mazais izmisums - kāzas

 
Reitings 7
Reģ: 16.01.2015
Sveikas,meitenes.
Nu jau pusgadu esmu saderinājusies un tā kā vasaras sākumā plānotas kāzas,mani pārņēmusi viegla panika.
Situācija tāda,ka man topošā vīra radi nesaprot latviešu valodu (visi dzīvo Latvijā), aizvakar bijām ciemos pie viņa mammas un viņa uzstājīgi pateica,ka kāzu vadītājam obligāti jārunā arī krieviski. Bet kāzās visi viesi būs no Latvijas,kāda velna pēc kāzām jābūt divās valodās?!:-(
Zinu,ka jau no paša sākuma vajadzēja saprast ar ko taisos saistīt savu nākotni - bet man jau nav jādzīvo ar viņa radiem,bet ar savu mīļo. Jau tā zinu,ka pārdzīvojumi būs par to kā sapratīsies manējie ar viņa radiem,jo mēs esam izteikti latvieši ar saviem latviešu uzskatiem..:-(
Gribētu kāzas plānot,ka salaulājamies,pasēžam un viss,bet saprotu,ka tas būtu nesmuki no mūsu puses..(s)
Gribu tādas kāzas,kur būtu patīkams,nevis nepatīkams satraukums. (t) kā rīkoties?varbūt šeit ir kāda,kurai pieredze līdzīgā situācijā?
26.01.2015 08:42 |
 
Reitings 7
Reģ: 16.01.2015
Laikam esmu egoiste-gribu kāzas atcerēties ar prieku,nevis ar nožēlo,ka kautko darīju tik lai kādam izdabātu. Protams,ja mīļais būs kategorisks tad būs vien jāpiekāpjas viņam.:-/
26.01.2015 18:20 |
 
Reitings 7
Reģ: 16.01.2015
Cik cilvēku,tik viedokļu! Paldies.. :)
26.01.2015 18:18 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Esmu bijusi kāzās, kurās vadītāja runāja abās valodās. Pasākums bija izdevies.. nemanīju, ka kādam tāpēc būtu nokritušas ausis :D

Piekrītu viedoklim, ka tā būtu tikai elementāra cieņa pret radiem, kas nesaprot latviešu valodu.

Kāzas ir īpaša ballīte, kurā tiek aicināti viesi. Jebkurā pasākumā, kurā ielūdz viesus, ir nepieciešams parūpēties par viņu labsajūtu.
Tāpēc, ka viesi ir tie, kas padara vienkāršu kāzu pasākumu par superīgu un neaizmirstamu.. kāzu kleitas garumam un tortes augstumam nav tik liela nozīme :)

Ja jau ir tik liels kategorisms, tad kāda velna pēc rados ir krievi? :D :D :D
26.01.2015 16:45 |
 
Reitings 161
Reģ: 08.01.2015
Gribu tādas kāzas,kur būtu patīkams,nevis nepatīkams satraukums.


Tev bus nepatikami, ja kazu vaditajs ari runas ar taviem vira radiem rus valoda?
Lai vada abas vaodas.
Protams,ka tev nav ar radiem jadzivo,bet ietiepties ( ta izskatas) gan nav smuki. Ticu, ka var atrast kompromisu, ja vien tu pati to velies.


Man tada pati situacija ka tev un es nemsu vaditaju abas valodas, jo loti cienu viriesa vecakus. Vini tomer ir izaudzinajusi virieti, kuru milu par tik lielisku cilveku.
:-)
26.01.2015 16:23 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Njā, ja kāds uz manām kāzām neierastos tikai valodas dēļ, es ar viņu pat nesveicinātos vairs. Uz kāzām aicina, lai dalīt ar tuvākajiem nozīmīgu notikumu dzīvē nevis piedāvā patusēt un padzerstīties.

+++

Un tikpat briesmīgi ir bērnam mācīt krievu valodu, jā. Visas var mācīt, izņemot krievu :D Es jau savējam esmu pateikusi, ka, ja mums būs bērni, ar viņa mammu lai runā krieviski. Un lai ar visiem radiem no mammas puses arī. Lai mācās, vismaz sarunvalodā, uzskatu, ka jebkura valoda ir pluss.

Šādā situācijā izvēlētos vadītāju, kurš var runāt abās valodās. Un es neuzskatu, ka tā būtu pakļaušanās ļaunās vīramātes likumiem. Piekrītu jau te izskanējušam viedoklim, ka tas būtu kā patīkams žests līgavaiņa ģimenei. Autore taču pieņemot bildinājumu pieņem ne tikai vīrieti, bet arī viņa ģimeni. Man līgavaiņa vietā būtu abidno, ja manas ģimenes vēlmes vispār netiktu ņemtas vērā. Nevajag jau visas svinības burtiski pārtulkot, bet kāpēc neiekļaut krievu valodu, es nesaprotu (t)
26.01.2015 15:16 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
nemāk iemācīties

nevar iemācīties
26.01.2015 15:01 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Tad priekš kam precēties ar tādu nabadziņu dēlu? :-|

Jūs varat dusmoties par to, ka cilvēki tik ilgus gadus nemāk iemācīties valodu, bet, es atvainojos, stulbums lien no visām pusēm. Tad precējiet latviešus un neziniet bēdas! (t)
26.01.2015 15:00 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja viņam abi vecāki krievi, tad es piekristu kāzām 2 valodās. citādi nē.
26.01.2015 14:44 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu a kur problēma? Atrodiet vadītāju, kas vada abās valodās! Manās kāzās tā bija un nevienam nekādu problēmu ar to nebija. Vai arī tu kaunies savu radinieku priekšā, ka sapinies ar krievu? :D
26.01.2015 14:43 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Viiramaate=raduvecene :-D
26.01.2015 14:32 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Piekritīšu Zakjis rakstītajam - ļoti daudzi ''nabadziņi'' nevis nemāk un nesaprot, bet vienkārši negrib saprast latviski un gaida, ka visi ap viņiem dancos uz pirkstgaliem, visu pielāgojot viņiem, jo viņi ''nabadziņi'', nemāk, viņiem tik grūti.

Iesaku abiem ar līgavaini konkrēti un stingri izlemt - kādas kāzas vēlaties JŪS, jo jūs esat jaunais pāris, kas ir kāzās galvenie, nevis kkādi radi. Turklāt, ja tagad visu pakārtosi radiem, tad nebrīnies, ka viņi pēc tam jums arī turpmāk dzīvē jauksies, mācot kā pareizi bērnus audzināt, kā naudu tērēt, kā dzīvot utt. Manuprāt, daudzi viesi aizmirst, ka viņi ir TIKAI VIESI, nevis galvenās zvaigznes kāzās. Daudziem nav skaidrs, ka kāzās galvenais ir jaunais pāris, nevis viesu iegribas. Savas iegribas katrs var realizēt savās ballītēs, dzimšanas dienās utt.Nevis pieprasīt cita pāra kāzās.

Manuprāt, viņi jūsu kāzās kaut ko pieprasīt un noteikt var tikai tad, ja viņi ir tie, kas par visu maksā. Tad gan - kas maksā, tas pasūta mūziku. Bet ja jūs rīkojat kāzas un paši maksājat, tad taisiet tādas, kādas jūs gribat.
Citādi - pakļaujoties un rīkojot visu nevis tā kā pašiem gribas, bet kā kkādām radu vecenēm gribas, pēc gadiem vari attapties skatoties kāzu bildes ar skumjām par to, ko būtu gribējies darīt, kā būtu gribējies svinēt, bet.... kā nekas no tā visa nenotika.
26.01.2015 14:19 |
 
Reitings 67
Reģ: 27.07.2011
Ja ir tikai daži viesi, kas nesaprot valodu, tad lai paši sev paņem tulku, it sevišķi, ja dzīvojot Latvijā nesaprot latviešu valodu

Man radinieka kāzās bija vairāki zviedri, kuriem speciāli tulkoja atsevišķš cilvēks un visi apmierināti.
26.01.2015 13:59 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
P.S. un rīkojot kāzas tikai abiem, tad jau var ņemt vērā tikai un vienīgi savas vēlmes, bet ja izvēle krita par labu ballītei ar radiem, draugiem utt., tad jāpadomā arī par citiem cilvēkiem. Jā, tā ir jūsu diena, bez ierunām, bet jūs nedarat nekādu pakalpojumu saviem viesiem, atmetot, nu tipa mēs jūs uzaicinājām, esiet pateicīgi par to līdz mūža galam. Nē, jūs izvēlējāties uzaicināt savus vistuvākos un mīļākos un rūpes par viņiem ir tikai elementāras cieņas izrādīšana.
26.01.2015 13:54 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Tas ir labs tosts: lai jaunajam paarim kaazu jezga buutu lielaakaa problema vinu kopdziivee:-D
26.01.2015 13:51 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Piekrītu the..one!

Otrkārt, domāju, ka cieņas pēc varētu gan būt arī otra valoda, nu vismaz kaut kas, nav jau konstanti viss jārunā abāsvalodās. Bet ja gribi salēsties uz mūžu, tad, protams, paliec pie sava.


+++

Nu jā, nedod Dievs mazbērni runās krieviski. Kāaadas šausmas! Ja jau esit tādi īsteni latvieši, tad vajadzēja precēt īstu latvieti, bet nē, esi izvēlējusies krievu!

Un neuzskatu, ka ceremonija divās valodās ir kaut kas nenormāls, ņemot vērā, ka esi ieprecējusies krievu ģimenē.
26.01.2015 13:51 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Nerea Jaa es nepiekritishu(l) Es savu cittautieti nemainitu pret nevienu Latviesu baalelinju. Savu 'jezgu' nemainitu (l)
26.01.2015 13:45 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Kāzas 2 valodās atzīstu tad, ja līgava vai līgavainis + radi, draugi no vienas puses ir ārzemnieki. Vienalga - angļi, krievi, turki vai mongoļi.

Šitie nabadziņi, kuri te 40 gadus dzīvo visbiežāk nevis nesaprot, bet negrib saprast latviski un tas mani tracina!
Jā, lai izrādītu cieņu pret topošajiem ģimenes locekļiem varbūt kādu apsveikuma runu var pateikt krieviski, bet visas svinības 2 valodās? Nu nē...

Un - galvenais tomēr ir par visu vienoties ar līgavaini, jo tā ir jūsu abu diena, kad mammas, tantes un omītes ir otrajā plānā.
26.01.2015 13:44 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Kā vispār tik krieviska ģimene, kas pat neprot valsts valodu, varēja Tavu topošo vīru izaudzināt par tik latvisku džeku? To lūk es nesaprotu :D
Es ņemtu vadītāju, kas PROT krievu valodu un prot tajā izteikties skaisti. Tomēr pasākumā pārsvarā runātu latviski. Krieviski varētu runāt tajās daļās, kas adresētas vecākiem - vecāku sveikšana, utt.
26.01.2015 13:33 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Man šķiet, ka problēmu nebūtu tad, ja abas puses viena otrai panāktu pretī. Viņi kategoriski neuzspiestu uz savu valodu un Tu savējo. Runa drīzāk par attieksmi nevis par valodu, jo nav jau problēmu arī krievu valodu iekļaut, vienmēr var kaut ko izdomāt, bet ja tas ir spiediens, ka, lūk, darīsiet tā un viss, tad gan ir grūti. Man liekas, ka nekas labs neiznāks, ja abas puses kā iespītējušās.. Es arī esmu principiāla latviete, bet šādas lietas var sabojāt skaistu notikumu, ir svarīgi vismaz runāt un saprast otru pusi. Un ar to es nedomāju, ka Tev ir jāpieņem vīramātes uzskati, bet gan to, ka jums abām ir jāsaprot vienai otru. Galu galā, jūs neprecaties viena ar otru, bet abām šī diena ir pietiekami svarīgs notikums dzīvē, lai vismaz mēģinātu vienoties parabām pusēm vēlamu risinājumu.

Vēl arī jautājums: vai tikai līgavaiņa vecāki absolūti nerunā latviski vai arī tie ir lielākā daļa, kas nesaprot?
26.01.2015 13:31 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
vienkārši kāzu vadītāju vajag, kurš/kura runā gan latviešu gan krievu valodās. Ik pa pāris teikumiem patulkot teikto. Vasarā draudzene precējās un viņiem bija ciemiņi no krievijas diezgan daudz pa biznesa līniju un viņiem arī tika tulkots. Ja labs vadītājs, kurš mierīgi ar humoru māk to visu apspēlēt - bez problēmām :)
26.01.2015 13:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits