīk arī satikt daudzus klientus. Labāku darbu par ofisu es darīt nevaru, neviens mani negrib ņemt, esmu mēģinājusi.
Paaugstina, jā, par nodaļas vecāko, tad par nodaļas asociēto menedžeri, tad nodaļas menedžeri, tad vari kļūt par visa veikala menedžeri, vai koordinatoru kas meklē jaunus produktus un darīt daudz citādus darbus. Tas ir tieši par manu veikalu ķēdi runājot, visos tā nav.

Kur ir tava ģimene?

Draugus var iegūt taču!

Ģimene - man ir tikai māte, viņa dzīvo dziļos laukos, pierobežā, es Rīgā. Draugus var iegūt, jā, taču es īsti nevēlos, man patīk lasīt un veltīt laiku savām interesēm :) Tuva draudzene man ir 1, man ar to pietiek, godīgi sakot.

Tev ir ausgtākā izglītība, kuru tu jau uzreiz noliec par neprakstisku. Bet kaēc nemēģināt tomēr iesprausties šajā lauciņā?

es to nenolieku, tāda ir programmas realitāte :) neviens no maniem kursabiedriem nestrādā jomā. no citu gadu studentiem praktiski neviens nestrādā jomā. vienīgais, ko tu vari darīt ar šo grādu, ir:
1) kļūt par izcilu mākslinieku un pelnīt ar to
2) iegūt doktora grādu un cerēt, ka tad kad reizi 5 gados būs vakance, tu, nevis 100 citi kandidāti, iegūsi profesora darbu

mani vairāk interesē tas 1. variants, bet ar pilna laika darbu vienkārši nav īsti laika attīstīt savas prasmes un intereses.

Es atkal neko sliktu par šādu situāciju nedomāju, vienīgi šīs diskusijas izveidi redzu kā autores mazohisma iezīmi un vēlmi sevi notiesāt, jo nav piepildījusi ne tikai citu cerības, bet arī savas attiecībā pret dzīvi.

Mazohisms man diez vai piemīt. Vienkārši nevairos urķēties savās domās un sajūtās, un apspriest tās lietas, kas citiem varbūt šķistu sāpīgas un nepatīkamas.
26.01.2015 11:57 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
varu daudz sarunāties un jokot ar kolēģiem, ļoti patīk arī satikt daudzus klientus.


kaut kā neiet kopā ar introvertu cilvēku, kuram nevajag draugus...
26.01.2015 12:01 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
Atvainojos, ka piekasos, bet Tevis rakstītajā ir tik daudz kļūdu, kāda vēl tur žurnālistika?

ja tu lasītu apollo, tad zinātu, ka gramatika žurnālistam nav vajadzīga.

joks :D pazemīgi atvainojos, ka forumā necenšos parādīt savas gramatikas zināšanas un lirisko akrobātiku
26.01.2015 12:01 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
ja tu lasītu apollo, tad zinātu, ka gramatika žurnālistam nav vajadzīga.


nu ar tādu attieksmi dzīvot - forši :D :D Šis laikam ir gadījums, kad jāsaka, ka katrs ir savas laimes kalējs.
26.01.2015 12:03 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
p.s. katrā jokā ir tikai daļa joka ;)
26.01.2015 12:04 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
Lancaster, lieta tāda, ka man ar tādu virspusēju komunikāciju pilnīgi pietiek. Man nav vēlmes vēl pēc darba kādu satikt, varēt kādam izkratīt dziļākos dvēseles slāņus, brīvdienās satikties ar cilvēkiem. Cilvēki lielās devās mani nogurdina, es kļūstu klusa, pat rupji klusa, jo ar mani mēģina sarunāties, bet es tikai ''jā'' un ''mhm'' varu pretī atbildēt.
26.01.2015 12:04 |
 
Reitings 45
Reģ: 11.01.2015
Salīdzinot ar darbu ofisā, mana diena ir dinamiska, varu daudz sarunāties un jokot ar kolēģiem, ļoti patīk arī satikt daudzus klientus.


Tad jau tik introverta, lai tas būtu problemātiski, neesi : )
26.01.2015 12:06 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
25 gadi- tas ir nekas! Jaunas sievietes dziives saakums.
Man pashai tikai peec shii vecuma saakaas lielaas paarmainas un apgriezieni!
Saac ar mazuminu, soli pa solim mainiit savu dziivi! Izveidoji sho teemu, taatad Tu jau esi noformuleejusi savu "probleemu". Paraleeli darbam kaut ko dari intereseejoshaa sfeera, kaut vai prieksh sevis iesaakumam. Atrodi kaadu interesantu valasprieku-izej cilveekos. Vienkaarshi peec savas pieredzes varu teikt-pat tad, kad shkiet ir pilniigs bezceriigums, ir jaasper solis pretii pashai dziivei un tad arii vina atbildeet Tev un paliidzees, lai cik jociigi tas neizklausiitos:-)
26.01.2015 12:08 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
No kurienes vispār rodas šīs tēmas, ka pārdevējas, sētnieka vai apkopējas profesijas ir apkaunojošas?! Ja kāds tā uzskata, lai uz brīdi padomā, kas būtu, ja, piemēram, visi sētnieki vienā jaukā dienā pazustu?! :-/
Jebkuru profesiju un darbu ir jāciena, ja ir tādi cilvēki, kuri to neciena, tas liecina par viņuaprobežoto domāšanu.

Autorei tomēr iesaku atrast darbu, kurš tiešām patīk, un nekad neuztraukties par to, ko citi domā.
Man ir pazīstama meitene, kurai ir laba augstākā izglītība, bet viņa strādā par manikīra meistari un jūtas laimīgi. (l)
26.01.2015 12:09 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Aija, +++
Shis snobisms ir tik nesimpaatisks!
26.01.2015 12:12 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Es vispār apbrīnoju tās lielveikalu kasieres, atcerēties to visu sveramo produktu kodus, tās garās stundas un ja es redzētu, ka man rindā stāv 10 un vairāk cilvēku, būtu jau stresā...

Nu es nezinu, varbūt tas arī nav tik grūti, kad iemanās, bet tā, kā es to nezinu, man no malas tas šķiet grūtāk, nekā citi darbi.
26.01.2015 12:20 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
man nešķiet, ka tas darbs būtu pazemojošs, bet zinu, ka daudziem citiem tā šķiet, tādēļ arī šī tēma. nevaru arī piekrist šādiem viedokļiem
jā, es domāju, ka darbs maxima ir sūds un to var darīt jebkurš
jo es savā veikalā strādāju tikai 4 mēnešus, kamēr citi daudz ilgāk, pat vairākus gadus, taču tieši es saņēmu piedāvājumus uz paaugstinājumu. ne visi šo darbu var darīt labi, jo ir ļoti daudz nogurdinošu sīkumu, un lielākā daļa to izvēlas nedarīt, aizmirst, nesaprot utt.

vēl cik saprotu cilvēkiem pazemojošs šķiet atalgojums. kā arī šajā tēmā tika rakstīts, manā vecumā jāspēj dzīvot pilnīgi patstāvīgi, jābrauc ar auto u.tml. es to nevaru atļauties. īrēju istabu, braucu ar velosipēdu, tiesa gan nedaudz naudas arī iekrāju. slikti tādēļ nejūtos, bet zinu, ka uz mani šķībi skatās.
26.01.2015 12:28 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
Nu bet lai skatās cik grib, ja tu jūties labi, kas tavā dzīvē var mainīties no citu viedokļa?! Nevajag dzīvot citu dzīvi, dzīvo pati savu, lai vecumdienās nenāktos nožēlot, to, ko neizdarīji tikai tāpēc, ka citiem tas likās nepareizi.
26.01.2015 12:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits