Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

mazais izmisums - kāzas

 
Reitings 7
Reģ: 16.01.2015
Sveikas,meitenes.
Nu jau pusgadu esmu saderinājusies un tā kā vasaras sākumā plānotas kāzas,mani pārņēmusi viegla panika.
Situācija tāda,ka man topošā vīra radi nesaprot latviešu valodu (visi dzīvo Latvijā), aizvakar bijām ciemos pie viņa mammas un viņa uzstājīgi pateica,ka kāzu vadītājam obligāti jārunā arī krieviski. Bet kāzās visi viesi būs no Latvijas,kāda velna pēc kāzām jābūt divās valodās?!:-(
Zinu,ka jau no paša sākuma vajadzēja saprast ar ko taisos saistīt savu nākotni - bet man jau nav jādzīvo ar viņa radiem,bet ar savu mīļo. Jau tā zinu,ka pārdzīvojumi būs par to kā sapratīsies manējie ar viņa radiem,jo mēs esam izteikti latvieši ar saviem latviešu uzskatiem..:-(
Gribētu kāzas plānot,ka salaulājamies,pasēžam un viss,bet saprotu,ka tas būtu nesmuki no mūsu puses..(s)
Gribu tādas kāzas,kur būtu patīkams,nevis nepatīkams satraukums. (t) kā rīkoties?varbūt šeit ir kāda,kurai pieredze līdzīgā situācijā?
26.01.2015 08:42 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
Mani sagaida tas pats, ja mans vīrietis mani nākotnē bildinās un gribēs precināt. :D
Esmu vairākkārt apspēlējusi šo situāciju savā prātā. Arī ar mammu runājusi par šo visu .. abas nonācām pie secinājuma, ka, ja mani sagaida šis viss, kāzas notiks abās valodās, netiks ''apbižots'' neviens viesis, visi visu sapratīs un kāzas tiks rīkotas uz abu pušu tradīcijām - mazliet no latviskā, mazliet no krieviskā. Gan maniem radiem, gan mana vīrieša radiem būs jāpieņem, ka neesam no vienas tautas un nevaram rīkot tādas kāzas, kurās tikai vienas tautas tradīcijas ir! Un tas ir tikai normāli. :)
No savas pieredzes varu pastāstīt, ka biju māsīcas kāzās, kurās bija latviešu radi un spāņu radi. Māsīca precējās ar portugāli + tur bija krievu tautības cilvēki + angļi. Viss pasākums tika vadīts trīs valodās un nebija nekādas vainas! Bija pat ļoti interesanti. Tradīcijas gan tika ievērotas tikai latviešu, bet līgavainis pats tā vēlējās, lai arī viņa vecāki īsti nebija ar mieru. Bet beigās kāzas bija superforšas! :)
27.01.2015 21:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu gan arguments par valodu... Gribat teikt, ja līgava ar līgavaini sarunājas nevis latviešu valodā, bet krievu, tad būtu tikpat normāli kāzas rīkot tikai krievu valodā aicinot latviešu radus un vecākus, jo galvenais jau tas kādā valodā paši sarunājas?...

Es arī līgavaiņa vietā tik egoistisku skuķi neprecētu.

Ja vēlaties kāzas tikai priekš sevis, tad rīkojiet šo pasàkumu tikai uz divām personām. Ja vēlaties aicināt viesus un saņemt arī no viņiem dāvanas un naudu,tad ir tikai normāli parūpēties par viesu komfortu. Un sevišķi jau, ja runa ir par topošā vīra vistuvākiem radiniekiem... Savādāk sanāk tā tizli, aicina viesus, saņem dāvanas, apsveikumus, bet, redz, svētki ir tikai priekš viņiem vien... Nu tad varbūt galdu arī neklājiet. Sapulcējiet radiniekus vienā telpā, savāciet visas dāvanas un dzeniet prom, jo tā taču ir tikai jūsu diena!... (t)
27.01.2015 20:46 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Vienīgais ko varu teikt - kāzas divās valodās ir nogurdinošas un zaudē savu šarmu pēc būtības. Bet es neesmu ticīgs cilvēks, tādēļ kāzās kurās esmu bijusi baznīcās man ir bijis tikai tas vizuāli patīkamais moments.
27.01.2015 20:13 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Kāzas 2 valodās atzīstu tad, ja līgava vai līgavainis + radi, draugi no vienas puses ir ārzemnieki. Vienalga - angļi, krievi, turki vai mongoļi.


+++

Es noteikti nerīkotu šādā gadījumā kāzas divās valodās. Varbūt tavi topošā vīra radi vienkārši negrib saprast latviešu valodu, jo kāpēc gan pūlēties, ja latvieši vienmēr visam izdabā. Iesaku noskaidrot detaļas. Pati ne vienu vien reizi esmu piedzīvojusi, ka krievu tantiņa pēc septiņdesmit, kad esmu atbildējusi uz viņas jautājumu latviski, pēc tam ļoti skaidri ar mani ir runājusi latviski. Vot tā... paši vien esam vainīgi, ka mūsdienās ir jāsaskaras ar šādām situācijām.
27.01.2015 20:03 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
labi, ka mums tádu problému nebija. manéjie saprot krieviski, víra - daudz maz saprot latviski. kázas bija 2 valodás, menéjie tostus teica latviski, víra radi - krieviski. spélés gan tá gan tá bija. laulíbu zvérestu baznícá katrs teicám savá valodá... bija forshi un nebija nekádu valodas barjeru un neviens nejutás atstumts
27.01.2015 19:59 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Kopsh kura laika viena gjimene kaazaas ir svariigaaka par otro? Tas ir tieshi tas pats kas toposham viiram pateikt - man ir nospljauties par tavu gjimeni, galvenais lai manas tradiicijas buutu vieniigaas ieveerotaas kaazaas.


Runa taču iet par to, ka pāris savā starpā sarunājas Latviski!!!! Ja abu ikdienas dzīve "rit" latviski, tad kāda velna pēc kāzas būtu jātaisa krieviski? Pirmkārt un galvenokārt tas ir pasākums jaunajam pārim un viss pārējais ir sekundārs.
27.01.2015 19:51 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es viiriesha vietaa kaazas atceltu un atteiktos ar autori preceeties. Kopsh kura laika viena gjimene kaazaas ir svariigaaka par otro? Tas ir tieshi tas pats kas toposham viiram pateikt - man ir nospljauties par tavu gjimeni, galvenais lai manas tradiicijas buutu vieniigaas ieveerotaas kaazaas. Man viiriesha vietaa buutu ljoti svariigi, lai mani vecaaki saprastu kas notiek kaazaas un lai mani vecaaki buutu goda vietaa, nevis nostumti malinjaa tikai taapeec, ka nav latvieshi. Vai nu svinat divataa bez neviena rada, jebshu kaa jau tas tika piedaavaats, lai tiek runaats abaas valodaas.
27.01.2015 19:42 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Tā nu tas ir, ka tu precies ne tikai ar puisi, bet zināmā mērā ar visu viņa ģimeni. Es ar krievu nekad nevaru iedomāties veidot ģimeni- man šādas problēmas nav vajadzīgas....
27.01.2015 19:37 |
 
Reitings 866
Reģ: 05.04.2009
Kāzas divatā.

Nespēju saprast, ko tie cilvēki lien citu dzīvēs. Vienalga vai mammas, tēvi, māsas vai piektās pakāpes brālēni.
Lasot vien uzvelk.
Tiešām pašiem nav sava dzīve ko dzīvot..
27.01.2015 08:53 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Kādas problēmas apprecēties paņemot tikai lieciniekus. Bez visas stīvēšanās balagāna un domstarpībām. Ietaupīto naudu izmantojiet ceļojumam un miers. Nebūs jāveido nekāds teātris.
Arī mans topošais nav latvietis, krievs, ne anglis, ne turks. Skaidri zinām, ka iztiksim bez visa šitā teātra un precību reklāmas. Brauksim ceļojumā. Tik un tā savā kāzu dienā vilkšu kādu šiku kleitu. Uz zaksu džinsos neiešu. :-DTā būs mūsu diena par visiem 100!
27.01.2015 02:14 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.07.2012
Ja pieņem bildinājumu, tad jau jāpieņem arī otras puses radi, viņu īpatnības un kaut kā jāpielāgojas - abiem. Visticamāk, jau tajās kāzās katra puse būs pati par sevi, vai arī latvieši (cik tipiski!) pāries uz krievu valodu. Jo, ja līgavaiņa vecāki nemaz nerunā un nesaprot latviski, kā viņi komunicēs ar līgavas vecākiem? Viens otram liks mīksto, vai? Tāpēc es, piemēram, pat iedomāties nevaru, ka man būtu attiecības ar krievu - pārāk daudz problēmu nāk tam visam līdzi.
piekrītu arī Tikai nedaudz nejauka teiktajam.

+++
27.01.2015 01:07 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Abi ar vīru ar krievu valodu esam uz "Jūs", bet tā ironiski sanācis, ka līdz šim esam bijuši jau 2 kāzās, kuras 100% notika krievu valodā un vienās, kurās kāzas tika vadītās 50 by 50 - krieviski un latviski.
Pirmajā gadījumā precējās mana draudene, otrajā - krusttēvs, bet man nevienu brīdi nebūtu ienācis prātā pukoties uz kāzu rīkotājiem par to, ka kāzas krieviski, vai neierasties uz kāzām vispār - biju klāt, citi draugi mums tulkoja - un kopumā bija superīgas kāzas. Arī tās, kurās kāzu vadītāja runāja gan latviski, gan krieviski, bija ļoti jaukas kāzas :)

Tā ka viennozīmīgi esmu par to, lai primāri tiek ņemtas vērā jaunā pāra vēlmes.
26.01.2015 22:15 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Es domāju, ka gan jau saprot tikai baidās runāt
Es arī baidos runāt krieviski un angliski, jo zinu, ka mans līmenis nav labs, bet es GRIBU iemācīties, tāpēc runāju arī ar savu sūdīgo akcentu.
26.01.2015 21:08 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tā jau nav izdabāšana, bet gan cieņas izrādīšana..galu galā sieviete ieprecas vīra ģimenē..
Protams, ja mērķis nav kāzas padarīt par krievvalodīgo pārmācīšanas paraugstundu :D
26.01.2015 21:03 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
nesaprotu par kādu izdabāšanu iet runa? tu taču precies ar savu vīrieti, tā ir ģiemenes afēra. Tu nedrīksti ignorēt to, ka viņa ģimene nerunā latviešu valodā. Iedomājies sevi no viņu puses - tu ej precināt savu bērnu, bet nesaproti par ko tur stāsta un kas notiek, jo tava bērna līgava/līgavainis ir egoists? Nu fuj.
26.01.2015 21:03 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Es vienīgā pamanīju, ka visas tās radu būšanas ir viena liela tizlība?
26.01.2015 20:58 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Mees vienkarshi aizbraucam uz Italiju un apprecejamies :D Nevajadzeja domat ne par vienu citu ka tikai pashiem par sevi un ka pashiem patiik :)
26.01.2015 20:57 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Vienmēr ir variants vīra radus neaicināt :D
Diezgan pagrūta situācija, ja ir iespēja, tad jau gan droši vien jānolīgst vadītājs, kas prot abas valodas. Tā vien šķiet, ka tajās kāzās viesi arī visu vakaru paliks tādi uz pusi sadalīti.
Es droši vien izvēlētos tik vien kā zagsā sarakstīties ar lieciniekiem un vecākiem, tad lai paši arī mēģina komunicēt.
26.01.2015 20:55 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Izvēlētos vadītāju, kurš var runāt abās valodās. Manuprāt, tādā brīdī, kad tiek dibināta jauna ģimene, nav vērts ietiepties un sēdēt uz principa.
Tas, ka kāzās runātu arī krieviski būtu tikai cieņas izrādīšana pret nākamā vīra vecākiem, ģimeni, valodu. Nedomāju, ka Taviem vecākiem vajadzētu būt kādām problēmām ar to, ja jau zina, ka ieprecies krievu ģimenē.
Pats labākais šajā gadījumā ir tas zelta vidusceļš.
26.01.2015 20:52 |
 
Reitings 170
Reģ: 26.01.2015
Es nepiekāptos radiem, jo viņi dzīvo šeit, nav ārzemnieki. Šeit ir Latvija, te nav Krievija. Man bija kāzas oficiāli divās valodās (neoficiāli, starp viesiem dominēja četras), bet tur katrs nāca no savas valsts.
26.01.2015 20:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits